X\ 7319. Donderdag 127 December. A0. 1883. Tweede Blad, LEIDSCH DAGBLAD. PBUS DfSEB COBBAKT: te Ufa per 3 muadn.LU. tan par port......1.40. UHuMfto Itanen.0.05. FBWS DEB ADTEBTEHTIEh tu 1—0 npla f L04. Mm* r»f«l maar mtv Onotan taturi naar plaalanimta. Taor kal "maaama na boitan da atad wordt f 0.10 karakaad. Gemengd Nleiwa (Jit Hont-de-Marson wordt een treu rig voorval gemeld. Mevronw De Saint-Martin, de 'rouw van een vrederechter, zat met vier kleine tinderen in een trein, die van Bordeaux kwam. Op korten a&tand van Mont-de-Marion ging onver- vacht» het portier open en een der kinderen, die tegen lennde, viel nit den trein. Zonder aan eigen gevaar te denken sprong de moeder er ook uit, haar kind achterna. Toen de trein teHont-de- Harson stil hield, liet de prefect van het departe ment, die zich aan het station bevond, terstond esn locomotief terugrijden om onderzoek te doen. Het kind was geheel ongedeerd gebleven, doch de arme moeder waB dood. Een ontzettend ongelnk had 12dezer ie Rixdorf bij Berlijn plaats. Een aantal kinderen bad op een open terrein een bijzonder groote sneeuwpop gemaakt en die uitgehold, zoodat er zich een kleine jongen gemakkelijk in verbergen kon. Op het oogenblik dat het vijfjarig zoontje van een arbeider, Matsehat genaamd, in de pop gekropen was, kwam een grootere knaap aanloopen met een bijl in de hand en, nergens van wetend, riep hij nit dat hij den sneeuwman het hoofd zon afhakken. Voordat iemand het beletten kon, was het ongelnk reeds gebeurd en de arme verscholene deerlijk ge wond. Er werd terstond geneeskundige hnlp aan gewend, doch men vreest dat het knaapje wel aan bekomen wonden sterven zal. In de; S o e r. Courant" leest men, g e- lijk we reeds meldden, het verrassende nieuws dat mejuffrouw Mina Krüseman in het huwelijk getre- is met den heer F. Hoffman te Soerabaia. Vol gens het D. v. N. had er ook kunnen staan „den jongeheer" met het oog op zijn leeftijd. Als men'een blik Blaat in de harten (der jonge meisjes, die getrouwd zijn) en ziet wat daar ge schreven staat, dan zullen zij u bijna allen het zelfde antwoord geven: „Omdat ik het verschrik kelijk zoude gevonden hebben om eeneoude-jonge- jnffrouw te moeten worden!" Dit schreef Mina Kriiseman in 1877 in het eerste deel van haar indertijd veel besproken, maar nu zoo goed als vergeten „Mijn Leven." Het is waar, mejuffrouw Krüseman - pardon, Eevrouw Hoffman - ie geen „jong meisje" meer: paar buitendien heeft de „Arnh. Crt." reden om te lermoeden dat zij met de jaren de ondervinding :ooft opgedaan, dat er nog een ander antwoord op le vraag: waarom zijt ge getrouwd? te geven is. is althans niet te denken, dat de fiere mannen- atonde Stella Oristorio di Frama haar hand aan ten ternauwernood twintigjarig jongmensch geschon- heeft, omdat zij het voornitzicht verschrik kelijk vond, anders „een onde-jongejnffronw te oosten worden." „Het kan verkeeren", zegt Breeroo, en dit is eed ook. Als bijvoorbeeld dit huwelijk de laatste ud is van Mina Krüseman, waarmede het publiek fcb bemoeit - dat zij zelve met haar intiem leven l te veel heeft beziggehouden, dit vergete men jat an.zal het ook goed zijn. buitenland. Frankrllk. een vrij levendig debat heeft de Kamer van (vaardigden Zaterdag met groote meerderheid /voorstel aangenomen, waarbij de gemeentelijke kieeinged tot den eersten Zondag in Mei worden ieateld. aarna was aan de orde. do interpellatie van den Panl Bert nopens het decreet van den minister koophandel, houdende opheffing der bepaling, waarbij de invoer van gezouten spek uit Amerika wordt verboden. De heer Hérissou verklaarde dat de regeering bereid ig al die maatregelen te nemen, welke tot beveiliging dor openbare gezondheid kunnen strekken. lifa discussie verwierp de Kamer met 273 tegen 200 stemmen de eenvoudige orde van den dag, waarmede de. regeering verklaard had zich te ver eenigen, en nam daarentegen aan de motie van den heer Paul Bert, strekkende om de toepassing van het decreet te schorsen tof aan de discussie over het ontwerp-Gandin. Aan het ministerie van buitenlandsche zaken is Zaterdag een diplomatiek diner gehouden van 70 converts. Lord Lyons zat rechts, prins Hohen- lohe links van mevronw Ferry. Markies Tseng, ins gelijks genoodigd, had zioh wegens ongesteldheid laten verontschuldigen en zijn secretaris om dezelfde reden. Het corps diplomatique bracht zijne levendige gelnkwenschen aan den heer Ferry op eene zeer schitterende en talrijke bezochte receptie, welke na het diner volgde. Te Berlijn zijn Parijsche telegrammen ont vangen, waarin wordt gemeld dat sir Charles Dilke te Parijs ïb aangekomen en met den heer Jnles Ferry in onderhandeling is getreden over de wijze, waarop Engeland in het geschil tnsschen Frankrijk en China bemiddelend zou kunnen optreden. De Engelsche regeering gaat daarbij uit van de onder stelling dat door de inneming van Son-Tay aan de eer van Frankrijke wapenen voldaan moet zijn. Men spreekt van oneenigheid in hetFransche kabinet, omdat eenige ministers zich met de in neming van Son-Tay willen tevreden stellen, anderen ook de inneming van Bac-Ninh willen. Naar een telegram uit Hongkong aan de „New-York Herald" meldt, zonden de 80 man dooden die admiraal Conrbet opgeeft, alleen den eigenlijken storm betreffen. Bij de aanvallen op de buitenwerken zouden de Franschen eer 1000 dan 200 man verloren hebben. Dultschland. De Duitsche kroonprins is met zijn gevolg gister morgen te acht uren 22 min. in welstand te Berlijn aangekomen. De onderhandelingen tusschen Pruisen en Hamburg betreffende de naasting van den spoorweg BerlijnHamburg door den Pruisischen Staat, zjjn ten einde gebracht. De daarmede in verband staande overeenkomsten zijn gesloten, doch moeten nog door den Pruisischen Landdag en de Wetgevende Macht van Hamburg worden bekrachtigd. Pruisen zal de baan Hamburg—Bergedorf koopen en de verbindingslijn naar Altona huren van den Ham- burgschen staat, terwijl Mecklenburg eene schade loosstelling verkrijgt voor de rechten, die de directie van de lijn Berlijn—Hamburg aan Mecklenburg gewoon was to betalen. Groot-Britannië. Naar men zegt, is door markies Tseng, bij zjjn laatste verblijf te Londen, met de Engelsche regee ring een geheim verdrag gesloten, voornamelijk hierop nederkomende dat Engeland zich verbindt, na de inneming van Son-Tay zijne bemiddeling aan te bieden. Als uiterste concessie zon China in sene deeling van Tonkin bewilligen, onder opgeving der suzereiniteit over Anam. Bac-Ninh zon echter onder alle omstandigheden Chineesch moeten blijven. Mooht door Engelands tnsschenkomst een verdrag tot stand gebracht worden, dan zou China zes maanden na onderteekening daarvan het eiland Hainan aan Frankrijk afstaan. Lord Napier of Magdala heeft in de Groote Kerk te Rochester, in Engeland, een paar beschil derde vensters onthuld, gewijd aan de nagedach tenis van in Afghanistan en Zuid-Aflrika gesneu velde officieren en manschappen. Zij waren aan geboden vanwege het koninklijk ingenieurs-corps. Parnell heeft van het cadeautje van 38,060 pd. st. dadelijk de hypotheek op zijne bezittingen ten bedrage van 13,500 pd. st. afgelost. Spanje. De „Gaulois" meldt nit goede bron dat de Doitsche kroonprins, toen hij in Spanje afscheid nam van den hertog van Montpensier, op het paleis San-Telno te Sevilla, deze woorden tot hem ge sproken heeft: „Op het tegenwoordig oogenblik rust op al de soevereinen de plicht zich te ver eenigen tegen den gednehten vijand die hen allen zoBder onderscheid bedreigtde omwenteling. Al de koninklijke hnizen moeten zich verbinden tegen den gemeenschappelijken vijand en wanneer ik zeg alle, dan denk ik ook, Monseigneur, aan het koninklijk huis van Frankrijk, waarvan nw schoon zoon en neef thans het waardige en geachte hoofd is." Heeft de troonopvolger van het Doitsche rijk werkelijk deze woorden gezegd, dan kunnen zij een beteekenis hebben wier hoog gewicht aan niemand ontgaan zal. Rusland. De Brusselsche „Nord" bevat een brief nit St.- Petersbnrg, waarin als zeer waarschijnlijk wordt aangekondigd dat de heer Yon Giers, Rnslands minister van buitenlandsche zaken, op zijn terugreis naar Rusland, Weenen zal bezoeken. Het is in ver band met dit voornemen en om daarover een be sluit te nemen, dat prins Labanoff zich naaf Montrenx heeft begeven. Toorts meldt het blad dat het gerucht betreffende eene aanstaande bijeenkomst der drie keizers ten eenenmale ongegrond is. Het regeeringsblad maakt eerst nu bekend dat bij eene den lOden dezer maand gehouden jachtpartij van het hof, de paarden van de Blede des keizers op hol gingen en de slede deden omslaan, waarbij de keizer een hevigen slag kreeg tegen den rechterschouder, die wel geene beenbreuk ver oorzaakte, doch de gewrichtsbanden beschadigde. In den beginne leed de keizer hevige pijnen, ten gevolge waarvan de nachten onrustig waren. Thans echter is de pijn aanmerkelijk verminderd, doch de ontsteking van den rechterschouder duurt nog voort. De ziekte des keizers vordert uit haren aard nog volstrekte rust vao den patiënt. Tot volkomen ge nezing zal eene vrij langdurige behandeling worden geëischt. De algemeene toestand is volkomen bevredigend. Gehouden verkoopïng aan den Burg alhier op Zaterdag 22 Dec., ten overstaan van den notaris A. Van Leeuwen: Een heerenbuis en erf aan de Apothekersdijk, nabij de Paardensteeg No. 12, Sectie H, No. 2275, benevens den onverdeelden gemeeneohappelijken eigendom in een daarnevens gelegen poort, Sectie H, No. 405, kooper H. J. Toorens q.q., voor 6000. Ten overstaan van den notaris W. F. Kaiser: Een huis en erf aan het Galgewater, nabij de Yalkenbteeg, No. 13, Sectie F, No. 754, in bod 2900, niet verkocht; een huis en erf, ingericht tot smederij en bovenwoning in de St.-Jorissteeg, No. 35, Sectie D, No. 1208, kooper J. Van der Hom voor 1326. Ten overstaan van den notaris mr. H. L. A. ObreenHet winkelhuis en bovenwoning met af zonderlijken opgang aan de Hoogewoerd No. 37, aan den hoek van de St.-Jorisstceg, Sectie D, No. 1052, kooper C. G. Van Oerle q.q., voor f 9800het winkelhnïs aan de noordzgde van den Ouden Rijn No. 132, op den hoek der Bakkersteeg waarin het een uitgang heeft, No 174rood, Sectie H, No. 2201, kooper Van der Gent voor ƒ3008.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1