ia een hoek van den voormaligen doodenakker ge rangschikt, om deze nit de graven te voorschijn gebrachte overblijfselen te ontvangen. De grafsteenen moeten reeds kort na het buiten gebruik stellen van het kerkhof zijn opgeruimd. Men heeft er nog een, vrij diep in de aarde gezonken, teraggevondeD, en deze steen bedekte het graf van een veroor deelde, aan wien ongeveer zestig jaren geleden daar ter stede de doodstraf werd voltrokken. In den nacht van 26 op 27 dezer vond de Eotterdamsche politie op den Hoogen Zeedijk bg de Hoflaan, onder Kralingen, bijeengepakt liggen een jas, vest, een paar bottines en een zilveren horloge. Zy gaf daarvan kennis aan de politie te Kralingen, die op deze mededeeling onmiddellijk be greep dat gemelde kleedingstukken moesten toebe- hooreu aan een persoon, die oven te voren in het Park gedeeltelyk ongekleed en met versnelden pas was voorbygegaan. De politie stelde toen een onderzoek naar den persoon in, doch het mooht haar niet gelukken hem te vinden. De vraag rees nu by haar op of er hier niet aan een zelfmoord moest gedacht wor den. Men nam dit voor zekerheid aan, zoodat, toen de dageraad aanbrak, men langs het water op ver schillende gedeelten der gemeente ging onderzoeken. Ook dat onderzoek bleef zonder resultaat. Ongeveer te zeven uren in den morgen kwam de Kralingsche politie te weten dat een persoon in den afgoloopen nacht op 's-Graven weg iu het wator was gesprongen, maar weer getracht had zich te redden, wat hem ook was gelukt. Uit het water was hij in een hooiberg gekropen, waar hy bleef totdat de boor hem daaruit verjoeg. Yan daar had hij zich begeven naar het café M. op de Vlietkade, waar hy door den kastelein van droge kleederen word voorzien. Dit nachtelijk tafereel sproot voort uit eene lief desgeschiedenis. De heer G. (zoo heette de be doelde persoon) was uit Gouda naar Kralingen ge komen, om daar zijn dulcinea te sproken; tusschen hen moot toen eon woordenwisseling hebben plaats gegrepen, on dit zal vermoedelijk G. aanleiding ge geven hebben tot de gedachte aan zelfmoord, waarop hy zoo spoedig terugkwam. (N. R. C Op den Hollandschen spoorweg in do nabijheid van Sloterdyk werd gisterochtend in deer nis waardigen toestand het lijk gevonden van een bejaard man, die er geheel onbekend is en waar schijnlijk door een val op een hard voor worp doo- delyke kwetsuren had bekomen. Mon vermoedt dat hy in de vroegte ODgemerkt op een der wagons van den zandtrein geklommen is, om zich kosteloos naar Amsterdam te laten vervoeren, doch, om zich niet in hot station te vertoonen, onderweg er is afgesprongen. Aan eenig gereedschap, dat hy bij zich droog, bleek hij verver van zyn ambacht te zijo. Als eene merkwaardigheid vermeldt de Zutf. Crt dat gistermo/gon tegen tien uren te Zutfen mot eene krachtige sneeuwbui een soort van half en half Egyptische duisternis van omstreeks tien minuten gepaard ging. Men 6chryft hot toe aan een hoos. Het was op sommige plaatsen in de stad zoo duister dat men de lichten moest opsteken. In hetnaby Koevorden gelegen ge- hucht de Ballast is een huis afgebrand. Daarbij zyn omgekomen 3 koeien, 1 kalf, 2 zwijnen en eenige biggen. Met moeite konden de bewoners zich uit de vlammen reddener was niets tegen brand schade verzekerd. Tegen den notaris B. te Yenloois rechtsingang verleend. De jastitie uit Roermond hield gisteren een onderzoek in loco. Een tweede faillissement, waarin vele grootere en kleinere crediteuren betrokken zyn, staat eerstdaags te wachten. Te Brockley, in Engeland, werd een achttienjarig meisje, dat langs een vrij eenzamen weg, welke voorbij het kerkhof liep, naar huis ging, door eon baldadigen grappenmaker verschrikt, die, met een wit masker voor, zich plotseling aan haar vertoonde. Het meisje ijlde hoogst ontsteld naar huis en bleef dood onder het vertellen van wat haar overkomen was. Het uitpompen van het water uit de steenkolenmijn te Braidwood, in Illinois, welke den 17den Febr. 11. volstroomde, is verleden Maandag ten einde gebracht. Negen lijken zijn teruggevonden men gelooft dat er nog 65 in de mijn zyn. De „Daily Telegraph," wier berichten echter niet altijd door betrouwbaarheid uitmunten, heeft over "Weenen uit Konstantinopel vernomen dat verscheidene plaatsjes aan den voet van den Ararat door sneeuwvallen verwoest zyn. Er zouden 50 personen omgekomen en eon honderdtal ge kwetst zijn. Mag men de dagbladen gelooven, dan heeft een Amerikaan eene sto >m-vélocipède uitgedacht, waarmede men vier uren achter en rijden en 18 kilometer in het uur afleggen kan. Zy heeft drie wielen eu het stoomtuigje is onder de zitplaats aangebracht. Voor brandstof wordt petro leum gebruikt. Yele Engelscho v i 8 s c h e r s s c h e p e n zijn by de jongste stormen met man en muis ver gaan. Onlang6 nog 23 van die vaartuigen uit Huil, met eene bemanning van 123 man. In de omstreken van Pulham (grf. Norfolk) is een soldaat dood gevondenhy was van de koude gestor.en. De smokkelarijtiert welig op de gren- zen van Pruisen en Rusland. De eeu overtreft den ander in slimme streken, om de douanen te mislei den. Zoo heeft een ondernemer onlangs een aantal jonge meisjes is dieDst genomen, die gedurig de reis maken tusschen Ostrowo en Kalisch. Zy zijn prach tig gekleed als ze over de grens gaan, en verwis selen dan de nieuwe kostumes, hoeden en kanton met een eenvoudig pakje. Zoo keuren ze terug en do kostbare kleedingstukken zijn behoorlijk over gebracht. De dugazon van de Antwerpsche opera heeft zich in haar bed opgehangen. Zy was be schuldigd van diefstal van diamanten van een der andere artisten. Ze had als gewoonlijk het middag maal gebruikt in het „Hotêl du Courier", waar zij woonde; daarna had zy een hrief geschreven aan den rechter van instructie, waarin zy zeide dot zij de schande niet ken overleven, dat bij haar huis zoeking was gedaan. Vervolgens had zij eene vry grooto hoeveelheid aconiet gebruikt, haar beste japon aangetrokken en zich opgehangen. Om den dood te verhaasten, had zy haar voeten in haar handen vastgehouden. Toen 's middags een der artisten, de baryton Horeb, die in hetzelfde hotel logeerde, haar niet aan het ontbijt zag, klopte hy bij haar aan; geen antwoord. Hij trad binnen cn viel flauw van den schrik. De overledene, wier echtgenoot (Dejean) te Grenado is geëngageerd, leidde een onberispelijk leven on was algemeen bemind. Zij was eerst 28 jaren oud. B 1 T E IS L A IN 1 Frankrijk. Bij de onderhandelingen tusschen den minister Raynal eu den directeur van den Noorderspoorweg Rothschild (met betrekking tot de groote spoorweg maatschappijen), verlangde de heer Raynal de terug betaling der waarborgsom, de overneming der onder het gebied van ce spoorlijn liggende werken van het programma-Freycinet door do Maatschappij, zoomede tariefvermindering. De aanvankelijke onder handelingen hebben tot geen uitslag geleid. Do „Terap3" zegt dat onderhandelingen ge opend zijn met hot „Crédit Foncier", ton einde de woning-crisis zooveel mogelijk te lenigen, doch dat eene overeenkomst nog niet geteekend is. Volgens bericht uit Genève logeert Louise Michel bij oen vriend te Bernix (kanton Nenchatel.) President Grévy heeft de besluiten ter benoe ming der nieuwe rechters te Tunis onderteekend. De heer Pontois, raadsheer aan het hof te Bonrges, is tot president der Tunesische rechtbank benoemd. Men leest in de „Citoyen et la Bataille": „Ean raad aan den heer Fayet, ordonnans-officier van den president der republiek, aangewezen om generaal Petié te vergezellen naar de kronings plechtigheid des keizers van Rusland te Moskou: „Maak uw tostament." Luxemburg. Met steeds klimmende belangstelling wordt in het Groothertogdom de aanstaande komst van den Koning-Groothertog en HDs. gemalin te gemoet gezien. Er is thans officieel bericht ontvangen dat HH. MM. den 2den Mei zullen aankomen en voor eenige weken het slot Berg bij Colmar, niet ver van Diekirch, betrekken. Hier en daar worden reeds toebereidselen gemaakt om de vorstelijke bezoekers luisterrijk te ontvaDgen. Zoo is het plan opgevat, en reeds is men bezig de noodige maatregelen ter verwezenlijking te nemen, om de Koningin-Groot hertogin een welkomstgeschenk aan te bieden, het welk tevens als blijk van hulde en onwrikbare ge hechtheid der Luxemburgers aan het koninklijk huis moet worden beschouwd. Onder voorzitting van mevrouw de barones Van Blochausen, de echtgenoote van den minister van staat, heeft zich daartoe een comité gevormd, samengesteld uit de echtgenooten der hoogere ambtenaren en het hoofdbestuur der Vrouwenvereeniging. Groot-Brltannl& Als een bewijs van den gnnstigen gezondheids toestand van den heer Gladstone wordt door de bladen vermeld, dat hij Maandag 11. onder een hevi- gen sneeuwstorm een uur lang bezig is geweeBt met bet vellen van een kerseboom. Aangaande de vredespreliminairen, welke vol gens een telegram tusschen Chili en Pern geteekend zijn, verneemt de „Standard" dat zij o. a. den af stand van Tarapaca aan Chili en dien van Tacna eo Arica aan Bolivia bepalen. Het noorden van Peru zou door de Chileenen ontruimd wordsn en Peru eene vergoeding ontvangen, waaromtrent nader zon onderhandeld worden. In berichten, welke do „Times" uit Durban ont vangt, wordt bevestigd dat de Kaapsche regeering voornemens is krachtdadig tegen de Boeren op te treden en, als gevolg daarvan, Kaapsche troepen in Temboeland worden bijeengetrokken. Ook wordt aan dat blad geseind dat het Kafferhoofd Mapoch den vrede heeft aangeboden. In de nabijheid van Ballinrobe, Ierland, zjjn 25 personen tegelijk in hechtenis genomen, onder verdenkiog van medeplichtigheid aan den moord in 1880 op den heer Reerick gepleegd. De Egyptische regeering heeft aan Eogeland 288,000 pd. st. betaald voor de kosten van het bezettingsleger gedurende het eerste halfjaar. Teley rammen. PERA, 28 Maart. Uit Scutari wordt bericht dat de Montonegr-jnen verschillende personen hebben dood geschoten, als wraakneming over den moord op Urbitza gepleegd. Naar men verzekert, zal de Porte aanstaanden Zaterdag aan de ambassadeurs der groote mogend heden voorstellen, om den jongen Bib Doda, een Mirdietsch Katholiek, tot gouverneur van den Libanon te benoemen. CAIRO, 28 Maart. Op verzoek van sir Auckland Colvin en om bezuinigingen te verkrijgen, zijn een aantal beambten van de ministeriên van financiën en van binnenlandsche zaken tegen den eersten April ontslagen. PARIJS, 29 Maart. Eene redevoering van Léon Say aan den maaltijd der Kamer van Koophandel te Lyon was gewijd aan de quaesties, die zich bij de begrooting zullen voordoen. Hij geloofde dat het evenwicht van do finauc'ën zal worden gehand haafd, dank zij een vergelijk tusschen den Staat en de Spoorwegmaatschappijen, tusschen welke, naar er reden bestaat om te hopen, spoedig over eenstemming zal komen. Do heer Say voegde er bij dat de standvastigheid der regeering d9 woelingen zal onderdrukken en eene nieuwe vlucht aan de zaken geven. De redenaar verklaarde zich voor ontheffing van lasten van den landbouw. Overgaande tot hot algemeen tarief der inkomende rechten, toonde hij de gevolgen aan van de toe passing der specifieke rechten en bestreed hij die rechten in beginsel. Hunne toepassing deed de onder handelingen met Engeland mislukken. Hij drukte de meening uit dat men in zekere gevallen tarie ven moet aannemen naar het gewicht, tenzij men de tarieven naar de waarde wil behouden. Ten slotte legde de heer Say nadruk op het be lang van handelsbetrekkingen met vreemde Staten en drong hij bij zjjne hoorders aan op het onder steunen van het tegenwoordig ministerie, dat eene zeer duidelijke koloniale politiek voorstaat. PEST, 29 Maart. (Part. Tel.) In den afgeloopen naoht werd hier graaf Majlatb, de voornaamste rechter van Hongarije, in zijn paleis vermoord. De roovers waren te middernacht zijne slaapkamer bin nengedrongen. Toen Majlath wakker werd, worgden do roovers bem Da een korten tegenstand. Ze roof den eenige duizenden guldens, eenige jnweelen en kleedingstukken; de brandkast wederstond hunne pogingen tot opening er van. De bedienden, die boven de slaapkamer sliepen, hoorden niets van de worste ling. Ook de naast het paleis gestationeerde politie agenten zagen nietB, ofschoon de roovers een bnndel kleederen wegsleepten. Daar Majlath eene hoogst geziene politieke persoonlijkheid en een vertrouwde des keizers was, baart deze roofmoord groot opzien. (Tweede Telegram). Den judex curiae Majlath, president van het Hoogerhuis, was de tong uitgerukt; zijne beurs en horloge worden vermist. Zjjne handen waren gebonden. Het bod was niet beslapen; de geworgde was geheel gekleed. De onbekende daders ontvluchtten waarschijnlijk door het venster, waar uit men een touw zag hangen.

Leidsch Dagblad | 1883 | | pagina 2