DAGBLAD. Dinsdag 13 Juni* A0. 1882. Avond-editie. AC 1 f! OüiOi PBIJ8 DEZEft COURAHT: Voor Leiden per 8 maanden1.10. Fiaoeo per post.1-40. AfeoflderBjke Nommera0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIE»: Van 16 regels 1.05. Iedese regel mesr 0.17$. Grootere lettere naar plaatsmimte. Voor het incassee- ren buiten da stad wordt ƒ0.10 berekend. Oiïiciëele KeniiisgeTingen. Vergadering van den Gemeenteraad van Leiden, op Donderdag 15 Juni 1882, des namiddags te twee uren. Frnien ter behandeling 1°. Benoeming van een onderwijzer voor het onderwijs in de Fransche taal aan de scholen 3de en 4de klasse. 88) 2°. Voordracht tot wijziging van het raadsbesluit van 18 December 1875, regelende de uitvoering van het Reglement voor de Bank van Leening. (89 en 95) 8°. Verzoek van J, Scheltema, ter bekoming van een ge deelte water aan de Haarlemmertrekvaart. (90) 4°. Voordracht tot onderhand.-che verpachting van de tienden onder Leiderdorp. (9!) 5°. Verzoek van het Bestuur van Musis Sacrum betrek kelijk den aanleg van een duinwaterbuis. (92) G°. Verzpek L. Van der Lubbe, om te worden vrijgesteld van 5c betaling van de nog verschuldigde pacht van de opbrengst der tolgelden aan het Zijlhek. (93 en 102) 7°. Idem van W. Van der Meer, pachter van de opbrengst van den tol aan het Delftsche jaagpad, om vermin dering van pacht. (97) 3°. Voordracht betrekkelijk de inrichting van een ge deelte van het Caecilia-Gasthuis voor de Jongensschool 2de klasse. (94) 9°. Idem tot wijziging van het Reglement voor de Hoogere Burgerschool voor Meisjes. (96) 10°. Vari -felling van het kohier der plaatselijke directe belasting, dienst 1882. (93) 11°. Suppleioire staat van begrooling en staat van af- en overschrijving op de begrooling, dienst 1881, van het Neder!. Israëlietisch Armbestuur. (100) 12°. Rekening van de dienstdoende Schutterij over 1881. (99) 13°. Idem van de Stedelijke Gasfabriek. (83) Magnetisme als Geneesmiddel. DE FAMILIE RAGAZZI. Onder dezen titel lezen wij in „Op de grenzen van tv. oo werelden, onderzoek en ervaring op het gebied van het hoogere leven, door mevrouw Elise Yan Calcar (zesde jaargaDg, zesde aflevering)" het volgende, dat wij op verzoek hier overnemen Sedert ik in vorige jaargangen dit onderwerp heb behandeld, zie Deel IH en IY. 80,118,119 Y. 327, werd van alle zijden het verlangen te kennen ge geven, door allerlei lijder3 om het met deze natuur lijke geneeswijze te beproeven, en smartelijk werden velen teleurgesteld, als ik altijd wijzen moest op het buitenland, en adressen geven voor Genève, Mar seille, Parijs of Londen. Is er dan in ons eigen land geen gezondheid meer - geen edelmoedigheid meer van den sterke tegenover den zwakke, van den gezonde tegenover den kranke? Waarom reiken onze broederen ons niet den wel- dadigen fakkel des levens toe, als onze levensvlam dreigt te verdooven? Waarom - Niet omdat er hier geen gestellen zijn, rein en levensvol genoeg om velen te helpen, niet omdat het aan goedhartigheid en welwillendheid ontbreekt, maar omdat Magneti- seeron een kunst is en een wetenschap, en omdat deze kracht in de hand van onkundigen een gevaar lijk wapen is. Het zal dus voor velen een blijde tijding zijn, dat er hoop bestaat, dat een lid van de familie Ragazzi, die zoo rijk is aan beoefenaars van bet Magnetisme, tot ons is gekomen, om alhier een centrum voor de studie van het Magnetisme te vormen. Het zou zeker niet weinig bijdragen om hem in zijn voornemen te bevestigen, als wij hem eenige personen konden aanwijzen, die van zijne gave als genezend Magnetiseur van groote bekwaam heid terstond wenschten gebruik te maken, en waar dit blad in handen van zulke lijders of lijderessen komt, wensch ik dat zij mij ten spoedigste kennis zullen geven van hun naam en adres, want de Heer Arthur Ragazzi blijft slechts nog kort in ons land, en het ware te wenschen, dat hij hier zooveel sym pathie mocht vinden, dat hij besluiten kon zich in ons midden te vestigen. Hoe langzaam ook, het Magnetisme maakt altijd door vorderingen, en vindt tegenwoordig vele invloed rijke, edele voorstanders. Is er onlangs een leerstoel aan de hoogeschool te Nionw-York voor Magnetisme geopend, ook te Cincin nati heeft men een dergelijken stap gedaan, torwijl Professor Barett in Dublin, een geleerd genootschap gevormd heeft voor physisch onderzoek, welks hoofd doel zal zijnhet bestudeoreu van zekere te weinig gekende verschijnselen op het gebied van Magnetisme en Spiritualisme. De President van het genootschap is professor Henry Sadgwich van het Triniteits college te Cambridge. Het zijn vooral zenuwziekton in hare honderd voudige variaties, die bij uitnemendheid luisteren naar magnetische inwerking. Toevallen, verlamming, waanziD, pijnen, die niet zijn te ovorwinnen door medicamenten, zwichten voor den stillen, maar machtigen invloed van het levens-Magnetisme. Men moet echter niot verlangen, dat geheel uitgeputte of stervende personen door een Magnetiseur genezen wordenmaar vooral bij kinderen, jongelieden en vrouwen heeft die kracht den meest weldadigon invloed, als er althans geen organen verwoest zijn. De broeders Bernard en Frans Ragazzi werden in hunne jeugd door het lezen van de werken van Du Potet geënthusiasmeerd on begonnen proeven te nemen, waarvan do uitkomst zoo vorrassond, ja overweldigend was, dat zij zich beidon geheel en al aan de beoefening dezer nieuwe ontdekking gingen toewijden, en niet alleen in hun vaderland, Zwit serland, maar in vele naburige landen genazen zij duizenden kranken. Zij hebben hun edele geestdrift voor deze grooto waarheid op hunne wakkere zonen overgedragen, die met dezelfde volharding en toe wijding het apostelschap der genezing door mani pulatie aanvaard hebben. Nimmer bobben zij deze heilige gave, die bij hen tot wetenschap geworden is, ontwijd door onedel© bedoelingen, en nooit hebben zij het Magnetisme verlaagd om tot amusement van het wuft publiek te dienen. "Wij zien hier dus de i bevatten brieven, welke wegens onbekendheid der geadres seerden niet besteld konden worden: T. H. Yan Bemmel, Amersfoort; mej. Wijsman- Dieben, W. J. Stolten, H. Yan Wijk, mej. Litter- steyn, Yan der Horst, Amsterdam; Bartols Zn. C. Krassonburg, Yermei, VHage; A. Yan Berger, Leiden; A. J. Marijnisson, Rotterdam; J. De Jong, Zoeterwoude. Briefkaarten: mej. M. Driessen, C. Yening, Amsterdam; C. Prinz, Dordrecht;K. Yan der Mark, 's-Gravenhage. Bij de heden gehouden openbare verkooping van cokes in partijen van 100, 50, 10 en 5 hec toliters waren de hoogste prijzen 32, 16.00, f 3.40 en f 1.70; do laagste f 32, f 16.00, ƒ3.20 en 4.65. Tot onderwijzer aan de lagere school te Voor schoten is benoemd W. F- Keizer, te Gouda; tot idem in het teekonen te Voorschoten Garjeanne, te Delft; tot idem te Waddings veen A. M. Emeis, te Gouda. Door do Nederlandsche Harddraverij- en Ren- vereeniging zullen op 14 Sept. a. s. wedloopen worden gehouden op hare renbaan, gelogen nabij het buitengoed „Clingendaal", gemeente Wassenaar. Ds. A. F. Kamp te Ondshoorn heeft het be roep naar Snoek aangenomen. Bij de aldaar bestaande commissie voor het in ontvangst nemen van gelden voor de vervolgde Joden in Rusland, is ingekomen de som van 132.51. Voor het beroep naar de Ned.-Herv. gemeente te Benthuizen heeft de heer M. H. Bolkestein, cand., bedankt. Er worden te Alphen aan den Rijn pogingen aangewend tot oprichting van een badhuis, waar van de gezamenlijke kosten, mot inventaris, worden goraamd op p. m. 400. Het zou vijf kamertjes edele en waarachtige vertegenwoordigers dor hoogere krachten in den mensch optredoD, en wij wenschen dat elk edel menschenvriend bereid zal zijD, hunne weldadige poging te on d er steun od. Bovenal vestigen wij de aandacht van alle fainiliën op dezen uitne- menden Magnetiseur, die in hun kring lijders hebben, die door vallende ziekte of eenigen yorm van krank zinnigheid getroffen zijn. Onzo krankzinnigen-ge stichten worden voller met ongeneeslijke ODgeluk- kigeD, naarmate de hoogere zielkunde meer vreemd is geworden aan onze materialistische geneeskun digen. De helft dier ongelukkige gevangenen voor het leven, zou door Magnetisme terng te roepen zijn uit een onbegrepen en onvolkomen magno- ti8chen of somnambulischen toestand, daar het bij onze doctoren vast staat, dat elk, die beweert iets te zien of te hooren wat zij niet waarnemen kunnen, aan hersenstoring lijdende is en in een gesticht moet opgesloten worden. KalSIWim7, 13 Juni. Het laat zich aanzien dat de Victoria Regia in 's Rijks Acadeiuietuin alhier zich dit jaar'op nieuw in vollen luister zal vertoonen. Ze ontwik kelt zich weder krachtig en prachtig. In April zijn in de gemeenten Amsterdam, Arnhem, Dordrecht, VHage, Groningen, Haarlem, 's-Bosch, Leeuwarden, Leiden, Maastricht, Rotter dam en Utrecht gestorven 404 personen boven de 65 jarenaan lichaamszwakte, tering, bloedspuwing bezweken 602 personen; aan pokken twee te Rot terdam, aan typhus 9 te Amsterdam, 2 te Dordt, 2 te Groningen, 2 te Utrecht en 1 te VHage, te Leiden en te Utrecht. Aan mazelen stierven er 32 te Amsterdam en 8 te VHage. De heer G. D. Do Vos alhier hoeft te Middel burg met goed gevolg het examen voor apothekers bediende afgelegd. Gedurende de eerste helft der maand Mei zijn aan hot postkantoor alhier bezorgd de volgende Dr. Louis Mulder te VHage viert heden het eigenaardig jubileum dat hij 20 jaar geleden de redactie van de „Landbouw-courant" op zich nam. De heer J. P. G. Westhof, predikant bij de Hersteld Evangel. Luth. gom. te Amsterdam, her denkt Woensdag zijne 25-jarige Evangeliebediening. De lste luitenants der inf. F. Tonnet en J. H. Van der Pol, gedetacheerd geweest, eerstgenoemde in O.-I., laatstgenoemde in W.-Indië, zijn weder ingedeeld bij het leger hier te lande en wel respec tievelijk bij het 4de on 7do regiment. Door het Provinciaal Kerkbestuur van Drente is in plaats van dr. J. Offerhaus, als kerkelijk hoogleeraar te Leiden opgetreden, benoemd tot lid van het Provinciaal College van Toezicht op het beheer der kerkelijke goederen en fondsen in Drente dr. P. H. Roessingh, pred. te Emmen, en tot secun dus-lid van het Algemeen College van Toezicht in Nederland in plaats van wijlen mr. Tonckens de heer G. Mainard Tetrode. In no. 44 van de „Haagsche Penkrassen" besproekt de heer J. A. De Bergh het huldeblijk van den heer A. J. Servaas van Rooijen aan den afgetreden Haagschen burgemeester, benamingen van straten, den aankoop van het paleis aan den Kneu terdijk en de bestemming, aan dit gebouw en de daarbij behoorende gronden te geven. Tot directeur der op te richten hoogere bur gerschool met driejarigen cursus to Groningen is benoemd de heer L. B. Fikkort, directeur der hoo gere burgerschool te Apeldoorn, vroeger hoofdon derwijzer te Rotterdam. Het stoomschip „Rotterdam", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde gistervoormiddag Dover. De minister van financiën heeft bepaald dat in hot jaar 1882 kunnen worden aangesteld 15 surnumerairs der directe belastingen, invoerrechten en accijnzen, en dat tegen het einde van dit jaar, op nader te bepalen plaats en tijd, zal worden afgenomen het vergelijkend examen.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 1