IS0. 6603. Zaterdag 27 Augustus. A". 1 SSI. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DEZEB COURANTj Tw Leideo per 8 uiuddL1.1k Franco per post. Aftopderl^jke Nomsiers. DAGBLAD. PRIJS DEB ADVERTENTIESi Vu 1—4 regel*.l.®t Iedere regel meer0.17fc Grootere letter» uer plaatsruimte. SB, STADS-BEBICHTEN. BURGEMEESTER £n WETHOUDERS tan LEIDEN, Gezien het adres van S. STERN, vlceschhouwer, wonende te Leiderdorp, houdende verzoek tot plaatsing vaa eene slach terij in het pand in de Morschstraat N°. 2; Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 95); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Vrijdag den Oden Sept. a. s., 's voormid dags te elf uren, op het Raadhuis gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Bnrgemeester. 2G Augustus 18S1. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 36 Augustus. Er bestaat gelegenheid tot verzending der cor respondentie naar Ned. Oost-Indië door middel van het stoomschip „Torrington", waarvan do laatste buslichting aan het postkantoor te Rotterdam is bepaald op Zaterdag den 3den September a. s., des avonds te acht uren. Ten po9tkantore alhier moeten de brieven enz. dus uiterlijk des namiddags om kwart over vieren bezorgd zijn. Het zal Zondag a. s. 30 jaren geleden zijn dat de heer J. H. Donner door nu wjjlen den heer J. IT. Gezello Meerburg tot predikant bij do chris- telijk-gereformeerde gemeente alhier werd bevestigd. De collecte voor de scholen met den Bijbel heeft dit jaar opgebracht: te Sassenheina 59.05, te Hazerswoude f 239.25, to Gegstgeest f 220.10, te Alphen >en Aarlanderveen f 417, te Zwammerdam f 184.75, te Leiderdorp f 14'$. Voor het beroep naar de Christ-Geref. ge meente te Waddingsveen is door den heer Engel- brccht te Middelhamis bedankt. Ds. Van Spall te Leimuiden is beroepen naar Harderwijk. Dat twee bloedverwanten met eökander kib belen, gebeurt wel eens meer, maar dat vreemden gaan kibbelen over de vraag of twee (personen, die goed met elkaar overweg bannen, bloedverwanten tjjn, dat gebeurt ailleen maar in Leiderdorp, waar, eooals men weet, iemand gekozen is tot lid van den read, waarin reeds een halve broeder van hem zit ting beeft. De raad beweerde dat er tueschen beiden geen graad van bloedverwantschap bestaat die -de verkiezing volgens de Gemeentewet ongeldig zou doen zijn; de burgemeester beweerde van wèl, de beide broeders zeiden dat ze het niet weten en de Gedeputeerde Staten hebben het nu uitgemaakt dat de burgemeester gefiijk heeft, zoodat «r voor den heer P. De Graaf een nieuwe verkiezing moet plaats hebben. Genoemd college is ven oordeel dat er tue schen de heeren Buis en Do Graaf bloedverwantschap in den tweeden graad bestaat. In de jongste vergadering van de afdeeling „Noordwijk en omstreken" der Holl. Maatschappij van Landbouw werden de aftredende bestuursleden, de heeren P. Ciggaar en D. Van Konijnenburg, herbenoemd en de heeren jhr. A. A. Van Doorn en P. Alkemade Mz. gekozen als afgevaardigden ter algemeene vergadering. Toorts werd besloten adhaesie te schenken aan het voorstel der afdeeling Leiden om de noteering van de prjjzen der boter aan de Leidsche week markt op te dragen aan eene commissie, welke ▼oor do eerste maal door genoemd© afdeeling zal worden benoemd. Als lid der commissie zal worden voorgedragen de heer H. Pennings, landbouwer te Noord w ij kerhout. Met een enkel woord meenen wij verder melding te moeten maken van de eerste uitvoering - voor een beperkten kring van ouderen en belangstellenden dezer dagen gegeven door de kinderzaDgscbool te Noord wijk, onder directie van den heer H. Mens. Een 20-tal kleintjes gaven daar blijken van de vorderingen door ben in zang en mnziek gemaakt. Keurig en met gevoel werden de stukjes gezongen „Onze duinen" en „'s Avonds" de alge goedkeuring weg. 't Was recht aardig te o. m. droeg meene hooren boe door verstandige en juiste leiding de zilveren stemmetjes der lieve kleinen reeds in staat waren een aangenaam uurtje te verschaffen. Eere den directeur die blijkbaar geen moeite ontziet om bij do kleinen den smaak voor hetgeen goed en schoon is, aan te kweeken. Zijn streven worde meer en meer met een gewensebten uit slag bekroond. De heer H. M. Kuipers te Noordwjk-binnen is benoemd tot hoofd der school voor m. u. 1. o. te Schipluiden. Heden brengen de Koning en de Koningin een bezoek aan Arnhem. Den 14den September zullen ze van het Loo in de residentie terugkeeren. Gisteravond werd door den Prins van Oranje een bezoek gebracht aan den koninklijken grafkelder te Delft. Naar men verneemt, zal Z. K. H. zich eerstdaags voor geruimen tjd naar bet buitenland begeven. De gemeenteraad van Den Haag heeft gisteren met eenparige stommen besloten de aan do Haagsche Tramwegmaatsehapp j op 27 Mei verleende concessie met 1 Oct. a. s. in te trekken, indien niet aan alle bij die concessie gestelde voorwaarden is voldaan. Enkele leden wenschten den termijn reeds op 1 Sept. bepaald to zien, doch dat vond men wat al te vroeg. Voor do portrettenverzameling op Bronbeek is o. a. de beeltenis van onzen vroegeren tegenstander in Atjeh, Habib-Abdul-Rackman, ten geschenke ont vangen van den gepensioneerden luitenant-generaal, ■oud-commandant van het Indische leger G. P. De Neve te Leiden. Mejuffrouw K. H. Hengeveld is te Leeuwarden benoemd tot leerares in de Engelsche taal en letter kunde aan de middelbare meisjesschool aldaar. De heer J. J. L. De Roos, vroeger adsistent aan het postkantoor te Amsterdam en voor korten tjd op veraoek eervol ontslagen, is door den koning van Rumecië benoemd tot ridder in de orde van de Ster van Rumenië. Men -echrjft nit Miiïigen aan het N. v. d. D.: Dezer dagen hadden de hoofdofficieren van het 7de regiment infanterie de eer op het Loo aan den Konink- ljken discb genoodigd te worden. iDe Koning en de Koningin onderhielden zieh op do minzaamste wjze met den kolonel en overige hoofdofficieren, en Z. M. bewees bet regiment de eer gekleed in de uniform van kolonel van het 7de regiment zijne gasten te ontvangen en aan den disch een heil dronk in te stellen op de officieren van dat regiment. Reeds had Z. M. daags te voren een groot bewjs van belangstelling in het let der kampeerende troepen gegeven door, met het oog op het ongunstige weer, het hevel te geven dat de onderoff.eieren en man schappen ten spoedigste uit 's Rjks magazijnen van een tweeden deken zouden worden voorzien. Naar de „Zutf. Ct." meldt, is prinses Wilhel- mina dezer dagen door dr. Vlaanderen, to Apeldoorn, met gernstig gevolg ingeënt. Aan de min zal, wan neer hare taak is afgeloopen, een pensioen van 400 worden toegekend. Door burgemeester en wethouders der gemeente Almkerk is de heer J. J. Ter Laag Czn., candidaat- noiaris, benoemd tot brandmeester bj de brandwacht, in de plaats van den heer Ph. Van Dus6eidorp, die voor deze betrekking had bedankt met het oog op zijne benoeming tot lid van den gemeenteraad. Commissarissen van do Hollandscho Uzeren- Spoorwegmaatschappj hebben uit hun midden mr. F. Th. Westerwoudt tot voorzitter gekozen. De Koning heeft zijn adj. in buitengewonen dienst, den generaal jhr. W. J. A. Storm De Grave, inspecteur van het wapen der cavalerie, opgedragen om den keizer van Duitschland, wanneer deze de groote manoeuvres van het Duitsche leger in Hanover gaat bj wonen, aldaar te gaan complimenteeren. De gen. Storm De Grave zal bij die gelegenheid verge zeld worden door den lsten luit. jhr. W. J. P. Van den Bosch, ordonnance-officier des Konings. Bij den gemeenteraad van Rotterdam is inge komen van B. en Ws. een ontwerp van de voor waarden waarop de Bell-Telephoon-maatschappij van Amsterdam de concessie wil aanvaarden voor vijftien jaar. B. en Ws. eischen als aequivalent kos- telooze verbinding van dertig aan te wijzen plaat sen met het centraalbureau. Jaarljksche retributie wordt niet gevraagd. Zij achten den voorgestelden abonnementsprijs van 120 gulden te hoog, doch laten de beslissing over aan den gemeenteraad. - Voorts is ingekomen een afwjzend praeadvies op het adres van den heer Van der Garden uit Gouda voor do concessie voor een stoomtram en van den heer Symons een aanvraag tot concessie voor een stoomtram langs den linker Maasoever. - De ge- meentebegrooting bedraagt in ontvangsten en uit gaven f 4,475,586.4lL De derde lijst van de „Standaard" der Unie collecten geeft als totaal, verzameld door 75 locale comité's, f 32,125.08. Daaronder is begrepen de gift van f 5000 uit Amsterdam, de daar gecollec teerde 6120 en een gift uit Rotterdam van 4000, terwijl daar f 4000.40 gecollecteerd is. Door den minister van koloniën zijn de heeren mrs. G. J. A. Van Berckel, J. W. Ramaer, A. Lou don, A. Nuhout Van der Veen, P. L. A. Collard, H. L. E. De Waal, A. W. Van den Brandeler, A. Brouwer, II. Keppel Hesselink, T. Gatsonides, P. P. Andreas, H. H. A Neys en F. C. W. Stork gesteld ter beschikking van den gouverneur-generaal van Ned.-Indië, om te worden benoemd tot rechter lijk ambtenaar daar te lande. Z M. heeft den luit.-kol. J. J. F. Janssens, van het 5de reg. inf., op pensioen gesteld en het bedrag daarvan bepaald op 1755 'sjaars. Gemengd Nieuw». Voor de aanstaande tentoonstelling van door den werkman gekweekte bloemen en plan ten had heden van 's morgens tien tot 's namiddags vier uren de eerste inzending plaats. Door vele per sonen, die in het voorjaar van de commissie stekken hadden ontvangen, werd reeds een groot aaatal planten ingeleverd. Wj herinneren er aan dat hedenavond van zes tot tien uren aan de Stads- zaal opnieuw gelegenheid tot inzending is. Ook fraaie oudore planten, waarvoor afzonderl jke pr jzen worden uitgeloofd, kunnen worden ingezondeD. Toen wj bij de commissie bovenstaande inlich ting inwonnen, waren wj tevens in de gelegen heid een kjkje in de zaal te nemen. Wat ons, be halve het gehalte der inzendingen, vooral opviel, was de wjze waarop de tentoonstelling ditmaal is gearran geerd, geheel verschillend met die van vorige jaren. Zo getuigt van een b jzonderen smaak op dit gebied en maakt een zeer goeden indruk. Dit is ook trou wens niet te verwonderen, wanneer men weet dat de heer H. Witte zich thans voor deze zaak zeer interesseert en de regeling welwillend op zich heeft genomen. Wj wenschen èn inzenders èn bezoekers daarmede geluk. Wat van oude planten reeds inkwam, geeft inzon derheid mede reden van het geheel iets bijzonders te verwachten. Een 72-jarige voermansknecht is in de Jansstraat te Haarlem van een door hem bestuur den wagen gevallen, waardoor hij zoo belangrjk werd verwond, dat hij den volgenden nacht in het gasthuis aan de gevolgen is overleden. Te Schiedam is eene branderj van den heer A. Daalmeyer aan de Raam totaal door brand vernield. Eene daarnaast gelegen branderij van den zelfden eigenaar werd belangrjk beschadigd.

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 1