De gewone audiëntie yan den minister yan justitie zal morgen, Dinsdag, niet plaats hebben. Z. M. heeft den officier van administratie lste kl. W. F. G. L. Faubel, dienende bij het eskader in Oost-Indië, op verzoek, eervol uit den zeedienst ontslagen met den laatsten der maand waarin dit besluit te zijner kennis zal worden gebracht, en zulks met de vergunning tot het blijven dragen der uniform van zijn rang. Gemengd DJ i e n w s„ Waren de nieuwsgierigen velen die Zaterdag reeds vroeg voor de tent vaa Salva had den post gevat en slechts het gebrul konden hooren, niet minder was de menigte die er zich binnen be vond om ook des temmers macht over de dieren te kunnen aanschouwen; althans geen plaats was bijna onbezet. Yoor hen die het nooit gezien hebben, is het ook wel de moeite waard, te meer daar de heer Salva slechts door weinigen èn in moed ènin volharding, waarmede hij de boesten geheel aan zich heeft onderworpen, zal worden overtroffen. Alvorens de voorstelling een aanvang neemt, kan men zich reeds verlustigen in het bezichtigen van j,de kinderen des wouds", die, gevoegd bij de apen en papegaaien welke er aanwezig zijn, een vrij omvangrijke menagerie vormen. Tijdens hunne voe ding krijgt men een uitlegging van de dieren en bijna ijzig is 't om te zien bqe er dadelijk leven in de hokken komt als het vieesch in aantocht is. Vooral de panters, die zoo lui lagen dat men ze dood zou wanen, sprongen tegen de tralies op en rukten het vieesch van een vork, die geheel in de hoogte werd gehouden. De ijsbeer, die eventjes twee broodjes te gelijk in zijn muil neemt, wordt dagelijks met honderd emmers water overgoten om eenigszins te vergoeden wat hij hier in kou moet missen- en zoo krijgt men bij ieder dier een uitlegging van waar het komt en hoe oud het is. De heer Salva springt met de anders zoo ge vreesde dieren over het algemeen om alsof het honden waren, en zelfs toen hij bij een hyena een schaap in het hok nam, mocht de eerste, zeker tot zijn groote spijt, slechts over het tweede heen- springen en den kop van het schaap eens even in zijn bek houden. Zijn oogen getuigdèn echter genoeg dat dit hem niets beviel. Opmerkelijk is het dat Salva weinig met zijne oogen dresseert, zelfs niet toen hij zeven dieren te gelijk in één hok had. Met het grootste gemak liet hij ze in een cirkel loopen, door en over zijn handen en beenen springen, opende hij ze den bek enz., en al is er eens een die wat weerspannig is, dan is het dier bij het zien zijner oogen dadelijk bereid weder den onderdanigen die naar te spelen. Met de leeuwen is Salva nog niet zoo ver en dat is niet te verwonderen als men de mededeeling hoort dat hij ze pas vier a vijf weken in zijn bezit heeft. Ze zijn nog erg wild en moeten naar het blijkt steeds met de oogen in bedwang gehou den worden. Dadelijk toen do temmer in het hok kwam schoot hij een revolver af om de dieren vrees aan te jagen. En die schoten misten hunne uitwerking niet, want toen Salva de drie leeuwen in één hoek kreeg, had hij ze beter in zijne macht en kon hij ze te zamen eenige toeren laten ver richten. Keert hij bij het weggaan der andere die ren den rug toe, bij de koningen der dieren loopt hij achteruit om ze gedurig in het oog te houden. De heer Salva werd herhaaldelijk zeer luide toe gejuicht, zoodat men mag aannemen dat de voor stelling, al duurde ze dan ook korter dan men wel dacht, toch bijzonder voldeed. Voor verschillende dameB - van heeren verwachten we dit niet - die uit vrees wegblijven, kunnen we tot haar geruststelling mededeelen dat er weinig gevaar bestaat - uitgenomen natuurlijk voor Salva - daar de dieren van hok tot hok moeten om zóó op de plaats hunner bestemming te komen. Salva gaat aan de achterzijde het hok in door twee deuren, zoodat, als er een daarvan open is, de andere nog gesloten blijft. Hodennamiddag omstreeks halftwee is een 18-jarige schippersknecht, genaamd W. H., die op een vaartuig, liggende in den Rijnsburgschen Singel, eenige werkzaamheden verrichtte, door het omslaan der giek in het water gevallen en ver dronken. Het lijk is onder toezicht der politie naar de loods voor drenkelingen overgebracht, waar het den doctoren W. en v. d. L., die spoedig tegenwoor dig waren, niet is mogen gelukken de levensgeesten van den drenkeling weder op te wekken. Met genoegen verneemt men datdetoe- stand van J. Van Leeuwen, die de vorige week door de koeien te Aarlanderveen zoo deerlijk werd verwond, van dien aard is dat allo hoop bestaat op herstel. Toen eenige pontonniers en een schip persgezel te Dordrecht met elkander in twist kwa men, liep deze zoo hoog dat de schipper, door drift overmand, een der pontonniers met een knip mes 4 wonden in de borst toebracht, met het treu rig gevolg dat deze man, zijnde een milicien-plaats vervanger van het aldaar in garnizoen liggende corps, in eene tapperij, waar men hem had ingedra gen, den geest gaf. De dader, zekere J. C. S., is nog denzelfden nacht door de politie opgespoord en was, naar men verneemt, een overigens oppas send huisvader. De moordenaars van den Parijschen apotheker Aubert, wiens deerlijk mishandeld, met eene pijp omwonden lichaam onlangs uit de Seine werd gehaald, schijnen gevat te zijn, en wel te Chatou. De verdachten zijn twee gebroeders en eene vrouw, benevens eene oude vrouw uit den omtrek van Chatou, die bekend moet hebben, dat de moord in hare woning werd gepleegd en ook de daders hoeft aangewezen. De vrouw, echtgenoote van een der gebroeders F., heeft volgens de „Fran cais" eene volledige bekentenis afgelegd. Zij zelve had den ongelukkigen Aubert in een afgelegen, onder een valschen naam door haar zwager gehuurd huisje gelokt, waar de broeders hem met een hamer en een stokdegen hadden afgemaakt. De looden pijp, met welke zij het lijk omwikkelden, was opzettelijk voor dit doel gekocht. De kleederen, welke zij hem vooraf hadden uitgetrokken, hadden zij verbrand en voorts het lichaam op eene daartoe gekochte kar naar de brug van Chatou gebracht, waar zij het in de rivier wierpen. Gehouden verkooping aan denBurg alhier op Zaterdag 10 Juni, ten overstaan van den notaris J. M. E. Dorcksen. Een huis en erf aan de zuidzijde van de Doelensteeg, No. 10, Sectie F, No. 349, kooper H. J. Toorens q.q. voor f 1300; een dito aan do noordzijde van de Doelensteeg, No. 13, Sectie F, No. 320, kooper H. J. Toorens q.q. voor f 1200; een dito aan de Doelengracht, No. 7, Sectie F, No. 23, kooper J. Rosdorff q.q. voor f 1400; een dito aan de zuidzijde der Dwarskruis- straat, ook genaamd Armstraat, No. 28, Sectie B, No. 1788, kooper J. v. Tongeren, voor f 700; drie woningen aan elkander verheeld, met erf en grooten tuin aan de Zeestraat te Noordwijk-Binnen, letter A, Nos. 505, 506 en 507, Sectie F, Nos. 583 en 584, kooper P. Van den Haak te Noordwijk voor f 1175; een partij warmoesland in het buiten water aan den Morschweg, onder de gemeente Oegst- geest, Sectie E, No. 864, en een noordelijk gedeelte van No. 1134, kooper C. Mechelse te Oegstgeest voor f 3000; een dito partij gelegen als voren, Sectie E, Nos. 864 en 1132, kooper Jac. Van dér Kamp voor f 3100. Ten overstaan van den notaris mr. H. L. A. Obreen: Een huis en erf aan de oostzijde van de Pieterskerkgracht, No. 8, Sectie G, No. 864, in bod gebracht op f 3900, niet verkochthet pakhuis met bovenvertrekken en erf, in de Ketelboetersteeg, nabij de Breestraat, No. 1, Sectie G, No. 1239, in bod gebracht op f 2000, niet verkocht. KOLONIËN. BATAVIA, 5 Mei. (Vervolg.) In navolging van de maatschappij „Nederland" heeft de „Rotterdamsche Lloyd" den passageprijs naar Marseille van af 1 Juni verhoogd, en zal die van af dien datum zijn 700 voor lste-klasse- en f 390 voor de 2de-klasse-pa8sagiers. Vertrekkende passagiers van Batavia op 6 Mei per stoomschip Conrad", naar Amsterdam. late luit. inf. L. H. Beyer, eclitg. en 2 kinderen; mej. B. Knnoman; gep. kapt. inf. D. A. Flier, echtg. en 2 kindoren; P. A. De Vries, echtg. en 2 kinderen; mej. C. Waitz, mej. J. Lang, mej. A. Van den Berg, mej. H. Sanders; 3 kinderen van kapt. Lindeman; mevr. M. C. C. Thieme, geb. Nonhuys, en zoontje; jongeheer Nonhuys; P. Bool, echtg. en 2 kinderen; mevr. J. S. C. Kretschmer en 3 kinderen; late luit. inf. A. J. TeDgbergeu, echtg. en 3 kinderennotaris F. D. Mariouw en 3 kinderen; loit. ter zee 2de kl. J. P. Van Kossem; jongeheer Kempees; J. H. Morrees en echtgen.; mevr. de wed. Koch, geh. Neumann, en 2 kinderen; kapt. genie L. V. Dingemans, echtg. en 5 kinderen; mevr. J. Polleman, geh. Wisse; G. D. Birnie; jongeheer Fraser; gouv.-hoofdonderwijzer D. M. Krnaeman, echtg. en 3 kinderen; mej. Bcyerinck; jongejuff. Croese; raads heer hooggerechtshof N.-I. mr. J. H. Bergsma, echtg. en 6 kinde ren; da. C. A. L. Van Troostenburg De Bruyn; W. A. Horst man; kapt. inf. F. A. EBgelbert Van Bevervoorde en echtg.; E. B. R. Fellings; mevr. C. De Haas, geh. Mentzer, en 1 kindje; A. G. Ridder, echtg. en 4 kinderen; mevr. de wed. Holterman, geb. Den HeDgst; C. A. Phaff, H. E. Berthold, C. H. A. Smeets en Zr. Ms. troepen en schepelingen. Te Padaug embarkeeren nogmevr. Dil en 2 kinderen, mevr. Booricius en 2 kinderen, luit. Schwing, ingenieur B. O. W. Van Os en echtg., mevr. Schenck en 2 kinderen, Van Dalen en echtg., mevr. Boon en 2 kinderen, Tromp en Zr. hls. troepen. BUITENLAND. Fraukr^k. De minister vau justitie verlangde in de Kamer dat de grootzegelbewaarder de rechters zou be noemen, maar verklaarde zich een voorstander van mededingende candidaten. De heer Lepère begeerde stemming over het beginsel van verkiezing of be noeming van rechters. Daarop is een amendement tot behoud der benoeming met 284 tegen 212 stem men aangenomen, hetgeen met gejuich begroet werd. Vooraf had de Kamer met 300 tegen 204 stommen de afzotbaarheid der leden van de rechterlijke macht aangenomen. Italië. Het lijk van Garibaldi was gebalsemd, maar de operatie moet niet goed geslaagd zijn. Intusschen heeft men de ontbinding kunnen stuiten en na het alcoholbad is het lijk zeer hard geworden. Men constateerde daarop tien bajonetwonden. Hot overbrengen van het lijk naar Rome zal eerst over een paar weken geschioden. Volgens een bericht uit Milaan zou de Italiaansche regeering hebben besloten het eiland Caprera voortaan naar Garibaldi te noemen. Rusland. Het keizerlijk bevel betroffe'nde do opheffing van de hoofdelijke belasting bepaalt dat deze belasting van lieverlede opgeheven en door andere, door het ministerie van financiën voor te stellen belastingen vervangen zal worden. Vooreerst zullen van 1 Januari 1883 af de burgers der steden, die geen landeigen dom bezitten, of de boeren, die geen of weinig grond in eigendom hebben, van de hoofdelijke belasting vrij gesteld zijn. - Volgens de mededeelingen der dagbla den zal deze belasting-hervorming in acht jaren tijd volledig tot stand worden gebracht. Telegrammen. ALEXANDRIË, 11 Juni. Een ernstig oproer is heden hier uitgebarsten onder de inboorlingen, welke den Europeanen vijandig zijn. Er zijn dooden en gekwetsten gevallen. Huizen zijn vernield. De politic is werkeloos. De ongeregeldheden houden aan en worden niet belet. (Tweede telegram, 7 uren 's avonds). Na verloop van vijf uren verscheen de militaire macht, en dreef zij de muitelingen niteen. De orde is hersteld. De heer Cookson, concul van Engeland, heeft een ge vaarlijke wond bekomen, en de machinist van het Engelsche pantserschip „Superb" is door een pistoolschot gedood. (Derde telegram). De consul van Griekenland en de vice-consul van Italië zijn ernstig gekwetst. De „Superb" zal hedenavond in de haven komen en 200 man aan land zetten om het consulaat te be schermen en de Engelschen aan boord te nemen. Het getal dooden wordt op twintig geschat. (Vierde telegram). Latere berichten (uit Caïro ontvangen). Het grauw plunderde vele winkels. Het gerucht dat de machinist van de „Superb" gedood zou zijn, is niet bevestigd. De patrouilles zijn ver dubbeld. Volgens gerucht zouden de militaire opper hoofden besloten hebben heden naar den khedive te gaan om hem uit te noodigen de regeering neder te leggen. "Weigert hij, dan zonden zij voornemens zijn hem te dooden. Van een anderen kant wordt bericht dat de cavalerie zich niet wil aansluiten bij de beweging. ROME, 11 Juni. Er is veel beweging in de stad. Een onafzienbare menigte volks bevindt zich op den weg van den optocht, waarmede het borstbeeld van Garibaldi naar het Capitolium gebracht wordt. Alle vensters en balkons zijn met vlaggen getooid. De orde laat niets te wenschen over. BUDADEST, 11 Juni. Nadat vanwege de politie tweemaal het duel tusschen de heeren Wahrmann en Istoczy, leden der Kamer, verhinderd was gewor den, hebben zy toch hedennamiddag gevochten met de pistool. Geen van beiden kreeg letsel. KONSTANTINOPEL, 11 Juni. Het feit dat de gezanten van Duitscbland, Italië, Rusland en Oosten rijk het voorstel der westersche mogendheden, tot het bijeenkomen van de conferentie, ondersteunen, heeft hier een diepen indruk gemaakt. Er zijn redenen om te gelooven dat de sultan tegenover deze houding der mogendheden zal terugkomen van de meening, volgens welke de conferentie onnoodig is.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2