LEIDSCH DAGBLAD. N°. 6912. Dinsdag 29 Augustus. A0. 1882. Avond-editie. PRIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Hommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DES ADVERTENTIES: Van 1—0 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassee- ren buiten de stad wordt ƒ0.10 berekend. Voor de Inteekenaren daarop behooren bij dit nummer van het Leidsch Dagblad de Nos. 168 en 169 der Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad. Officieel© Keniiisgeyin^en. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gezien het adres van J. H. LAMMERING, vleeschhouwer, alhier, houdende verzoek tot oprichting van eene slachterij in het pand in de Burchtpoort No. 2; Gelet op da artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad No. 95) Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd ver zoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Maandag den llden September a. s., 's voormiddags te elf uren, op het Raad huis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en "Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 28 Aug. 1882. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 28 Augustus. Door den heer H. F. C. Gerlïngs is alhier met ingang van 1 September a. 8. opgericht een com manditaire vennootschap, genaamd de „Leidscho Bankvereeniging", ten doel hebbende de kassier- derij, het commissionairsohap in effecten en coupons en aanverwant© vakken, vroeger door het met ultimo Angnstns a. s. opgeheven wordende agent schap der „Haarlemsche Bankvereeniging" gedre ven. - Tot commissarissen der nienwe vennootschap zijn gekozen de heeren mr. A. E. J. Modderman ie 's-Hage, D. Hartevelt éh mr. W. B. Bergsma, beiden alhier. De luit. ter zee der 2de kl. J. J. Hissing wordt met 16 September a. s. geplaatst aan boord van Zr. Ms. instructiebrik „Zeehond", ter vervan ging van den luit. ter zee der 2de kl. P.H. Brocx, die met dien datum wordt gedetacheerd te Leiden. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hec toliters waren de hoogste prijzen f 41, f 20.50, 4.10 en f 2.00; de laagste f 40, f 20, f 3.90 en f 1.95. Op de internationale tentoonstelling van pluimgedierte in den Zoölogiachen Tuin te 's-Gra- venhage gehouden, is de eereprijs, de groote gou den medaille, uitgeloofd door HH. MM. den Koning en de Koningin, te beurt gevallen aan den heer P. Polvliet te Hellevoetsluis, winner van de meeste eerste prijzen, met eene collectie van 17 soorten hokduiven. Met gouden medailles werden voorts bekroond genoemde heer P. Polvliet voor vreemde fazanten en parelhoendorsF. E. Blaanw te 's-Gravenland, voor vreemde duiven; J. James Smith te Kralin gen voor vreemde eendenA. Nuyens te Antwerpen voor kamervogels. Verder verwierven eerste prijzen: P. Van Rhijn te Leiderdorp (2 stuks) en H. W. Schragen te VGravenhage, voor fazanten; C. D. Doeleman te VGravenhage, voor kalkoenen; M. Dijs en G. J. Wilthagen, beiden te VGravenhage, voor kwartels; raad. C. Bodinus te Uccle bij Brussel (9 stuks); A. W. De Groot te VGravenhage, J. De Bruyn Hz. te Gouderak, (7 stuks); Jos. Pfenning te Woerden, (12 stuks); J. W. Schuyl te Rotter dam, J. Koomen te Winkel, (3 stuks); dr. P. M. S. Kros te Kinderdijk (3 stuks); G. A. Schip pers Nzn. te VGravenhage, W. H. Vos teVGra- venland (3 st.); H. Winkelaar, H. Flinterman, H. F. A. Borst Pauwels, A. Lankhorst, W. H. J. baron Van Heemstra, allen te VGravenhage, jhr. P. Fi- senne te Rijswijk, F. H. Mondriaan, A. W. De Groot en M. Dijs (2 stuks), allen te VGravenhage, allen voor verschillende soorten hoonders; F. E. Blaanw te 's-Graveland (9 stuks), G. J. Wilthagen, R. Van Rossem, G. P. J. A. Verbeek Gzn. (2 stuks), allen te VGravenhage, en P. J. Rijkens te Voorburg, voor vreemde duiven en tortelsP. Polvliet te Hel levoetsluis (13 stuks), J. C. H. Donker te Rotter dam (9 stuks), mad. C. Bodinus te Uccle, P. H. Donck te Haarlem, P. en W. Möller te Amsterdam (2 stuks) en J. W. Schuyl te Rotterdam, voor hok duiven; A. N. J. M. baron Van Brienen van de Groote Lindt te Wassenaar en P. Van Rhijn, te Leiderdorp, voor zwanen; D. P. Bakker te Tessel, voor ganzen; James Smith te Kralingen (3 stuks), G. Dikkers te Winkel, P. Van Rhijn te Leiderdorp (2 stuks), W. H. Vos te VGravenland, Jos. Pfenning te Woerden, J. W. Schuyl te Rotterdam (2 stuks), J. Van der Sman te Rijswijk, dr. P. M. S. Kros te Kinderdjjk (2 stuks), D. H. en J. Jacobson te Rotterdam en jhr. L. Van Beyma te VGravenhage, allen voor eendenM. Dijs te VGravenhage (3 stuks) en F. E. Blaauw te VGravenland, voor kamervogels. Tweede prijzen werden o. a. toegekend aan den heer D. Pel te Leiden voor een toom goudlakensche hoenders met rozenkam en aan den heer G. S. Van der Sprayt onder Oegstgeest voor een paar Brahma- eenden een verguld bronzen medaille. Voor het beroep naar de Herv. gemeente te Reeuwijk is door ds. Js. Vinke te Willige-Langerak bedankt. Ds. A. F. Simons te Veen, cl. Heusden, is naar de Ned.-Herv. gemeente te Zevenhoven beroepen. Voor f 84,000 heeft de Koning het Wiesel- sche bosch aangekocht. Op een desbetreffende vraag van Gedepu teerde Staten van L;mburg heeft de minister van waterstaat geantwoord dat hij denkt tegen April a. s. den postpakkettendienst op alle postkantoren in te voeren. Uit de legerplaats bij Milligen meldt men aan de H. C. dd. 25 Augustus: Het kamp nadert zijn einde. Reeds vroeg weer klonken hedenochtend de tonen der muziek over de vlakte, en wel tot het doen van uitgeleide aan de batterijen veld-artillerie uit Bergen op Zoom, die weder naar haar garnizoen terugkeerden. Dat niemand van de vertrekkenden ons, achterblijvenden, benijdde, was ook voor don leek in de gelaatkunde duidelijk waarneembaar. Hoe weinig uitlokkend het verblijf in eene kazerne in den regel ook zijn moge, hoe luxe en comfort zich daar ook al meestal be palen tot een bezem, een spiegel en in enkele ge vallen een niet of slecht loopend uurwerk, toch is dit, ook in het „slechtste" garnizoen, ver te ver kiezen boven het wonen in tenten, met een water emmer en blikken bak - in de wandeling „bedon" en „kamil" geheeten - een geweerrek, wat vochtig stroo en dito dekens tot eenig meubilair, vooral met een weer als in de laatste dagen het geval is. Wie hieruit zou willen afleiden dat er een minder goede geest onder de manschappen heerschte, zon echter ten zeerste de plank misslaan; veeleer het tegendeel. Niets wordt er dan ook verzuimd om dien geest levendig te honden. De comman dant der lste divisie infanterie, generaal-majoor Queysen, onder wiens leiding de manoeuvres, die morgen beginnen, znllen plaats hebben, kwam gisteravond te 8 uren in het kamp aan en inspec teerde de parade, die heden ter eere van 's Kroon prinsen verjaardag gehouden en door den kolonel Leers gecommandeerd werd. Het is te hopen dat het weer, dat zich gelukkig nogal goed laat aan zien, zich verder ook zoo houde; het zon anders jammer zijn voor de verschillende volksspelen, gymnastiek-uitvoeringen enz., voor den dag van heden georganiseerd, en voor de moeite en zorg, evenals bij eene vorige gelegenheid, daaraan zoo ruimschoots besteed. Tot den 29sten blijven wij in het kamp en is tevens daar het hoofdkwartier gevestigd; den 29sten to Barneveld, 30 Augustus tot 2 September te Amersfoort, 2 September te Baarn, 3 tot 7 Sep tember te Bnssum en den 7den te VGravenhage. Voor eene spoedige bezorging der brieven aan de manoeuvreeren de troepen is het aan te bevelen, die naar de plaats waar het hoofdkwartier zich bevindt, te adresseeren. Maandag komen we nog na de manoeuvres in het kamp terug, om het den 29sten voorgoed vaar wel te zeggen. Door B. en Ws. wordt aan den gemeenteraad overgelegd het verzoek van W. Rutgers om ontslag als derden leeraar in de gymnastiek aan de openbare lagere- en middelbare scholen alhier tegen 1 Sep tember a. s. Hoezeer de leeraars verplicht zijn het ontBlag aan te vragen zes weken vóór het tijdstip waarop het moet ingaan, en het ontslag eerst is aangevraagd op 3 Augustus jl., zoo bestaat er bij hen, na ingewonnen adviezen, toch geen bezwaar het ontslag met den verlangden datum te verleenen, omdat met dien dag in de tijdelijke waarneming der betrekking behoorlijk kan worden voorzien en alzoo de lessen niet znllen behoeven stil te staan. Yóór den lsten September a. s. moet door den gemeenteraad aan den commissaris des Konings wor den ingezonden eene opgave voor de benoeming van drie leden van het college van zetters van 's rijks directe belastingen, bestaande uit tweemaal zooveel personen als er leden te benoemen zijn. Met den laatsten December a. s. moeten volgens roos ter aftreden de heeren J. P. J. Van Ewijk, J. Zaalberg J.Cz. en A. Boekwijt. B. en Ws. stellen voor om alsnu tot de vaststelling van de opgave over te gaan, ten welken einde de volgonde aanbeveling wordt overgelegd: 1°. J. P. J. Yan Ewijk,geboren 26 October 1826, behanger, en P. J. Groen, geboren 23 September 1828, behanger; - 2°. J. Zaalberg J.Cz., geboren 10 Juni 1829, fabrikant, en J. Filippo Hz., geboren 3 Februari 1847, metselaar ;- 3#. A. Boekwijt, geboren 2 Februari 1828, stnka- door, en P. Marks, geboren 16 September 1823, haisschilder, allen wonende te Leiden. Yolgens de „Précurseur" is de schade door den brand te Antwerpen veroorzaakt, niot zoo be langrijk als men had gevreesd. Het geleden ver lies werd toch eerst begroot op 1,500,000 fr., zelfs op 2 a 3 millioen, maar wordt nu geschat op 900,000 fr. Deurwaarders-districten bij 's rijks directe be lastingen zijn vacant te Bergen-op-Zoom (f 700), Monnikkendam f 750), Deventer (ƒ600) en Harder wijk 1000). Aan de ambtenaren der in- en uitvoerrechten is de bevoegdheid toegekend om slachtvee, dat, krachtens dispensatie 'van den commissaris des Konings, uit Dnitschland of België is ingevoerd en door hen is benaderd, naar eene naburige slacht plaats te vervoeren en aldaar te slachten, mits niet in aanraking komende met ander vee en onder dezelfde voorwaarden waarop aan den slachter ver gunning tot invoer is gegeven. De minister van binnenlandsohe zaken brengt tor kennis van belanghebbenden dat de betrekking van Leeraar in de Engelsche taal en letterkunde aan de Rijks Hoogere Burgerschool van vijfjarigen cursus te Middelburg te vervullen is. Jaarwedde f 1800. Het stoomschip „Amsterdam" is Yrijdag-avond van Amsterdam te Nieuw-York aangekomen; de „Prins van OraDje", van Batavia naar Amsterdam, vertrok denzelfden dag van Port-Saïd; de „Prin ses Marie", van Amsterdam naar Batavia, pas seerde gisteren Dover; de „Insulinde" vertrok dien dag van Batavia naar Amsterdam; de „Limburg" van Rotterdam naar Java, arriveerde Zaterdag-mid dag te Port-Saïd en zotte onmiddellijk de reis voort; de „Edam", van Amsterdam naar Nieuw-York, pas seerde hedenochtend Lizardde „Pollux" is gisteren van Nienw-York te IJ muiden aangekomen,

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1