Zaterdag-namiddag heeft een onbekend persoon zich te Feijenoord op de rails voor een Tan Rotterdam vertrekkenden spoorwegtrein gelegd, waardoor hem het hoofd van het lichaam werd ge scheiden. Het lijk is overgebracht aaar de loods voor drenkelingen te Creoswijk. Het signalement is als volgt: Ongeveer 40 jaren, lengte middel matig, aangezicht ovaal en Bchraal, haar blond, wenkbrauwen idem, rossige knevel, afgeschoren baard, oogen blanw, voorhoofd gewoon, nens groot, bijzondere kenteekenen geene; gekleed met ver schoten bukskin korte jas, wit Engelsch-leeren pan talon, in het kruis een stuk gezet en versleten zakken, zwart laken vest zonder knoopen, paarse sokken, schoenen met riemen, witwerkjes onder broek, lichtbont boezeroen en lichtblauw boezeroen, wit katoenen hemd, bruine stoffen pet met stoffen klep. Op het lijk is bevonden een roode zakdoek met witte randen, een tafelmes en kleine sleutel. He commissaris van politie in de 4de afdeeling te Rotterdam verzoekt hun, die omtrent dit lijk eenige inlichtingen kunnen geven, dit zoo spoedig mogelijk te doen. Bij vonnis van de rechtbank teHeeren- veen is de notaris Donma te Gorredijk, die in staat van kennelijk onvermogen was verklaard, uit zijn ambt ontzet. Bij een rentenier in de Middenlaag te Breda heeft een brntale diefstal plaats gehad. De bewoners van het huis waren naar Etten, en van deze gelegenheid maakte men gebruik om een kistje met f 1010, dat geborgen was in een kleerenkast, weg te nemen, nadat de dief vooraf ook het bed had doorgesnuffeld. Het kistje, benevens de porte feuille, waarin zich het geld had bevonden, zijn later ontdekt in de nabijheid der woning. De dader is echter tot dusver onbekend. Hij schijnt door het raam binnengeklommen te zijn. Een merkwaardig feit had Vrijdag 23 Juni in het dorp Barneveld (Gelderland) plaats. De weduwe Willemse aldaar vierde op dien datum haar lOlden verjaardag. Dien dag namelijk zou zij in tegenwoordigheid harer familie in het naburige dorp Lunteren genoeglijk doorbrengen. Te dien einde wilde men haar per as daarheen brengen, doch zij verkoos dien afstand van ruim een uur liever nog te voet af te leggen, wat haar ook is mogen gelukken. Het feit verdient hierom alleen vermeld te worden, daar zij in behoeftige omstan digheden verkeert en bij hare dochter inwoont, die ook weduwe is en dagelijks uit werken moet gaan, om in het onderhond van zich zelve en hare moeder te voorzien. De hoogbejaarde vrouw verheugt zich evenwel nog in een goede gezondheid, kan nog goed hoorcn, en ofschoon hare oogen het naaiwerk niet meer toelaten, zookt zij toch nog eenige verpoozing in het breien. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag is de visscher A. Wilderdijk, vader van 7 kinderen, in het Eeteldiep, waar hij met zijn arbeid bezig was, door den bliksem doodgeslagen. Men bericht uit Venloo dathetkaBsiers- huis dor firma L. Wolters failliet is verklaard; het passief is zeer aanzienlijk, het actief uiterst gering. Terwij 1depostkar het station van Saint- Michiel (Mense) verliet, hebben eenige dieven door middel van valsche sleutels het achtergedeelte van het rijtuig weten te openen, nadat zij vooraf, waarschijnlijk toen de postwagen nog in het koetshuis stond, den haak van den inwendigen veiligheidsketting door een gemakkelijk door te snijden draad hadden ver vangen. Den inhoud van den gestolen brieventasch vond men, natuurlijk met uitzondering van de gelds waarden in sommige brieven, in een geheim gemak terug in den nabij het station gelegen tnin van een hotel. Gelukkig waren die waarden waarschijn lijk niet aanzienlijk, daar de brieventasch van Pa rijs, die er heel wat meer bevatte, wegens zijn grooten omvang binnen in het postrijtuig was ge borgen. De regeeriug der Vereenigde Staten houdt zich bezig met een wetsontwerp, strekkende om jaarlijks een som van 25000 dollars toe te staan ter bestrijding der kosten, vereischt om dagelijks aan alle zeehavens, alle hoofdsteden van Staten en overigens alle steden met een bevolking van min stens 15000 inwoners een telographische opgave te zenden van den tijd, zooats deze wordt aangegeven door het zeevaartkundig observatorium te Was hington. Niet ver van Pouilly (Frankrijk), in den schoorsteen van een der hutVies te midden der wijngaarden aldaar, heeft men dezer dagen hot lijk gevonden van een twintigjarig tuinman. Men ver moedt dat de ongelukkige zijn sleutel verloren had en door den schoorsteen binnen had willen komen. Hij moet de onlijdelijkste benauwdheid hebben uit gestaan. Het lichaam zat zoo vast ingeklemd, dat de schoorsteen moest worden afgebroken. Een jong gravenr te Parijs, zekere Le opold J., zou verleden Woensdag-ochtend in het huwelijk treden met de jonge en schoone Célestine R. Te tien uren was alles gereed, de bruid was op het bekoorlijkst uitgedost, maar - de bruidegom verscheen niet. Langzamerhand werd men ongedul dig, eindelijk ongerust, en de vader van CóleBtine besloot te gaan zien wat de oorzaak van J.'s weg blijven wezen mocht. Toen hij, na herhaald klop pen, met geweld de deur zijner kamer opende, vond hij den jonkman dood te bed liggen, plotseling aan een hartkwaal overleden. Don vorigen avond laat had hij gezond en gelukkig van zijne bruid afscheid genomen. In een school te Dinan (C6tes-du- Nord) waar de meisjes in een der klassen onder richt in handwerken ontvingen, stak een zesjarig meisje, dat met haakwerk bezig was, het beenen haakje in haar oor, waarschijnlijk om een gevoel van jeuking te verdrijven. Op hetzelfde oogenblik stiet een naast haar gezeten leerlinge haar tegen den arm, waardoor het haakje, ofschoon tamelijk stomp, door het gehoorvlies en vervolgens door de daarachter gelegen slagader drong. Bewusteloos viel het arme kind op de bank neder; weinige oogenblikken later, nog vóór de komst van een ge neesheer, was zij een lijk. Drie en dertig man van het Engelsche schip „Sunrise", dat bij kaap Finisterre verging, werden gered door een Spaansche visschersboot. Op last van de Pruisische regeering zijn do belooningen van 500 en 1000 mark, uitge loofd voor het ontdekken van de schuldigen aan de beide jongste vrouwenmoorden te Bochum, ver hoogd tot 10,000 mark. Te Giornico, kanton Tessin, is een groote hoeveelheid dynamiet gestolen en men vreest, dat een aanslag wordt gesmeed om een deel van den Gothard-Bpoorweg te vernielen. De lijn wordt 's nachts voortdurend door patrouilles bewaakt. Voor eonige dagen stapte in een hotel te Parijs een deftig vreemdeling af, wienB koel uiterlijk en bljjkbaar sombere gemoedsstemming de aandacht van den hotelhouder trokken. Toen de nieuwe gast op zekeren morgen niet te voorschijn kwam, kroeg men argwaan; bij ondorzoek bleek het, dat de vreemdeling zich aan de spagnolette van zijn raam had opgehangen. De zelfmoordenaar was een zeer vermogend manufacturier uit België. BUITENLAND. Frankrijk. De Kamer heeft na discussie over den eed het amendement van den heer Roche, tot aanneming der formule: „Ik zweer op mijn eer en geweten" met 339 tegen 110 stemmen aangenomen. De Kamer heeft verder het amendement, strekkende tot afschaffing van de godsdienstige zinnebeelden in de rechts zalen, aangenomen met 210 tegen 197 stemmen, na eene rede van den onder-secretaris van staat Varambon, die verklaarde dat de regeering dit amendement verwierp. Het Gele Boek loopt van 15 November tot 11 Maart en bevat de depeches van den minister Gambetta aan den Franschen ambassadeur te Lon den ter verkrijging eener Fransch-Engelsche over eenstemming om de gebeurtenissen in Egypte meester te bljjven. Lord Lyons deelde op 6 Januari den heer Gambetta mede dat Engeland instemde met Frankrijke nota van 30 December betreffende instruc- tiën, te zenden aan Frankrijke en Engelands agenten in Egypte, maar onder dit voorbehoud dat de En gelsche regeering niet beschouwd moest worden zich verbonden te hebben tot eenigerlei bepaalde wijze van handelen, als handelen noodig geacht werd. De ambassadeur Challemel-Lacour verklaarde op 16 Januari dat lord Granville de grootste waarde hieraan hechtte dat de Fransch-Engelsche overeen komst niet alleen werkelijk bestond, maar ook aan iedereen bleek. De ambassadeur meldde den 17den dat hij, trots die mededeeling, de gezindheid van lord Granville niet geheel voldoende vond. Lord Granville wilde dat de collectieve nota alleen be schouwd zou worden als een aanmoediging van geheel thooretischen aard, zonder belofte of sanctie voor do toekomst. Hij had nooit gemeend dat de nota, door den heer Gambetta voorgesteld, van eenig practisch nut zou zijn, maar alleen getuigenis willen geven van Engelands begeerte om in overeenstem ming met Frankrijk te handelen. Rusland. Mot betrekking tot de jongste arrestatiën wordt gemeld dat ruira 80 nihilisten gevat en 200 dyna- mietbommen in beslag genomen zijn. Onder de gearresteerden bevinden zich de majoor Tikhotxby, van het regiment huzaren to Lublin en een luito- n an t-ter-zee. Op voorstel van den gonverneur-generaal van Oddessa zijn, bij synodale beschikking, aan 32 ortho doxe priesters en kerkedieraors in Znid-Rusland, die zich bij het bedwingen der Jodenvervolgingen van Mei 1881 bijzonder verdienstelijk hebben ge maakt, belooningen toegekend. Het „Journal de St.-Pótersbourg" meent dat uit de weigering van Arabi-pacha om zich op des sultans bevel naar Konstantinopel te begeven, de noodzakelijkheid blijkt om in Egypte een geordenden staat van zaken te herstellen. Het offioiëele regeeringsblad meldt dat bij keizerlijk besluit de generaal-majoor Orscherwsky, chef der gendarmerie van Warsohau, aan den minister van binnenlandsche zaken als adjunct is toegevoegd. De minister van financiën heeft ter algemeens kennis gebracht, dat het door eenige dagbladen mede gedeelde bericht over het voornemen van het de partement van financiën om de naar het buiten land te vervoeren granen met een uitvoerrecht te treffen, van allen grond ontbloot is. Effypte- Ten gevolge van het vertrek van verscheidene stoombooten en wegens geruchten over nieuwe dreigende onheilen, heeft zich to Alexandria opnieuw grootere angst) onder de Europeanen geopenbaard. De vluchtenden verdrongen zich in de straten der stad. Overal zag men voertuigen met bagage den weg naar de haven inslaan. Het blijkt evenwel niet dat het hier meer geweest is dan een valsch alarm» Tot dusver hebben ongeveer 6000 Britsche onder danen het land verlaten. Telojji-ammen. KONSTANTINOPEL, 25 Jnni. In de conferentie waren hoden de souvoreine rechten van den sultan op Egypte het onderwerp van discussie. Zij heeft deze rechten erkend. ALEXANDRIE, 25 Juni. Aangezien de ru6t her steld is, zal het verblijf van de Enropeesche oor logsschepen in de Egyptische wateren niet verlangd worden. Dnitschland heeft reeds afgezien van het zenden van een tweede oorlogsschip. MADRID, 26 Juni. De „Gaceta" bevat een bij de Cortes ingediend ontwerp van wet, houdende verlaging van de invoerrechten op steenkool, wol en andere grondstoffen ten gebruike voor de ny verheid. LONDEN, 26 Juni. In alle garnizoensplaatsen en op alle rijkswerven heerscht thans een buitenge wone bedrijvigheid. Volgens de „Times" worden zeer groote toebereidselen gemaakt tot het uit rusten van een expeditiecorps, dat, zoo noodig, tot bescherming van het Suez-kanaal zal moeten dienen. Woensdag a. s. vertrekken twee groote transport schepen naar Gibraltar en Malta, om daar troepen aan boord te nemen. KONSTANTINOPEL, 26 Juni. Ter tweede zit ting van de conferentie, gisteren gehouden, werd door don heer Corti, president, medegedeeld dat hij, ter uitvoering van het ter eerste zitting gevallen be sluit, eergisteren aan de Porte het leedwezen der ge zanten over hare niet-deelneming aan de conferentie heeft te kennen gegeven, en tevens verklaard dat de conferentie, indien de Porte er deel aan neemt, voor Turkije en de mogendheden betere uitkomsten zal opleveren. De conferentie toch zoekt naar middelen om verwikkelingen te beletten. Zij is Turkije niet vijandig gezind. Konstantinopel is tot haren zetel gekozen, ten einde gemakkelijk met de meeningen en gevoelens der Porte bekend te worden en punt voor punt vriendschap pelijk te schikken. Deze mededeeling van den heer Corti heeft een gnnstigen indruk gemaakt, en men gelooft dat de Porte in verzoenenden geest zal antwoorden. Morgen voortzetting. RIGA, 26 Juni. Sedert hedenvoormiddag half- twaalf staat de schouwburg in brand. KOLONIËN. BATAVIA, 20 Mei. Heden vertrokken per „Sumbawa" naar Samarang de officier vaD gez. Van Dam, kapitein genie Lntjens

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2