N°. 7335. Woensdag 16 JanuarL A0. 1884. Avond-editie. LEIDSCH DAGBLAD. FBIJS DEZER COURANT: foor Leióen per 3 manden1.10. Pranor per post....-.'1.40. Afzonderlijke Nwnmers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: Tu 15 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17^ Groolere letters naar plaatsruimte. Voor het incasseer v ren botten de stad wordt 0.10 berekend. LII10EN, 16 Januari. Door de arrondissements-rechtbank te 's-Graven- hage is té Leiden tot eersten deurwaarder aangesteld de heer A. Van Thiel, deurwaarder alhier. Met de tweede opvoering alhier van „Hannes" hebben de beer Rosier Faassen en het optredend gezelsohap opnieuw een buitengewoon succes behaald. Het schoawburglokaal was, om zoo te zeggen, stampvol, want op geen der rangen bleef een plaatsje onbezet, - terwijl uit de herhaalde toe juichingen bleek hoezeer men èn met het spel èn mot het stak zelf was ingenomen. De rol van Louise werd ditmaal in plaats van door mej. Jeanne De Groot vervuld door mej. Schepers, mede op eene wijze die haar tot lof verstrekte. Wij ver nemen dat er reeds van eene derde opvoering te dezer stede van dit drama sprake is, aangezien vele personen gisteren weer tevergeefs trachtten toegang te verkrijgen. Ze moesten onverrichterzake heengaan. Prins Roland Bonaparte zal, na een uitstapje door Zwitserland en het noorden van Italië, den 8sten Februari te Leiden komen, om, volgens zijne belofte, den vorigen zomer aau de Leidscho jongelui gedaan, aan de „Dies"-vieriDg deel te nemen. De Rijnlandsche stoomtramweg vervoerde in de maand December tusschen Leiden en Katwijk 17,322 personen, met eene opbrengst van 2751.9 0'/, het goederenvervoer bracht f 141.39 op, totaal f 2893.29'/,. - Van 1 Juni tot nit. Dec. bedroeg het aantal vervoerde personen 168,151, opbrengst f 29,232.46, goederenvervoer f 1789.82 en het postpakkettenvervoer f 61.60, totaal ƒ31,083.88, zijnde per dagkilometer f 16.76. De heer C. A. Paap is benoemd tot gemeente ontvanger te Voorschoten. Voor de betrekking ven hoofd der openbare school te Katwijk aan den Rijn hebben zich 52 sollicitanten aangemeldaan het eerste gedeelte van het examen namen 40 personen deel. In de gisteravond door de Eerste Kamer ge- honden zitting was ingekomen het bericht van het overlijden van het lid der Kamer mr. G. A. De Raadt. De Voorzitter zeide daarop: „Ik heb gemeend, mijne heereD, overeenkomstig Uwe bedoelingen te handelen door dit treurig bericht met een brief van rouwbeklag te beantwoorden, daarbij vermeldende dat de Kamer deelneemt in den zwareu slag die de nagelaten betrekkingen heeft getroffeD, terwijl zij het verlies van een zóó werkzaam, bekwaam en algemeen geacht lid diep betreurt." Nog waren ingekomen 34 missives van den direc teur van het kabinet des konings, houdende mede- deeling van de bekrachtiging door Z. M. van even zoovele wetsontwerpen, welke, eveD&ls verschillende regeeriugsbescheiden, worden aangenomen voor ken nisgeving. Op voorstel des voorzitters werd besloten de nog aauhangige wetsontwerpen der staatsbegrooting voor 1884 te verzenden naar de nog iu deze zitting te trekken afdeelingen. Ten slotte deelde de Voorzitter mede dat door het overlijden van den heer De Raadt eene vaca ture is ontstaan in de huishoudelijke commissie der Kamer, ter vervulling waarvan hij in eene volgende zitting het voorstel zal doen. Nadat do afdeelingen opnieuw waren samengesteld, werd de zitting gesloten. Het eerste „thé dansant" in dit jaar ten Hove werd door omstreeks 500 gasten bjjgewoond en was bijzonder luisterrijk. De uitnoodigingen voor deze soirée waren zoowel m de hof-ambtelijke als diplomatieke en militaire kringen rondgezonden. De dames van de invité's wedijverden in pracht van balkleeding. Velep harer verhoogden den luister van het toilet door schitterende parures, terwijl on- derscheidenon heerlijke balbouqnetten medevoerden. De Koning en de Koningin verschenen omstreeks negen uren te midden van den nitgebreiden kring, waarin, behalve de dameskleedij, voor de hoeren de zwarte rok met ordesterren en witte das den boventoon voerden. De'militaire officieren waren in groot tenue mot sjerp. Andere leden van de koninklijke familie hebben zich/niet naar deze soirée begeven. ï>e Koning en Koningin bleven ditmaal tegen de gewoonte tot het einde van bet bal in de salons. De Koningin schitterde in een grijs zijden gebloemd kleed. H. M. droeg een veer, vastgehouden door een juweelen steen, in het galakleed. De Koning was gekleed in zijn geliefkoosde gre- nadiersuoiform. De Koningin liet zich bijna onaf gebroken de dames van de genoodigden voorstellen, terwijl men Z. M. vooral met officieren-generaal en hoofdofficieren in gesprek zag. De zalen waren keurig versierd. In een dezer liep een tnnnel hoofdzakelijk nit bloemplanten aangelegd en waarin de spiegels een groot effect maakten. De kleioe balzaal was gereserveerd voor den dans, welke nit 12 nummers bestond en onder leidiDg van den hofballetmeester Jean Gaillard uitgevoerd werd op het maatgeluid van muziek uit „l'Ombre," „la Fille du Régiment," enz. Een cotillon besloot het thé dansant, hetwelk hoogst geanimeerd was en de genoodigden tot het eind vereenigd hield. De officieren v&n het 3de regiment hnzaren hebben, met goedkeuring des Konings, bij hnnne feesten op Dinsdag 12 en "Woensdag 13 Febr. a. s. als gasten gevraagd: graaf Van der Bnrcb, kolonel commandant vau het lste regiment jagers te paard in Belgischen dienst, kleinzoon van den oprichter van hun corps, benevens diens adjudant. Deze uit noodigingen zijn ook aangenomen. Onze Kooing heeft aan de feestcommissie f 300 doen toekomen als bijdrage in de kosten van de feestviering. Onze landgenoot baron Mackay, iu Engeland den titel voerende van lord Reay, hondt wederom zijn jaarlijksch verblijf in de residentie in het hem toebehoorend woonhuis in het Lange Voorhout. In den toestand van den oud-gouverneur- generaal Loudon vielen gisternamiddag gunstiger teekenen waar te nemen. De Koning heeft benoemd tot kamerjonker mr. P. A. J. baron De Smeth Van Alpben, gezant- schap8-attaché te Washington. Ter terechtzitting van gisteren der arron dissements-rechtbank te Rotterdam, is als advo caat en procureur bij die rechtbank beëedigd mr. J. Lechner. Binnenkort zal te Rotterdam eene nieuwe proef worden genomen met de oprichting van kin- derbowaarplaatsen. Blijkens particulier telegrafisch bericht uit Batavia is tot directeur van -financiën benoemd de inspecteur van fiuanciën dr. L. W. G. De Roo, ter vervanging van mr. De Groot. De minister van binnenlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden, dat bij zijn depar tement welhaast een vergelijkend onderzoek zal gehouden worden van hen, die tot tweeden klerk wenschen te worden benoemd. Die benoeming zal geschieden op eene jaarwedde aanvankelijk van f 400. Nadere bijzonderheden bevat de Staatscourant van heden. Bij beschikking van den minister van water staat is de heer J. A. Alers, districts-veearts te Utrecht, aangewezen als officiëel deskundige voor het verrichten der inspectiën en onderzoekingen, krachtens de bepalingen der internationale overeen >ra) en komst tot wering van de druifluis (phyllox van het Koninklijk besluit van 24 Dec. jl. Het stoomschip „Prinses Marie", van Batavia naar Amsterdam, vertrok 11 dezer van Port-Saïd; de „Limburg" vertrok 12 dezer van Batavia naar Rotterdam; de „Amsterdam" arriveerde Zondag van Amsterdam te Nieuw-York. De gewone audiënties van de ministers van fioanciëo op 17 en die van marine op 18 Jan. a. 8. zullen niet plaats hebben. Z. M. heeft K. Eothoven Lzn., te '«-Gra ven hage, benoemd tot ridder in de orde van den Nederl. Leeuw; - aan E. Faber, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als tijdelijk adsistent aan 's Rijks veeartsenijschool te Utrecht; - bono ad tot 8ubst.-griffier bij de arr. rechtbank te Rotterdam mr. G. H. Ever wijn, advocaat te Dordrecht, tevens beëedigd fclerk ter griffie der arr.-rechtbank ai aar- benoemd tot rechter in de arr.-rechtbank te Zie- riksee: mr. J. P. Cau, thans subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Dordrecht; tot subst.-griffier bij de arr.-rechtbank te Dordrecht, mr. G. Ribbius, adv. en proc. te Arnhem, tevens werkzaam ter griffie van de arr.-rechtbank en op het parket vau den off. van justitie aldaar- herbenoemd met ingang van 1 Febr. a. 8., tot burgemeester van Voorhout den hoer H. D. Ter Wee, secretaris dier gemee e. Gemengd Nieuws. De schoonmakers vereeniging „Door vriendschap verbonden" vierde gisteravond n bet café Noë haar eerste jaarfeest. Nadat de bestuursleden de donateurs en begun stigers hadden binneogeleid, werd de bijeenkomst met een toepasselijk woord door den president ge opend, waarna door eeoige der leden eet paar stukjes ten tooneele werden gevoerd, besta«;.de in „Het bankroet van den schoenlapper" en „Arlequin- Schilder". Ofschoon alle medewerkers zich slechts voor de eerste maal op de planken waagden, bewogen ze zich vlag en vrij, en béide stokjes werden dan ook op bevredigende wijze afgespeeld. Ia de panze werden door een lid der vereeniging eenige solo's op den waldhoorn gegeven, en droeg een ander lid „De dood eens spelers" voor. Evenals de medewerkers aan de beide to >neel- 8iukjes werden ook zij gedurig toegejuicht, en ongetwijfeld bewezen do toehoorders hierdoor dat ze zeer tevreden waren en zich uitstekend amu seerden. Er werd ook gelegenheid gegeven aan hen, die geen lid waren en tot het vak behoorden, zich als zoodanig te doen inschrijven, daar een lijst ter teekeniDg aanwezig was. Velen gaven door toetreding een bewijs van belangstelling in de jeugdige vereeDiging. Door eea bal, dat zeer vroolijk en opgeruimd was, werd het feest gesloten, dat in de beste orde efliep. Hedenmorgen om halftien is ten huize van den steenhouwer K., op de Lammeren- markt, een vochtige stroozak, die op een pot met vnnr lag te drogen, aan het smeulen geraakt, ten gevolge waarvan zich een massa rook verspreidde. De zak werd echter door den bewoner zelf uitgedoofd. In de vorige week werd door een bewoner van het oostelijk gedeelte der gemeente Nienwveen omstreeks middernacht eeu ontzettend gekerm vernomen. Ijlings naar buiten gaande, vond hij een viertal Amsterdamsche heeren in de kap van een omverliggond rjjtuig dooreen woelen. Het fiere ros was onmachtig geweest hen tegen de daar zijnde brug op te trekken, en zoo waren zjj achteruit in eene heining terecht gekomen. De lantaarns waren door den val uitgedoofd. De verleende hulp kwam

Leidsch Dagblad | 1884 | | pagina 1