MMWSËT EEN KLERKJE Vervolg der Advertentiën. raiUISSEHEST-ACCOOBD. Café Toor te Alfen. B.-K. Weduwe zonder Kinderen, GROOT BADHUIS PER KWARTAAL f 1.371/,. C.KOOYKER. Nieuwe Rijn 16. Mr. Ruimer. e oordeeld tot een militaire gevangenisstraf van 183 dagen, met ontzegging van het recht om gedurende drie jaren bij de gewapende macht of als militair geëmployeerde te dienen. AanhetHaringvliet te Rot terdam, Noord zijde, is het lijk opgehaald van een man, die even te voren aldaar had zitten visschen en in het water is geraakt, zonder dat het door iemand was op gemerkt. Te Warmenhuizen werd een kinderwa gen door een rijtuig overreden. Het kindje, dat zich in dien kinderwagon bevond, is aan de gevol gen overleden. De treinsmid J. E. Smits, die Zaterdag morgen voor het station te Zwolle is overredeD, is gistervoormiddag in het passantenhuis gestorven. De correspondent der N. R. C. te Lon den seint: De Noord-Borneo-compagnie machtigt mij tegen te spreken de over Madrid ontvangen depeches van de Philippiinsche eilanden, volgens welke beambten der compagnie door inboorlingen zouden vermoord zijn. De depeches, welke de Maatschappij ontving en die tot den lOden Juni loopen, gewagen daar van niet. In de zaak van de heeren Jean en J a c- ques Wolters, leden der gefailleerde firma te Yen- loo, is tegen den eerste 8 en tegen den tweede 7 jaren gevangenisstraf geëischt. Aan de gisteren te Leeuwarden gehou den harddraverij werd door 20 paarden deelgeno men. De gouden zweep, door den Koning geschon ken, werd gewounen door den zwarten ruin „De Ylieger" van Tjeerd Yelsstra uit Marsum, het gou den oorijzer door den bruinen ruin „Duvid", van M. Kuyper uit Workumer Nieuwland. Beide paarden werden door hun eigenaar gereden. De Brusselsche rechtbank heeft eene jonge dame, maar verzekerd wordt behooronde tot eene achtenswaardige familie, voortreffelijk opge voed, van een gedistingeerd en zedig uiterlijk, tot viermaal acht dagen gevangenisstraf en 26 fr. boete veroordeeld, wegens het schrijden van lasterlijke brieveD, in ruwe, gemeene taal gesteld en aan de leeraars en leerlingen van het Koninklijk Conser vatoire gericht, met wie zij dagolijks omging. Er waren 317 van die brieven, welke hot geheele jaar 1881 het Conservatoire in opschudding hadden ge bracht. Te Lyon zijn twee deurwaarders gear- resteerd, waarvan de een beschuldigd wordt 650,000 fr. te hebben verduisterd. Een boruchte zakkenroller stond voor den 12den keer terecht. Hij vroeg om uitstel, aan gezien de advocaat, die hem zou verdedigen, ziek was geworden. „Maar men heeft u betrapt met uw hand in den zak van een ander; wat kan de advo caat tot uw verdediging nog aanvoeren?" vroeg de rechter. - „Dat zou ik juist willen weten", ant woordde do ander gevat. BUITEDïX-ALNI}. Frankrijk. In de zitting, gisteren door de Kamer van Afge vaardigden gehouden, bracht de heer Rouvier rap port uit over het wetsvoorstel, waarbij machtiging wordt verleend tot het verstrekken dor gelden, welke voor de heropening der gesloten spaarkassen be- noodigd zijn. De Kamer ging onmiddellijk over tot de behandeling van dit ontwerp, dat zonder debat met 299 tegen 3 stemmen werd aangenomen. De artikelen 1 tot 6 van het wetsontwerp op de „syndicats professionnels" zijn aangenomen. De discussie zal heden worden voortgezet. De heer Reille heeft met betrekking tot het kolo niale leger een voorstel ingediend, waarmede noch de heer Brun, noch generaal Thibaudin instemmen. Gisteravond is te Montmartre eene socialis tische meeting gehouden, welke door 1800 personen werd bijgewoond. Een voorstel tot grondwetsher ziening werd aangenomen. Op een banket van 200 couverts, denzelfden avond gehouden, werden talrijke dronken ingesteld op de eensgezindheid tusschen Frankrijk en Italië en de verbroedering van alle volken. De gemeenteraad van Parijs zal morgeD, Woens dag, officiëel den door Canzio overgebrachten degen van La Tour d'Auvergne in ontvangst nemen. Een vergelijking van den invoer en uitvoer Van Frankrijk in de 5 eerste maanden van 1883 met die in dezelfde periode van 1882 leidt tot een weinig bevredigende uitkomst. De invoer klom van 1,945,855,000 tot 1,967,118,000 fr., de uitvoer daalde van 1,425,815,000 tot 1,406^948,000 fr. DuitscIilaiKl. De markies Tseng was Zondag te Berlijn de gast van den Chineescheu ambassadeur. De markies is daarop naar Parijs vertrokken. In de handelskringen te Berlijn is met groote belangstelling kennis genomen van de benoeming van een beëedigd beursmakelaar door de „oudsten" van den handelsstand. Die benoeming vond gisteren plaats. Volgens mededeeling van verschillende bladen had zich het ministerie van koophandel onlangs, in een door den onder-secretaris onderteekend schrijven, rechtstreeks tot de „oudsten" gewend, tot bijzondere aanbeveling van zeker persoon onder de 200 sol licitanten, ofschoon later bleek dat bedoelde persoon met het effectenvak weinig vertrouwd was. De zaak wekte opzien in den Rijksdag en thans is de aanbevolene niet slechts niet gekozen, maar ver kreeg hij zelfs geen enkele stem. De „Nordd. Allg. Zeitung" bevatte ODlangs een vrij heftig opstel tegen de Coburger regeering, omdat deze te liberaal zou zijnhet blad wenschte, in de plaats van den ouden eerstdaags aftredenden minister Seebach, eene frissche kracht uit het conservatieve kamp. Daarentegen wordt van een anderen kant gemeld dat de hertog van Coburg voornemens zou zijn den heer Yon Bennigson tot Seebachs opvolger te benoemen. Volgens de joDgste inlichtingen heeft dit gerucht voorloopig weinig kans van verwezenlijkt te worden. De heer Yon Bennigsen wil zich stilzwijgend voor latoren rijks dienst reserveeren. De heer Yon Bennigsen heeft te Hannover aan eene deputatie van nationaal-liberalen, die hem een adres kwam overhandigen, geantwoord dat bij tot het nederleggen van zijn mandaat gekomen was door de overtuiging, dat zijne politiek van ver zoeningsgezinde richting thans geene gelegenheid voor eene goede uitkomBt had; hij hoopte op een omkeer in de stemming. Gri'oot-Britaniiië. Het Lagerhuis verwierp gisteren, met 151 tegen 117 stemmen, het voorstel van sir Stafford Northcote, strekkende om te verklaren dat de jongste uitingen van den heer Bright te Birmingham eene schending inhouden der privileges van bet Parlement. Behalve de zendeling Schroder is, naar men zegt, nog een andere zendeling in het Zoeloeland vermoord, ongeveer tien mijlen van de kraal vau Oham. De autoriteiten te Dublin zijn op het spoor gekomen van een onlangs opgericht genootschap, dat ten doel heeft alle verklikkers, in de eerste plaats James Carey, uit den weg te ruimen. Ten gevolge van deze ontdekking wordt Carey voor loopig nog in de gevangenis gehoudenmaar mocht deze op zijne vrijlating aandringen, dan zal de politie weigeren langer voor zijne veiligheid verantwoor delijk te zijn. Uit Kaapstad wordt aan de „Daily News" geseind dat de Hollandsche uiterste partij aldaar over Engelands houding in de Basuto-quaestie onte vreden is, omdat daarvan, naar hare meening, een ontbinding van het Kaapsch Parlement het gevolg moet zijn. Yolgens gerucht zou Suleiman-Samy, dezer dagen ter dood gebracht, daags vóór de strafvol trekking het slachtoffer eener poging van vergif tiging zijn geweest. Zooveel is zeker, dat hij bij het ondergaan van zijn vonnis bijna levenloos was. Lord R. Churchill zal heden het Kabinet opnieuw er over interpelleeren. De vice-minister van koloniën heeft mede gedeeld dat de Britsche resident in Zoeloeland, de heer Fynn, wegens redenen van gezondheid zijne betrekking heeft nedergelegd. Rusland. Bij keizerlijk besluit van den 15den dezer heeft de czaar zijne erkentelijkheid betuigd aan prof. Tschitscherin, den burgemeester van Moskou, als lid der commissie voor den bouw van de nieuwe kathedraal. Daaruit blijkt hoe overdreven de be richten geweest zijn omtrent de ontevredenheid van den czaar over de bekende rede van den bur gemeester, die trouwens ook na die rede nog door den czaar ontvangen is. Wel zijn er liedeo, die be weren dat dit alles slechts voor den schijn gedaan wordt, omdat geen wanklank de kroningsfeesten storen mocht; volgens hen zou prof. Tschitscherin weldra blijken voor zijne gezondheid een verlof noodig te hebben, dat spoedig in ontslag zou over gaan. Evenzoo beweren zij dat te Moskou lang niet alles zoo ordelijk is toegegaan als in officiëele be richten verhaald iszij meenen te weten dat Moskou geene uitzondering gemaakt heeft op andere groote plaatsen bij buiteugewone opeenhooping van volks massa's en dat zelfs verscheidene personen in het gedrang om het leven gekomen zijn. In het Faillissement ARIE VAM DUIM Cz. te Katwijk is een accoord aangeboden, waar over zal worden beraadslaagd en beslist in eene Crediteuren-Vergadering op Woensdag 4 Juli e. k., des voormiddags te half'twaalfin het Gerechtsgebouw aan den Korten Vijverberg te 's-Gravenhage. Leiden, Mr. F. WAS, 18 Juni 1883. Curator. Het eerste AbGnnements-Concert onder directie van den Heer GRENTZIUS, zal plaats hebben op Vrijdag 22 Juni 1883, des avonds te halfacht. Entrée 99 Cents. De Deurwaarder jr. F. TEUNIS vraagt: van omstreeks 15 jaren. Goed schrift is hoofdver- eischte. Adres in persoon Apothekersdijk 10. Om dadelijk in dienst te treden wordt gevraagd bij een alleen wonenden Weduwnaar eene om behulpzaam te zijn in het huishouden. Franco brieven onder letter A of information aan het Hulpkantoor te Oegslgeest bij Leiden. KATWIJK Al Ai iK EE. De ondergeteekende neemt de vrijheid op onder- staand tarief der Baden het geacht publiek opmerk zaam to maken. Een Bad groote Koets mot Zeil 0.50 Tien Baden r 4.50 Twintig Baden 8. Een personeele Kaart voor het Seizoen 15. Met gebruik van twee banddoeken. Een Bad kleine Koetsf 0.25 Tien Baden kleine Koets2. Twintig Baden kleine Koets 3. Een personeele Kaart voor het Seizoen 7.50 Met gebruik van een zwembroek en een handdoek. Onder deze prijzen is het loon van den Bad knecht begrepen. Aanbevelend, J. E. VLAANDEREN. Op bovengenoemd Modejournaal, het meest ge zochte van al de bestaande, staat de inteekeuing open voor het Nieuwe Kwartaal, dat met 1 Juli aanvangt, bij den Boekhandelaar De ondergeteekende beveelt zich minzaam aan tot het RUIMEN van alle voorkomende Ruim werken en het daarbj behoorend Metselwerk enz. W. VAN f.AHTERliV, Gedempte Yoldersgracht No. 25. Eerste en eenige uitvinder tot verdrijving van f e -i Vf, li f fj !t TIC A, als Mieren, Krieken euz. enz., sedert achttien honderd zestig. A. C. BI OPPEN BROUWER Haarlemmerstraat N°. 218 bij de Bakker- steeg te Leiden Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2