DAGBLAD. n\ 6s49. viijd&g 16 3m&* a°. avond-editie. PRIJS DEZER COURANT: fooff Lfiiden per 8 maanden1 JO. Franco per post.1.40. AboadsrlQke Nommers0.05. OQlciëele Kennisgevingen. •SAGT. De Commissaris des Konings in de Provincie Zuid-Holland, Gerit het besluit van de Gedeputeerde Staten van den 6den Juni 1882, n°. 92; Gelet op art. 11 der Wet van den 13den Juni 1857 {Staatsblad n°. 87); Brengt ter kennis van de belanghebbenden, dat bij voor noemd besluit door de Gedeputeerde Staten is bepaald, dat de afzonderlijke jagieti op waterwild voor dit jaar zijn geopend :p Maandag den ?>\sten Juli aanslaande, en dat mits dien van af dat tijdstip de uitoefening der jagtbedrijven, vermeld in art. 15 litt. d, f en h der wet op de jagt en visscherij, is geoorloofd; wordende tevens herinnerd aan de bepaling van art. 1 van het Reglement op de uitoefe ning der jagt eo visscherij in deze Provincie, krachtens ■welke die jagten niet anders mogen plaats hebben dan op het water, langs de stranden, oevers van raeeren, plassen, rivieren en op moerassige landen. En zal deze kennisgeving, in plano gedrukt, worden afge kondigd en aangeplakt, waar zulks te doen gebruikelijk is, alsmede in het Provinciaal Blad en in de Nederlandsche Slaalscovrakt worden geplaatst. De Commissaris des Konings voornoemd, C. W. HUBRECI1T, L. C. 's-Gilvve.nha.ge, den 9den Juni 1882. BURGEMEESTER en "WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art 6 der Verordening van den 11 den November 1880 (Gemeenteblad N°. 4 van 1881); Brengen ter algemeene kennis dat tot het doen in- schrijven van nieuwe leerlingon voor de openbare scholen voor voorbereidend en voor meer uitgebreid lager onderwijs, gelegenheid zal gegeven worden: voor die voor voorbereidend meer uitgebreid lager onder wijs voor jongens en meisjes, in het schoolgebouw aan de Oude Vest voor die voor meer uitgebreid lager onderwijs: der 1ste klasse, voor jongens, in hel schoolgebouw aan de Aalmarkt der 1ste klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Boommark f der 2de klasse, voor jongens, in het schoolgebouw aan de Fieterskerhlraal; der 2de klasse, voor meisjes, in het schoolgebouw aan de Breesiratd en wel van den 5den tot en met den 17den Juni e. k. dagelijks (de Zondag uitgezonderd), van des voormiddags halfncgt ot negen uren, en op Maandag, Dinsdag, Don derdag en Vrijdag bovendien van halflwee tot twee uren des namiddags. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 31 Mei 1882. E. KIST, Secretaris. UE5E>E]$r3 15 «5oni. De commissie van financiën heeft onderzocht den door hot bestuur van het H. G. of Arme Wees- en Kinderhuis ingezonden suppletoiren staat van begroeting, strekkende tot verhooging der begroo ting, dienst 1882, met f 25,000, in ontvangst door afloBsiiig van hypotheken en in uitgaaf voor ver nieuwingen of verbeteringen van gebouwen, het ge woon onderhoud te boven gaande. Zij heeft tegen de voorgestelde verhooging geene bedenkingen en geeft den gemeenteraad mitsdien in overweging den suppletoiren staat goed te keuren. Bij het dezer dagen aan de Koninklijke Mili taire Academie te Breda plaats gehad hebbend officiers examen, hebben van oDze stadgenooten aan dat examen voldaan de cadets De Neve, Ophorst ©n Stroo, eerstbedoelde voor het leger in Oost- Indië on de beide anderen voor dat hier te lande, zoodat hunne benoeming eerlang kan worden te gemoe: gezien. De tentoonstelling van bloemen en planten, welke alhier op „Zomerzorg" zal gehouden worden, is bepaald op 69 Juli a. s. Naar de Haarl. Crt. meldt, hebben B. en Ws. van Leiden besloten, de inschrijvingen tot een bedrag van f 82,000 in de eerste serie van de geldleening ten behoeve dezer gemeente niet toe te wijzon. De minister van binnenlandsche zaken heeft bepaald dat hot eindexamen der gymnasia met zes jarigen cursus in de hierna genoemde gemeenten dit jaar zal worden afgenomen op de hierna voor elk dier gymnasia aangewezen dagen, namelijkte 's Hertogenbosch op 29 en 30 Juni en 1 Juli; te Arnhem op 6, 7 en 8 Juli; te Nijmegen op 3, 4 Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven- en 5 Juli; te Zutfen op 3, 4 en 5 Juli; te Rotterdam op 6, 7 en 8 Juli; te's-Gravenhage op 28, 29 en 30 Juni; to Schiedam op 3, 4 en 5 Juli; te Haarlem op 7, 8 en 10 Juli; te Middelburg op 7, 8 en 10 Juli; te Utrecht op 28, 29 en 30 Jnni; te Leeuwarden op 6, 7 en 8 Juli; te Sneek op 3, 4, en 5 Juli; te Deventer op 10, 11 en 12 Juli; to Assen op 10 11 en 12 Juli, en te Maastricht op 3, 4 en 5 Juli. Dezelfde minister heeft de volgende gecommit teerden aangewezen, te wier overstaan de bedoelde eindexamens bij de gymnasia znllen worden afge nomen, te wotena. bij de eindexamens der gym nasia te 's-Hertogenbosch, Maastricht en Middel burg: dr. J. G. Yan Eyken, inspecteur der gym nasia, te 's-Gravenhage; dr. J. Woltjer, hoogleer aar aan de Yrije Uuniversiteit te Amsterdam; en dr. D. G. Kramer, directeur der H. B. school te Zutphen; b. bij de eindexamens der gymnasia te Zutphen, Arnhem en Deventer: dr. J. A. Wijnne, dr. H. v. Herwerden, en dr. C. H. C. Grinwis, hoogleeraren aan de Rijks Universiteit te Utrecht; c. bij de eindexamens der gymnasia te 's-Graven hage, Schiedam en Rotterdam; dr. D. Bierens De Haan, hoogleeraar aan de Rjjks Universiteit te Leiden; dr. J. M. J. Yaleton, hoogleeraar aan de gemeentelijke Universiteit te Amsterdam; en hoog leeraar dr. C. A. Engelbregt, directeur der Rijks- hoogore burgerschool te Utrecht; d. bij de eindex amens der gymnasia te Utrecht, Nijmegen en Haarlemdr. W. G. Brill, hoogleeraar aan do Rijks Universiteit te Utrecht; dr. A. Kuenen, hoogl. aan de Rjjks Universiteit te Leiden; en hoogl. dr. C. P. Burger, direct, der Rijks hoogere burgers, te Leeuwarden; e. bij de eindexamens der gymnasia te Sneek, Leeuwarden en Assen; dr. T. J. Hal- bertsma, dr. H. E. Moltzer en dr. H. J. Rink, hoog leeraren aan de Rijks Universiteit te Groningen. 's Rijks middelen hebben gedurende de maand Mei 11. opgebracht f 8,545,417, tegen f 8,781,145 in Mei 1881, en gedurende de eerste vijf maanden van 1882 f 41,122,854, tegen f 40,369,644 in het zelfde tijdvak van 1881. Het 5/12 der raming be draagt f 42,179,876. Tot predikant bij de Nod. Herv. gemeente te Leiderdorp is beroepen ds. R. Jaarsma te Lollum. Yoor de beroepen naar Snrhnizum, Duurs- woudo en Wijujeterp is door ds. W. H. J. Baart De la Faiile, te Amstelveen, bedankt. De voorgenomen tentoonstelling van aardbe ziën, opgeluisterd door bloemen, heesters en ge wassen, zal te Aalsmeer gehouden worden op Woens dag 28 Juni e. k. Te oordeelen naar het programma en de uitgeloofde prijzen zal deze tentoonstelling niet minder belangrijk zijn dan de beide vroeger gehoudeno. Het feest zal besloten worden met een aardbeziën-souper en café-chantant. Tot oorsten commies aan de secretarie te Zaandam is benoemd de heer P. Kraan te Wad dingsveen. Men meldt uit 's-Gravenhage dat de KoDing en de Koningin met het prinsesje waarschijnlijk reeds den 15deu Juliuit het buitenland op het Loo zullen terugkeeren. Maandag a. s. zullen te 's-Hage de examens van hoofdonderwijzer een aanvang nemen. Naar men verneemt, zijn er ruim 140 candidaten. De examens zullen dus 5 a 6 weken moeten duren. Yoor de troepen, welke dit jaar in de leger plaats bij Milligen zullen kampeeren, zal het brood niet, zooals in de laatste jaren het geval was, uit de naastbij zijnde garnizoenen worden aangevoerd, maar in de legerplaats zelve worden gebakken. De directie der Maatschappij tot exploitatie van Staatsspoorwegen heeft een dividend van 13.45 per aandeel van f 250 voorgesteld. Een op onderwijsgebied zeer bekend man, de heer A. Yan Otterloo, is in 64-jarigen ouderdom PRIJS DER ADVERTENTIE»: Van 16 regels f 1.05. Iedere regel meer 0.17$. Groolere letter» naar plaatsroimte. Voor het incassoa ren buiten do stad wordt 0.10 berekend. to Olst overleden, werwaarfs hij zich voor 14 dagen tot herstel zijner gezondheid had begeven. Een gisteravond to Amsterdam gehouden ver gadering van houders van Spaansche fondsen heeft op voorstel van het bestunr der Yereeniging voor den Effectenhandel de conversie aangenomen. B. en Ws. van Amsterdam hebben aan den gemeen teraad voorgesteld, afwijzend te beschikken op het ver zoek van Oscar Carrë, om hem oen gedeelte van het Am stel veld (in ruil van zijn terrein aan den Binnen-Amstel) af te staan, ten einde daarop een vasten circuB te bouwen. Bij den heer Henri J. Stemberg te 's-Hage zal eene nieuwe uitgave van den Staten-Bijbel ver schijnen met de appcryphe boeken, de berjjmde psalmen en de forib.Jioren der Nederlandsche ker ken. De spelling en de randteekeningen der eerste uitgave zijn hierin behouden. Honderd platen van Gustave Doró zullen in dezen bijbel worden opge nomen, welke onder toezicht van den heer A. Brum- melkamp het licht ziet. Deze bijbel zal f 30 kosten, terwijl de inteekenaars nog eene gravure ontvaDgen, Golgotha, naar de schilderij van St.-Jeröme. De genie-commandant in de 5do stolling te Dordrecht zal op 11 Juli a. s. aanbesteden het verbeteren van het fort Prins Frederik in de positie van Ooltgonsplaat, onder beheer der genie te Wil lemstad. (Raming f 335,000). Het stoomschip „Prins Alexander", van Batavia naar Amsterdam, is gisteren van Port-Said ver trokken de „Maas", van Nieuw-York naar Rotter dam, passeerde gistervoormiddag Dover; do „Lim burg", van Java naar Rotterdam, vertrok gister- namiddag van Aden. De gewone audiëntie van den minister van koloniën zal morgen niet plaats hebben. Gemengd Nieuws, Bij genoegzame deelneming zal deheer Duyser op Yrijdag 23 en Zaterdag 24 Juni a. s. zijne stadgenooten in de gelegenheid stellen van een ontspanning gebruik te maken, aan te bieden door het ballet-gezelschap uit Rotterdam onder directie van den solo-danser O. Thieme. Daar er aan deze onderneming groote kosten verbonden zijn, moet hij vooruit gewaarborgd wezen deze door flinke deelneming te kunnen bestrijden. Lijsten tot inteeke- ning zullen daarom worden aangeboden. Tijdens de aanstaande kermis zal inde Stadszaal alhier weder een gezelschap onder directie van den hier van vroeger bekenden heer Philip Heyman8, van 't „Eldorado" van Antwerpen optreden* Tegen een matroos, die voor een Sche- veningsche schuit gemonsterd had en niet op den bepaalden tijd aan boord was, is door den water schout proces-verbaal opgemaakt. De dienst met den stoomtram van Den Haag naar Loosduinen zal den 24sten dezer geopend worden. Onder Oosthuizen zijn twee molens door den bliksem getroffen en in de asch gelegd. In een dier molens werden twee personen, man en vrouw, gedood. Te Amsterdam is een timmerman van de dakbetimmering van een in aanbonw zijnd ge bouw gestort, met het ongelukkig gevolg dat hij, naar het Binnengasthuis gebracht, een uur later aldaar overleed. Bij oen op „den Berg" onder Ossendrecht gewoed hebbenden brand op de boerderij van den landbouwer J., werden vijf paarden, drie stuks hoornvee, drie geiten en twee varkens een prooi der vlammen. Tus8chen een bejaard echtpaar in de Catharinastraat te Kralingon ontstond gistermiddag een twist, die zoo hoog liep dat de man in woede

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1