DAGBLAD. ft0. 7196. Vrijdag 3 Augustus. A0. 1883. Avond-editie. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Toot Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven- V PRIJS DER ADVERTENTIES: - Tan 10 regel» 1.05. Iedere regel meer 0.17$ Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassee- ren bniten de atad wordt 0.10 berekend. Offloieele Kenniisfifevingeii» Burgemeester en Wethouders van Leiden brengen ter algemeene kennis dat sedert de laatst gedane opgave als nog bij hen ontvangen is van den heer L. D. een bedrag van -15, ten behoeve van de noodlijdenden door den storm te Paesens en Moddergat. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 12 Aug. 1883. HARTEVELT, Wethr., lo. Secretaris. UEIDEIV, 3 Augustus. Bij gelegenheid van den 25sten verjaardag van Koningin Emma wapperde heden zoowel van open bare al8 van particuliere gebouwen de vaderland- Bche driekleur. Yan twaalven tot éénen deed het carillon zich hooren. Begunstigd door fraai woder hielden de alhier in garnizoen liggende troepen tegeljjkertijd op het Schuttersveld een parade, waarbij ook de officieren en het kader onderofficieren der dd. schutterij tegenwoordig waren. De majoor Sethe, van het 3de regiment hu zaren en belast met het bevel over het depót-esca- dron te Leiden, he9ft niet non-activiteit, maar pen sioen aangevraagd. De eerstaanwezend-ingenieur te 's-Gravenhage zal, onder nadere goedkeuring van den minister van oorlog, op Zaterdag 11 Augustus a. s. in de Doelen kazerne alhier in het openbaar aanbesteden het inrichten van een gebouw tot bergplaats voor voer tuigen enz. te Leiden. (Raming 1000.) Met het stoomschip „Zeeland" zal 4 Augustus aanstaande, 's voormiddags te halfelf, eene brieven maal uit Rotterdam naar Batavia en Padang worden verzonden. Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor respondentie naar Noord-Amerika door middel van het stoomschip „Seholten", van Rotterdam ver trekkende. Ton postkantore alhier moeten de brieven eDz. uiterlijk Zaterdag-morgen te halfacht bezorgd zijn. Volgens het Weekblad van minder courante of incourante fondsen van Broekman en Honders werden gedurende de afgeloopen week de oprichters-aan- deelen Rjnl. stoomtram noch aangeboden noch ge vraagd; de aandeelon spoorweg Leiden-Woerden aangeboden tot 70 pet.; de aand. Rjnlandsche stoomtram gevraagd tot 64 pet.de aand. Kon. Nedorland3che Grofsmederj te Leiden gevraagd tot 100 pet.; de aand. Leidsche Duin watermaat schappij noch aangeboden noch gevraagd; do aand. Leidsche Broodfabriek gevraagd tot 190 pet.; de aand. straatweg en vaart Gouda-Bodegrave gevraagd tot 15 pet. Naar wij vernemen, zal ook het talrijk per soneel der verschillende établissementen van de Kon. Ned. fabriek van goud- en zilverwerk der heeren J. M. Van Kempen Zonen, te Voorschoten, geheel op kosten dier heeren de tentoonstelling te Amsterdam bezoeken. Een gedeelte, ongeveer een honderd twintigtal, gaat aanstaanden Zaterdag daar heen en wordt bij bearten door het overige per soneel gevolgd. Aan do gemeente Voorschoten ontviel Maan dag 11. een waarlijk verdienstelijk man aan zijnen zoo nuttigen en aldaar zoo nooaigen werkkring, door het overlijden van dr. S. Fierman Kruyfc, ge pensioneerd officier van gezondheid eerste klasse en geëxamineerd arts, op nog krachtvollen leeftijd. Zijne bedroefde gade en nog jeugdige kinderen verliezen iu hem een liefhebbend echtgenoot en vader, maar ook de Protestantsche gemeente van Voorschoten mist in hem den kundigen geneesheer, die zich door een serieuze en gelukkige praktijk vele vrienden had gemaakt, die zjn heengaan diep betreuren. In Voorschoten is hierdoor eene plaats openge vallen, wier spoedigo vervulling zeer gewenscht is niet alleen, maar die ook door de ligging der ge meente vele voordeelen aanbiedt. Wij twijfelen niet, zoo schrijft onze berichtgever, of de heeren F. IJ. Van Iterson, lid van den gemeenteraad, P. Scbmal, diaken der Hervormde gemeente, L. J. S. Van Kempen, fabrikant oa lid van den gemeenteraad, J. Gerritsen, tuinier en koopman, E. Eggink, bloe mist, cn C. J. Broers, allen te Voorschoten, zullen daaromtrent gaarne informatiën verleonen. Kan voor de diep bedroefde familie des over ledenen zijne plaats niet worden aangevuld, voor de Protestantsche gemeente van Voorschoten wen- schen wij gaarne dat zich spoedig weder een kundig arts onder haar vestige. Bij de herstemming voor een lid van den gemeenteraad te Leimnïden is gekozen de heer H. Kuipers, aftredend lid, met 40 stemmen. Op den heer J. Hartveld waren 23 st. uitgebracht. Gouda. Gekozen de heeren L. J. Ruygers met 311 en H. G. Hoef hamer met 292 stemmen. Do heeren H. Kemp en C. Messemaker verkregen er 277 en 274. Haarlemmermeer. Herstemming voor do af treding in 1883 tusschen de heeren B. Biesheuvel, A. Prni8sen, (aftr. leden), en J. H. M. Eveloin en Gevels. Gekozen B. Biesheuvel 295 en J. H. M. Evolein 258. Voor aftreding in 1885. Herstemming tusschen de heeren J. H. M. Evelein, C. Dijt, T. C. Los en C. J. Bo8zaart. Gekozen J. H. M. Evelein 289 en C. Dijt 224, zoodat één candidaat voor twee vacatures is gekozen en dus een nieuwe stemming noodig zal zijn. Boskoop. Gekozen de heer W. C. Boer. Zegwaard. Herkozen de heeren A. J. Yan Reeuwijk en A. Visser. Beroepen is bij de Hervormde gemeente te Haarlemmermeer ds. Dekking te Schoonhoven. Door do jury van de zesde tijdelijke tentoon stelling te Amsterdam, ditmaal bestaande in afge sneden rozen, zjn o. m. de volgende bekroningen toegekend Een diploma, gouden medaille, aan de Pomolo- gische Vereeniging te Boskoop, voor 100 verschei denheden van één bloem. Een diploma, zilveren medaille, aan F. De Loos Zonen te Boskoop, voor 50 verscheidenheden van één bloem; aan de Pomologische Vereeniging, 6-maal, voor 25 verscheidenheden van één bloem12 verschb. na 1876 van twee bloemen; 50 verschh. thee van twee bloemen; 15 verschh., bepaalde namen; 12 zelfde, en einde!jk voor afgesneden rozen tot op luistering; aan J. Van Haff te Boskoop voor twee Lelium Auratum. Een diploma, bronzen medaille, aan de Pomolo gische Vereeniging, 2-maal, voor 50 verschh. van één bloem en voor 12 verschh. van drie bloemen, nieuwe verschb., 25 verschh. thee van twee bloemen en 12 verschh. thee van drie bloemen. Naar men verneemt, heeft de Koning benoemd tot secretaris bij de intendance van het koninklijk landgoed „Oranje Nassau's oord", baron Roosmale Nepveu, vroeger sergeant bij het reg. grenadiers en jagers, ter vervanging van den heer Musquetier, die naar Zr. Ms. kasteel in Luxemburg is verplaatst. Na de pauze bij het feest in de Rottcrdamsche Diergaarde is den heer A. A. Van Bemmelen, direc teur, aangeboden de medaille van verdienste van het Koninklijk Zoölogisch Genootschap „Natura Artis Magistra" te Amsterdam, „als blijk van bij zondere onderscheiding en als erkenning van de veelomvattende diensten, door hem aan de beoefe ning en verspreiding der kennis van het dierenrjk, onder meer als president der Nederlandsche Dier kundige Vereeniging, sedert een aantal jaren be wezen." De minister van waterstaat brengt ter kennis van belanghebbenden dat ter opleiding tot de In trekking van opzichter bij de rjke-telegraaf, waar aan een jaarwedde van 800 tot ƒ2000 verbonden is, met 1 Oct. a. s., twee adspirant-opzichters kun nen worden toegelaten op een maandgeld van 50. Nadere bijzonderheden bovat de Staatscoarant van heden. De minister van binnenlandsche zaken brepgfc ter algemeene kennis dat in den loop der maanden Sept., Oct., Nov. en Dec. a. s. gelegenheid zal worden gegeven tot het afleggen van de practische exomens van arts en tandmeester. Dag en plaats dier examens zullen nader worden bekendgemaakt. Dezelfde minister breDgt mede ter algemeene kennis dat in de maand Sept. of Oct. a. s. gele genheid zal worden gegeven tot het leverei van voldoende bewjzen van genoegzame voorbereiding tot de beoefening der natuurkundige wetenschappen, om te kunnen worden toegelaten tot het eerste natuurkundig examen, vermeld in art. 4 der wet van 25 Dec. 1878. Zij, die tot het leveren dier bewijzen wenschen te worden toegelaten, moeten daarvan vóór 10 September a. s. schriftel jk kennis geven aan den voorzitter der commissie, met het afnemen van het daartoe gevorderde examen belast, dr. C. A. Engelbrecht, hoogleeraar, directeur der Rjks hoogere burgerschool te Utrecht. Dag en plaats van dit examen zullen nader worden bekend gemaakt. Het stoomschip „Burgemeester Den Tex", van Batavia naar Amsterdam, vertrok Dinsdag van Port-Saïd. De gewone audiëntie van den minister van binnenlandsche zaken zal Zaterdag a. s. niet plaats hebben. Z. M. heeft benoemd bj het personeel van den geneesk. dienst der landmacht, tot off. van gez. 2de kl., den student voor gen. dienst (arts) T. W. H. Paulus8en; de daarbij vermelde pensioenen ver leend als: J. N. Voorstad, com. der prov. griffie van Zuid-Holland, 1534; A. Kerkhof, com. ter prov. griffie van Utrecht, 932; J. Lucius, hoofd oener openbare lagere school te Schayk (Noord- Brabant), 614; J. Van Dijk, hoofd eener openbare lagere school te Diüxperloo (Gelderland), 627; C. Elling, hoofd eener openbare lagere school te Wassenaar (Zuid-Holland), 794; Johanna Cornelia of Cornelia Johanna Van Waesberge, onderwjzeres aan de openbare lagere school te Oudendijk (N. Holland), 138; Clasina Kreulen, onderwijzeres aan eene openbare lagere school te Utrecht (Utrecht), 403; J. B. L. Zilkeas, hoofd eener openbare school te Arcen (Limburg), 440. Gemengd Nieuws. Bestond luidens eene vroegere aankon diging eerst het plan om slechts gedurende de kermisweok met het orchestrion eenige afwisseling in het café „Die Porto van Cleve" te bezorgen, de bijval, met dit instrument ondervonden, heeft den heer Van der Meyden van dit besluit doen terug komen. Uit eene in dit nommer voorkomende adver tentie toch bl jkt dat men in den wintertuin aldaar nog menigljk uurtje genoeglijk onder het aanhooren der muziek uit deze of gene opera zal kunnen doorbrengen. Gisteravond viel een 8-jarige knaap, genaamd J. M., van een schuit in een sloot aan de Plantage, doch hij werd spoedig zonder bekomen letsel weer daaruit gehaald. Het algemeen V e r k o o p 1 o k a a 1 aan den Oostsingel te Rotterdam, dat de vorige week voor ƒ90,600 werd geveild, is niet verkocht, maar' gisteravond voor ƒ100,500 opgehouden. Toen een knaap in de Keizersgracht te Amsterdam bj den Amstel viel, wilde zijn kame raad hem redden en sproDg hij to water. Hj kon

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1