N°. 7145. Dinsdag 5 Junta A0. 1883. Avond-editie. LEIDSC PRIJS DEZER COURANT: PRIJS DER ADVERTENTIES Voor Leiden per 5 maanden 1,10. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17£. Franco per post 1.40. van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Groolere letters naar plaalsraimle. Voor het incassee- Afzonderlijke Nommers ,J>.05. ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Offloiëel© Kennisgeyingen. Kosteloozc inenting met stof afkomstig van het Half. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden bren gen ter kennis van belanghebbenden, dat gelegenheid bestaat tot kostelooze vaccinatie en revaccinatie, met slof afkomstig van het kalf, voor onvermogenden, in het lokaal der Stadswaag en wel op de volgende dagen, als: Maandag 21 Mei, Dinsdag 29 Mei, Woensdag 6 Juni, Don derdag 14 Juni, Zaterdag 23 Juni, Maandag 2 Juli, Dins dag 10 Juli, Woensdag 18 Juli, Donderdag 26 Juli, Zater dag 4 Augustus a. s., en zoo vervolgens met eene tus- schenruimle van achtof als die dag op een Zondag of Vrijdag valt, van negen dagen, telkens des namiddags te één uur. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 18 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. .Admissie-examen Hoogere Burgerschool voor Jongens. Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden brengen ter kennis van belanghebbenden dat het admis- sie-examen voor de Hoogere Burgerschool voor Jongens, cursus 1883/84-, zal plaats hebben in het gebouw op de Pieterskerkgracht op Donderdag. Vrijdag en Zaterdag 12, 18 en 14 Juli aanst. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 25 Mei 1883. E. KIST, Secretaris. L.ËI&EN, 4 Juni. Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor respondentie naar Ned.-Indië en Padang door middel van het stoomschip „Limburg", waarvan de laat ste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op Zaterdag den 9den Juni a. s., des morgens te halftwaalf. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz. dus uiterlijk des morgens om half- tien bezorgd zijn. De opkomst ter Stadszale was Zaterdag-avond voor de door Yan Liers tooneelgezelschap te geven voorstelling van „De wedrennen te Bussum" zóó gering, dat ze niet is doorgegaan en zij die reeds entree betaald hadden, hun geld konden terugkrijgen. De volksvoorstelling op gisteravond van „Door tantes opgevoed" was slechts middelmatig bezocht. Bij do heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 10 en 5 hectoliters, waren do prijzen 34, 3.50 en 1.75. Ter voorziening in de bestaande vacature te Woubrugge is door het kiescollege het navolgende alphabetisch gestelde viertal van predikanten ge formeerd: H. Yan Druten te RijDsburg, J. L. De Heer te Nootdorp, A. J. Loois te Aalsmeer en J. H. Wensinck te Aarlanderveen. De heer K. Fernhout heeft voor de beroeping naar Benthuizen bedankt. Bedankt is voor het beroep naar Gouderak j door ds. A. J. Loois, van Aalsmeer. PrinBes Hendrik met gevolg keorde Zaterdag namiddag te zeven nren van hare reis naar Enge land in de residentie terug. Ze werd aan het station welkom geheeten door haren hofmaarschalk L. R. baron Tasts Yan Amerongen en eenige verdere leden van hare hofhouding. Per open rijtuig reed de Prinses naar het paleis in het Yoorhout. Er is te 's-Gravenhage officieel bericht ont vangen dat de begrafenis van het stoffelijk over schot van Prinses Marianne der Nederlanden heden, 4 Juni, zou plaats hebben, te Erbach, te 10 nren des morgens. Ia de Protestantsche kerk te Yoorburg is gisteren door ds. G. J. Yan Lindonk eene toepasselijke rede gehouden, wagens het groote verlies, dat vooral die gemeente geleden heeft door het over lijden der Prinses. De Koning heeft thans bevolen dat het Hof een week halven en twee weken lichten rouw zal aannemen wegens het overlijden van mevrouw de douairière Prins Albert van Pruisen, geboren Prin ses der Nederlanden. Prins Roland Bonaparte bevindt zich sedert gisteren te 's-Hage, laatstelijk komende van St.- Cloud. De bloedverwant der ex-keizerlijke familie in Frankrijk is afgestapt aan het „Hotel-Panlez", vergezeld van eenig gevolg. Hij was nog kortelings luit. der infanterie in het leger der Fransche repu bliek en heeft onlangs den militairen dienst verlaten. Op 13 dezer is de inschrijving opengesteld op een geldleening groot f 250,000, ten la9te der provincie Noord-Holland, tegen een jaarlijksche rente van 4 pet. Naar de N. R. C. verneemt, zal het dividend der Internationale crediet- en handels-vereeniging „Rotterdam" over 1882 95/l0 pet. bodragen. Gistermorgen is van Den Haag naar Japan vertrokken de kapitein der genie bij het Ned. leger P. G. Yan Schermbeek die, met vergunning van Z. M. den Koning, tijdelijk is overgegaan in Japan- 6chen dienst om zich aldaar te belasten met hot bouwen van forten en hetgeen daarmede in verband staat. Aan het station van het Hollandsche spoor bevonden zich de Japansche gezant, vergezeld van twee secretarissen, die den genie-officier, thans in dienst van den keizer van Japan, uitgeleide deden. Het muziekcorps der Weerbaarheid Konink lijke Scherpschutters van Rotterdam, kapelmeester de heer H. C. Westerbach, heeft op het concours te Rijsel den eersten prijs voor spel bij „prima vista" behaald en den tweeden prijs bij het algemeene concours. Yolgens het Haagsche Dagblad is het Ned. Taal- en Letterkundig Congres te Brugge tot het volgend jaar uitgesteld, voornamelijk omdat men vreesde tegen Amsterdam niet te kunnen opwerken. De commissie voor de stichting van een her- inneringsteeken op het graf van 28 der omgekomenen met den monitor „Adder" heeft besloten dat de onthulling van dat grafteeken zal plaats hebben op den eersten verjaardag dier ramp, 5 Juli a. s. De commissie ontwerpt inmiddels plannen, om die ont hulling met eenige plechtigheid te doen plaats hebbeD, en vleit zich daarbij rekening te kunnen maken op do medewerking en ondersteuning van autoriteiten en plaatselijke vereenigingen. Het hardsteenen grafteeken zal de namen be vatten van allen, die bij de ramp van de „Adder" zijn omgekomen. Yolgens de „Pol. Corresp." is van de zijde der contracteerende mogendheden thans bezwaar gemaakt tegen de ontmanteling van de vesting Luxemburg, zooals die door den Koning-Groothertog is verklaard voltooid te zijD. Wij meenen te weten dat alleen vanwege de Duitsche regeering op volledige slooping van nog enkele bastion-gedeelten is aangedrongen. Intusschen geeft het Londensche tractaat den Koning-Groot hertog het recht te beslissen of aan de verbintenis is voldaan. Vad Het Atjehbeeld van Bart Van Hove, gegoten door de Compagnie des Bronzes te Brussel, wordt met het stoomschip „Prins Hendrik" naar Atjeh gezonden. Het stoomschip „P. Calandis Zaterdag van Rotterdam te Nieuw-York aangekomende „Stella" vertrok dien dag van Baltimore naar Amsterdam. Z. M. heeft met 1 Juli a. s. benoemd tot hoofddirecteur van het Rijks-Museum to Amsterdam, en met 1 Ocfcobor a. s. tot directeur van 'sRijks- Musenm van schilderijen aldaar, Fr. D. O. Obreen, te Rotterdam; - den militairen student voor den geneeskundigen dienst der zeemacht J. H. F. Bozon, arts, met 16 Juni a. s., benoemd tot off. van gez. 2de kl. bij de zeemacht; - benoemd bij het wapen der cavalerie, bij het 2de reg. huzaren: tot ritmeester, den lsten luit. J. C. P. Thirion, en tot Isten lnit., den 2den luit. J. D. Camerling Helmolt, beiden van het corps. Gemengd Nieuws. In de afgeloopen week zijnbinnendeze gemeente 6 gevallen van pokken voorgekomen, terwijl gedurende dat tijdvak geene personen aan die ziekte zijn overleden. Het karakter der ziekte is bij voortduring over het algemeen vrij goedaardig. Het lijk, een paar dagen geleden te Noordwijk aan Zee gevonden, is herkend voor dat van J. M., in leven huishoudster bij een ingezetene alhier. Toen een kinderwagentje, waarin een an derhal fjarig kindje gezeten was, door een onbe kende oorzaak in de Mare te water geraakte, sprong de vader het onmiddellijk na. Het mocht hem dan ook, zonder dat het eenig letsel had bekomen, ge lukken met behulp van eenige lieden zijn kind te redden. Ten huize van den heer B., aan den Vliet, ontstond gistermorgen een begin van binnen brand, veroorzaakt door het vlam vatten van eenige kleedingstukken, welke geheel verbrand zijn. Door de hulp van den heer v. D., die bijgestaan werd door B., werd het brandende gebluscht en bleef men van verdere onheilen gespaard. Men schrijft ons uit Katwijk aan Z e e: In de afgeloopen week is de geheele vloot aange weest, bestaande uit kustvisschers, welke besomden van f 45 tot 170 in 6 dagen, de groote zeilboot f 65. Er werd besteed voor tarbot f 3 a f 7, tong f 0.20 a 0.50, kabeljauw f 1.25 a ƒ2, schelvisch 0.15 a 0.25 en bnnschol f 0.60 a f 0.80 per stuk; levende binnenlekschol 5 a f 6.50, groote braad 4 a 5.50, droogscharren f 6.50 a 8 en garnalen, welke veel gevangen werden, ƒ1.50 a f 2 per mand. Een jongen van 8 jaar, spelende bijde militaire wacht in het Haagsche Bosch, raakte met een zijner vingers tusschen een deur, ten gevolge waarvan dit lichaamsdeel bijna geheel werd af geklemd. De hoofdcommissaris van politie te 's-Hage verzoekt te worden bekend gemaakt met de verblijfplaats van Bertha De Hesse, oud 21 jaar, klein, met blauwe oogen en roode klenr; gekleed met zwarten regenmantel, bruine japon en hoed met zwart garnituur. Zij heeft 26 Mei haar dienst verlaten. Hare moeder woont te Deventer. Een meisje van 3y2 jaar liep hare moe der na die op den zolder harer woning aan het Slijkeinde, te 's-Hage, eenig waschgoed ging op hangen. Terwijl de moeder daarmede bezig was, ging het kind over de leuning van de trap hangeD. De toestand van de leuning scheen dit echter niet toe te laten, want deze brak, waardoor het meisje naar beneden stortte. Toen men ter hulp schoot, bleek het kind reeds overleden te zijn. Waarschijnlijk ten gevolge van het koude weder in Maart en April bij het poten der duinaardappolen, zijn de vooruitzichten in de om streken van Scheveningen voor dit gewas minder gunstig. Over hot algemeen is veel niet opgekomen. In de afgeloopen week zijn te Rot terdam 36 personen aangegeven als door de pokken

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 1