Openbare Vrijwillige Verkooping, N°. 7240. Maandag Ü4- September. A0. 1883. Derde Blad Vervolg der Advertentiën. B. J. OLEFF, Champagne Mannel Co., Breestraat hoek Gangetje. LEIDSCÏÏlÉSl? DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per 3 maaaden1.10. Franoe per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.05. Gemengd Nleawa Deze week werden op „Rhynzigt" 31 0 zwembaden door heeren en 2 door dames genomen. Temperatuur van het Rijnwater 16" Celsius. Men meldt ni t Wou brugge van gis ter en: De Tolksvermakehjkheden in het dorp alhier had den heden plaats; negen paren, in rijtuigen geze ten, namen aan 't ringsteken en sleuteltrekken deel. Verder hadden er tot groot vermaak van 't opkomend geslacht mastklimmerijen, zakloopen, turf rapen en stroophappen plaats, terwijl het feest met eene danspartij werd besloten. Woensdsg 11. meldde zich bij depoli- tie te Zegwaard aan zekere H. K., bij vonnis der arrondissements rechtbank te Almeloo dd. 12 Nov. 1878 ter zake van diefstal op den openbaren weg veroordeeld tot 20 dagen cellulaire gevangenisstraf. Ten einde zijne straf te ontloopen, heeft hij zich naar Pruisen begeven, is daarna zeevaarder geworden, vervolgens naar Engeland gegaan, en bevindt zich thans weer hier te lande. Hij is bereidB naar 's-Gra- venhage getransporteerd. Een persoon, die in eenherbergin de St.-Jacobstraat te 's-Hage in slaap was gevallen, werd zijn portemonnaie, inhoudende f 25, ont vreemd. - Een sjouwerman iB in het Aprochestraatje aldaar dood op zijn bed gevonden. Dr. Volgraff con stateerde dat hij door een beroerte was getroffen. Gistermorgen omstreeks het mid- daguur, bij het nitgaan der school, gevestigd in het Proveniershuis te Haarlem, had een der leer lingen het ongeluk door een der voorbijrijdende paarden der huzaren te worden getrapt, en wel zoo ernstig, dat de jongen in een zeer bedenkelijken toestand bij een apotheker, den heer S., werd inge bracht, waar hem geneeskundige hulp kon worden verleend. In den Haarlemmerhout onder de gemeente Heemstede is een 4-jarig meisje van den Btadswerkman Oolders, dat aldaar met andere kin deren spelende was, aangereden door een goederen wagen van den stoomtram, waarbij het rechterbeen belangrijk werd geknensd en het linkerbeen is ge broken. Een bewoner der Marniikade, teAm- eterdam, die boven zijn bier des nachts naar huis ging en op de stoep zijner woning in slaap was gevallen, ontdekte bjj zijn ontwaken dat men hem zijn zilveren horloge met gouden ketting had ont vreemd. - Op de Lijnbaansgracht bij de Spiegel gracht geraakte een man te water. Nauwelijks was hij weder op het droge of hij gaf den geeBt. - In de BloemBtraat werd een man door een beroerte getroffen. Hij viel en was weldra een lijk. Door het stoomschip „Prins Hendrik", eergisteren te Amsterdam aangekomen, werden den 22sten Augustus in de golf van Aden vier personen gepraaid, die vier dagen te voren van een kolen- hulk, de „Ben Nervis", in de Roode Zee met eene sloep waren afgedwaald. Zij hadden veel honger en gebrek geleden. Na opgenomen en verzorgd te zijn, werden ze door de „Prins Hendrik" in het gezicht van Perim, waar het kolenstation gevestigd is, met de sloep neergelaten, waar eene stoombar- kas de verdwaalden in behonden haven terugbracht. Terwijl de puinhoopen van de fabriek der firma P. P. Van VÜBeingen en Co. nog rookten, werden Donderdag-avond om halfelf de bewoners van Helmond opnieuw door de brandklok opgeroe pen en een tweetal groote boerenhofsteden met bijbehoorende gebouwen in een paar uren geheel in de asch gelegd. De geheele oogst en meest al het vee werden door tu 1 vuur vernield. De boeren hofsteden, bewoond door de wed. Berkers en Ver- Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. voort, waren met den inboedel verzekerd. De oorzaak van den brand is niet bekend. De brandweer kon, bij gebrek aan water, niet werkzaam zijn. Naar de Prov. Gron. Crt. verneemt, is P. "Wildeboer, vroeger vader in het werkhuis te Slochteren, thans in gelijke betrekking in het aca demisch ziekenhuis te Groningen, als zoodanig ge schorst. Zijn de information juist - en er bestaan geen redenen om daaraan te twijfelen - dan staat dit in verband met handelingen in zijne vroegere betrekking te Slochteren, waaromtrent bij de justitie aanklachten zijn ingekomen. Uit Dortmund wordt melding gemaakt van een nieuwen toestel om bier uit het vat te tappen, waardoor het bier, ook al duurt het 14 of meer dagen eer het vat ledig is, even smakelijk blijft als den eersten dag. Het bier wordt namelijk door koolzuur opgeperst en verliest dientengevolge niets van zijn koolzuurgehalte. De toeBtel kost 120 gulden, de kosten voor het aftappen van een hec toliter bier bedragen 35 ets. De directeur van eene Bank te Bir mingham heeft zich verleden Woensdag met 20,000 pd. st. uit de voeten gemaakt. Men gelooft dat hij zich te Londen schuilhoudt. Een telegram uit Philadelphia dd. 20 dezer, aan de „Times", meldt dat te Nassau (New- Providence) op 18 Sept. een storm gewoed heeft, waardoor verscheidene gebouwen vernield, zestig menschon omgekomen en vijftig schepen (meest alle Amerikaansche brikken en schoeners) vergaan zijn. In de gemeente Saint-Reuil kreeg zekere Amaud, oud 72 jaren, over geldzaken twist met zijn zoon, oud 48 jaren. Ten slotte nam hij een geweer en schoot hem dood. Toen de misdaad gepleegd was, barricadeerde de vader zich in zijn huis en dronk een liter brandewijn. De politie, die hem kwam halen, vond den moordenaar stervende. Het aantal zelfmoorden in Rusland was 1811 in 1882 en in de 5 laatste jaren 7713. De meeste hadden plaats te Moskou, dan volgen Kieff, Warschau en Petersburg. Aangaande Nordenskjölds expedi- tie naar Groenland zijn te Kopenhagen uit Thurso telegraphische berichten ontvangen. De sledevaart op het ijs begon 4 Juli van Antleitswik. Desleden bereikten 130 KM. ver een hoogte van 5000 voeten. Daarop gingen de Lappen op sneeuwschoenen 230 KM. ver tot 7000 voet hoogte, 't Was overal een ijswoestijn, en dddr is dus geen ijsvrij binnenland te vinden. De expeditie is verder voorwaarts gedron gen dan eeüige vroegere. De expeditie naar de Noordwestkust, welke tege lijkertijd plaats had, gaf goede wetenschappelijke uitkomsten. Nordenskjölds onderzoekingen bewezen dat de koude stroom aan de Oostkust onbeduidend is. Die kust zou dus in de meeste jaren tegen den herfst voor stoomschepen toegankelijk zijn. De expeditie keert via Reykiavik terug. Te Havre is 19 Sept. brand ontstaan aan boord van het schip „Florida", van Liverpool, dat, met 6000 vaten naphtha geladen, daarop te voren van Nieuw-Tork was aangekomen. Gelukkig was het meerendeel der bemanning niet meer aan boord toen 's middags te twaalf uren eene ontploffing zich deed hooren gelijk aan het gebulder van een groot stuk geschut. Het dek vloog in splinters en van het schip was niets te redden. De kok werd levend verbrand. Andere personen hebben wonden bekomen. Tusschen vriendinnen. - „Maar mij n hemel, wat ziet ge er slecht uit!" - „Geen wonder! Ik kom van den tandmeester en hij heeft me twee tanden getrokken, eerst een goede en toen de slechte eerst had hij zich vergist." - „'tls vreeselijk!" - „Ja maar er is niets op aan te merken; de man was niet onredelijk; hij heeft er me slechts één laten betalen." PRIJS DER ADYERTENTIEN: ▼ai 10 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£ G roe te re lellen naar plaatarnimte. Toor hel incarne ren buiten de stad wordt/0.10 berekend. aan den Burg te Leidenbij opbod en afslag op Zaterdagen 29 September en 6 October 1883, des avonds te halfacht VAN aan de Hoogewoerd, bij de Plantage, N°. 179, met uitgang aan het Levendaal TE LEIDEN. Dit perceel bevat beneden: "Voorkamer, Bin nenkamer, twee Tuinkamers, Binnenplaats, Keuken en drogen Kelder, en aan de Voortrap eene Pro visiekamer; verder: groote Boven voorkamer, drie Slaapkameres, Zolder met Meidenkamer, boven- achter eene groote Tuinkamer, Slaapkamer, Bad kamer en Turfzolder. De kadastrale grootte bedraagt 4 aren, 59 cen tiaren. Het perceel is voorzien van vele vast® Kasten en Stookplaatsen, en heeft Duinwater en Gasleiding. De aanvaarding kan geschieden op 1 Mei 1884, tot welken datum het perceel is verhuurd voor f 600 per jaar. De kooper geniet de huurpenningen van den dag der betaling, uiterlijk 1 Februari 1884. Het perceel is te bezichtigen des Maandags en Vrijdags van 2 tot 4 uren, mits bij de bewoners belet vragende. De grondbelasting bedraagt f 34.83. Nadere inlichtingen verkrijgbaar ten Kantore van Mr. H. L. A. OBREEN, Notaris, Rapenburg 65 te Leiden. hoek Levendaal en Binnenvestgracht bij de Plantage. MAGAZIJN VAN GASORNAMENTEN EN DUIN WATER-ARTIKELEN. Steeds voorhanden Gummi-Slangen, Pezen en Plaat. Aanleg voor Gag en Duinwater. Gaskomforen a f 1.70 per stak. REIMS. De Firma MANUEL Co. te Reims, die zoowel op de Wereld-Tentoonstelling te Parijs in 1878 als op de Internationale Tentoonstel ling to Sydney in 1879 de GOUDEN MEDAILLE voor hare uitmuntende CHAMPAGME-WIJMEW behaalde, werd wederom met de GOUDEN ME DAILLE bekroond op do Internationale Tentoonstelling te Amsterdam. Prijscouranten worden op aanvraag franco toege zonden. Verkrijgbaar ook in mandjes van 12/1 of 24/2 flesschen. W. JAGER GEREINGS, Firma J. H. ENSCHEDE, Haarlem, Hoofd-Agent voor Nederland en de Koloniën. Ontvangen groote keuze in Dames- en Klnder-Regen- en Najaargmantels. GEBRs. MA8TEXBROEK.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1