In den afgelaopen nacht werd zekere J. J. v. 0., die de wet tot beteugeling der open bare dronkenschap had overtreden, naar de politie wacht gebracht. Yan morgen werd de man, die inmiddels door een verkwikkenden slaap, naar men verwachten mocht, weer in normalen toestand was gekomen, ontslagen. Alvorens bij zijn nachtverblijf verliet, moest hem echter een enkel woord van het harte, een woord van dankbaarheid waaraan hij uitdrukking gaf door eenige scheldwoorden tot een politie-agent, dien hij voor „dassendief" uitmaakte. Daar bleef het echter niet bij, hij wilde den politiedienaar ook een meer „tastbaar" bewijs zijner tevredenheid geven, en wist daartoe niets beter te vinden dan een flink pak slaag. De commissaris en een inspecteur van politie schoten toe om den agent te verlossen, en lieten den waardigen v. O. brengen van waar hij zoo pas gekomen was. Reeds meermalen werd hij veroordeeld wegens verzet tegen de politie. Te Hazerswoude viel eenkindvan drie jaar in eene sloot en werd er levenloos door de onders uitgehaald. Yan diezelfde ouders was in het vorig jaar ook een kind verdronken. Te Scheveningen is de t ij ding on t- vangen dat een matroos, varende op een logger van den reeder W. Verhey, eenige dagen geleden over boord is geslagen bij het ledigen van een mand ©n jammerlijk is verdronken. Yoorheen timmerman, deed hij pas zijne tweede reis als matroos. Op den Kwakersdwarsdijk te Amster dam ontstond gistermiddag brand in de lak- en vernisfabriek van den heer H. Keller Jr., ten ge volge van het overkoken van vernis. Twee personen werden gewond naar het Buitengasthuis vervoerd. De brandweer bluschto den brand grootendeels door middel van zand. Eene collecte, onder de werklieden op het etablissement Feienoord gehouden ten be hoeve van eene weduwe, wier man aan boord van het stoomschip „Edam" oen ongeluk kreeg, waarvan zijn dood het onmiddellijk gevolg was, heeft opge bracht ƒ300. Een inwoner van Weesp, diegister en met zijn hittenwagen naar buiten reed, liet drie kinderen, die van school kwamen en buiten woonden, met hem mederijden. Even buiten Weesp, bij de Gijsbrug, geraakte het voertuig te water, met het ongelukkig gevolg dat de eigenaar en een der kin deren verdronkende beide andere kinderen werden gered. Te Munnekeburen h e e ft iemand, die een geladen pistool in den zak droeg en dit een ander wilde toonen, zich in de hand geschoten. Men vreest dat het gekwetste lichaamsdeel zal moe ten geamputeerd worden. De luchtreiziger F. L'Hostc, chef van het materieel der luchtreizigers van Frankrijk, zal Donderdag-middag a. s., te halfvijf, uit het Paleis van Yolksvlijt te Amsterdam weder opstijgen, en wel met den ballon „Ville de Boulogne sur Mur" geheeten, waarmede hij het Kanaal heeft overge stoken. Ditmaal zullen ook eenige personen de reis medemaken. Naar men mededeelt, is in den tuinvan den heer T. Martin te Heemstede een reusachtige komkommer gegroeid, welke een gewicht van bijna 25 kilogram heeft. Voor ruim twee maanden vertrok uit Yenendaal oen koopman, zekere C. Alberti, met de noorderzon naar Amerika. Hij heeft thans laten weten dat hij niet is vertrokken om van zijne las tige huisvrouw en zijn vele schuldeischers ont slagen te worden, maar alleenomdat hij van jongs af niets liever wenschte dan in Amerika be graven te worden. De omnibus der onderneming Tempe laar van Deutichem op Arnhem is gistermorgen nabij Doesburg, op een punt waar de tram dwars over den rijweg gaat, met den stoomtram op Dieren in aanraking geweest. Do omnibus is omvergeworpen en beschadigd; de koetsier benevens een passagier, die mede voorop had plaats genomen, zijn, naar men verneemt, erg gekwetst; geneeskundige hulp is spoedig verleend. Te Montfoort werd dezer dagen iemand bekeurd, vervolgd en gevonnist, omdat hij op de straat eene brandende pijp in den mond had, die niet met een dopje was gesloten. Ia eene gemeente-verordening van jaren herwaarts is deze bepaling opgenomen; zij word nog «iet in getrokken on do burgemeester van Montfoort houdt streng de hand aan de nakoming van gemeente verordeningen. Een inwoner van Seraing, die on voorzichtig genoeg was, zich 's avonds op de ven sterbank zjjner kamer bij wijze van canapé nit te strekken, viel spoedig daarna in slaap om niet meer te ontwaken. De man stortte uit het raam van de tweede verdieping neder en verbrijzelde zich den schedel op het trottoir. Op het strand van Bab-el-Qued, nabij Algiers, hebben eenige kinderen, die al spelende in het zand groeven, het vreeselijk verminkte lijk van eene vrouw ontdekt. Te Caen is een man van 28 jaren, Bacon, gearresteerdhij wordt verdacht van moord op zijne 63-jarige moeder. Beiden, zoon en moeder, waren aan den drank. Men vond de moeder met een wonde aan den schedel, veroorzaakt door een schop met een schoenhet lichaam was vol kneuzingen. In het Kanaal is het Noorweegsche schip „Juliene" door aanvaring voorbij Dungeness gezonken. Slechts 2 van de 14 man werden gered. Bij de wedrennen te Ostende heeft een bookmaker, die van verschillende wedders een som van 2200 fr. had ontvangen en aan anderen 5000 franken had uit te betalen, toen hij zag, dat het geluk hem tegenliep, zich met geld en schold beide uit de voeten gemaakt, met zijn medeplichtige, die boek hield, een koffiehuisbediende buiten betrek king. Beide oplichters waren Franschen. Telegrammen, BERLIJN, 15 September. (Part. Tel.) De „Nord- deutsche Allgemeine Zeitung" van heden bevat een uittreksel nit de in beslaggenomen correspondentie van den Elzasser Rijksdag-afgevaardigde Antoine. Hieruit blijkt alleen dat Antoine met Elzasser redac teurs van Parijsche bladen over het waarnemen van een correspondentschap in verbinding stond en dat hij voor zijn op te richten blad medewerkers, colporteurs en geldschieters te Parijs zocht. Yan werkelijk landaverraad, zooals eerst beweerd werd, is in de openbaar gemaakte correspondentie geen woord te vinden. WEENEN, 15 September. (Part. Tel.) De „Neue freie Presse" meldt uit Sofia dat er een complot tegen de Russische generaals Kaalbar6 en Soboleff is ontdekt. PARIJS, 15 September. De minister van marine heeft een telegram ontvangen, waarin wordt be vestigd dat vijf Fransche compagnieën met de hulp van de Gele Vlaggen en drie compagnieën Anna- mieten den lsten September de versterkte stelling Day hebben genomen en den 3den zich hebben genesteld in de versterking Palan. De Franschen hadden 54 dooden en gewonden. Het verlies van den vijand bedroeg 1000 man. KONSTANTINOPEL, 15 September. De indi recte belastingen brachten in de tweede helft van Aug. 96,303 pd. op. Oost-Rumelië betaalde in Augustus 15,416 pd. LONDEN, 15 September. Er worden voorbe reidselen gemaakt tot het houden eener internati onale tentoonstelling van nijverheid in het Kristallen Paleis van Sydenham van 3 April tot 31 October 1884* LEIDEN 15 September. De verwachting voor morgen is: goed weer. Heden zijn bekend geworden de officiëele be kroningen, toegekend aan de inzenders op de inter nationale tentoonstelling te Amsterdam. Vau onze stadgenooten komen daaronder voor: Sectie I. Groep I., klase I. Eere diploma: prof. P. J. Veth. - Eerv. vermelding: dr. W. N. Du Rien. Klasse II. Gouden med.dr. P. J. Yeth. Klasse III. Gouden med.: Ethnographisch Mu seum. - Zilveren med.A. W. Sijthoff, als uitgever. - Bronzen med.: F. J. Boursse Wils, J. W. Van Leeuwen. Klasse IV. Gouden med.: 'sRijks Museum van Geologie. - Bronzen med.E. J. Brill, als uitgever. Klasse V. Gouden med.Botanisch Laboratorium. - zilv. med.: Botanische Tuin. - Eerv, vermelding: Universiteits-bibliotheek. Klasse VI. Zilveren med.: Dr. H. W. De Graaf. Klasse VII. Zilveren med.: Prof. T. Zaayer. Groep II. (Nedorl. Koloniën.) Klasse IX. Eerv. vermelding A. W. Sijthoff en 's Rijks Herbarium. - Gouden med: Ethnographisch Museum. Sectie II. (Algem. uitvoer). Groep IV. Eere-diplomaE. J. Briil. - Gouden med.: A. W. Sijthoff en E. J. Bril). - Zilv. med.: j J. Scheltema Jz., - Bronzen med.: A. Degon. Groep V. Gouden med.P. Clos en Leembrug gen, J. J. Krantz Zn., De Heyder Co., Karei Van Wensen. - Bronzen med.: J. en A. LePoole, J. Scheltema Jansz. Groep VL Bronzen med.Tieleman en Dros. Groep VIL Eerediploma.Kweekschool voor Zee vaart. Groep IX. Eerediploma: De Heyder Co. - Buitengewone prijs: dr. P. J. Veth. Sectie III. (Ethnographie). Eerediploma: mr. L. Serrurier. Herinneringsmedailles werden toegekend aan den Koning der Nederlanden en den Prins van Wales. Morgenochtend zullen onze abonnés de volledige lijst ontvangen, welke alsdan tevens a 10 cent6 voor belanghebbenden aan ons Bareel zal verkrijg baar zijn. Woensdag jl. werd de telephoondienst tus- schen Sassenheim en Haarlem geopend. Ofschoon de lijn Haarlem—Leiden ten behoeve der N.- en Z.-Holl. Stoomtramweg-Maatschap pij is aangelegd, kunnen toch particulieren tegen een matig tarief er gebruik van maken. Gisteren viel de timmermansleerling J. W. te Sassenheim uit een hooiberg. Hij brak het linker been boven de knie en kwetste zich ernstig aan het onderlijf. Dit is binnen eenige weken het derde geval van beenbreuk in die gemeente. Aan den Korten Zwanenburgwal bij de Joden- Breestraat te Amsterdam is in den afgeloopen nacht de spiegelruit ingeslagen iu den goudsmidswinkel van den heer Spijer. Verschillende kostbaarheden werden ontvreemd. Het stoomschip „Conrad", van Amsterdam naar Batavia, vertrok gisteren van Suez; de „Prins Hendrik", van Batavia naar Amsterdam, passeerde heden Kaap St.-Vincent. Wedrennen te Cllngendaal. De heden te Clingendaal gehouden wedloopen waren over 't geheel niet zeer geanimeerd. Vorste lijke personen waren er niet tegenwoordig en van feilen zonneschijn had men, althans in den morgen, geen last. Prachtige equipages werden er opge merkt, Oüder welke vooral een omnibus met Delft- sche studenten zeer de aandacht trok. De book makers maakten goede zaken. Den uitslag van den wedstrijd laten we hier volgen I. Nationale Prijs. Harddraverij voor inlandsche paarden, toebehoorende aan Nederlanders, onder den man gereden. Afstand 24C0 meter. Inleggeld ƒ15. Prijs 750 gulden. Premie 250 gulden. De derde ontvangt de inleggelden tot een bedrag van 150 gulden; van het overige ontvangen de ee»ste en tweede ieder de helft. De prijs werd behaald door de zwarte merrie „Innocent", eigenaar Jb. Boele, berijder A. Side- rius; de premie door de bruine merrie „Maarten Van Rossem", (ex „Nelle"), eigenaar en berijder J. H. Everts; de derde aankomende was „De Wisse" van B. Dekker, berijder Jongejan. H. Prijs der stad s-GravenhageHandicap. Wedren op de vlakke baan voor paarden van alle landen en rassen, 3 jaar en ouder. Afstand ongeveer 2400 meter. Inleggeld 50. Forteit 25 of ƒ10. Eerste aankomende 1000 (aangeboden door de stad 's-Gravenhage) en 2/3 der inleggeldei en forfeits. De tweede aankomende ontvangt 1/3 der inleg gelden on forfeits. Alles na aftrek van de inleg gelden van den derden aankomende, die deze terugontvangt. Hiervoor waren slechts twee mededingers. De prijs werd behaald door „Landlord", eigenaar Cl. Houze, en de premie door „Lothario", eigenaar O. Oehlschlager, doch is niet toegekend. III. Clingendaal prijs. Steeple-chase. (Handicap) voor paarden van alle landen en rassen, 4 jaar en ouder. Afstand ongeveer 4000 meter. Inleggeld 150. Forfeit 75 of 25. De eerste aankomende ontvangt 4000 en 2/3 der inleggeleen en forfeits. De tweede aankomende ontvangt 1/3 der inleg gelden en forfeits. Alles na aftrek van de inleg gelden van den derden aankomende, die ze terug ontvangt. Ook hiervoor waren slechts twee deelnemers. Prijs „Idea", eigenaar O. Oehlschliigerde tweede aangekomene was de „Régence", eigenaar baron Ed. Grenier. IV. Intei'nationale Prijs. Handicap mot het geupt van voorsprong. Harddraverij voor paarden alle landen, rassen en ouderdom, onder den man gereden. Maximum afstand 4000 meter. Inleggeld

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2