zijn beiden echter op 't droge of de moeder valt in een hoop gloeiende asch, die kort te voren door een echipper daar neergeworpen was. Ernstige brandwon den bekwam de vrouw, maar zij was gelukkigzij had haar kind van een wissen dood gered. Te Arnhem heeft een kostganger de dochter des huizes, waar hij in den kost was, mot zijn knipmes eone zeer gevaarlijke wonde aan den hals en aan don rechterpols toegebracht. De dader is in arrest. Marie Heilbron is voor 8 voorstellin gen te Monte-Carlo geëngageerd voor 60,000 fr. De gele koffer, die in verband met do zaak Peltzer, te Straatsburg is ontdekt, is op het parket te Brussel geopend. Onder meer andere zaken werden er in gevonden: een zwarte pruik; een Btuk cosmetique voor knevolseen boek, getiteld „het Spaansoh zonder meester"; een ris verrooste sleutels; eenige visitekaartjes met don naam Alfred Astorhet ontwerp huurcontract van het huis in de ren de la Loi; een fleschjo met geelachtige olie; zes oude kurken; een Amerikaansche revolver, en ein delijk, wat van het grootste gewicht is, een zwart marokijnen portefeuille, bevattende een groot aantal waarden aan toonder en o. a. aandeelen van de „Black Star line company." Voorts meldt de „Précnrseur" dat het parket te Antwerpen Vrijdag aldaar huiszoeking heeft ge daan bij Mile. V. D. B., welke in betrekking heeft gestaan met Olivier van Bredael (den be diende van Armand Peltzer). Naar aanleiding dezer huiszoeking, die belangrijke resultaten moet hebben opgeleverd, is Mile V. D. B. alsmede verscheidene buren door den rechter van instructie gehoord. De „Gazette" meldt dat alles wat volgens de bladen zich in den koffer van Peltzor had bevonden, niet in werkelijkheid, maar alleen in den geest er in verborgen was. Yolgensdeopgavenhebbenbijdejongste stormen in het westen der Vereenigde Staten 130 menschen het leven verloren en bedraagt de schade er door aangericht 3£ millioen dollars (f8,750,000). Toen de predikant Qicks aan Gniteau mededeelde dat alle pogingen om den president te bewegen tusschenbeide te treden, mislukt waren, zeide hij: „Het is wel; daarmede is dan de zaak beslist. Wees zoo goed het schavot te onderzoeken en er u van te vergewissen dat daarmee ook alles wèl is, zoodat alles vlot gaat. Ik moet om twaalf uren precies worden opgehangen." Toen hij een door zijne zuster gezonden ruiker ontving, barstte hij in tranen uit, maar hij herstelde zich onmiddellijk. „Dat past geen man, die op het punt staat zijnen God te ontmoeten omdat hij Gods wil volbracht heeft", zeide bij. Men nam hem de bloemen echter spoedig weer af, vreezende dat ze vergiftigd waren om hem den dood op het schavot te besparen. De advocaat Eeed stelde voor hem eene wilsbe schikking op, waarbij hij zijn lichaam aan den pre dikant Hicks gaf, onder beding dat daarmede geen geldbejag gedreven zou worden. Die later het overschot eor mocht willen bewijzen, zou het kunnen doen met een gedenkteeken met het opschrift„Hier ligt het lichaam van Charles Guiteau, vaderlander en Christen. Zijne ziel is in heerlijkheid." - Ook is den heer Hicks opgedragen eene levensbeschrij ving van hem uit te geven. Voorts schreef Guiteau een getuigschrift vol onbeperkten lof voor den heer Eeed, dien hij daarin uitnoodigde hem „in den hemel te ontmoeten." Van dezen en van kijn broeder en zuster nam hij Donderdag afscheid, nu en dan heftig uitvarende tegen president Arthur en „de ellende lingen, die hem als honden op het schavot hadden gedreven." Het gebed dat hij op het schavot voor las, bestond vrijwel uit een inroepen van de God delijke wraak over den „ondankbaren en laf hartigen" president en zijne andere „moordenaars", wien hij heUche pijnen aanzegde, zijn eigen dood met dien van den Zaligmaker vergelijkende. Het slot was: „Vader, Gij kent mij, maar de wereld heeft mij niet gekend en nu ga ik tot U en mijnen Zaligmaker, zonder den geringsten wrok tegen eenig menschelijk wezen. Vaartwel, gij menschen dezer aarde!" Bij het omleggen van den strop enz. hield hij zich volkomen kalm. Toen het luik onder hem werd weg getrokken, brak de val zijn nek en bleef hij onmid dellijk bewegingloos hangen. Guiteau had zelf oen papiertje laten vallen ten toeken dat de beul zijn gang kon gaan. Des namiddags hebben een twintigtal geneeskun digen uit verschillende oorden des lands, daartoe door den heer Hicks uitgenoodigd, eene lijkschou wing gehouden. Daarbij is gebleken dat Guiteans hersenen normaal waren; do linkorlong alleen was niet" gezond, overigens vertoonde zijn lijk niets bijzon ders. Zijne hersenen wogen 1411 gram. Het lijk zou op do binnenplaats der gevangenis begraven worden. Aangaande den dubbelen in Ierland gepleegden moord verneemt men de volgende bij zonderheden: Een halve mijl van Loughera (graaf schap Galway), in hetzelfde district, waar op 8 Jnni jl. de grondeigenaar Bourke en den tot zijne be scherming medegegeven dragonder Wallace vermoord werden, zijn Donderdag-voormiddag, omstreeks half- twaalf, de agent van don markies Clanricarde, John Henry Blake, en zjjn bediende Thody Keane, door sluipmoordenaars doodgeschoten. De moordenaars vuurden van achter een muur, waarin schietgaten gemaakt waren, op hunne slachtoffers. Het blijkt dus dat de misdaad vooruit beraamd en met over leg ten uitvoer is gebracht. Zeer kort na den moord waren politie en militairen op de been om de daders op te sporenmaar tot dusver hebben nog geen in hechtenisnemingen plaats gehad. De vermoorde agent was vergezeld van zijne vrouw, die licht gewond werd. Een andere agarische misdaad werd dienzelf den dag te Ballynashee niet ver van Belford ge pleegd. Een kuiper, met name Mac Cansland, die in de nabijheid van Ballyclare een kleine boerderij dreef, werd door twee mannen overvallen, die hem met een zeis het hoofd doorkliefden. De knecht van den vermoorde werd zwaar verwond. Een der moor denaars is gevat. BUITENLAND. lTrankryU- Yan de gezanten der groote mogendheden is prins Orloff de eenige, die bedankt heeft voor de uitnoo- diging van den Parijscben gemeenteraad op het feestmaal bij de inwijding van het raadhnis. Men herinnert zich dat Eloquet, thans prefect van de Seine, indertijd keizer Nikolaas te Parijs toeriep: „Leve Polen!" Yolgens te Parijs uit Alexandrië ontvangen bericht is Zulficar-pacha, een man die het vertrou wen van den khedive bezit, tot gouverneur dier stad benoemd. Yerder wordt gemeld dat Eagheb- pacha, president van het Egyptische ministerie, maatregelen heeft getroffen om in het levensonder houd van 30,000 inboorlingen te voorzien. Yerleden Zaterdag zijn eindelijk de versier selen der orde van het Gulden Ylies aan president Grévy, en wel zonder eenigen bijzonderen ophef, door den Spaanschen gezant De Fernan-Nunez over handigd, bijgestaan door den secretaris en den attaché der ambassade, geen van allen in uniform. De hertog Yan Aumale was „peter" van den heer Grévy. Groot>Britaim!ë> Het Lagerhuis heeft met 131 tegen 33 stemmen Gladstone's voorstel aangenomen om den heer O'Donnell voor den tijd van veertien dagen te schorsen, wegens de beleediging, Zaterdag 11. door hem den voorzitter aangedaan. Sir Ch. Dilke heeft medegedeeld dat de regeo- ring de nitnoodiging van Frankrijk heeft aange nomen tot deelneming aan de conferentie over be scherming van onderzeesche telegraafkabels, welke bijeenkomst, volgens VToegera bepaling, den lsten Juni te Parijs zou worden geopend, doch later tot het najaar was uitgesteld. Engeland is inmiddels met Frankrijk en andere mogendheden in onder handeling getreden over den omvang en de taak dezer conferentie. In het departement van oorlog kwam gisteren eene commissie onder voorzitting van generaal Wol - seley, bijeen, om de mobilisatie der reserve teregelen, voor het geval dat die noodig mocht worden. Yol gens een gerucht zou de reserve onmiddellijk wor den opgeroepen en is er order gezonden naar Chatham, om dadelijk de gepantserde schepen 1ste klasse „Agamemnon" en „Ajax" in gereedheid te brengen. De ministerraad was gisternamiddag vergaderd; alle ministers waren tegenwoordig. Te Woolwich worden de toebereidselen voortge zet om eene belangrijke afdeeling genietroepen naar Egypte te kunnen overbrengen. Daar is ook bevel ontvangen om zadels in gereedheid te brengen voor duizend muilezels tot het vervoeren van berggeschut. Mon heeft ontdekt dat er bommen en buizen, met dynamiet gevuld, bij het station van den Held- wickShepley-spoorweg waren gelegd. Men gelooft dat er een complot bestaat, hetwelk ten doel had, de brug te doen springen op het oogenblik dat de prins van Wales, bij gelegenheid van zijn bezoek te Bradford, aldaar moest passeeren. Oostebr.-Hong. Monarchie. De ministeriëele conferentiën zijn afgeloopen. D< reorganisatie der infanterie en de oprichting van een bijzonder bezettingscorpB voor Bosnië en de Her- zegowina zijn voorgoed vastgesteld. De nieuwe we: zal bij de delegation in hare October-zitting ingediend worden. Het krediet, dat ten behoeve van het her stel der orde in de bezette provinciën is toegestaan zal niet worden overschreden. In den loop dezei maand zullen de reservetroepen, die naar Bosnië en de Herzegowina gezonden zijn, huiswaarts keeren. De officieuze bladen geven aan Turkije des raad, om zich niet langer tegen de conferentie over de Egyptische aangelegenheden te verzetten, omdat andera eene bezetting van Egypte door een Engelsoh- Fransch legercorps onvermijdelijk zou worden. De „Politische CorreBp." van Weenen deelt mede dat bij Bjelina eene botsing tnsschen afdee- lingen van het 71ste regiment en eene bende ge wapende onruststokers heeft plaats gehad. De troepen maakten bij die gelegenheid 66 paarden buit. Rusland. Volgens een te St.-PeterBburg ontvangen tele gram hebben te Okna in het district Balta opnieuw Jodenvervolgingen plaats gehad. De censuur hield alle rechtstreeksche telegrammen terug, welke op het geval betrekking hebben en voor het buitenland bestemd zijn, maar thans hebben alle St.-Peters- burgsche bladon er berichten over. Tele gramme n. ALEXANDBIE, 3 Juli. De ministers verklaren zich tegen een gewapende tusschenkomst van Tur kije te zullen verzetten, en hebben van deUlema's een schriftelijke verklaring ontvangen, volgens welke zulk een wederstand wettig zou wezen en zij er duB toe gerechtigd zijn. LONDEN, 3 Juli. Na een beraadslaging van eenige nren heeft het Lagerhuis met 259 tegen 31 stemmen aangenomen het voorstel-Gladstone tot wederinvoering van het ten vorigen jare vastge stelde urgentie-reglement. Gladstone gaf vervolgens den wensch te kennen de dwangwet voor Ierland urgent te verklaren. De behandeling der artikelen van dit ontwerp werd voorgezet. In het Hoogerhuis verdedigde lord Kimberley, minister van koloniën, in antwoord op een inter pellatie, het bezoek dat Cotewayo, ex-koning der Zoeloes, aan Engeland zal brengen. „Bijaldien be sloten mocht worden hom naar zijn land terug te zenden,- is het beter dat hij Engelands macht en hulpbronnen gezien heeft", zeide de minister o. a. SIMLA, 3 Juli. In Muscate is een opstand tegen den Isman uitgebroken. Diens broeder staat aan het hoofd der beweging. Het schip „Dryad" is daar heen vertrokken, ter bescherming der Britscbe onderdanen. BEELIJN, 3 Juli. De „Eeichs-Anzeiger" behelst bet ontslag van den heer Bitter, met behoud van titel en rang van minister, en de benoeming van den heer Yon Scholz tot zijnen opvolger als Prui sisch minister van financiën. ST.-PETEESBUEG, 4 Juli. Blijkens mededeeling van het departement van financiën geschiedt morgen de uitgifte van de nieuwe Eijksschatkist-obligatiën, zonder een beroap op de geldmarkt, daar de Eijks- bank al de obligatiën genomen heeft en den ver koop er van naar goedvinden zal regelen. LONDEN, 4 Juli. De firma Samuel Montagu heeft bekend gemaakt dat zij inschrijvingen aanneemt op eone 4-pcts.-leening der stad Botterdam, groot vijf millioen gulden, aflosbaar a pari bij uitloting. De prijs van uitgifte is 98J. Morgen wordt tot de repar titie overgegaan. Yolgens later verkregen inlichting bevatte het pakket, dat op het spoorwegstation te Kildrick ontdekt werd, niets anders dan voorwerpen, welke noodig waren tot het afsteken van vuurwerk ter gelegenheid van het bezoek door den prins van Wales aan Bradford te brengen. Het nieuwe Blauwe Boek over Egypte is ver schenen. Het bevat eene verzameling depeches, welke van 16 tot 31 Mei Ioopen en meestal slechts van geschiedkundige waarde zjjn. In eene depeche van lord Granville aan lord Lyons, dd. 26 Mei, worden de voorwaarden omschreven, onder welke de Turksche bezetting van Egypte zou kunnen plaats hebben. De Turksche troepen zouden slechts mogen gebruikt worden tot handhaving van het status quo. De vrijheden van Egypte en de met Europa bestaande verbintenissen zouden niet aangerand mogen worden. De Turksche troepen zouden niet langer dan eene maand in Egypte mogen blijven, het ge-

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2