G mengd Nieu ws. Aan hefcbrugwachtershuisjeopde Beestenmarkt, bij de Rlauwpoortsbrug, is een drink- fonteintje aangobracht, waarvan heden reeds een druk gebruik werd gemaakt. Heeft men hierbij het voordeel dat het onder voortdurend toezicht van den politieagent-brugwachter staat, de con structie van het pompje is bovendien zoodanig dat van morsen bijna geen sprake kan zijn. Telkens toch is er slechts genoeg voor één kroes, en zoodra men den knop heeft losgelaten is er weer een ge lijke hoeveelheid aanwezig. Wij vernemen dat, blijkt de inrichting aan de verwachting te beantwoorden, op meerdere plaatsen in de stad dergelijke duin- waterfonteintjeo zullen worden aangebracht. Bij een verder onderzoek naar de in de fabriek der firma C. en L. alhier ontvreemde sajet is nog gebleken dat de tweede zak met sajet door V. verkocht is aan den koopman in lompen De G., in de Brandewijnsteeg albier, die, bemerkende dat de politie hem zocht, zich uit de gemeente heeft verwijderd en naar Rotterdam is vertrokken, alwaar hij, geen raad meer wetende, zich bij de politie heeft aangemeld. Yandaar herwaarts overgebracht, ïs hij na gehoord te zijn eveneens ter beschikking der justitie naar VGravenhage overgebracht. Het 4'/j-jarig meisje De H. is aan de bekomen brandwonden, toen het in een emmer kokend water viel, overleden. Een 8-jarig kind van den koopman v. R., te 's-Hage, geraakte op de Turfmarkt, op den hoek van bet Hofspui, al spelende onder een vrachtkar. Terwijl het beproefde op te staan, kwam ongelukkigerwijze een ander voertuig van de brug afrijden, waarvan het paard den armen kleine een hoefslag aan den nek toebracht. Wederom gelukte het aan het kind zich op te heffenhet liep laBgs het trottoir voort tot aan het huis van den heer W. aldaar, waar het eenklaps nederzeeg en, binnen gebracht zijnde, dadelijk den gee9t gaf. Te Bolton is zekere Peter Kelly, na zijne vrouw en broeder met een bijl doodelijk te hebben verwond, uit een venster gesprongen, ten gevolge waarvan hij ook zelf is overleden. Volgons de „Avenir de la Dordogne" verspreiden de talrijke wolven in dat gedeelte van Frankrijk algemeene ontsteltenis. Zoo werd de geestelijke van Saint-Louis op klaarlichten dag door eene wolvin aangevallen. Dank zij zijn stevigen lichaamsbouw, wist hij het dier met stokslagen op een afstand te houden. Erg gehavend en met ge scheurde kleederen kwam hij in zijne gemeente aaD. Denzelfden dag werd een aannemer op denzelfden weg door een wolf aangevallen, die hem tegen de horst opsprong. Gelukkig had hij een flinken knuppel bij zich, zoodat ook hij het dier op de vlucht dreef. Minder gelukkig kwamen er twee jongere ingezetenen af, een meisje van zeventien en haar broeder van veertien jaar. Beiden zijn aan de bekomen wonden overleden. Op de spoorbaan, dicht bij Saint-Quen- tin, werd een wegwerker door den trein overreden. Een der beenen was door de wielen nog een eind meegevoerd, terwijl het overige van 's mans lijk ge heel gekneusd en aan stnkken op de noodlottige plaats teruggevonden werd. Ook in België schijnt men het met de verzorging van krankzinnigen soms zoo heel nauw niet te nemen. Een dier ongelukkiger, die uit zijne woning te Laeken naar een ziekenhuis was over gebracht, wist daaruit te ontsnappende politie bracht hem naar ziju huis terug en toen hij daar niet wilde binnengaan, naar het politiebureel, waar men hem opsloot zonder bewaking, want toen men des nachts eens naar hem ging kijken, ontdekte men dat de ongelukkige zich door middel van een zakdoek aan een venstertralie had opgehangen. In No ord-Carol ina verbiedende wetten het duel en 6tellen er strenge straffen op, terwijl zij de wapenen vermelden, waarvan het verboden is zich te bedienen in een tweegevecht. De wetgever heeft vergeten daaronder de zweep te vermelden, en deze is door twee pachters van Gnildford, die ijverzuchtig op elkander waren, gekozen geworden, om hun geschil te beslechten. Voorzien van zweepen met lange slagen, die dienen om de paarden in toom te houden, ontmoetten de tegenstanders elkander met hunne getuigen in de weide. Het duel was af schuwelijk, laDg, bloedig, wreed. Het duurde drie volle uren, waarin de beide tegenstanders niet ophielden elkander te striemen. Zij zijn thans in een vreeselijken toestand. Behalve van de voeten, ligt op alle doelen van hun lichaam het rauwe vleesch bloot. Een degenstoot, die het vel slechts zou hebben geschramd, zou hen voor den rechter hebben gebracht. Zij hebben elkaar afgrijse lijke wonden toegebracht, maar noch hunne getuigen, noch zij zei ven, als zij ten minste weer herstellen, zullen veroordoold worden. Onlangs gewerd den heer Elmer Sny der, een rijk pachter te Glen City, in Pennsylvanië, de verrassing dat zijn zoon, vijftien jaar geleden weggeloopen, boetvaardig wederkeerde. Het gemest kalf werd geslacht en het verloren kind met blijd schap opgenomen. Eenigen tijd later kwam eene jonge vrouw in de stad, door den teruggekeerde voor de echtgonoote van een zijner vrienden herkend en met wie hij druk verkeerde, tot op een goeden ochtend het tweetal een goed heenkomen zocht en de heer Snyder door zijne bedienden bewusteloos aan handen en voeten gebonden en met. een prop in den mond in zijne slaapkamer gevonden werd. Bijgebracht, verhaalde hij hoe hij in zijn slaap wakker was geworden doordat hem een prop in den mond gestopt werd. Er was licht gemaakt en hij had zijn gewaanden zoon met zijne vriendin aanschouwd, die de sleutels namen, alles leeg plun derden en vertrokken Dadat de jonge man gezegd had: Adieu, papa! Te Chicago zal ik uw zoon de complimenten doen. Hij zal blij zijn iets van u te hooren." Uit het signalement van het tweetal i3 gebleken dat Snyder met twee bij de politie welbekende oplichters had te doen gehad. Men schynt hen nog niet op het spoor te zijn. Te Aubervillier8 liet een vrouw, die haar man wegens voortdurende mishandeling had verlaten, zich door belofte van beterschap door hem overhalen weder met hem samen te wonen. Yijf dagen later vond men haar met verbrijzelden sche del in de echtelijke woning op den grond liggen. Den avond van denzelfden dag werd het lijk van den moordenaar uit het kanaal van Saint-Denis opgehaald. Blijkens waarnemingen door den heer Scott, op het observatorium te Princeton in de Ver- eenïgde Staten gedaan, vliegen een aantal vogels, zooals spechten, vinken en merels zoo hoog, dat men ze met het bloote oog niet kan waarnemen, soms tot 5000 meter boven de oppervlakte der aarde. Uit die waarnemingen zou voorts blijken dat bijna alle vogels trekvogels zijn, tot zelfs do gras- musch, die vóór het einde van September Helgo land verlaat. Een groot aantal vogels vinden hun dood in de zee, niet zelden misleid door het licht der vuurtorens, waar de doode diertjes bij honder den worden gevonden. Verver tot zijn leerjongen: „Straks zetten wij deze deur in de grondverf, maar dan moet je eerst eens netjes al de gaten stoppen!" - „Ja, baas, al de gaten!" En de jongen hield woord ook: hij stopte ze alle, ookhot sleutelgat! INGEZONDEN. Alweer de IVoord-Zaid-lIollandschc Stoomtramweg-Maatschappij. Mijnheer de Redacteur Vergun mij door middel van uw veelgelezen blad nogmaals eenige bewijzen te leveren dat alle moge lijke klachten, in den laatsten tijd tegen de directie van bovengenoemde maatschappij ingebracht, nog niet den minsten invloed gehad hebben op de ver regaande slordigheid, waarmee deze lijn tegenwoor dig geëxploiteerd wordt. De reizigers, die gisternamiddag met den trein van 1.5 uit Leiden zouden vertrekken, moesten plaats nemen in een waggon waaraan eene ruit ontbrak, wat bij den feilen westenwind die er woei de ge lukkige reizigers blootstelde aan een tocht, die zeker niet zonder gevaar voor hunne gezond heid was. Eene opmerking, deswege tot den conducteur ge richt, werd beantwoorddat er niemand was om de waggons schoon te maken en wat de ruit betrof, dat de waggon (met de gebroken ruit) wel de remise gepasseerd was, maar dat er geen gelegenheid was om een anderen aan te haken. N.B. Er moeten aldaar water en steenkolen ingenomen worden. Kort na dit gesprek vertrok de trein, natuurlijk ruim een kwartier over tijd, en kwam ditmaal bij uitzondering zonder ongemakken te Hillegom aan. Met den trein van 7.20 vertrokken wij uit Hil legom. Aanvankelijk ging het goed tot Sassenheim waar deze trein met den uit Leiden komenden moest wisselen. Na aldaar geruimen tijd gewacht te heb ben, zonder te weten wat daarvan de redon was, word eindelijk het sein tot vertrek gegeven en hoorde men van den conducteur dat de trein, uit Leiden komende, ergens gederailleerd was en dat men er maar eens heen zou rijden om hulp te bieden. Ondertusschen werden de biljetten opgehaald, die den reizigers het recht gaven tot Oegstgeest mede te rijden en dat niettegenstaande de conduc teur wist, dat de trein er onmogelijk kon komen: de weg was immers versperd. Het dnnrde dan ook niet lang of het bewijs er voor werd geleverd. Tns- 8chen Sassenheim cn Oegstgeest zat de locomotief van den trein nit Leiden zoo diep in het zand ge- loopen, dat het een onmogelijkheid was, om dezen zoo maar in enkele oogenblikken op 't droge, dit maal op de rails te brengen. De reizigers konden dus uitstappen en een goed heenkomen zoeken. Dame3 met nog zeer jeugdige kinderen bij zich werden op den weg neergozet en dat op een punt waar geen rijtuig of ander vervoermiddel aanwezig was. Yan teruggave van het betaalde reisgeld was geen sprake, nog veel minder van eenige hulpvaar digheid van den kant van het treinpersoneel om, 't zij dan ook op koston van de reizigers, dezen het vinden van een of ander middel om verder te komen gemakkelijk te maken. Neen, men kon kiezen eenige uren daar te blij ven wachten, totdat de locomotief weer reisvaardig was, of te voet den afstand van l1/. uur naar Lei den af te leggen, wat voor meer genoemde dames met een klein kind bij zich zeker ondoenlijk mag genoemd worden. Gelukkig dan ook, dat de mede reizigers als om strijd ons hunne diensten aanboden en met de zeer gewaardeerde hulp van dozen be reikten wij eindelijk te halfelf Leiden. Ik laat het aan ieder over gevolgtrekkingen te maken, maar zeker is het, dat de verregaande willekeur en non chalance waarmede de tegenwoordige directie het publiek behandelt, (reeds spreekwoordelijk gewor den), ten zeerste gelaakt wordt. Leiden, Uw bestendige lezer 20 Juli 1883. P. Mijnheer de Redacteur Dankbaar voor don steun, dien ons denkbeeld van uwe zijde mocht ondervinden, nemen wij de vrijheid nogmaals een beroep te doen op uwe welwillendheid. Heb namelijk de goedheid aan onze medeburgers, die nog voornemens mochten zijn aan do volvoering van ons plan, - het tochtje naar de tentoonstelling to Amsterdam van de leerlingen der hoogste klassen onzer scholen, - hunne zeer te waardeeren mede werking te verleenen, ons verzoek over te brengen, of zij zoo mogelijk in den loop dezer week hunne bijdrage beschikbaar willen stellen. Gaarne zouden wij aan het eind dier week kunnen uitmaken, o£ de voorgenomen reis al dan niet kan doorgaan Ieder zal het met ons eens zijn dat het wenschelijk is, eene beslissing in dezen niet te lang te doen uitblijven. Ontvang bij voorbaat, Mijnheer de Redacteur onzen dank. De Hoofden der Openbare Scholen 3de en 4de klasse te Leiden: J. P. Lancel. A. Van der Harst. N. Brouwer. j. wlyster. Leiden, 21 Juli 'S3. H. C. Van der Heyde. Programma's van Muziekuitvoeringen. Buitensociëteit „Auiicïtia". Muziek der dienstdoende Schutterij, Kapelmeester C. G. Locher, Zondag 22 Jnli, des avonds te balfacht. Eerste Afdeeling: N°. 1. Marsch, Becker; 2. Concert-Onverture, Tïtl3. Valse „La Reine de Saba", Strauss4. Potpourri aus „Preciosa", Weber. Tweede afd.: No. 5. Ouverture „Sradella", Flotow; 6. „Silhouetten aus Uu- gam", von II. Hofman, a. Langsam, b. Allegro, instr. von C. G. Locher; 7. Aria aus „Rinaldo", Handel; S. Fantaisie aus „Frei- schütz", Weber; 9. Quadrille, Herrmann. M arktberichten. Leiden, 21 Juli. Heden aangevoerdTarwe 6 hectoliter. Win tertarwe f 9.a 10.Zomertarwe 8.a f S.50. Rogge 7 H. L. Wislerrogge 6.50 a 7.Zomerrog# 5.50 a 6.50. Gerst 5 H. L. Zomergerst 5. 5.50. Chevalier-gerst 6.a ƒ6.60. Haver 8 H. L Zware Haver -1.25 a 4.75. Lichte Haver ƒ8.a 3.50. Duivenboonen 6 bectol. S.a 8.50. Paardenboonen hectol. 7.— a 7.CO. Boter: S070 kilogr., late qualit. I/a vat 58.a 64.—i Scheiboter 2de qualit. 1/4 vat f 52.a 58.Boter lite qnalit. per kilogr. 1.45 a 1.60, Scheiboter 2de qualit per kilogr. f 1.30 a 1.45. Lange Zwarte Turf 3000 dnbb. hectol., 0.21 a 0.24. RIJNLAND, 20 Juli. Boezemstauden 's morgens 3 uren: Oude-Weteiing 53, Katwijk 60, Spaaindaxn 53, Halfweg 54, Gouda 55, Leïdeu 50.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2