LEIBSCI DAGBLAD. N°. 6994. Saterdag 22 Etëcesia&er- A°. 1882. Eerste Blad. Premie LEIDSCiï DAGBLAD. GEHARD J. SPOOR: HISTORIE m FANTASIE. PRIJS DEZER COIJBAST: Voor Leiden peT 8 maanden.1.10. Franco per post.1.40. Afzonderlijke Nommcrs.Ma 0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIESt Van 1—6 rageli 1.06. Iedere regel meer 0.i7i»' Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassea- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. BSf Nommcr bestaat uit TWEE BLADEN. Ten gerieve van onze Abonnés in de omstreken zullen we voor zoover de voor raad strekt morgen, Zaterdag, nog afleve ren het premie-boekwerk Voor de Inteekenaren daarop behooren bij dit nummer van het Leidsch Dagblad de Nos. 214 tot 227 der Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad. Oöiciëele Heimisgeviogen. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 6 der Verordening van den 11 den November 1880 (Gemeenteblad N°. 4 van J881); Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen in schrijven van nieuwe leerlingen voor de openbare scholen voor voorbereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegenheid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onder wijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest-, voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der 1ste klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Aalmarkt der 1ste klasse, voor meisjes, in het sehoolgeboiuo aan de Boommarki der 2de klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Bieterskerkstraat-, der 2de klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Br eest raat en wel van den 4den tol en met den 16den December e. k. dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags halfnegen tot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien van nalflwee tot twee uren des namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 30 Nov. 1882. E. KIST, Secretaris. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, brengt ter algemeene kennis dat op heden aan den ontvanger der directe belastingen alhier zijn ter hand gesteld een kohier van het patentrecht, dienst 1882/83, 2de kwar taal, en twee kohieren van de belasting op het personeel d>enst 1882/83, Nos. 9 en 10, alle executoir verklaard op den 28slen November 1882, en herinnert voorts een ieder aan zijne verplichting om zijnen aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 30 Nov. 1882. DE KANTER. - BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN Gelet op art. 5 der Wet van den 28sten Juni 1881, (Staatsblad no. 97) tot regeling van den kleinhandel in sterken drank enz.. Brengen ter algmeene kennis dat door J. H. M. TA VERNE een verzoekschrift is ingediend tot verkoop van sterken drank in het klein in het bovenlokaal op de 2de verdieping van zijn koffiehuis op de Breestraat No. 84 alhier. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 1 Dec. 1882. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 1 December. Bij den gemeenteraad is ingekomen een schrijven van het bestuur der afdeeling Zoeterwoude enz. der Hollandsche Maatschappij van Landbouw, be helzende do redenen, die deze afdeeling niet deden medegaan met de bezwaren door den veearts tegen de beplanting der Beestenmarkt ingebracht, als mede de opmerking dat de veemarkten te Amster dam, Delft, Purmerende en de Beemster met hoo rnen zijn beplant, hetgeen toch niet zou zijn ge schied als zulks nadeelig voor hot vee had kunnen zijn en dat het vee zich gaarne bij guur weder of bij eene brandende zon tracht te beschutten achter of onder houtgewas of andere voorwerpen, die eenige beschutting kunnen aanbieden. Met het oog hierop verzoekt de afdeeling ook de beplanting van de grooto Beestenmarkt in overweging te willen nemen. De oommi9sie van fabricage en B. en Ws. meenen evenwel dat eerst do uitslag der proefneming met de nieuwe Beestenmarkt, waartoo bereids besloten is, behoort te worden afgewacht. Ten aanzien van het verzoek van den heer C. L-. C. W. Pickó tot overbrugging van de Haarlem- mertrekvaart in verband met een aan te leggen stoomtramweg tnsschen Piet-Gijzenbrug en Noord- wijk aan Zee, geven B. en "Ws. in overweging over eenkomstig de conclusie van het rapport der com missie van fabricage gunstig op het verzoek te beschikken. Onder overlegging van het verzoek van mej.W. M. Pluygers om ontslag als regentes van het H. G.- of Arme Wees- en Kinderhuis en van het advies van ket bestuur, geven zij mede in overweging bet gevraagd ontslag eervol te verleenen onder dank betuiging voor de vele en gewichtige diensten door adressante in deze betrekking aan de gemeente bewezen. Overeenkomstig het rapport der commissie van fabricage op het verzoek van W. J. Zwetsloot, bouw man te Oegstgeost, betrekkelijk een overschrijving ■fee zijnen name van de huur der aan wijlen zijn vader J. Zwetsloot verhuurde gronden, stellen zij voor het verzoek toe te staan. Ter benoeming van een derden onderwijzer op «ene jaarwedde van f 550, vermeerderd met f 50 voor het bezit dor akte voor het handteckenen en niet f 25 v-oor dat der akte voor de gymnastiek, aan de school der éde kl. No. 1, is de volgende voordracht opgemaakt: A. Meeth, onderwijzer te Moordrecht; P. C. Blommendaal, kweelceling aan een der openbare scholen alhier, en P. De Carpen- tier Wildervanck, mede aan een der openbare lagere eeholen alhier werkzaam. Tegen de inwilliging van het verzoek van de firma Gebrs. Van Wijk Co. om van hun kantoor aan de Vestestraat en hoek Groenesteeg tot in het daar tegenover liggende fabrieklokaal in de Yestestraat, een spreekbuis te leggen, bestaat bij B. en Ws. en de commissie van fabricage geen bezwaar. Door B. en Ws. wordt overgelegd een rapport van de comm. van fabr. betrekkelijk noodzakelijke herstollingen aan eenige gemeente-gebouwen wegeDS stormschade geleden in de maanden Mei en Sept., waarvan de kosten bedragen f 350, namelijk: aan het leiendak en de loodbedekking der Zijlpoort voor 130, aan het dak van het Gymnasium voor/"60 aan het dak van de H. B.-S. op de Pieterskerkgracht voor f 45, aan de dakramen en zinkbedekkingen der scholen in de Brandewijnstoeg, op het Plantsoen en in de Gortestraat, alsmede aan de ventilatio- kappen der bewaarschool in do Groenesteeg, voor f 115. Do commissie acht zich verplicht tot ver hooging der op de begrooting van dit jaar voor die gebouwen uitgetrokken sommen, de goedkeuring van den gemeenteraad te verzoeken. Dezelfde commissie bericht op een request van J. M. Sobeh dat do boomen langs den Hoogen Rijndijk onder de gemeente Zoeterwoude door onder- dom en misstand, langzamerhand in zoodanigen toestand geraken dat zij binnen korten of langen tijd door eene nieuwe beplanting moeten worden vervangeD. Zoolang dit niet geschied i3, zou het ongeraden zijn daarvan hier of daar eenigen te rooien, tenzij er gevaar bestaat dat voor de nabij gelegen bijzondere eigendommen schade cf gevaar kan ontstaan bij het omwaaien. Dit is het geval met één boom vóór het eigendom van den reques- trant, tusschen de Roomburgersluis en den tolboom gelegen, die in sterk overhellenden toestand gevaar lijk wordt voor het ijzeren hek. De commissie heeft dan ook geen bezwaar tegen het rooien van dien boom, maar is van oordeel dat de daarnevens staande vijf boomen zulk gevaar niet opleveren en mitsdien dan eerst zouden moeten worden gerooid, wanneer tot eene nieuwe beplanting werd besloten. Door G. L. Yan Tubergen is restitutie ver zocht van betaald schoolgeld voor een zijner kin- deren, leerling van de jongensschool lste klasse, op grond dat hij zich in den loop dezer maand in de gemeente heeft gevestigd. B. en Ws. geven in overweging die restitutie to verleenen over de maand October tot een bedrag van f 5. Bij de behandeling van de begrooting voor 1883 werd besloten dat de bestaande regeling van het pensioneeren van gemeente-ambtenaren en be dienden een punt van nader onderzoek zou uitmaken en dat ter zake eene speciale raadscommissie zou worden benoemd, ton einde daaromtrent aan den raad advies uit te brengen. Het komt B. en Ws. nu voor dat die commissie gevoeglijk zal kunnen be staan uit drie ledeD, zoodat zij den Raad in over weging geven tot de benoeming van zoodanige commissie over te gaan en aan die commissie op te dragen een onderzoek in te stellen in hoeverre eene wijziging van het pensioneeren van gemeente-amb tenaren en bedienden in het belang der gemeente wenscholijk is en den uitslag daarvan, onder aan bieding van oen bepaald voorstel, aan den gemeen teraad mede te deelen. Door de commissie van fabricage en B. en Ws. wordt afwyzend geadviseerd op het verzoek van J. Yan Leeuwen om onderhandscho continuatie van de levering van rivierzand en grint ten behoeve van de gemeente, door hem aangenomen bij proces verbaal van openbare aanbesteding van 11 Februari 1878 voor den tijd van 5 jaren, eindigende uit. December 1882. Ten gerieve van het St.-Nicolaasfeest zal op Zondag 3 December a. s. aan al de post- en hulp kantoren, waar de pakketpost is ingevoerd, gedu rende de uren van oponstelling voor de brievenpost, gelegenheid bestaan tot verzending van postpakketten. De gemeenteraad te Brielle heeft besloten, voor rekening öer gemeente, door twee helpsters bij do stedelijke bewaarschool aldaar te Leiden het Fröbel-onderwijs te leien volgen. In de vergadering van leden der Doopsge zinde gemeente te gisteravond gehouden, is tot leeraar dier gemeente L woepen ds. S. De Waard, leeraar der Doopsgezinde ge geënte te Wcstzaan. Het Koninklijk Kabk ,efc van Schilderijen (Mauritshuis), te 's-Gravenhag za^ van en met 11 Dec. voor het publiek ge '8l°*en zjjD- De gemeenteraad van Rolterd. >m ^enoem^ tot directeur der Handelsinrichtinge. 1 °P^eyenoorfl den heer L. J. Hudig, mot ingang va n. December. Prins Alexander is met zijn adj Qdant Hoijel gisteravond te 8 uren te Rotterdam a anSekomen en heeft de loge Frederic Royal bezocht.^elluren is de prins met een extratrein weder vert. Binnenkort zullen de aandeelhouders o terdamsche Handelsvereeniging hunne aam kunnen inleveren aan het kantoor dier vereem okken. 'er Rot- leelen ging te Feyenoord. Voor elk a f 250 van die verec ging kan men bekomen een half deel van f ll mi- de Maatschappij tot verkoop en bebouwing van gronden op Foyenoord. Dat is het treurig uiteinde der eenmaal met zoo schitterende verwachtingen opgerichte Rottordamsche Handelsvereeniging. Hbl Men is te 's-Hertogenbosch zeer verheugd over de aanneming der wet op den Maasmond. De gansche stad was gisteren in feesttooi. Van alle openbare gebouwen, van de woningen van den Com missaris des Konings, den burgemeester en de meeste particulieren wapperde de nationale driekleur. In de gisteren gehouden vergadering der „Gooische Stoomtrammaatschappij,' werd aan den directeur C. Bok eervol ontslag verleend en in zijne plaats benoemd de heer jbr. J. H. Van Rei gersberg Versluys, op een traktement van f 5000. Z. M. heeft den heer L. C. Filz, notaris te Japara, op zijn verzoek, eervol uit die betrekking ontslagen.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1