LEIDSCÏÏ DAGBLAD. Vrijdag Juli. Avond-editie. y°. 6885. A\ C1 C"* lööï. PRIJS DEZER COURAST: Voor Leiden per 3 maanden1.10. Franco per post.1.40. Afzonderlijke Nommers.0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIE!!: Van 16 regels 1.05. Iedere regel meer 0.17^. Grootere letters naar plaatsruimte. Voor het incassee- ren buiten de stad wordt 0.10 berekend. OJÏÏiciëele Eennisgevingen. Oproeping in wcrkelijken dienst Tan mïlicien-Terlofsangers der liehtlng Tan 18Ï9. DE BURGEMEESTER der GEMEENTE LEIDEN, Gezien de Circulaire van den heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 24sten April 11., A. N°. S49/1 (2de afd.), Provinciaalblad n°. 29; Brengt ter kennis van de in deze gemeente gevestigde xnilicien-verlofgangers der lichting van 1879, behoorende tot het regiment Grenadiers en Jagersde acht regimenten Infanteriede regimenten Huzaren en de regimenten Veld artillerie, dal zij, krachtens art. 126 derMilitiewet, onder de wapenen worden geroepen en daartoe, wat het 4de en 7de regiment Infanterie, het 3de regiment Huzaren, het 1ste en 2de regiment Veldartillerie betreft, op Donderdag den 3den Augus tus aans/., het regiment Grenadiers en Jagers, het 1ste, 2de, 3de, ode, Gde en 8ste regiment Infanterie op Dinsdag den Ssten Augustushet 1ste en 2de regiment Huzaren op Donderdag den lOden Augustus e. Ic., des namiddags vóór vier uren, bij hunne corpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van Idee- ding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zakboekje, zullende de opgeroepen manschappen, voor zooverre zij behooren tot het regiment Grenadiers en Jagers, het 1ste, 2de en 8ste regiment Infanterie, op den 6den Septemberdie van het 3de, 4de, 5de, 6de en 7de regiment Infanterie, het 3de regiment Huzaren en het 1ste en 2de regiment Veldartil lerie op den 11 den Septemberen die van het 1ste en 2de regiment Huzaren op den 18den September daaraanvolgende in het genot van onbepaald verlof worden hersteld; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd, zich op Maandag den 31sten Juli nanst., des voor- rniddags tusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatse lijke Secretarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaals waarheen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toekomende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinderen aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste geval onder overlegging eener ge neeskundige verklaring. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 20 Juli 1882. DE KANTER. LKÏÖBHÏ, 27 Juli. Tot leeraar in de klassieke talen en letteren aan het gymnasium te Zwolle is benoemd de heer H. R. Idserda, candidaat in de letteren alhier. De rekening der gemeente Oegstgeest over hot jaar 1881, den Raad aangeboden, bedraagt in ontvang 15,711.05 en in uitgaaf 14,408.165, alzoo sluitende met een batig slot van f 1302.S85. De kosten van onderwijs bedroegen 5812.95, die voor instandhouding der wegen 1433.645. Het totaal van het primitief kohier van den hoofdelijken omslag bedroeg 2118. De hoogste aanslag is 225, de 2de daarop volgende 50, do 3de f 30, de 4de 25, de vijfde 22, de 6de 20, terwijl de laagste of twee en twintigste klasse 0.50 bedraagt. Tot onderwijzeres aan do openbare lagere school te Voorhout is benoemd mej. M. A. L. Das, thans als zoodanig werkzaam te Egmend aan Zee. De rekening der gemeente Voorhout over het jaar 1831, den Raad aangeboden, bedraagt in ont vang 6960.65 en in uitgaaf 5764.55, alzoo sluitende met een batig slot van 1196.10. De zanguitvoering te Hoofddorp ten behoeve der nagelaten betrekkingen van de verongelukten met den rammonitor „Adder" gehouden, heeft opgebracht ƒ180. Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hebben ia de door de gemeenten 's-Gravenhage en "Was senaar geopperde bezwaren geen aanleiding gevonden om in de ontworpen grensregeling wijziging te bren gen. Met de inzending van hun advies aan den betrokken minister is echter, zeggen Gedeputeerde Staten, het administratief proces, ter voorbereiding van het werk des wetgevers, bij de Gemeentewet voorgeschreven, afgeloopen. H. i. kan ook van een verdere wisseling of mededeeling van stukken te dezer zake tusschen het gemeentebestuur en het college geen reden zijn. Voor de hoofdonderwijzersakte is na afgelegd examen toegelaten de heer G. S. Van Krieken, van Noordwijk. De minister van oorlog heeft bepaald dat aan officieren der schutterij op Zondag 13 en Woensdag 16 Augustus de gelegenheid zal gegeven worden de forten te bezoeken in de Nieuwe Hollandsche Waterlinie, die bezet en in staat van verdediging gebracht zullen worden. In het verslag van de zesde zitting van de Algemeene Synode der Ned.-Herv. Kerk moet een onjuistheid in de cijfers van subsidiën uit het fonds voor noodlijdende kerken en personen worden hersteld. De staat, door don voorzitter met den quaestor opgemaakt, wees aan 42 traktementen beneden ƒ951, daaronder 17 beneden 851. 20 subsidiën werden verhoogd45 werden opnieuw toegekend. De laagste predikantstraktementen, die gesubsidieerd worden, bedragen thans 875. Om deze uitkomst te bereiken, moesten, hoe noode ook, subsidiën worden onthouden, waar het trakte ment zonder die subsidie tot 1000 was gebracht. Alleen daarom kon de subsidie ook aan Lutjegast niet meer worden toegekend, zooals abusievelijk is vermeld. Tot lid van hot Algemeen College van toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen, uit het midden der Synode aan te wijzen, werd be noemd ds. J. Douwes, predikant te Leens, tot zijn secundus ds. J. Alingh Prins, pred. te Korte Zwaag. Door de commissie Provinciale Verslagen en Finan ciën werd bij monde van ds. Ringnalda, predikant te Oldebrook, rapport uitgebracht omtrent de voor gestelde kleine toelagen aan hulpbehoevende ge meenten en predikantsbetrekkingen, en werden met warmte hare belangen voorgedragen. Het fonds voor onderofficieren enz., die, onder toekenning van gagement of van gratificatie, uit den militairen dienst worden ontslagen, heeft in 1881 uitge geven ƒ132,970.20, terwijl is ontvangen 127,924.34, zooöat bij slot van het jaar 1881 meer is uitge geven dan ontvangen 5045.86, terwijl een kapi taal van 780,000 op het Grootboek der 2\ pets. nationale werkelijke schuld als eigendom van het fonds is ingeschreven. Hot aantal deelgenooten aan het fonds op ultimo December 1881 bedroeg 1867, waarvan 801 eene jaarlijksche bijdrage stortten van 10, 24 eene verhoogde contributie inleggen van 15, 171 eene verhoogde contributie inleggen van 20, en 5 eene verhoogde contributie inleggen van 30, terwijl de overige 866 deelgenooten indertijd den wensch heb ben te kennen gegeven om niet meer aan het fonds bij te dragen. Op genoemd tijdstip was een aantal van 431 personen in het genot van jaarlijksche lijfrenten en pensioenen, waarvan het gezamenlijk bedrag der jaarlijksche uitkeeringen een som van 162.17 beloopt. Op gezegd tijdstip hebben 15 nog in leven zijnde deelgenooten, bij het verlaten van den dienst, aan hunne echtgenooten woduwenpensioen verzekerd. Tot den laatsten December 1881 hebben 34 deel genooten van hunne uit het fonds aankomende gelden, een gezamenlijk bedrag van 22,440 in het fonds laten berusten, ten einde daarvan jaarlijksche rente te genieten, terwijl in den loop van het jaar 1881 aan 1184 gewezen militairen voorschotten op gage- menton en pensioenen voor rekening dezer instelling zijn verleend tot een bedrag van 144,012.18, ter wijl op 31 Dec. 1881 in voorschot-betaling waren 1058 gepensioneerden, die in het genot waren van een gezamenlijk pensioen van 136,114. Volgens een telegram van Reuter aan de „Pall Mali" verkoopt de groot-hertogeljjke familie van Luxemburg hare particuliere bezittingen in dat land. Bij het bestuur der Nederlandsche Vereeniging tot bescherming van dieren is het bericht ontvangen dat het schieten op levonde duiven te Bussum niet doorgaat. Het gezelschap der Haagsche Opera is, wat do hoofdpartijen betreft, voor hot Speelseizoen 1882—83 samengesteld als volgt: MM. Vitaux, fort premier ténor (rentrée)Selrak, premier ténor léger et des traductions (rentrée); Cabannes, second ténor des premiers au besoin, premier ténor d'opérette (rentrée); Letemple, troi- siemo ténor coryphée; De Beer, premier trial, des ténors d'opérette (rentrée); Collinet, second trial des premiers au besoin, chantant l'opérette, Bor deaux; Delahaye, troisième trial, chantant l'opé rette; Sequin, baryton de Grand-Opéra et traduc tions (début), Lyon; Dechesne, baryton d'Opéra- Comiqne, douxième de Grand-Opéra, chantant de l'opérette (rentrée)Larivé, première basse en tons genres (début), Lyon, Paris; Wilhelm, deuxième basso des premiers au besoin (début), Troyes et Nantes; Donval, deuxième basse, Larnette, chan tant l'opérette (rentreé). Mmes. Bellière, forte chanteuse falcoD, chantant „la Favorite" et La Reine de „Hamlet," (débat)} An vers; De Rengly, forto chanteuse contralto en tons genres; Candelon, première chanteuse légere en tous genres et dos traductions, (début), Gand et Toulouse; Marie Mars, première chanteuse légere de Grand-Opéra, chantant l'Opérette, (début), Paris Dnpouy, première Dugazon, Galli Marié, première chanteuse d'Opérette, (début), Gand, Bruxelles; Maës, Seconde Dugazon, première au besoin, des premières chanteuses d'Opérettes. (début), Gand, Bruxelles; Mousod, troisième Dugazon, deuxième au besoin, chantant les jeunes chanteuses d'Opé rette; Estella, Troisième Dugazon, chantant l'Opé rette; Collinet, Troisième Dngazon des Opórettes; Granier, Duegne d'Opéra, d'opéra-comique et d'Opé rette, (rentrée). Het stoomschip „Prinses Marie" is gisteren van Batavia te Marseille aangekomen. Veeartsen, die voor hoogstens drie jaren ver langen benoemd te worden tot assistent aan 's Rijks- Veeartsenijschool te Utrecht op een bezoldiging van 1200 '6jaar9, ingaande op 1 September a. s., gelieven vóór 10 Augustus a. s. met opgaaf van leeftijd en overlegging van bon diploma van veearts schriftelijk en vrachtvrij daarvan te doen blijken aan den directeur van genoemde school. Blijkens bij den directeur en commandant der marine te Willemsoord ontvangen telegrammen, is de zeilschoener „Argus", onder bevel van den luit.-ter-zee 2de kl. jhr. H. M. Speelman, den 22sten dezer te Leith aangekomen en den 26sten d. a. v. van daar naar zee vertrokken. Aan boord was alles wel. Blijkens bij het departement van marine ont vangen bericht is het schroefstoomschip „Bonaire", onder bevel van den lnit.-ter-zee lste kl. H. M. Van der Wijck, in den morgen van 26 dezer, van Hellevoetsluis Daar zee vertrokken, ter opvolging zijner besteraming naar Port-Saïd. GéineBt^cl Nieu>v 8, De tent van den heer Basch, als gewoon lijk overvol, werd gisteravond door de jongens van onze Kweekschool voor Zeevaart bezocht. Terwijl het orkest een opgewekten marsch speelde, mar cheerden de jonge Janmaats naar binnen en namen met de meest mogelijke orde en regelmaat de voor hen gereserveerde plaatsen in. Of ze genoten bij de uitvoering van het keurige programma, waaronder de verschillende toeren van Miss Niagara, de beval lige waternymf, zeker niet het minst aantrekkelijk voor hen waren. Eén ding was jammerTot tweemalen toe hieven de joDgens in de pauzen een hunner zeemansliederen

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1