LEIDSCH DAGBLAD. IV. 6919. Woensdag 6 September. A6. 1882. Avond-editie. PKIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per post.1.40. Afzonderlijke Kommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADYERTEKTIEX: Van 1—6 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17|. GrooteTe letters naar plaalsmimte. Voor het tocassee- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. Officieel© Kennisgevingen. Burgemeester en "Wethouders der gemeente Leiden; Brenpen ter kennis van belanghebbenden dat de passage voor alle vaartuigen in den Stads-Singel langs de Ste delijke Gasfabriek van aanst. Woensdag 6 September middernacht tot en met Zondag-middernacht 10 September d. a. v. zal zijn afgesloten, evenals de passage van het Singelpad tegenover genoemde fabriek, voor alle rij- en voertuigen, waaronder begrepen zijn bandkarren, krui wagens, enz. van Donderdag 7 September des middags te 12 uren tot en met Zaterdag 10 September d. a. v. des avonds te 7 uren. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 5 Sept. 1882. E. KIST, Secretaris. De Burgemeester van Leiden brengt ter algemeene ken nis, dat, ten gevolge der, jaarlijksche aftreding van de leden der vaste commission, door den gemeenteraad voor dit jaar uit zijn midden zijn benoemd de volgende leden, als: A. voor de Commissie van Financiën De HH. II. J. BOOL, \oorzitter, G. WILHELMY DAMSTÉ en S. DE GLERCQ Wzs.; B. voor de Commissie, belast met het ontxerpen en herzien van de Plaatselijke Verordeningentegen wier overtreding straf is bedreigd De HH. Mr. C. COCK en Mr. N. K. F. LAND van welke Commissie de Burgemeester voorzitter is-, C. voor de Commissie, belast met het ontwerpen en herzien van de Plaatselijke verordeningen betreffende de huishouding der gemeente De HH. Mr. C COCK, voorzitter, Mr. S. LE POOLE en Mr. J T. BUYS; P. voor de Commissie va* Fabricage: De HU. J. C. VAN DER ZWEEP en Dr. E. F. VAN Dl-SEL. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 5 Sept. 1882. DE KANTER. L.KIDKN, 5 September. De commissie van financiën heeft geene beden king tegen de verzoeken van mr. C. A. A. Baron Yan Pallandt, D. J. Ciggaar en H. Iiuijg ter boko- ming in eigendom van gronden aan de Haarlemmer- trekvaart, togen betaling van de door Burg. en Weths. voorgestelde koopsommen. Evenmin bestaat er bij haar bedenking tegen het verzoek van do wed. Yan Rhijn, geb. Schippers, om de gronden aan den Vestwal waarop de korenmolen „de Yalk" en aan- hoorigheden zijn gebouwd, op dezelfde voorwaarden in gebruik te mogen behouden als waarop die aan wijlen haren echtgenoot werden afgestaan. Do com missie meent derhalve den gemeenteraad in over weging te mogen geven gunstig op de genoemde verzoeken te besluiten. Ook is er geen bedenking tegen het door mej. J. C. Jansen gedaan verzoek om ontslag uit hare betrekking van 3do onderwijzeres aan de school van de 3do klasse n°. 1, zoodat B. en Ws. in overwe ging geven haar dat ontslag eervol te verloeneD, iDgevolge haar verzoek met ingaDg van 16 Oct. a. s. Gedurende de afgeloopen maand zijn per Rijn- landschen Stoomtram vervoerd 29,212 personen mot eene totaal-opbrengst van /"5S55.72J, zijnde ƒ21.96 per dag en per K.M. Sedert 1 Jan. 1882 zijn vervoerd 222,346 reizigers met eene totaal-opbrengst van f 32,880.38, zijnde f 15.30 per dag en per KM. De detachementen van het 3de reg. inf. te Bergen-op-Zo:m, die tjjdons het kampeeren en ma- noenvreeron van het 4de reg. sedert 1 Aug jl. tij delijk garnizoen hebben gehouden te Leiden, Delft, Gonda en Woerden, koeren den 7den dezer in hun garnizoen terug. Op de vergadering van het Ned. Schaatsen- rijdersbond, te houden op Zondag 17 Sept. a. a., in Odéon te Amsterdam, zullen vertegenwoordigd zijn: lo. Amsterdamsche Skatingclub2o. Leeuwar der IJsclub; 3o. IJsclub te Heeronveen4o. IJsclub te Kralingen en Omstreken; 5o. Studenten-IJsclub te Leiden; 6o. Amsterdamsche IJsclub; 7o. do Winsumer IJsbaaD, tc Winsum (provincie Groningen). Be IJsclubs te 's-Gravenhage, Purmerend en Kom- morziji kunnen, hoewel hun bestuur volkomen in stemming betuigt met de oprichting van hot bond, zich niet laten vertegenwoordigen op do vergade ring, daar hunne ledenvergaderingen, die hierover zullen moeten beslisseD, eerst later worden gehouden. De Studenten-IJsclub te Groningen en de IJsclubs te Dantumawoude, Bergum en Kollum, hebben bo- sloten geen afgevaardigden te zenden. (Sport.) De indertijd te Haarlemmermeer gecollecteerde gelden ter ondersteuning der nagelaten betrekkin gen van hen, die uit Haarlemmermeer uitgetrokken zijn tot verdediging van 's lands onzijdigheid, ten bedrage van 425.74 in 1870 in de Haarlemsche Bank gedeponeerd, zijn thans, naar men verneemt, ten bedrage van p. m. f 420, door do commissie uitgekeerd aan de verschillende kerkelijke armbe sturen in die gemeente. De bisschop van Haarlem heeft benoemd tot kapelaan te 's-Hago, St.-Antonius, pater M. Stevens ter vervanging van pater D. A. Yan Es, die benoemd was tot kapelaan te Bols wardtot kapelaan te Delft, St.-Hippolytus, den heer J. L. H. Stams; tot kapelaan te Rijpwetering den heer A. Yinken- steyn; tot kapelaan te Schiedam, O. L. Y. Visi tatie, den heer B. A. A. Smeoman, en tot kapelaan te Haarlemmermeer, O. L. Vr. Onb. Ont., den heer J. H. A. Thus. Yoor het notarieel examen zijn in de afge- loopen week geslaagd, voor het eerste gedeelte, de heerenE. Snermondt te Rotterdam, A. J. H. M. De Kuyper te Yoghol, K. Gordon te Maastricht en H. L. Maarschalk te Boskoop; - voor het tweede gedeelte, de heeren: G. J. Roosegaarde te Breda, A. G. Bloem te Amsterdam, B. Lechner to Schie dam, J. H. B. Becking te Wijhe, mr. G. Yan Eek te Oosterbeek, A. J. G. A. Yerboeff te Alkmaar, L. E. J. F. Molleru8 en H. Burger te Maastricht, W. A. G. C. Koap te Amsterdam en D. Gips te Weert; - voor het dorde gedeelte, de heeren: D. Hoffmann te Ede en M. L. Spruyt te Ouderkerk a/d. Use!. Do Koning en de Koningin zullen, naar men verneemt, Vrijdag 15 dezer van het Loo in de resi dentie terugkecren. Niet de aartshertogin Maria van Oostenrijk, maar de groothertogin van Mecklenburg Schwerin vertoeft op dit oogenblik te Zandvoort. Naar het Yad. verneemt, is de heer Van Hamme in onderhandeling met het muziekcorps van het Kaisorl. Deutsches Schleswig-Holsteiniscbes Iofanterie-Regiment (o°. 84), kapelmeester Fiedler, voor eenige concerten te 's-Hage, to Amsterdam en te Rotterdam in de maand October. Indien de ver gunning daartoe kan worden verkregen, zullen de Duitschers in uniform optreden. Mej. J. S. Wieger8ma, dezer dagen to Hee renveen overleden, heeft aan hare dienstmeid ver maakt haar huis roet tuin, bovendien haar lijfgoed en den ganschen inboedel, benevens 10,000 gld. Een vrouw, die reeds sedert lang bij haar sliep, ontving 2000 gld., terwijl aaa de Doopsgezinde gemeente 3000 gld. is vermaakt, onder verplichting om we kelijks een bepaalde som aan een R. K., oude blinde vrouw uit te keeren; al deze legaten zijn vrij van successie. Haar overige bezitting wordt onder neven en nichten verder verdeeld. Bij het onlangs van postambtenaren afgenomen examen in den telegraafdienst zjjn geslaagd: de dames mej. H. R. Herwig, mej. C. J. Tieks Koening, mej. II. K. Venema, mej. D. R. Yan der Wal, en de heerenH. Baptist, J. Benthem, H. Van Drim- melen, J. Duiven, J. Friedericy, J. Gorter, W. Hoven8 Gréve, W. A. A. Van liattem, B. J. Hee- sen, L. J. Hofland, P. J. II. Kiers, A. Kwak, W. Meyer, N. Mulder, L. J. W. Overtveld, A. W. Peuchen, M. Van de Poll, C. W. C. Van Riet schoten, B. W. C. Van Rije en W. Wetemans. De „Utrecht8cho fabriek van zilverwerk" van den heer Begeer heeft aan prinses Wilhelmina als verjaargeschenk aangeboden een miniatuur zilveren theeservies, stijl Louis XV. De minister van financiën maakt bekend dat het saldo van 's Rijks schatkist bij de Nederlandsche Bank op 2 dezer en de som der betaalmiddelen op dat tijdstip bij do betaalmeesters aanwezig, te zamen een bedrag uitmaakten van f ll,016,479.32,/2. De Nederlandsche korvet „Marnix" is gisteren te Gibraltar aangekomen en zou des namiddags de reis naar Nederland voortzetten. Door het bestuur der afdeeling „Kralingen en Omstreken" der Hol!. Maatschappij van Landbouw is aan het hoofdbestuur der Maatschappij eene missive gericht, waarin het opmerkzaam wordt ge maakt op den grooten woekerhandel, die door op- koopers van loten der aan de tentoonstellingen verbonden loterijen gedreven wordt. Bij de laatst gehouden tentoonstelling te Rotterdam o. a. waren te ruim tien uren des morgens reeds alle loten door handelaars opgekocht en werden de loten op het terrein to koop aangeboden, eerst voor f 1.50 on later tot f 2.50 a f 3 toe. Het bestuur begrijpt wel dat het opkoopen zelf niet te beletten is, maar meent dat men althans het handeldrijven in loten op het terrein der tentoonstelling aan opkoopers verbieden en beletten kan; anders toch had het licht den schijn alsof dergelijke woekerhandel onder de bescherming van het hoofdbestuur gedreven werd- De genoemde afdeeling verzoekt daarom het hoofd bestuur om op do a. s. tentoonstelling in den aan gegeven geest te willen handelen en tevens de be sturen der verschillende afdeelingen te willen uit- noodigen eveneens de vereischte maatregelen te nemen tot wering van het aangeduide kwaad. Gemengd Niou>vm. Men schrijft ons uit Katwijk aan Zeer Van 24 Augustus tot 2 September zijn alhier 32 schuiten met een ruime vangst aangekomen mede brengende 150 a 290 kantjes pekel- en 4000 a 20,000 stuks 8teurharing. Er werd besteed voor volle pekelharing ƒ16,25 a 17,75 per ton en voor steur- haring f 14 a 18 per 1000. Vrijdag 11. zijn or 25 schuiten op de haring-visscherij uitgegaan. We gens onstuimig weer stondon de vaartuigen lang aan wal. Zondagavond had te Hoofddorp (Haar lemmermeer) eene vechtpartij plaats, zoo men zegt, veroorzaakt door zekeren P. Ossebaar, die met zijn mes zich zei ven en P. Amelse verwondingen heeft toegebracht. Van het gebeurde is procesver baal opgemaakt. Misbruik van sterken drank zal wel eene der aanleideDde oorzaken zijn geweest. Tusschen Warmond en Piet-Gijzonbrug is op de spoorbaan het lijk van een onbekend man gevonden, die waarschijnlijk den avond te voren was overreden. Zekere Lambertus Van den Ende heeft zich te Rijpwetering uit de voeten gemaakt met een paard en tilbury, hem voor eenige oogen- blikken ten gebruike verstrekt door Jan Willem Smoelen. Tot dusver heeft men niets van hem ge hoord en men vermoedt dat hij een en ander zal trachten te verkoopen. Het paard is elf jaar ood en zwart met wit kolletje voor den kop. De tilbury is voorzien van kap en zwart geolied, doch niet gevoerd linnen, groene bovenbak, zwarte onder- bak en metaalwerk, de kap is zwart geverfd. Do officier van justitie te Haarlem verzoekt opsporing en bericht. In de dezer dagen gehouden vergade ring van de Harddraverij-Vereeniging te Hoofddorp (Haarlemmermeer) is besloten de vereeniging na afloop der (waarschijnlijk op 26 dezer) tc houden harddraverij te ontbindeD.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1