N°. 6552. Woensdag 29 Juni. A°. 1881. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Voor de Intèekenaren daarop behooren bij dit nummer van het Leidsch Dagblad de N°s. 118 tot 120 der Ingekomen Stukken van den Gemeenteraad. Invoer van Amerikaansch vleesch. LEIDSCH PRIJS DEZER COURANT: Toot Leiden per 8 maanden.1.10» Franco per posta 1.40» Afzonderlijke Nommers.(MEE PRIJS DER ADVERTENTIES: Tas 16 re je la.1.08. Iedere regel meer0.17$. Groeten lettert naar pUatsrnimta. 8TADS.BERICHTEN. BURGEMEESTER es WETHOUDERS der Ge meente LEIDEN, Ontvangen hebbende eene missive van den-heer Inspecteur voor het Geneeskundig Staatstoezicht in Zuid-Holland, waarin wordt medegedeeld dat onder eene partij uit Amerika ingevoerde hammen verscheidene waren, die trichinen bevatten, terwijl het te voorzien is dat de invoer in Nederland, nu in verschillende landen de invoer van Amerikaansch vleesch is verboden, nog zal toenemen; - vestigen de aandacht van de ingezetenen op het gevaar dat in het gebruik van door trichinen besmet vleesch gelegen is en manen hen aan, om bij het gebruik van varkensvleesch vooral te zorgen, dat het zóó, en zóólang gekookt of gebraden worde, dat de kook hitte tot het binnenste van het vleesch doordringt, waardoor de trichinen, wanneer het die mocht be vatten, gedood worden en het gevaar weggenomen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE KANTER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 28 Juni 1881. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN; Gelet op art. 17 der verordeDiDg van den 28sten October 1SS0, houdende reglement voor een Hoogere Burgerschool voor Meisjes te Leiden (Gemeenteblad n°. 1 van 1881); Brengen ter kennis van belanghebbenden dat de toelatingsexamens van leerlingen voor de eerste of laagste klasse der Hoogere Bur gerschool voor Meisjes zullen plaats hebben in het schoolgebouw aan de Oude Vest op Donderdag den 7den en Vrijdag den 8aten Jnli a. a„ des voormiddaga van 0 tot II uren en des namiddags van 2 tot 4 uren, alsmede op Zaterdag den 9den Juli a. a. alleen des voormiddags van 9 tot 10 aren. Burgemeester en Wethoaders voornoemd, Leiden, DE KANTER, Bargemeester. 28 Juni 1881. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, 28 Juni. De Tweede Kamer heeft heden de ge meente Lelden weder in het onroorwaar* «lelijk bezit der Ruïne gesteld. De commissie van financiën heeft geene be denkingen tegen de in hare handen gestelde voor dracht van B. en Ws. tot af- en overschrijving op de begrooting dienst 1881 van een bedrag van f 2000, voor de vernieuwing der bevolkingsregisters in verband met de vaststelling van den uitslag van de zesde algemoene tienjarige volkstelling, waarom zij derhalve den raad in overweging geeft den over- gelegden staat tot genoemd bedrag vast te stellen. B. en Ws. geven, onder overlegging der betrek kelijke stukken, aan den raad te kennen dat bij hen geene bedenking is tegen het verzoek van G. J. Mullers Jr. om eervol ontslag uit zijne betrek king van tweeden leeraar in de gymnastiek aan de openbare middelbare en lagere scholen alhier, met ingang van 1 Sept. a. s. Tevens wordt door hen, na den voorzitter der commissie van fabricage te hebben gehoord, gunstig geadviseerd op het verzoek van N. H. Doove, om een sloep te leggen op den openbaren gemeente grond vóór zijn huis, op den hoek van de Hoog landsche Kerkgracht en den Ouden Rjjn, mits de stoep worde gelegd binnen de aan te wijzen rooiing. De vergadering der deelnemers aan het hulde blijk, prof. Harting bij gelegenheid van zijn 40-jarig professoraat den 19den Oct. a. s door vereerders, vrienden, oud-leerlingen en leerlingen aan te bieden, zal plaats hebben op Zatendag, 2 Juli a. b., in het gebouw voor Kunsten en Wetenschappen te Utrecht, des veormiddags te 11 nren. Zij, die nog wenschen deel te nemen, worden uitgenoodigd vóór dien tjjd hunne geldelijke bijdrage, zoo het kan met hun portret, toe te zenden aan dr. H. F. Jonkman te Utrecht. Naar aanleiding van den twijfel die bestaat nopens de beantwoording der vraag, of de majoor of kapitein-kwartiermeester in vredestijd al dan niet de bewegingen van den staf van het corps, waartoe hij behoort, moet volgen, heeft de minister van. oorlog - in afwachting eener nadere regeling van dit onderwerp - bepaald: wanneer de staf van een corps tijdelijk het garnizoen verlaat ten einde te kampeeren, deel te nemen aan veldoefeningen op groote schaal en dergelijkeD, blijft de majoor of kapitein-kwartiermeester met zijn bureelpersoneol in garnizoen achter tot voortzetting zijner werk zaamheden. Door Ged. Staten van Zuid-Holland ie voor gesteld om het subsidie van f 100,000, vroeger toe gestaan ten behoove der droogmaking van plassen onder Reeuwijk aan de heeren Yan Hall en Montijn - wier concessie echter sedert is vervallen - thans toe te kennen voor gelijk doel aan de heeren Mahlstede c. s. indien hun de gevraagde concessie wordt ver leend, daar nu èn een verbeterd plan èn de per soonlijkheid der adressanten het slagen hunner onder neming waarschijnlijk maken. Op de voordracht voor hoofd der Christelijke school te Uithoorn zijn geplaatst de heeren: A. Yan der Sluis te Alphen aan den Rijn, E. Yan Loo te Nieuwerbrug en D. Yan der Valk te Capelle aan den IJsel. De te Nieuwkoop gehouden collecte ten be hoeve van het fonds tot aanmoediging en onder steuning van den gewapenden dienst in de Neder landen heeft opgebracht de som van f 20.31|. De raad dier gemeente heeft besloten de jaarwedde van den heer Landsman, hoofd van eene der openbare lagere scholen, met ingang van 1°. Jnli te verhoogen met f 100, en aldus vast stellen op f 900. Tot juryleden voor de in Juli te Gent te hou den tentoonstelling van vee, boter, kaas enz. zijn benoemd de volgende Nederlanders: dr. Mulder te 's-Hage, Hombach te Hulst, Oêle te Kapelle (Goes), Van den Bosch te Goes, Jules Yan Hasselt te Kam pen, G. Best te Hoorn, J. Herrewijn Jzn. te Aar- landerveen, J. Breebaart Kzn. te Winkel. Op het huis „De Pauw" is gisteren een groot kinderfeest gegeven ter eer© van den negenden verjaardag van prins Willem Frederik Herman Otto Karei Von Wied. De heer Ockhuyaen, van Rotterdam, was met de leiding van het feest belast. Omtrent de nieuwe organisatie bjj de Holl. IJzeren-Spoorweg-Maatschappij kan het Hbl. nader het volgende mededeelen. De nieuwe afdeeling, als hoofd van welke de heer Van Hasselt zal optreden, als chef van exploitatie, zal in zich bevatten de afdeelingen „goederenvervoer" en „mouvement". Als chef van de afdeeling „goederenvervoer" treedt op de heer Bakx, thans algemeen goederenagent. De chef der afdeeling „mouvement" is nog niet benoemd, daar de ambtenaar, die er voor bestemd was, inmid- dels een anderen werkkring kreeg te Rotterdam. In verband daarmede zal de nieuwe organisatie denke lijk niet voor October ingaan. In verband met de opzegging tegen 8 Novem ber a. s. van het handelsverdrag tusschen Neder land en Frankrijk heeft de Kamer van Koophandel en Fabrieken te 's-Hage, hoewel overtuigd dat de belangstellende aandacht van den minister vanbuiten- landsche zaken op dit onderwerp gevestigd blijft, in een adres aan Z. Exc. den wensch geuit dat het onze regeering gelukken moge het daarheen te leiden, dat de voorloopige en tijdelijke toestanden, waarin onze handel en nijverheid, met betrekking tot deze aangelegenheid, sinds zoolang verkeeren, eindelijk mogen plaats maken voor een staat van vastheid en bestendigheid. De Kamer wijst er op, dat het belang van onzen handel en nijverheid bjj dat verdrag veel nauwer is betrokken dan tot dusver van regeeringswege open baar gemaakte statistieke mededeelingen doen ver onderstellen, want terwijl volgens de Nederlandsche handelstabellen in de jaren 1879 en 1880 en het eerste kwartaal van 1881 uit Frankrijk naar Neder land geenerlei uitvoer zou hebben plaats gehad mot name van piano's, manufacturen en koperwerken, is het van algemeene bekendheid hoe de Fransche handel ons land inzonderheid met de eerstgenoemde arti kelen overstroomt. Naar het oordeel der Kamer kan eene zoo onjuiste voorstelling alleen verklaard worden uit de omstan digheid, dat de hoeveelheden, voor ons land bestemd, en omgekeerd van hier naar Frankrijk uitgevoerd, zijn opgenomen onder de cjjfers van in- en uitvoer tusschen Frankrijk en België, wijl onze in- en uit voer uit en naar Frankrijk alleen over laatstge noemd Rijk kan geschieden. De Kamer koestert de hoop, dat de te dezer zake te voeren onderhandelingen, door het beleid van den minister, de uitkomst moge hebben, die voor den tegenwoordigen gedrukten toestand van onzen handel en nijverheid zoo bijzonder gewenscht is. Morgen herdenkt de heer J. A. Paradis zijn veertigjarige bekleediig van den bisschopszetel te Roermond. Er zijn toebereidselen gemaakt om dien dag luisterrijk te vieren. De batterijen van het 3de regiment veld artillerie zullen in de maanden Jnli, Augustus en September a. s. tot het houden van practische oefe ningen op de heide tusschen Heeze en Someren in de provincie Noord-Brabant kampeeren. De leiding der oefeningen wordt opgedragen, van 21 Juli tot 29 Augustus, aan den luitenant-kolonel G. G. A. Schwarz en, van 29 Augustus tot 14 September, aan den majoor F. Knoote. Met den administratieven dienst in het kamp wordt belaBt de 1 ste luit.-k wartierm. Yan Goor, van het 3de regiment veld-artillerie. Een koninklijk besluit, in werking getreden den lsten Juli jl., bepaalt dat aan ieder officier van het leger in Ned. Indië, die in Nederland tot die be trekking benoemd wordt, vóór zjjn vertrek uit het moederland, een gratificatie van 1000 wordt uit betaald, als tegemoetkoming in de kosten van uit rusting. Die gratificatie wordt ook genoten door alle officieren, die van het leger in Nederland wor den overgeplaatst bij het leger in Ned. Indië, tenzij de overplaatsing geschiedde nadat de officier als gedetacheerd naar Ned. Indië is vertrokken. De minister van oorlog brengt, ten vervolge- op de vroegere aankondiging betreffende het toe- latings-examen tot de Koninklijke Militaire Academie, ter kennis van belanghebbenden, dat het getal plaatsen voor den dienst hier te lande met vijf wordt vermeerderd, welke plaatsen ten goede komen van het wapen der artillerie. Het geheele getal plaatsen bedraagt alzoo vijf en zeventig, waarvan vijf en dertig voor den dienst in Oost-Indië. De gewone audiëntie van den minister van marine zal Vrijdag a. s. niet plaats hebben. Het stoomschip „Utrecht", van Batavia naar Rotterdam, vertrok gisteren van Suez; de „W. A. Scholten", van Nieuw-York naar Rotterdam, pas seerde Zondag-middag bij Scilly's; de „Maas", van Rotterdam naar Nieuw-York, passeerde denzelfden, middag bij Dover. Gemengd Nieuws. Gisteren zijn eenige jongens in politie- bewaring gesteld, die zich schuldig hadden gemaakt aan het verbreken van eenig latwerk aan de school bij het Plantsoenen heden wederom eenige jongens, die zich van een pakje goudpapier hadden meester gemaakt en dat onderling verdeeld.

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 1