Donderdag 22 December. ,N°. 6703. A'. 1881. Les mages allant a Bethlehem Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering ▼an Zon- en Feestdagen, uitgegeven- Het het oog op het aanstaand Kerstfeest Wenscht de Uitgever van het Leidsch Dagblad, van Dinsdag20December af, uitsluitend voor de abonnés, a ƒ2.50 verkrijgbaar te stellen een prachtige photogravure, getiteld naar de beroemde schilderij van J. Portaels en vervaardigd door de Heeren Goupil Go. te Parijs. De handelswaarde van deze gravure bedraagt minstens vijftien gulden, waarom wij ons van verdere aanbeveling zullen onthouden. Een exemplaar is tentoongesteld in het magazijn der Heeren D. Sala Zonen, die de lijst a 3 leveren. Naar buiten de stad worden geene ex. gezonden, maar ze kunnen worden afgehaald. Aangezien de voorraad niet groot is zal geen bon worden gegeven, maar kunnen de abonnés, die van deze aanbieding gebruik wenschen te maken, een ex. a ƒ2.50 op vertoon van hun naamkaartje laten afhalen. Deze aanbieding geldt natuurlijk slechts voor zoolang de voorraad strekt. DE UITGEVER. LEIDSOH DAGBLAD. PBIJS DEZER COUR AST: Voor Leiden per 8 maanden......:.:.:;;;./ L10. Franco per poet...1.40. Afzonderlijke Nommers.0.05. PRIJS DER ADVERTENTIES: Tam 16 regel» 1.08. Iedere regel meer OA7|» Grootere letten naar plaatsruimte. Voor hel inca?'va ren buiten da stad wordt/ 0.10 bereken A 8TADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van F. VAN DER KLOOT, wonende alhier, houdende verzoek tot het houden en metten van varhent in het pakhuis aan de Doelengracht No. 4; Gelet op art. 152 der Algemeene Politieverordening van 6 November 1879; Doen te weten dat tot het hooren der eigenaars en be woners van de naastbijgelegen en belendende panden, ten opzichte der informatiën de eommedo et incommado, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 22sten Dec. aanst., 's voormiddags te elf uren; zullende de belangheb benden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dat verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daar van, zy gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Burgemeester. 21 December 1881. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDENj Gezien art. 8, late alinea der wet van 2 Juni 1876 (Staats blad n*. 95), tot regeling van het toezicht bij het oprichten van inrichtingen, welke gevaar, achade of hinder kunnen veroorzaken Brengen hij deze ter algemeene kennis dat door ben op heden vergunning ia verleend aan C. MAAS en zijne rechtver krijgenden tot het oprichten van eene smederij in het perceel in de Janvoasensteeg n*. 28. Burgemeester en Wethoadera voornoemd, Leiden, DE KAN TER, Burgemeester. 19 December 1881. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 31 December. Ter verkiezing van een lid voor den gemeente raad alhier waren ingeleverd 1080 stembiljetten Daarvan werden doer het stemboreel van onwaarde verklaard 6, zoodat het aantal geldige stemmen 1024 en de volstrekte meerderheid 513 bedroeg, Gekozen werd de heer S. C. M. KNAPPERT met 559 stemmen. Op den heer H. L. A. Van Campen waren er 454 uitgebracht en ep verschillende per senen 11, t. w.: D. C. Dros en H. L. L. Van Knappen ieder 2, - A. Van Eek, J. Schoondermark Jr., H. L. A. Gampen, mr. P. Was, J. T. Hessels, H. Van Romburgh en H. W. F. Bakker ieder 1 stem. Opnieuw waren we in de gelegenheid een openbare les bij te wonen, na van de leerlingen der Bnrgerzangschool. Maakten hare voorgangsters stoadB een gonstigen indruk, thans was dit niet minder het geval. Op zeer lieve wjjze toch werden 4e meestal eenvoudige kinderliederen van Worp, Hol, Van der Wulp, Hageman, Abt, Ejkeni en Concone voorgedragen, doch ook die zangstukken welke met meer moeilijkheden gepaard gingen, liepen op bevredigende wijze van stapel, dank zij zeer zeker het goede onderwijs door de heeren Wetrens en Taylor gegeven. In het bjjzonder trokken twee meisjes de aan dacht, die alleraardigst enkele solopartijen verrolden. Evenals aan groote menschen werd hun ieder een bouquet vereerd, hetgeen een daverend applans uitlokte, evenals de geestige en voor groot en klein bevattelijke korte toespraak, waarmede de heer Wolters de prijsnitdeeling inleidde en waarin hij met genoegen niet alleen op den bloei maar ook op den vooruitgang der school kon wijzen. Zeer veel, zeide hij, had daartoe bijgedragen de vrijgevigheid van ons gemeentebestuur, niet enkel om de lessen te kannen voortzetten, doch ook om ze te kannen uitbreiden, waarbij hij tevens niet onvermeld mocht laten wat door de heeren Perdijk en Japikse dientengevolge in het belang der inrich ting werd gedaan. Een ander feit waarop spr. insgelijks met inge nomenheid wees, was dat ditmaal ook de praeBes en secretaris van het Nut - waarvan de Bnrger zangschool een afdeeling is - tegenwoordig waren. Zij konden thans mede op dezo 21ste openbare les men, hoe de weinig hoopvolle verwachtingen, die eeni- gen bij het eerste ondernemen dezer zanglessen koes terden, zijn beschaamd geworden en zelfs de ge legenheid voor onze jongens en meisjes om zingen te leeren na gretig wordt aangepakt. Immers, bedroeg het aantal leerlingen verleden jaar nog slechts 423, thans is dit tot 173 geklom men, dank zij de medewerking van het publiek, waarvoor hij mede een luid applans verzocht, opdat de kleine zangers en zangaters mettertijd zoo moge lijk nog zonden worden verdriedubbeld. Hieronder laten wij een opgave volgen van de leerlingen die bevorderd zijn, zeomede van hen aan wie eervolle vermeldingen of prijzen werden toegekend. Bevorderd: Van de 1ste naar de 2de klasse: (Meisjes). A. C. W. De Graaf, H. F. De Haas, C. J. Verhoeven, C. M. Ladage, C. Meerburg, A. Fortuyn Harreraan, H. L. Fortuyn Harreman, J. A. Rodbard, J. B. Hessels, C. M. De Haas, E. Van Leeuwen, E. Couvée, H. M. Van der Heyde, C. Van der Heyde, H. F. Van der Heyde, M. C. C. Japikse, J. J. Japikse, L. Lokker, H. Planjer, C. Eigeman, C. Fonteyn, B. Van Rhijn, J. Milders, G. Dikshoorn, F. De Jong en A. Caron.- (Jongens) J. J. Hasselbach, F. A. Van Eldik, J. J.' Springer, P. J. Verhoeven, J. H. Dee, G. M. Dee, G.' Van der Hoeven, N. De Graaf, N. Brummelkamp, J. Los en P. Ladage. Van de 2de naar de 3de klasse: (Meisjes). G. C. Planjer, C. Bruggeman, A. Noë, M. L. J. Oppelaar, G. P. Cunaeus, J. C. M. Japikse, J. F. Steenhauer, P. Van Hoeken, A. J. E. Blöte, A. Taverne, J. Plemp, J. C. Meerburg, H. J. Hasselbach, J. M. Van der Reyden, E. J. Schmier, C. Van Royen, E. J. Couvée en J. Coebergb. - (Jongens). B. H. J. Van Linden, J. D. Filippo, H. L. De Haas Az., W. F. Rodbard, J. J. Planjer, J. Bots, L. A. Jongmans, J. B. Jongmans, J. M. A. Gubbi, P. Smit, G. Izenburg, A. J. M. Gubbi, A. Roodenburg, J. Ladage, P. C. F. Van der Hoeven en D. N. Dee. Eervolle vermelding: 1ste klasse: (Meisjes). G. Eigeman, M. Simonis, C. Brummelkamp, J. Den Houter, A. C. Tieleman, F. J. Groesbeek, A. Caron, L. Bruggeman, J. A. Rodbard, H. Schretlen, C. Fonteyn, D. De Jongh en J. Hessels. - (Jongens). P. J. Fonteyn, A. Couvée, A. Waasdijk, II. Brummelkamp en F, A| Van Eldik. 2de klasse: (Meisjes). G. C. Planjer, C. Bruggemanj J. Roodenburg, P. Van Hoeken, C. Van Benten en J. Van der Kaay. - (Jongens). D. N. Dee. 3de klasse: (Meisjes). M. Van der Grift, M. Bremmer, M. A. J. Schretlen en M. J. Hasselbach. - (Jongens). K. A Felix, W. F. Privé en C. E. Wood. Prijzen: 4ste klassse: (Mosjes). E. Bos, C. C. Fontein, M. J. Verkoren, J. M. Tieleman, J. M. Knaa» peo, J. D. G. Frank, C. Van der Heyde, M. Steenhauer. G. Dikshoorn, L. Der) Houter, H. F. Van der Heyde, D. L. Springer, E. Van Leeuwen, E. C. Coutée, L. Lokker, H. G. J. Planjer, C. M. De Haas, H. Van der Heyde, C. C. Japikse, J. J. Japikse, C. Japikse, M. Rosen- stein, G. Rosenstein, C. Meerburg, A. De Graaf, B. Van Duuren, L. Fortuyn Harreman, A. Fortuyn Harreioan, C.' Verhoeven, H. F. De Haas, C. Rating, A. C. Ladage, C. fit Ladage en C. M. Kroon. - (Jongens) P. H. Maandag, G. II. Hamersma, B. F. W. Van der Koelen, J. De Haas, W. De GraafF, A. Ladage, J. Lokker, H. Veld- huyzen, J. Los, W. Ooyman, J. Do la Bije, G Van der Hoeven, P. J. Verhoeven, P. Ladage, J. J. Has selbach en C. Simonis. 2de klasse: (Meisjes). M. E. Florijn, A. Noë, D.' Oostdijk, M. L. J. Oppelaar, H. G. Japikse, J. C. M.' Japikse, J. F. Steenhauer, A. J. E. Blöte, C. Rating, Rating, J. Van Linden, J. Oudshoorn, A. Taverne, W. J. De Heger, J. Plemp, M. Meerburg, J. C. Meerburg, H. J. Hasselbach, J. M. Van der Reyden, G. Filippo, E. J. Schmier, C. Van Royen, E. J. Couvée, J. Coe bergb, E. Jongmans, Emma Jongmans en S. Steen hauer. - (Jongens). B. H. J. Van Linden, J. D. Fir lippo, H. L. De Haas Az., J. J. Planjer, J. Bots, J. M. 'A. Gubbi, P. Smit, A. J. M. Gubbi, A. Rooden burg, J. Ladage, P. C. T. Van der Hoeven, P. Van der Most Van Spijk, L. A. Jongmans en J. B. Jongmans. 3de klasse: (Meisjes). H. Florijn, M. Den Houter, S. Meerburg, A S. Schmier, A C. Verhoeff, D. Los, C. Scheller, M. J. Scheffer, M. Blöte, C. G. Rooden-, burg, T. F. Duyverman, A. M. Poelman, S. J. F. Oudshoorn, M. II. R. Van Linden, G. A. Hessels, C. Planjer en B. Arentz. - (Jongens). J. T. Terburgh, A. F. Oostdijk, T. W. G. Veldhuyzen en T. B. Van Leeuwen. Bij den burgemeester van Katwijk ia, door de kleermakersvereeniging „De Ster" te 's-Hage, ge stort de som van 131.72 als opbrengst eener aldaar gehonden tooneelvoorstelling, ten behoeve der nagelaten betrekkingen van de onlangs verongelukte zeevisschers. Nader schrijft men ons uit Boskoop: In het vorige jaar werd alhier tet burgemeester benoemd de heer Van Halteren van Vrjje Nes en Sluipwijk, die, ofschoon alhier wettig gedomicilieerd, met zijn gezin te Gonda verblijf hondt. Thans doet zich het zonderlinge geval voor dat onder de gemeentenareo 2 adressen aan den Koning ter onderteekening cir- culeeren. Bjj het eene wordt Z. M. verzocht den burgemeester te gelasten, om, ter voldoening aan art. 74 der gemeentewet, zijn vast verblijf binnen de gemeente te vestigen, - bij het andere om den burgemeester vrijheid te laten met zijn gezin te Gonda te blijven. Onwillekeurig rijst de vraag, welke groep van adressanten bet meest met den persoon des burgemeesters is ingenomen: zij die hem in- of zij die hem bniten de gemeente verlangen te houden. Den 16den Januari a. s. zal in de bovenzaal der sociëteit „Vereeniging" te Haarlem worden ge- honden de 52ste algemeene vergadering der Alge meene Vereeniging voor Bloembollen-cnltnnr. Onder de punten ter behandeling komen o. a. voor: Voor stel van de afdeeling Hillegom, betreffende het op maken eener statistiek van de bloembollen-eultnur in de afdeelingen. - Voorstel van de afdeelingen Hillegom, Orerveen-Bloemendaal, Sassenheim-Voor- hont en Schooten en van de leden de heeren J. S. Kool, H. Burger Mz. en G. Visser te Beverwijk, tot wering van den verkoop en den handel in af gesneden bloemen en bolgewassen. - Voorstel van de afdeeling Sassenheim-Voorhont, betreffende den verkoop van zieke bollen enz. De liberale kiesvereeniging in Wonseradeel heeft o. a. tot voorloopig candidaat voor de ver kiezing van een lid der Tweede Kamer, in het hoofd- kiesdistrict Sneek, gekozen mr. S. Vissering, oud minister van finaaciëa. Door Borg. en Weths. vaa Gouda is aan de Tweede Kamer een adres gericht tegen de ver plaatsing vaa het garnizoen van Gouda. Op het v5dr eenigen tijd door directeuren van

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 1