LEIDSCH DAGBLAD. IV0. 7358. Dinsdag 12 Februari. A0. 1884. Avondeditie. PRIJS DEZER COURANT: ▼oor Leiden per 3 maanden1.10. Fraxx per post.1.40. Afronderiyke Kommer».0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTE5TIE5 16 rejels 1.05. Iedere regel meer 0.17£ G roe te re letten naar plaatsruimte. Voor het incasne ren bait en de etad wordt 0.10 berekend. Ofüeiëele KennisgeringeiL Yorgndering vau den Gemeenteraad van Lelden •op Donderdag 14 Febr. 1884, des namiddags te halfdrie. Punten ter behandeling 1". Benoeming vin een derde onderwijzeres aan de school der 3de klasse no. 1. (20) 2°. Idem van eene derde onderwijzeres aan de Meisjes school der 2de kl (23) 3°. Idem van een Secretaris van Curatoren van het Gym- nas'um. (26) 4°. Verzoek van J. A. Longepee, om continuatie als stads- heelkundige. (22) 3°. Idem van A. J. Van Mannekus, om eene waterloozing te leggen. (17) 6°. Idem van W. H. Van Zanten Jr., om rails te leggen aan den Heerensingel enz. (18) 7®. Idem van mej. W. H. De Visser, om ontslag als derde onderwijzeres aan de Meisjesschool der 2de klasse. (19) 8°. Voordracht betrekkelijk het gebruik van het Raamland onder Leiderdorp. (8 en 21) 9°. Verzoek van W. J. Zwetsloot, om eene waterloozing te leggen. (23) 10° Idem als voren van J. P. De Koning. (24) 11°. Idem van A. D. Den Older, om een pijp te leggen. (24) 12°. Idem van A. J. Beek, om een brug te leggen. (24) 13°. Idem van Gebroeders Van Hoeken tot wegneming van een boom. (25) 14°. Verzoek van J. Parmentier en Zonen betrekkelijk het gebruik van een gedeelte der gedempte Binnenvest gracht. (27) LEIDEN, 11 Februari. Heden is aan do universiteit alhier de heer W. A. Mees, geb. te Rotterdam, bevorderd tot doctor in de rechtswetenschap, met academisch proefschrift, get.: „Wiseelverjaring". Prins Roland Bonaparte, die gisteren van bier weer is vertrokken, had vooraf aan den heer Levedag, in wiens hotel Z. K. H. logeerde, f 250 gegeven om die voor de algemeene armen der stad aan onzen burgemeester ter hand te stellen, aan welke op dracht natuurlijk gaarne is voldaan. Het diner bij den heer Wijtenburg werd den prins aangeboden door den heer Yeth Jr. Het diner van Zaterdag avond gaf de prins in het hotel Levedag en daarbij waren o. a. tegenwoordig prof. Yeth, prof. Yan der Lith, de president van het Leidsche Studentencorps en eenige andere heeren. De heer Pantekoek, president der sociëteit „Minerva", en de heer Serrurier, directeur van het Ethnographiech Museum, waren verhinderd tegenwoordig te zijn. Door den heer A. J. Yan Mannekus is reeds vóór drie jaren eene waterloozing gelegd voor zijn huis aan den Witten Singel naar de Singelgracht, terwijl het hem niet bekend was dat daarvoor eene vergunning van ons gemeentebestuur werd vereischt. In verband met het door de commissie van fabricage ter zake uitgebracht rapport, geven B. en Ws. na den gemeenteraad in overweging de vereischte vergun ning alsnog te verleenen, - zoomede aan W. H. Yan Zanten Jr. om een houten hoofd te plaatsen aan de Heerensingelgracht en rails te leggen op het Singelpad, onder de door de commissie van fabri cage voorgestelde voorwaarden. Evenmin als bij het hoofd der Meisjesschool 2de klasse bestaat bij B. en Ws. bezwaar tegen de in williging van het verzoek van mejuffrouw W. H. De Visser, om ODtslag uit hare tegenwoordige be trekking van derde onderwijzeres aan genoemde school. Zij goven derhalve in overweging haar dat ontslag eervol te verleenen en zulks ingevolge haar verzoek tegen 15 Maart a. s. In overweging wordt gegeven vergunning te verleenen aan W. J. Zwetsloot en J. P. De Koning om waterloozingen te leggen naar het Haarlemmer- trekpad en naar den Nieuwen Rijn, aan A. D. Den Older om een pijp te leggen door het Delftsche trekpad en aan A. J. Beek om een brog te leggen over de sloot langs den Maren singel. Ten aanzien van het verzoek van Gebroeders Yan Hoeken, tot het doen wegnemen van een boom aan de Oude Hoeren gracht, wordt voorgesteld afwij zend daarop te beschikken. Ten gevolge van het aan mr. F. Was verleend eervol ontslag als secretaris bij het college van curatoren van het gymnasium, wordt ter vervulling van die vacatnre voorgedragen mr. J. S. D. Yan Doorn, advocaat en procureur alhier. Naar aanleiding van het rapport der commissie van fabricage geven B. en Ws. in overweging den grond der gedempte 2de Bianenvestgracht van de Scheistraat tot de Korte Mare, lang ongeveer 80 en breed gemiddeld 5 meter, aan de firma J. Parmentier Zonen tot wederopzeggens in gebruik te geven onder de door de commissie voorgestelde voorwaarden en onder bepaling dat de gebruikers, wanneer zij het gebruik wenschen te doen ophouden, verplicht zijn daarvan aan het gemeentebestuur twee jaren te voren schriftelijk kennis te geven. Ganstig wordt geadviseerd op het verzoek van den heer J. A. Longepee, om ia zijne betrekking van stads heelkundige weer voor drie jaren te worden gecontinueerd. Sedert 1 Januari 1883 is aan de 6chool der 3de klasse No. 1 als tijdelijk derde onderwijzer werkzaam A. Yroom, en zulks ter voorziening in de vacature ontstaan door het vertrek van den tweeden onderwijzer P. De Jong, naar Alkmaar, welke tijdelijke aanstelling voortduurde, omdat na herhaalde oproeping geen sollicitant naar laatstge- melde betrekking zich had aangemeld. Volgens een door het hoofd dor genoemde school ingezonden schrijven wordt er door hem hooge prijs op gesteld den onderwijzer Vrcom aaa zijne school te ver binden, en stélt hij daarom voor dien onderwijzer definitief tot 3den onderwijzer te benoemen, met welk voorstel de arrondissements-schoolopzioner zich zeer wel kan vereenigen. Ook bij B. en Ws. bestaat tegen genoemd voorstel geene bedenking. Het adres van de heeren J. Scheltema c. s. betreffende de voordracht tot verhuring met recht van opstal van het Raamland onder Leiderdorp geeft B. en,Ws. aanleiding dienaangaande den ge meenteraad eenige nadere inlichtingen te geven. Het bezwaar der adressanten is, dat thans eene hoogere pachtsom wordt voorgesteld dan bij het onlangs geëindigde contract werd gevorderd. Die bewering is echter onjuist; de voorgestelde pacht som is, per bunder, volkomen dezelfde als vroeger. Uit het feit dat in de beide jaren 1882 en 1883 slechts f 344 is betaald en thans de pachtsom op f 432 wordt bepaald, wordt aan het ingediende bezwaar een schijn van juistheid gegeven. De ware toedracht der zaak is echter dat zij in de beide genoemde jaren minder hebben betaald dan waartoe zij krachtens het contract verplicht waren. Het terrein toch dat voor den nieuwen gashouder werd ingenomen is indertijd slechts oppervlakkig opge meten en, zooals later gebleken is, zeer in het voordeel der adressanten het werd op V/2 hec tare geschat en dienvolgens werd de pacht met f 300 verlaagd. Yóór het opmaken van het nieuws con tract werd echter door nauwkeurige opmeting de grootte van het terrein bij de adressanten in ge bruik bepaald, en daarnaar de pachtsom berekend volgens denzelfden maatstaf als vroeger. Even weinig afdoende is het bezwaar dat, als een gevolg van het recht van opstal, de grond- en polderlasten door adressanten moeten worden be taald. De reden waarom het recht van opstal in do plaats is getreden van gewone onderhandsche verhuring is bekend, zeggen B en Ws. „Dienten gevolge moeten dan ook, zooals door een der adres santen destijds aan den voorzitter van ons eollege is medegedeeld, die lasten uitsluitend worden ge dragen door ons geacht medelid van den Raad, ten wiens beheeve die bijzondere vorm der transactie moest .worden in acht genomen." - Ter vervulling eener vacature aan de Meisjes school der 2de kl. voor eene derde onderwijzeres, op eene jaarwedde van f 550, vermeerderd met 100 voor het geven van onderwijs in do Fransche taal en f 50 voor de akte voor het teekenen, is de volgende voordracht opgemaakt: lo. mej. C. J. Looman, onderwijzeres te Middelburg, en 2o. mej. J. C. Corporaal, onderwijzeres te Krommenie. De voordracht kan slechts uit twee personen bestaan op grond dat van de vier sollicitanten naar deze betrekking er twee hare sollicitaties teruggetrokken hebben wegens benoeming naar elders. Naar wij vernemen, zal op de derde kunst beschouwing van „Ars Aemula Naturae," Woensdag den 13den Februari des avonds van halfacht tot tien uren in de Stada-Gehoorzaal te houden, eene portefeuille van de heeren Goopil Co. te 's-Hage ter bezichtiging worden gesteld. Bij de heden gehouden openbare verkoopïng van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hec toliters, waren de hoogste prijzen f 35, f 18, f 3.80 en f 1.85; de laagste f 35, f 18, f 3.60 en f 1.80. Per Nederlandsche mail, via Mar3eillo, ont vingen we hedenmiddag de Indische bladen van 3 tot en met 8 Januari. Mr. P. Brooshooft is reeds Zaterdag mot de mailboot „Sumatra" naar Indië vertrokken. Naar de „Arnh. Crt." verneemt, zal hij echter over eenige maanden weder naar Nederland fcerugkeeren, om dan voorgoed zijn verblijf in ons land te vestigen. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te Haariem den heer J. B. Yan den Berg; tot kapelaan te Oade-Tonge den heer L. H. Yoort- mans en tot kapelaan te Schiplniden den heer A. J. Willemse. Naar het „D. v. N." verneemt, hoopt de oud-minister mr. Modderman binnen enkele weken Wiesbaden te kunnen verlaten en naar het vader land t6rug te keeren. In de Zaterdag-avond te Amsterdam gehouden vergadering van den Neaerlandschen Journalisten kring werden de leden van het comité tot bestuurs leden gekozen. Het bleek dat ongeveer 50 leden tot den kring waren toegetreden. Na langdurige discussie werd met bijna algemeene stemmen de volgende motie aangenomen„De Ver gadering constateert met genoegen dat de geheele pers eenstemmig is geweest in het afkeuren van de houding van den vice-president der Utrechtsche rechtbank tegenover de Nederlandsche journalistiek." De gepensioneerde vice-admiraal F. A. A. Gregory, kanselier der beide Nederlandsche orden, is sedert eenige dagen ernstig ongesteld. De voor laatste nacht was zeer onrustig. Het gerucht loopt dat de commandant der zeemacht en chef van het departement van marine in Neerl.-Indië, de schout-bij-nacht F. H. P. Yan Alphen, adjudant des Konings in buitengewonen dienst, voor gezondheidsredenen zou repatriëeren. Met den bouw der taïnbouwsohool te Frederiks- oord is een begin gemaakt. De naam van den toe- kom8tigen leeraar-directeur is, naar de Prov. Gr. Crt. meldt, Ide. Het stoomschip „Noord-Brabant," van Java naar Rotterdam, passeerde Zaterdag-middag Gibral tar de „Edam," van Amsterdam naar Nieuw-York, passeerde gistervoormiddag Dover. Gemengd Nieuvri. In de afgeloopon week 2 ij n binnen deze gemeente door mazelen aangetast 51 personen, allen kinderen, en door pokken 3, personon. In de daaraanvoorgaande week kwamen. 14 gevallen van mazelen en 3 van pokken vofjr, benevens 2 van diphtheritis met doodelijkea aftoop.

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1