De eerste maal kwam Krémo er goed af, maar den tweeden keer scheurde het onder het ijzerdraad gespannen net onder het gewicht van den kunsten maker, die op de fauteuils in de stalles nedertui- melde, van waar men hem onmiddellijk wegdroeg, j Mag men den regisseur gelooven, dan bezeerde de man zich niet ernstig. Nabij W o 1 n e y, Ierland, is de stoom boot „Ardeer" met den schoener „Broeders" in aan varing gekomen. Het laatstgenoemde schip zonk, waarbij de kapitein, zijne vrouw en twee matrozen omkwamen. Tweemoordon, beide door zelfmoord gevolgd en beide uit minnenijd voortgevloeid, zijn eergisteren in Engeland voorgekomen; een te Man chester, waar Royle Newby Ada Howard en zich zelf doodde; de andere te Kings Lynn, waar Park Twaites eerst Harriet Fox en daarna zich zolf het leven benam. In een der voorsteden van St.-Peters- burg woonde een nog krachtig grijsaard, een ge wezen handelaar, Nisovtsef, met zijn zuster, hare zeventienjarige kamenier, een keukenmeid en een doornik of portier. Tot zijn vrienden behoorde de 23-jarige inspeoteur van politie Ivanof. Op zekeren nacht tikte een persoon aan het raam van Nisovt- sefs slaapkamer en verklaarde, daar deze reeds te bed was, dat hij des morgens zou terugkomen om hem een belangrijk papier ter hand te stellen. In derdaad, hij kwam terug, terwijl de keukenmeid naar de kerk was en de doornik in een naburige herberg zijn thee gebruikte, en doodde met twee hamerslagen den grijsaard, die nog te bed lag, bracht de kamenier, die op het gerucht kwam toe schieten, drie slagen toe die haar bewusteloos deden noderstorten, en ontvluchtte, toen hij den doornik hoorde terugkeeren, zonder iets van belang te hebben kunnen stelen, maar met achterlating van een gedeelte van een sabelkwast. De vriend des huizes, de inspecteur van politie, werd met het onderzoek belast en was op het punt het proces verbaal te teekenen, toen hij op hooger last in hechtenis werd genomen. Een bakkersjongen had hem omstreeks den moord het huis zien binnen gaan en bovendien bleek aan zijn degen juist het stuk gevonden sabelkwast te ontbreken. Aanleiding tot den moordgebrek aan geld om een klein te kort van 45 roebels in de onder hem berustende kas te dekken en om oen meisje te huwen, dat hem had afgewezen omdat hij geen geld genoeg had. BUITENLAND. Frankrijk. Floquet, de prefect van de Seine, heeft Woens dag-avond, zoodra hij de nederlaag van de Fransche regeering vernam, zijn ontslag ingediend. Over zijn aftreden zou niet worden beslist dan na een onder houd mot president Grévy. Het nieuwe voor Egypte aan te vragen krediet zal niet vóór morgen bij de Kamer der Afgevaar digden ingediend worden. In de Zaterdag door de Kamer gehouden zitting heeft de minister Goblet, op eene vraag van den heer Dreyfuss, geantwoord, dat hij aan den presi dent der Republiek de nietigverklaring had voor gesteld van het Vrijdag door den Parijschon ge meenteraad genomen besluit. De minister verklaarde dat hij steeds een voorstander van de gemeentelijke vrijdommen was. Dit incident liep hiermede af. De president der Republiek heeft Zaterdag morgen een decreet geteekend, waarbij het den vo- rigen dag in den Parijschen gemeenteraad genomen besluit nietig wordt verklaard. De heer Floquet handhaaft zijn verzoek om ontslag, maar deminis- ter Goblet wil het niet aannemen. In de Zaterdag door den Senaat gehouden zitting vroeg de heer Saint-Vallier aan de regee ring, wanneer zij de nieuwe aflevering van het Gele Boek dacht over te leggen. De heerDeFrey- cinet antwoordde dat dit de volgende week geschie den zou. De nieuwe aflevering zal tot 2 Juni loopen. Eenigen tijd later zullen de stukken, die tot 15 Juli loopen, uitgegeven worden. België. Vrijdag was het 51 jaar geleden dat Leopold I, uitgeroepen tot koning van België, op een estrade op de Place Royale, omgeven door den regent, de leden van het congres enz., den eed aflegde de Belgische constitutie te zullen handhaven. Deze gebeurtenis wordt te Brussel nog ieder jaar plechtig herdacht. Te 12 uren begaven zich ook Vrijdag de koning en de koningin, de graaf van Vlaande ren en zijn gemalin, gevolgd door hofdames en heeren en begroet door een onafzienbare menigte, - door de met vlaggen versierde straten naar de kerk (St.-Gudule), waar zij werden opgewacht door al de ministers, gezanten, hoofdofficieren, officieren en eenige overgebleven oud-strijders van 1830. Het 1 trompetgeschal en het aanheffen van een feestmarsoh door het orgel kondigden de aankomst dier hooge personen aan. In plechtigen optocht, voorafgegaan door de priesters, begaven zij zich naar hun voor deze gelegenheid opgestelde zetels. Daarna werd een „Te-Deum" ten uitvoer gebracht. Een groote menigte zoowel binnen als bniten do kerk begroette met geestdrift de aanzienlijke personen. Uit alle huizen wapperde do nationale vlag. Groot-Britannlê. In de Zaterdag door het Lagerhuis gehouden zitting deelde do minister Childers mede dat de Regeering een krediet verlangt van 1,300,000 p. st. en eene versterking van het leger met 10,000 man. Later verbeterde de heer Childers zjjne aankondi ging in dier voege, dat het krediet 2,300,000 p. st. zal bedragen, namelijk 900,000 p. st. voor het leger en 1,400,000 voor de vloot. Egypte- Een decreet van den khedive zet Arabi af en verklaart hem tot oproerling; een proclamatie verbiedt het leger de bevelen van Arabi te gehoor zamen; een tweede proclamatie beveelt het volk de door hem geëischto belastingen niet te betalen. Een pakketboot van Konstantinopel aangekomen, is aangehouden en de gezagvoerder gearresteerd, daar men hem verdenkt brieven voor Arabi mede te brengen. Te Caïro is het rustig en wendt de politie alle pogingen aan om de orde te handhaven. Particuliere berichten uit Karf-el-dewar schatten Arabi's leger op 12,000 man. Het water in het Mahmoudieh-kanaal zakt snel, niettegenstaande een door de EDgelschen in de richting der zee gebouw den dam. BURGERLIJKE STAND TAN LEIDEN. Eerste huwelijksafkondiging van 23 Joli. Mr. W. Van der Vlagt jm. 29 j. en A. Rauwenhoffjd. 19 j. J. Korswagen jm. 28 j. en W. H. Florijn jd. 21 j. J. L. Smit jm. 30 j. en M. M. Van der Laar jd. 27 j. J. Schoon- dermark jm. 32 j. en C. H. Van Loghem jd. 28 j. W. L. Chriatiaanie jm. 22 j. en hl. A. Van Dam jd. 23 j. F. A. M. J. Van der Eerden jm. 21 j. en M. C. A. Vollebrcgt jd. 21 j. A. J. Witman» jm. 25 j. en J. S. Van Venetie jd. 22 j. H. Alting jm. 31 j. en S. A. Borstboom jd. 24 j. D. Benning jm. 20 j. en M. Van der Kenr jd. 23 j. H. J. Touber \jm. 30 j. en L. M. Heydelaar jd. 28 j. C. Voet wedr. 34 j. en M. M. Windt jd. 39 j. B. Rooyakkcn jm. 31 j. en H. Goederaad jd. 23 j. J. J. Vermont jm. 27 j. en II. Benning jd. 19 j. C. L. De Liefde wedr. 55 j. en A. L. Pilger jd. 52 j. L. M. J. H. Kersten3 jm. 33 j. en E. C. Verstraaten jd. 29 j. A. N. C. Van Hees jm. en M. C. A. Van Rooyen jd. <3-eveilde perccelon. Gehouden verkooping aan den Burg alhier op Zaterdag 22 Juli, ten overstaan van den notaris mr. J. A. F. Coebergh: Een heerenhuis en erf aan de zuidzijde van het Rapenburg, omtrent den Vliet, No. 125, Sectie E, No. 7, kooper J. Van Zijp voor f 3700; het winkelhuis aan de Mare, No. 50, hoek Clarasteeg, en het winkelhuis Doelengracht, hoek Doelensteeg, Nos. 15 en 17, beide niet verkocht. Uitslag wan den zeil- en roelivedstryd, uitgeschreven door de Tcreenlglng „Uollandfa" te OudshoornlVoubrugge. Zeil-vaartnlgen. Scherpe vaartuigen, als: kielbooten enz., lang op de waterlijn boven 6.50 tot en met 8 meters. Prijs: 12 zilveren oestervorkjes in étui, behaald door de „Johanna" van L. Smit te Rotterdam. Premieeen ronde Ji jour, koperen plateau, behaald door de „Friesland" van de zeil- en roeivereeniging „de Amstel" te Amsterdam. Scherpe vaartuigen, als: kielbooten, lang op de waterlijn tot en met 6.50 meters. Prijs: een voorwerp in zilver of ander metaal, behaald door de „Blondine" van H. Molenpage te Amsterdam. Premie: een kunstvoorwerp, behaald door de „Onrust" van H. Schut te Amsterdam. Platbodem pleiziervaartuigen, alsjachten, boeiers, tjotters, enz., lang op de waterlijn boven 6 tot en met 7.50 meters. Prijs: een voorwerp in zilver of ander metaal, behaald door de „Piet Hein" van G. W. Lans te Capelle a/d IJsel. Premie: een kunstvoorwerp, behaald door de „Herstelling" van G. Jurriëns te Amsterdam. Platbodem pleiziervaartuigen, alsjachten, boeiers tjotters enz., lang op de waterlijn boven 5 tot en met 6 meters. Prijs: een stel albasten presenteertrommels, met zilver gemonteerd, behaald door de „Maria" van A. Reimeringer te Leiden. Premie: een kunstvoorwerp, behaald door de „Rijnstroom" van G. D. Meurs te Alphen a/d Rijn. Platbodem pleiziervaartuigen, alsjachten, boeiers, tjotters, enz., lang op de waterlijn boven 4.25 tot en met 5 meters. Prijs: een geëncadreerde gravure, behaald door de „Argo" van gobrs. Schouten te Alphen a/d Rijn. Premie: een kunstvoorwerp, behaald door de „Prins Maurit8" van N. M. A. M. De Moraaz Imans te Amsterdam. Platbodem pleiziervaartuigen, als: jachten, boeiers, tjotters, enz., lang op de waterlijn tot en met 4.25 meters. Prijs: een reis-pendnle In étui, behaald door de Berry" van A. Parmentier jr. te Leiderdorp. Premie: een kunstvoorwerp, behaald door de „Vondeling" van J. A. Van Straten te Amsterdam. (Buiten programma). Platbodem pleiziervaartuigen, boven 7,50 meters. Prijs: een koperen jardinière, behaald door de „Dina Gezina" van H. G. Koster te Amsterdam. Roel-vaartuigcn* Vierriemsgieken, geroeid en gestuurd door hh. leden van gonoodigdo vereenigingen. (iDScbrijving van minstens twee verschillende vereenigingen). Prijs: een voorwerp in zilver of ander metaal en 5 medailles, behaald door de „Maas" van de roei on zeilvereeniging „de Maas" te Rotterdam. Premie: een kunstvoorwerp, behaald door de „Hoop" van de roei- en zeilvereeniging „de Hoop" te Amsterdam. Tweeriem8gieken, geroeid en gestuurd door hh. leden van genoodigde vereenigingen. (Inschrijving van minstens twee verschillende vereenigingen). Prijs: een voorwerp in zilver of ander metaal en 3 medailles, behaald door de „Zéphyr" van de roei- en zeilvereeniging „de Maas" te Rotterdam. Premieeen kunstvoorwerp, behaald door de „Vergunning" van de zeil- en roeivereeniging „de Amstel" te Amsterdam. Vierriemsgieken, geroeid door hh. leden van ge noodigde vereenigingen, die vóór 1 Januari 1882 nog geen prijs gewonnen hebben, hetzij in gieken .of eenig ander vaartuig. Prijs: een kristallen karaf met zes glaasjes, op electro-plated plateau en 5 medailles, behaald door de „Sans nom" van de studenteuroeivereeniging „Njord" te Leiden. Premie: niet toegewezen. Tweeriemsgieken, geroeid door hh. leden van genoodigde vereenigingen, die vóór 1 Januari i882 nog geen prijs gewonnen hebben, hetzij in gieken of eenig ander vaartuig. Prijs: een koperen gepolijste coupe met ooren, en 3 medailles, behaald door de „Minerva" van de Studentenroeivereenigiug „Njord" te Leiden Premie: een kunstvoorwerp, behaald door de „Zéphyr' van do roei- en zeilvereeniging „de Maas" te Rotterdam. Prijs: een electro-plated inktkoker en 3 zilveren medailles, behaald door de „Zwerver" van de roei en zeilvereeniging „do Maas" te Rotterdam. Premie: niet toegewezen. Wherries (inrigged) met twee paar korte riemen, geroeid en gestuurd door hh. genoodigden. Tienriem8sloepen, geroeid door kweekelingen van Zr. Ms. opleidingschepen „Admiraal Van Wasse- naer" te Amsterdam, „Anna Pauwlona" te Rot terdam en de Kweekschool voor Zeevaart te Leiden. Geen genoegzame deelneming. De wedstrijd en het daaraan verbonden feest zijn in goede orde onder prachtig weder afgeloopen het vuurwerk aan 's Molenaarsbrug was rijk. Telegrammen. KONSTANTINOPEL, 23 Juli. ('s avonds). Saïd- pacha, minister van buitenlandsche zaken, en Assym- pacha zijn door de Porte tot hare commissarisseu bij de conferentie benoemd en zullen morgen de zitting ten huize van graaf Corti, gezant van Italië, bijwonen. Saïd zal presideeren. ALEXANDRIE, 23 Juli. De positie van Arabi te Kafr-douar wordt met eiken dag sterker. Zija leger zou sedert den 12den verdubbeld zijn. Men schat de sterkte op 30,000 man. Het water van het Mahmoudieh-kanaal zakt 14 duim in de acht en veertig uren, en hierdoor wordt ongerustheid veroorzaakt.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2