In de gemeente Sluis doet zich het geval voor, dat aan de eene zijde van een appelboom bijna rijpe appelen zitten, torwijl aan den anderen kant zich een tak vol bloe6oms bevindt. Een militair is bjj de manoeuvres te Bnssura in elkander gezakt en een half nor later bezweken. Te Opheusden zijn op den veerkneoht twee pistoolschoten gelost, waarvan een hem in het hoofd trof. Zijn toestand is hopeloos. De vermoe delijke dader is bekend. De drie te Arnhem vermisto jongelieden zijn te Beek opgespoord. Gisteravond werden zij per rijtuig naar Arnhem gebracht. Op het vinden van het meisje was een bolooning van f 100 ge steld. De politie, versterkt met een 80-tal vrijwillig medegegane belangstellenden, hadden o. a. gister nacht alle bosschen in den omtrek van Arnhem door zocht zonder eenig spoor van de beide knapen of het meisje te kunnen vinden. Deze keerden weder naar hunne woonplaats torng, na Kleef enz. bezocht te hebben. Volgens eenc statistiek van de weers gesteldheid gedurende de maanden Jani, Juli en Ang. heeft men in dat tijdvak drie bepaald mooie dagen gehad, en veertien tamelijk goede. Al zoo vijf en 'zeventig ongunstige. De zaak-Peltzer wordt in de maand Novembor a. 8. voor het hof van assises van Bra bant behandeld, onder voorzitterschap van den heer Demeure. De rechtszitting zal vermoedelijk drie weken duren. Honderd getuigen zullen worden ge hoord. De instructie heeft tot dusver 200,000 fr. gekost, waarvan 12,000 fr. voor telegrammen. Tien klerken zijn belast met het maken van afschriften der bescheiden. Uit Gnbersdorf, in het district Striegau (Silezië), wordt een zeldzaam voorbeeld van vrucht baarheid gemeld. Uit een enkelen korrel rogge sproten namelijk 94 halmeD, met even zoovele lange, gezonde aren, elk met tusschen de 20 en 60 korrels. Het geheele aantal korrels bedroeg niet minder dan 3500. Een wilde olifant, die geruimen tijd de schrik was der bewoners van den omtrok dor Poo- nasy Hills, in Britsch-Indië, is thans eindelijk door een ambtenaar van het bosch-departement doodge schoten. Hot kolossale dier werd een paar jaren geleden gevangen met nog 24 andere olifanten, maar het wist toen te ontsnappen, Da 19 van zijne medegevangenon gedood te hebben. De olifant heeft sedert, voor zoover men weet, 3 menschen godood, verscheidene andere aangevallen, zoodat zij hem slechts met moeite ontkwamenvoorts oene menigte vee gedood en groote schade veroorzaakt door het vernielen van te veld staaüdo gewassen. Eene vrouw, die bij de standjes te Dublin werd gewond, is aan do gevolgen gestorven. Een der vrijwilligers van de politie, die met steenen naar do soldaten had geworpen, werd tot 6 maanden gevangenisstraf veroordeeld. In Hanover is oen rijke boer uit gie- righeid den hongerdood gestorven. Een mand wijn, die hij ten geschenke had gekregen, wilde hij niet gebruiken, maar had die verkocht. Een dokter wilde hij niet raadplegen, omdat dit geld kostte, en eten vond hij ook te duur. Hij weigerde ook alle krachtig voedsel en is dan ook letterlijk van hoDger om gekomen. Spoorwegongeluk te Hugstetton. -Om trent het schrikkelijk spoorwegongeluk bij Hngstet- ten, of Hochstetten, tusschen Freiburg en Colmar^ op Zondag 11., waarvan onder de telegrammen mel ding is gemaakt, worden de volgende bijzondorheden medegedeeld De trein, een ploiziertrein, zou des'avonds om 8.10 van Freiburg torugkeeren, maar was 5 minuten te laat, wat men inhalen wilde. In plaats van 40 kilo meter in het uur, gelijk het behoorde, reed men met bijna dubbele snelheid, hetgeen te gevaarlijker was omdat de 26 personenwagens door niet meer dan 5 remmers bediend werden en de baan boven dien van Freiburg af eeDe vrij sterke helling heeft. Bij Hug8tetten raakte de locomotief van het spoor en sleepte do eersto 12 wagens mede, welke, evenals de machine zelve, omsloegen en elkander verbrijzelden, zoodat het te verwonderen is dat niet alle daarin gozöten personen zijn omgekomen. Zij, die onmid dellijk de beenen op de banken trokken, kwamen er het best af; zoo werd in ééno coupd niemand gedeerd, ofschoon geen beschot er van heel bleef. Anderen werden onverlet te voorschijn gehaald, die door het ijzeren dak der wagens beschermd waren geworden. Maandag-ochtend te 5 uren was men nog bezig alle krachten tot redden in te spannen. Immers, wel is waar had men te Hugstetten en omliggende plaatsen nog na 9 uren des avonds de brandklok gelnid en ook uit Freiburg wagons en mannen ge zonden, maar men was er nog lang niet in geslaagd, alle overblijfselen der wagens op te ruimen. Het tooneel, te midden der dnisternis en onder den stroomenden regen op het open veld, moet bo ven alle beschrijving ontzettend geweest zijn: het was alsof men zich op een met overblijfselen van allerlei aard en Ijjken bozaaid slagveld bevond. Er waren spoedig heelmeesters en geneesheeren bij de haDd en den geheelen nacht werden de dooden en gewonden naar de stad en de dorpen, vooral naar Hugstetton, op allerlei wagens, karren en draagba ren vervoerd. Twee waggons in het midden van den trein waren op elkander geloopon en van den eenen was de bodem naar boven gekeerd. Geheele huis gezinnen, man, vrouw en kinderen waren omgekomen. Het getal dooden wordt nog verschillend opgegeven. Een telegram uit Straatsburg van Dinsdag stelt het op 56 en dat der verwonden op 104, van welke 21 zwaar gekwetst. De machinist en de stoker bleven behouden; het Rijksdaglid dr. Petersen en zijne echtgenoote, die zich in den trein bevonden, eveneens. Volgens oen Dader bericht bedraagt hot aantal zwaar gewonden 200, dat der licht gewonden meer dan 100 en dat dor dooden, tot nog toe, 70. De meesten zijn aan het hoofd gewond. Yele ampntatiën zullen mede noodig zijn. Naar men wil, is het ge- bloken dat de dwarsliggers op de noodlottige plek, waar de bodem zeer drassig is, vermolmd waren. BUITENLAND. Egryptfu Antonopoulo zal naar Griekenland worden ge zonden. De politie heeft aan verscheidene andere verdachte personen aangeraden het land te verlaten. De Egyptische overheden leggen grooten ijver aan den dag om de immigratie van personen zonder middelen van bestaan te verhinderen. Gisterochtend is in de Cheriff-straat te Alexan- drië brand ontstaan. Verscheidene personeD, verdacht van den brand te hebben aangestoken, "zijn gevat. Te Ramleh, evenals te Alexandrië zelf, is een huis uitgeplunderd. De raad van ministers heeft de quaestie der schadevergoeding aan de inwoners, wegens geledon verliezen bij den brand en de plundering van Alex andrië, onderzocht. Het is bijna zeker dat het mi nisterie aan de mogendheden zal voorsteilen eene internationale commissie te benoemen om die zaak te regelen zonder hooger beroep. De maatregel der quarantaine voor personen en goederen, komende uit Bombay, is te Aden opge heven, maar behouden voor personen en goederen komende van Java en de Philippijnscho eilandeü. Griekenland. De minister Tricoupis, de gevangenneming van A-otonopoulo te Alexandrië vernomen hebbende, telegrapheerde naar den Griekschen consul aldaar, die antwoordde dat het doel der samenzwering was den khedive en de Christenen te vermoorden en tevens de forten aan te vallen. De consul voegde er bij dat Antonopoulo de eenige Griek was, die in do samenzwering was betrokken; hij was in 1878 tot consulair agent benoemd, maar nooit formeel als zoodanig geïnstalleerd. Zuid-Afrika, De Britsche resident in de Transvaal is, na een kort bezoek aan Kaapstad, daarheen teruggekeerd. Hij was alleen gekomen wegens zekere moeilijkheden op de zuidwestelijke grens tusschen vrijbuiters en Kaffers ontstaan. Op zijn terngreis zal hij een onder houd hebben met Mankoroane en hem en den ande ren opperhoofden hnn positie uiteenzetten als onaf hankelijke opperhoofden. Uit de Transvaal wordt gemeld dat rechter Kotze een rechterschap te Kimberley heeft aangenomen, waardoor hem alle kans op het Presidentschap is ontnomen. Er is nog geen voorziening genomen om den vacanten zetel te vervullen. Men deükt dat de regeering een tijd zal wachten. Telegrammen. ATHENE, 6 September. De Turken stellen, ter minnelijke schikking van het geschil, voor: aan de Grieken drie der betwiste plaatsen af te staan; onder voorwaarde dat de Grieken de twee overige plaatsen aan Turkije overlaten. De Griekeii weigeren vol strekt, en beweren dat allo vijf de plaatsen hnn toe- behooren. Mochten do onderhandelingen mislukken, dan zullen de vijandelijkheden hervat worden, ll regeoring zal het leger mobiliseeren. 4000 man J gereed om uit te trekkea en 10,000 man st&f reeds op de grenzon. PARIJS, 6 September. In het „Tbéütre jj| POdéon" had gisteravond een ergerlijk voorval plasfl De heer Moyer, directeur der „Lanterne", werf toen hij in bet schoüwburglokaal verscheen, dol den heer Deroulèdo, lid van de „Ligue des Patri otes", aangevallen en in het aangezicht geslageiï!. Aanleiding daartoe was een opstel in de „La! terne" tegen de genoemde Ligue. Er ontstond 4 geducht rvmoer, waarbij Doroulède eu d'Heroc^U uitriepen dat het slechts een Duitscher betrof, h|i| getuchtigd moest worden. WEENEN, 6 September. Men gelooft hier dltl het ongeluk op de schipbrug in de nabijheid tJ« Ischora, toon de keizer van Rusland de manoeuvrffl der troepen bijwoonde, veroorzaakt is door een oiM| ploffendon torpedobora, welke in de rivier was gH legd, met het doel den keizer te doodeD. Degrooti vorst Micbaël en de minister van oorlog werdel door de ontploffing van de brng geworpen en enl stig gekwetst. KASSASSIN, 6 September. Hedenmorgen heefH de generaal alhier alle troepen in oogenschoami genomen. Han geest en houding zijn uitmuntendl] Tusschen de Engelsche voorposten en den vijanfl heeft er heden een levendig geweervuur plaats gehadl (zes uren 's avonds). De Engelsche voorpo?! ten, aanzienlijk versterkt, hebben den vijand gel noodzaakt zich terug te trokken. Een Engelscl officier is gewond. KONSTANTINOPEL, 6 September ('s avonds)! Obeidnllah hoeft den sultan zijne onderwerping^ aangeboden. Deze heeft hem gelast zich te Medinil terug te trekken, waar hij oen jaargeld zal ontvangen.! PARIJS, 6 September. Volgens bericht uit Ma-t:i nilla van 4 dezer zijn dien dag aldaar 253 inlan-r. ders en 4 Europeanen aan de cholera o verleden. I In 18 dorpen der provincie zijn 368 personen aani1 die ziekte bezweken, onder deze de Amerikaanscho B consul. ROME, 6 September. Mgr. De Rondi, aartsbis-1 schop van Benovont, gob. in 1847, zal, in plaats van mgr. Czacki, tot nuntius te Parijs benoemd worden. KONSTANTINOPEL, 6 September (9 oren *8 avonds). Lord Dufferin en Saïd-pacha zijn dtw uren bijeen geweest. Zij hebben de militaire con ventie geteekend. LONDEN, 7 September. Generaal Wolseley meldt in een depeche uit Ismaïlia van gisteren dat de vijand een verkenning in de richting van de stelling der Engelschen heeft gedaan. Bij Kassassin werd een geweervuur gewisseld. Kapitein Holland word licht aan den schouder gekwetst. LONDEN, 7 September. De „Times" meldt uit Parijs van gisteren„Volgens gerucht zouden Enge land en Turkije, gelijktijdig met de militaire con ventie, een geheim verdrag ondertoekend hebben betreffende do reorganisatie van het staatsbestuur van Egypte, nadat Arabi zal zijn ten val gebracht." LEIDEN, 7 September. De verwachting voor morgen istamelijk krach tige noordoostenwind; goed, droog weder. Toen kedennamiddag ook de veld-artillerie van het kampeeren en manoeuvreeren hier weder terug keerde en door de Schapensteeg ging, gleed een paard van een brigadier bij het oprijden van de Borstelbrug nit, met het gevolg dat de viervoeter zoowel als zijn berijder het onderst boven vielen. Ongelukken werden er gelukkig niet door veroorzaakt. Op de begraafplaats „Eik en Dainen" werd hedenvoormiddag met groote plecntigheid en met militaire eerbewijzen, ter aarde besteld het stoffelijk overschot van den dezer dagen te 's-Hage over- ledei lsten luitenant der infanterie van het O.-I. leger J. G. Blanken, ridder der Militaire Willems orde. Een aantal hoofd- en verdere officieren van genoemd leger in de rosidentie aanwezig en onder scheidene gedecoreerden met het eereteeken voor moed, beleid on trouw waroo daarbij tegenwoordig. De slippen van het lijkkleed, waarop een aantal bloemkransen, de uniform en de ecreteekauen van den overledene waren gehecht, worden gedragen door vier kapiteins van het regiment genadiers en jagers, torwijl de hoornmnziek der jagers, zoowel in den stoet als op het kerkhof, indrukwekkende treurtonen deed hooren. Bij aankomst op don doodenakker werd de rouw stoet met een salvo van eon peleton grenadiers ontvangen, welk militair eerbetoon aan de groevo werd herhaald.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2