"Wij kunnen de verzoeking niet weerstaan daaruit een paar dierenbeschrij vingen over te nemen, die ons, ook als proefjes van natuurlijke historie, bij zonder merkwaardig voorkwamen. Men oordeele: Jaguar van Indie, in anderenzin Teiger van Brésil, oud 3 jaar. De Jaguar is een wild dier en een van de meest gevaarlyhen. Det dier klunt met gemak op de hoogste boomen, en doet ren groote jacht op de apen en andere kimmende dieren. Twee groöte Leeuwen (mannetje en vrouwtje), zwarte manen, oud 7 jaar, gevangen in de ouderdom van 3 jaar dooreen van onze goede wild jagers. Hun gebrul is verschrikkelyk, want zy doen een myl ver beven. Als de leeuwen kwaad zyn, byten zy zich op de lippen, laten dan hun tanden zien en vervolgens blazen zy als de huiskat hunne oogen worden dammend hunne staart slaat op hunne zeiden. Ongelukkig voor diegenen die zy op dat punt heeft gekregen want de leeuw gaat zich op ze gooien en zyn prooi er van maken. Twee Hienas gevlakt voortkomende van de kaap de Goede Hoop, geboren in 1879. - Deze dieren zyn van de wildste. Het heeft aan de natuur be haagt om ze anderen instincts te geven want zy houden meer van het oude als van het verBche vleesch. Deze beesten hebben 4 vingers aan de pooten. Men schrijft ons uit Katwijk aan Zee: In de afgeloopen week werd door de geheele vloot op de kust met een ruime vangst de visscherij uitge oefend. De besommingen bedroegen van ƒ76 tot ƒ205 in 5 a 6 dagen. Er werd besteed voor tarbot ƒ1.50 a 6, tong 0.15 a 0.40, schelvisch 0.15 a 0.25 en bunschol 0.50 a 0.75 per stuk; binnenlek schol 3.50 a 5.75, scharren 3 a 4.50 en keu 0.75 a 1 per mand. De drie eerste schuiten zijn op de haringvisscherij uitgegaan, nl.: schipper D. Nijgh, reeder W. Dubbeldam, en schipper J. Groen, ree der Jb. Parlevliet, beiden nieuw uitgehaald groot 40 vt. booms; alsmede schipper F. Yan der Plas, reeder D. Haasnoot. Een ernstig ongeval, waarvan men ten plattelande gelukkig zelden hoort, had Vrijdag avond te Aarlanderveen plaats. Toen J. v. L. de koeien van den heer N. Spollu zou gaan melken, bemerkte hij dat een pasgeboren kalf door hen werd verstoord. Uit vrees voor ongelukken, wilde hij het dier beveiligen, maar zoodra de koeion znlks bemerkten, vielen ze op hem aan, wierpen hem tegen den grond en zonden hem zeker doodge stoken hebbeD, zoo niet gelukkig intijds hulp was gekomen. Zwaar aan het hoofd verwond en met gebroken ribben werd hij bij een familielid ter ver pleging gebracht, van waar hij Zaterdag naar zijne woning te Alphen werd vervoerd. Zijn toestand is zeer bedenkelijk. Toen een der werklieden inde Pyrotech- nische werkplaatsen te Delft bezig was een gra naat te ledigen, ontstond, door wellicht onhandig er mede om te gaan, een ontploffing, ten gevolge waar van de man zwaar verwond en verbrand word aan borst, hoofd en handenper brancard werd hij naar de garnizoensinfirmerie verroerd. Een bejaarde man, die te Rotterdambij het overstappen van den eenen in den anderen wagen onder den stoomtram geraakte, is donzelf- aen avond ten gevolge van zijne zware verwonding in het Ziekenhuis aldaar overleden. Te Rotterdam is, aan boord van een Rijnschip, bij het strijken van den mast deze op den knecht en twee kinderen van den schipper neergekomen, ten gevolge waarvan alle drie deer lijk verwond werden, zelfs zoo dat de schippers knecht is overleden en de kinderen in hopeloozen toestand verkeeren. Men schrijft uit Rotterdam aan de Stichtsche Crt.Een aanzienlijk industriëel alhier, lid der kamer van koophandel en fabrieken, is sinds eenigen tijd uit het land verdwenen, nadat de wijze, waarop hij de fabriek, aan welker hoofd hij stond, voor de aandeelhouders geadministreerd had, aanleiding had gegeven tot een gerechtelijk onderzoek. Men sprak van een post van een halven ton, die ontvangen, maar niet geboekt was. Zooveel is zeker, dat hij wegens onnauwkeurigheden in zijne boeken genoodzaakt Ï3 geweest zijn ontslag te nemen als directeur van de bedoelde fabriek, en dat hij, zoodra de justitie zich met de zaak is gaan bemoeien, heimelijk vertrokken is. Het ge rucht wil, dat hij in Hongarije is. Er is nu kans dat men den pleger van den jongsten vrouwenmoord te Bochum en misschien ook van de andere misdaden va? dien aard op het spoor zal komen. Vermoedelijk is het een rondzwer vend vreemdeling, die op nieuwjaarsdag bij den meester van het vermoorde dienstmeisje kwam bede len, maar namens hem door haar werd afgewezen, en toen dreigde haar dat betaald te zullen zetten. Dien man heeft men op den dag van den moord in de nabijheid van de plek, waar later het lijk gevonden werd, gezien, terwijl hij bezig was aan den kant van eene beek zijne kleederen schoon te maken. Er worden nn ijverige nasporingen naar hem gedaan. De korporaal M. D. toBrussel, doorzijn meerderen en ondergeschikten bijzonder geacht, had eenige kleine geldelijke schulden gemaakt. Geplaagd door de gedachte van gedegradeerd te worden, besloot hij zich om het leven te brengen. Hij schreef eerst een brief, waarin hij meldde wat hij schnldig was en wat hij te goed had aan geld en maakte daarin ook bekend dat hij zich de hersenpan zon verbran den. Toch kon hij er niet zoo spoedig toe besluiten en wachtte nog elf dagen met de uitvoering van zijn betreurenswaardig plan. Den 4 sten Juni, des morgens te acht uren, begaf de ongelukkige - die zijn familie boven alles beminde, hetgeen blijkt uit een brief welken hij had geschreven - zich naar het kerkhof te Cambre, dat buiten gebruik was en logde zich voorover neer, voorzien van een dynamiet-kogel, welken hij in den mond nam; hij stak vervolgens de lont met behulp van een lucifer in brand. Van daar een verschrikkelijke knal, die de inwoners naar de plaats van het onheil riep. Zij vonden hem vreeselijk verminkt, het hoofd geheel verbrijzeld. De brief, dien hij geschreven had, is op zijn verlangen uitgegeven om zijne schulden te dekken. Geveildo percoclcn. Gehouden verkooping aan den Burg alhier op Zaterdag 3 Juni, ten overstaan van den notaris A. Van Leeuwen: Een huis en erf aan de oostzijde van de Hooglandscho Kerkgracht, No. 8, Sectie I, No. 131, kooper C. Van der Bent voor 4100. Ten overstaan van den notaris W. F. Kaiser: Een heerenhuis met grooten tuin, aan de oostzijde van de Hooigracht, No. 15, Sectie I, No. 600, kooper J. C. Meysing q.q., voor 12,300; een per ceel tuingrond of bouwterrein, aan de westzijde van de Middelstegracht, achter het vorig perceel, Sectie I, No. 600, gedeeltelijk, kooper H. J. Toorens q.q., voor 1650; een dito perceel naast het voor gaande, Sectie I, No. 600, gedeeltelijk, kooper H. Filippo Jz. c. s., voor 1500; een hoerenhuis met erf en tuin aan do noordzijde van het Noordeinde, No. 10, Sectie F, No. 685, in bod 4700, niet verkocht; een huis en erf aan de oostzijde van de Rijnstraat No. 24, Sectie D, No. 684, kooper D. Storm voor 1650. Ten overstaan van den notaris J. W. J. Pape te "Warmond: Een heerenhuis met grooten tain, aan den straatweg naar Amsterdam, onder de ge meente Oegstgeest, Wijk I, No. 210, Sectie C, No8. 867 en 869 en 868 gedeeltelijk, kooper P. C. Van Aarsen te Dordrecht voor 13,150; een pak huis of bergplaats aldaar, Wijk I, Nos. 208 en 209, kooper P. Peltenburg Cz. te Oegstgeest voor 2512; een huis aldaar Wijk I, No. 207, kooper K. Van Asperen te Oegstgeest voor 1318; een schuur of bergplaats met erf aldaar, nabij het vorig perceel, kooper G. F. Boogers q.q., voor 1150; een bouw manswoning aan den straatweg aldaar, Wijk I, Nos. 201, 202 en 203, kooper G. F. Boogers q.q., voor ƒ3100; eene veestalling en erf aldaar, nevens het vorig perceel, kooper A. Tegelaar te Warmond voor 1600vijf woningen onder dén dak aan den straatweg, onder de gemeente Oegstgeest, Wijk I, Nos. 194, 195, 196, 197 en 198, kooper K. Van Asperen te Oegstgeest voor 2010; drie huizen en erven met eenigen tuingrond, in den Ouden Hof- polder, onder de gemeente Oegstgeest, Sectie C, Nos. 139 en 140, in bod op 2500, niet verkocht. BUITENLAND. Frankrijk. In de Kamer der Afgevaardigden stelde de heer Borriglione voor, om ter eere van Gari baldi's nagedachtenis de zitting op te heffen. Dit voorstel werd door de rechterzijde met luid protest ontfangeD, maar door den heer Lenessan ondersteund, omdat Garibaldi Frankrijk ter hnlpe is gesneld. De heer Madier voegde er bij dat het plicht was de zitting te verdagen, ter eere van een vertegenwoordiger der Republiek en der vrije ge dachte. Met 301 tegen 146 stemmen werd daarop het voorstel aangenomen. Het bericht uit Konstantinopel, volgens het welk de Tarksche regeering weigert toe te treden tot het houden eener conferentie, wordt ongegrond genoemd. Zij zou slechts den wensch te kennen hebben gegeven dat de verwezenlijking van dit plan zal worden uitgesteld tot na de terugkomst van Derwisch-pacha, die met een zending naar Egypte derwaarts is vertrokken. Officieel is nu het bericht van alle groote mogendheden ontvangen dat zij de conferentie aannemen. Italië. In de zitting der Kamer van Afgevaardigden stelde de president voor, mede ter eere van Garibaldi's nagedachtenis, de zitting tot 12 dezer te schorsen, den nationalen rouw voor den tijd van twee maan den aan te nemen en do begrafenisplechtigheid door eene deputatie te doen hijwonen. De minister-president, de heer Deprotis, stelde voor: lo. het nationale feest te verdagen tot 13 Juni; 2o. de begrafenis te doen plaats hebben voor rekening van den staat; 3o. met medewerking van den staat een nationaal gedenkteebon op te richten 4o. aan do weduwe en elk der vijf kinderen van Garibaldi een pensioen van 10,000 fr. toe te bennen. Met algemeene stommen werden deze voorstellen goedgekeurd. Ook de Sonaat hoeft besluiten in gelijken geest genomen. Xm-liije. De sultan heeft aan den Franschen ambassadeur, markies De Noailles, verklaard het denkbeeld eener conferentie niet te kunnen goedkeuren, omdat hij in staat is do moeielijkheden in Egypte zonder con ferentie te vereffenen. De Turksche commissarissen zullen gehoorzaamd worden, en indien zij bezwaren mochten ontmoeten, deze uit den weg ruimen. De ambassadeurs, door de Porte bijeengeroepen, hebben de officiëele mededeeling ontvangen, dat commissarissen naar Egypte zijn gezonden. Zij heb ben in last een verzoening tot stand te brengen tusschen Arabi-pacha en Tewfik en de bevolking tot rust te brengen. Lord Dufferin heeft onverwijld aan den minister van buitenlandsche zaken te Londen de mededeeling gezonden, dat, met het oog op de maatregelen door den sultan genomen, een verdaging der conferentie wenschelijk mag worden geacht. Het bericht der inneming van Khartoem wordt weer tegengesproken. Telegrammen. MADDALENA, 3 Jnni. Bij het lijk van Gari baldi houdt een piket zeesoldaten mot een onder officier de eerewacht. De kinderen van Garibaldi zullen hier komen om tegenwoordig te zijn bij het verbranden van het lijk huns vaders, krachtens zijne uiterste-wilsbe8chikking. Ook is bij testament bepaald dat de as in een porfieron urne op het eiland Caprera moet bewaard blijven. ROME, 3 Juni. Uit alle steden van Italië worden berichten ontvaügen van de verslagenheid over den dood van Garibaldi. Zijn overlijden is een alge- meeno ramp voor het land. Te Palermo, Genua, Napels, Milaan, Venetië, Verona, Bologna enz. werden alle winkels en schouwburgen gesloten en rouwvlaggen uitgestoken. Te Rome, Genua en Napels werd geen beurs gehouden. Overal zijn inschrij vingen geopend om een gedenkteeken op te richten. ST.-PETERSBURG, 4 Jnni. De regeering heeft zich vereenigd met het voorstel door Engeland en Frank rijk gedaan, om te Konstantinopel een conferentie der gezanten te doen bijeenkomen ter behandeling van de Egyptische aangelegenheden. PARIJS, 4 Juni. Victor Hugo heeft, onmiddellijk na het vernemen van Garibaldi's dood, aan zijne weduwe en kinderen een telegram gezonden, waarin hij verklaart dat niet Italië, niet Frankrijk, maar het menschdom in rouw is gedompeld. Hij voegt er bij dat hij het hem aangeboden eerepraesidium bij de begrafenis aanneemt, maar om zijn hoogen onder- dom het niet kan uitoefenen. "WEENEN, 4 Juni. De benoemiDg van graaf "Wimpffen, in plaats van graaf Beust, tot gezant van Oostenrijk-HoDgarije te Parijs, is thans door de „Wiener Zeitung" bekend gemaakt. Gelijktijdig heeft keizer Frans Jozef benoemd: graaf Ludolf, tot ge zant bij den koning van Italië, en graaf Dubsky, tot gezant bij den koning van Spanje. LONDEN, 4 Juni. Volgens den Weener corres pondent van de .Standard," heeft Arabi aan zijne ambtgenooten voorgesteld den „heiligen oorlog" af te kondigen zoodra Engelsche troepen op Egyp tisch grondgebied verschenen zullen zijn.

Leidsch Dagblad | 1882 | | pagina 2