500,000 Aardappelenbericht. «3r BERICHT! SINT-INICOLAAS- Isenthal en Co. Vervolg der Advertentiën. Ten spoedigste Men biedt het geluk de hand HAMBURG. f 25QO gevraagd op oen solied onderpand of solide borgen. Terug te geven Mei of Juni 1884. Te bevragen onder de letters N 91 adres: H. VAN EEUWEN te Bod-gravs. Schipper A. SLOOTWEG bericht aan zijne geachte Stadgenooten dat hij aan wal is met ecne lading pulk beste Winteraardappelen tegen civielen prijs. Monsters te bekomen Oude Rijn N°. 63. Op ontvangst van een Briefkaart, waarop alleen Naam en dres zijn vermeld, verzend ik aan iedereen gratis en franco Aanbieding voor 1883, waarin rijke keuze van Pracht- en Plaatwerken, TTitspanningslectuur, Kinderleesboeken, Kinderprentenboeken, Pak ketten, enz. enz. enz. Wie zijn belang begrijpt en groote voordeelen genieten wil, verzuime niet om even een Brief kaart toe te zenden aan D. BOLLE, Bazaar van Goedkoope Boeken, Hang bij de Visch- markt, Botterdam. Voor vljf-en-dertig stuivers, voor /"l.fö gnat nu de schoone collectie Llcder-Vlbums weg, alle 3 dcelcn, of Sos. 1, 3 en 3. Voordrachten gezongen in do Comedies, Salons des Variétés en Café-Chantants, alle door de eerste en beste Artisten, zoo ook door ALBREGT, BAMBERG, JUBELS, FAASSEN, en het belang rijkste en mooiste is, wij geven daarbij nog cadean of gratis voor die vijf-en-dertig stuivers, de mooiste en nieuwste Humoristische Aneedoten-Schourkalender voor 1884. Die Scheurkalender, op ieder datnm een aardige anecdote en al het andere bevattende, wat oen flinke Scheurkalender moet hebben, op een prachtig schild, zeker ter waarde van f 1.25, geven wij bovendien gratis er bij. Daar hebben we ze. Ja, ja, 't is ons dan toch eindelijk gelakt, waar we zoolang naar zochten en zoolang naar uitzagen, om te krijgen. Wij hebben ze nu en zijn in do gelegeoheid ze voor een koopje, voor een bagatel aan te bieden, de mooiste, de prettigste, de meest geliefde boeken, Liederen-Albums, Salons des Variétés, Chansonnetten-AVbum, Coupletten en Comique Scènes, bevattende de meest gelief iMosde stukken met voor allen de muziek er bij. Zeker zult gij ze wel kennen en van kennissen ofvrionden gehoord hebben van die mooie bekende Liederen-Albums waarin die aard'ge voordrachten en chansonnetten, die bekende stukken uit de Café-Chantants en Variétés. We hebben ze dan eindelijk en nu kosten ze geen f 1.50 per stuk meer; nu hoeft men niet meer te zeggen: „Waar zou ik ze toch kunnen krijgen, wie heoft die toch? Ik gaf wel f 3 voor zoo'n boek." Ze kosten nu maar twaalf stuivers, maar 60 Cents per bnndel. Iedore bundel bovat 48 der meest geliefkoosde Coupletten, Chansonnetten en Comique Seèaes om te zingen en voor te dragen, en het mooiste is de muziek er bij. Wie nu in 't bezit is van een Piano, een Harmonika of zingen kan, bij ieder couplet zijn de nooten om te spelen of te zingen er bij. Het eerste No. 1 is: SALON DES VARIÉTÉS, 48 der meest geliefkoosde Coupletten en Comique Scènes om ie zingen en voor te dragen, bevattende: Viiegon, vliegen, vliegen! Een kus. Do Koop man (Com'que Scène). ABC (Comiscb Terzet). Het Café-Concert. Dokter o wee 1 en Dokter" goed zoo! (Comisch Duet). Slaap-coupletten. Het groote Gekkenhuis. Als ik dat voornit gé- weten bad. Is 'tloelijkste, zeg ik. 'tKomt wel weerom. Sausnegers. O wat vermaak. Liefde en Champagne. Studenten geldnood. Dienstbodenklacht. Huishouding en Orkest. Do Duiten. Wat een hart soms lijden kan. De Tyroler en zijn Kind. Kiaartje. Wie zal bet zlja Ik zal hem vergeten. Vergeet mij niet. De wereld loopt verkeerd. Biscouplotten. Waarom ik haar Dog min. Niet alleen. Oranje-liod. Danslied. Droombeelden. De wereld wil bedrogen zijn. Neêrlands trots. Beloven 11... Maar doen Ik min u zoo tronw. De wereld een herberg. Een voordracht zonder voordracht. Pre Patria. Volkslied. Mannen draaien met de winden. De Dorpsgeleerde. De Engelschen. Coupletten uit de vaudeville: „de Beban- get" Mannenklacht. Da verwaande Klaes. De Doodgraver.Al wat blinkt is juist geen goud. MinnaarBklacbt. Avondlied. Voor 60 Cents. Het tweede No. 2 is: LIEDEREN-ALBUM, 48 der meest gel-.efde Coupletten en Comique Scènes, om te zingen cn voor te dragen, bevattende: Gezelschapslied. De Voddenmand (Coupletten). Klok kenlied. Het Pennelikkerslied. Ik wensch dat n de Duivel baal (Scène). Zeemanslied. De Schoolmeester (Scène). Dokter Isambart. 't Is te beklagen (Coupletten), Het rekenen (Cou pletten). Voor geld kan men alles koopen (Coupletten). Amsterdam io Daguerreotype (Couplet- ten). Henri's Drinklied. Alle zegen komt van boveo. De Koorzanger. (Scène). Da ver strooide (Coupletten). In 't kleine vaDgt men aan (Coupletten). De Speelman op het dak. Vijfmaal honderd duizend duivels. Zoo iets moest mij vooruitverteld geworden zijn. Gebaronlied. Het Wonderkapje (Coupletten). Bluffed. O! mijn lieve Augustijn (Coupletten). Een leerschool is 't menschehjk leven. Oorsprong der eerste kus. Taalzuivering. Menschen en sigaren. Alles wisselt de tijd. Nu toen had ik al genoeg. Bloemenlied. Rond is alles op deze aard. Waar men u mist, heer organist, daar zwijgen enz. Liefdesverklaringen. De oude en de nieuwe tyd. De verliefde landjonker. Vorkeerde rijmen. Taratatschingiskan. Verboden vrnchten. De kruik gaat te water zoolang tot ze breekt. De reislustige Engelschman. De milicien-verlof- ganger. De mode. De kus. Dan weet ik er alles van. Aan de maan. Met Fransch komt men de wereld door. Hony soit qni mal y pense. Voor 60 Cents. Het derde No. 3 is: NIEUW LIEDEREN-ALBUM, 48 der meest geliefde coupletten en comique scènes om te zingen en voor te dragen, bevattende: (Apollonia) de verliefde huisknecht. Hot rijm woordenboek. Alles heeft een oorzaak. Leelijke menschen. La oorde sensible (De zwakke zijde der dames). MeDschenliefde. 't Is ei ltokkerij. Machinaal. De mannen. Huwelijkekeuze of wie Deem ik Mozes en de profeten. Studentenleven (Scène). De trouwlustige jongeling (Scène). t Is komiek! Len supplement. Henrietta Sontag's polka. (Duet). Die A heeft gezegd moet ook B zeggen. Strijklied. Om het één schreeuwen, om bet andere zwijgen. Men zegt het niet. Het ongelukskind. Een zot figuur. 't Is mogelijk ja, doch waarschijnlijk ie 't niet. Veie klein tjes maken een groote. (Scène). Kattennatuur. Nu vraag ik? Het klokje. Handelen. Echo-lied. 't Is wel geen onheil, maar 't hindert je toch. Helaas 1 daar is thans geen veranderen iueer aan. Geen naenscii weet waarom! De huisvriend. Er hapert iets aan. Wacht maar een beetje, het heeft nog den tijd, Waar blijf ik? Spreekwoorden. Oude liefde roest niet. Sluimerpolka (Ach ik ben zoo moede). Het vrijen. De kantoorbediende (Scène). Mejuffrouw Hippeldans (Scèue). De kostschool (Scène). Oost, West, thuis best. Wie trouwt handelt goed, maar die niet trouwt doet beter (Scène). Vee! geschreeuw, maar weiüig wol. 0 die maouen! (Scène). Noerlands hope en heil (Vadert, lied). Voor 60 cents. De Lieder-Albums, het is bekend, ze zijn het aardigste van alle dergeljjke Boekon, er zit geest in, ieder afzondorijk kost slechts f 0.60, te zamen f 1.75, met een degelijk mooie en zeer grappige Scheurkalender voor 1884 op den koop toe. „Lieder-Album" en de verlangde Nos. zotte men op den te zenden Postwissel, aan GEBB. E. M. COHEN, Magazijnen van Goedkoope Bosken te Arnhem en te Nijmegen, die franco daarna afzenden. te winnen. Dit groote kapitaal bedraagt in het gelukkigste geval de Hoofdprijs, welk in de Groote Hambur ger Geldloterij te winnen is. Dezelve is goedge keurd door de Regeering en gewaarborgd met liet geheele staatsvermogen. De Hamburger Geld loterij is jaist zoo ingericht als de Nederlandsche Llassenloterij, met het enkel verschil, dat de Ham- j burger Geldloterij 50,5u0 prijzen bevat, die I in 7 klassen getrokken worden en als volgt samen zijn: 1 Premie a Mark 300,000 1 Prijs a v 200,000 2 Prijzen a 100,000 1 Prijs a 90,000 1 Prijs a j> 80,000 2 Prijzen a 70,000 1 Prijs a j) 60,000 2 Prijzen a 50,000 1 Prijs a 30,000 5 Prijzen a 20,000 3 Prijzen a 15,000 26 Prijzen a 10,000 56 Prijzen a 5000 106 Prijzen a 3000 253 Prijzen a 2000 6 Prijzen a 1500 515 Frijzen a 1000 1036 Prijzen a 500 60 Prijzen a 200 63 Prijzen a 150 29020 Prijzen a 145 19340 Prijzen a 124, 100, 91, 67, 40, 20 Mark. Een hoofdzakelijk punt van belang is in de Hamburger Geldloterij opgesloten en bestaat daarin, dat geen nieten, maar wel prijzen ge trokken worden; een ieder heeft dos tot aan het eind der 7 klasse kans en behoeft niet te vreezen, reeds vroeger, zooals in de Nederlandsche klassen-' loterij, met een niet uitgeloot te worden en zoo doende de kans te verliezen. De prijstrekkingen zijn volgens het plan officieel j vastgesteld. Voor de eerstkomende prijslrekking der door I den Staat gewaarborgde Geldloterij kosten Geheele Origineele-Loten N. fl. 3.60 Cents. Halve 1.S0 Kwart 0.90 De orders worden, na inzending van het bedrag, I met de grootste opmerkzaamheid door ons geëf fectueerd. Het bedrag gelieve men in muntbil jetten, Nederl. postzegels of het gemakkelijkste door middel van intern, postwissel te remitteeren hierna ontvangt een ieder van ons de origi- neele loten, van het Staatswapen voorzien. Ook de halve en kwarllolen zyn origineel. Bij het ver zenden der loten worden er de noodige ambtelijke plannen gratis bijgevoegd en verklaren wij ons bereid, bij niet-overeenkomst, de loten vóór de trekking terug te nemen en het toegezonden geld te retourneeren. De namen der bestellers worden in onze loterij-registers dadelijk genoteerd en na iedere trekking ontvangt de houder van een lot onopgevorderd de ambtelijke trekkingslijst. De uitbetaling der prijzen geschiedt onder toe zicht der Regeering. Door onze tusschenkomst kunnen ook de winsten dadelijk na elke trekking ter woonplaats van den winnaar uitbetaald worden. Onze collecte is steeds van het geluk bijzonder begunstigd en wij hebben in Nederland, in de laatste loterijen de grootste winsten uitbetaald, t. w. prijzen van Mark 250.600, 100.000, 80.000, 60.000, 40.000 Mark etc. Het is vooruit te zien, dat deze solide onder neming zeer veel deelnemers vindt en wij ver zoeken derhalve om al de orders te kunnen uit voeren, de bestellingen zoo spoedig mogelijk, in elk geval voor den 30stcn November a. 8., toe te zenden. Bar.k en wisselzaak PS. Wij danken voor het tot nu toe geschonken vertrouwen en terwijl wij bij het begin der nieuwe verloting ter deelneming uitnoodigen, zal ook verder ons streven zijn, door reëele bediening de tevredenheid onzer geëerde begunstigers te ver werven Leiden, ter Boekdrukkerij van A, W. SJJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2