keurmeesters het vleesch hadden afgekeurd, waarna het onder toezicht der politie is begraven. In de afgeloopen week is te Katwijk de geheele vloot voor harden noordwestenwind aan gekomen. Tien buitenlekvisschers besomden 100 a 150 in 8 tot 12 dagenbinnenlekkers 30 a 70 in 2 dagen. Voor tarbot werd besteed f 2 a f 10, tong f 0.15 a 0.70, kabeljauw f 1 a ƒ2.50. Bunschol gold 0.25 a 0.40 per stukbinnenlek- 3.25.a f 4.60 en buitenlek-6.25 a 8 per mand; zeesterren f 11 a 13 per kar. In de nabjjheid van Rjjswjjk is Vrijdag avond de heer R. N. G. B., student aan de Poly technische School te Delft, door het onvoorzichtig op- en afspringen van den tramwagen gevallen, met het ongelukkig gevolg dat deze hem over het rechterbeen is gegaan en dit gebroken werd. Nadat de gewonde op een in de nabijheid aanwezig voer tuig was nedergelegd, is hij, nadat hem te Rijswijk de eerste heelkundige-hulp was verleend, naar Delft getransporteerd en in het gasthuis opgenomen, waar hem onmiddellijk het been is geamputeerd. In het nieuwe Hotel des Indes te 's-Hage, in welks frontespies thans het vergulde wapen van Batavia een goed figuur maakt, zijn reeds de eerste logeergasten aangekomen, hoewel de 1ste Mei is vastgesteld als de dag der definitieve opening der inrichting. Gisteren werd in het hotel een groot familiefeest gehouden. Een gelukkig echtpaar te Amsterdam, dat dezer dagen zijn gouden huwelijksfeest vierde, heeft aan verschillende inrichtingen van liefdadig heid, zoowel in de hoofdstad als elders, de belang rijke som van 50,000 geschonken. Volgens het N. v. d. D. is het toppunt van dressuur bij Carré te Amsterdam vertoond door het voorbrengen van een in vrijheid gedres seerd varken. Hetgeen de clown "Wolf met zijn zonderlingen viervoeter deed, bewees dat dit beest nog niet zoo dom of onwillig is als men gewoonlijk aanneemt. Integendeel, met zekere bonhomie leent het varken zich tot de beginselen der dressuur, het volgt zijn meester niet minder getrouw dan „Mamoud" den directeur, het gaat dood liggen, het verricht den barrièresprong, en aan het slot verzuimt het ook niet te gehoorzamen aan het „debout." Al deze dingen doet het onder een wel behaaglijk geknor. In een der seinzalen van het rijkstele graafkantoor te Amsterdam brak Zaterdag-avond eensklaps een zware binnenbrand uit, die de zalen onmiddellijk in dikken rook hulde. Met behulp der extinoteurs trachtten de ambtenaren zei ven aanvan kelijk de vlammen, die zich inmiddels verhieven, te blusschen, doch de brandweer, onmiddellijk ge waarschuwd, was spoedig ter plaatse en slaagde er in, in weinige oogenblikken het gevaar af te wenden. - Naar men verneemt, is het gutta-percha van ver scheidene bundels draden geheel afgesmolten, doch de gemeenschap werd gelukkig geen oogenblik ge stoord. De directeur was dadelijk aanwezig en het technisch personeel heeft gedurende den nacht alle draden door nieuwe vervangen, zoodat het onheil geen verdere gevolgen zal hebben. Men vermoedt dat de brand ontstaan is ten gevolge van een gaslek. Op den Zeedijk te Amsterdam overreed een rijtuigje, waarin twee personen gezeten waren, een jongetje van 13 jaar. Twee wielen gingen over den hals van den knaap, die voor dood naar het binnengasthuis werd vervoerd. „De vier of vijf man zullen vervangen worden door één man met een degen op zijde en eene zwarte pluim op den hoed." Deze verwisseling van personeel wordt te Amster dam gebracht in - den stoet voor begrafenissen. Een degen op zijde en een pluim op den hoed! "Waar is dat goed voor? vroegen we ons af. Wat vertegenwoordigen een degen en een pluim om ze bij een begrafenis te doen voorafgaan? Dat men van de vier menschen die vooruitgingen er drie tehuis laat, omdat ze toch evenmin als n°. vier er iets bij te doen hebben, behalve vooruitstappen, laat zich verklaren; maar waarom dien eenen overgeblevene nu zoo uitgedost met dingen, vreemd aan de zaak, dat vatten wij niet. Niemand zal bij het voorbij trekken van den stoet ernstiger gestemd worden, wanneer hij hem ziet vooruitgaan door zoo'n man in een maskeradepak. (Arnh, C.) Te Yisé bij Maastricht is een huis inge stort boven de hoofden van eenigo personen, die bij een overleden bloedverwant de lijkwaak deden. Een jongeling werd met verbrijzelde hersenpan en een vrouw met. een gebroken been onder do puinhoopen weggehaald. Onachtzaamheid in een aangrenzend in aanbouw zijnd pand was de oorzaak van het ongeval. Volgens de Zutf. Crt. is de brand te Zutfen ontstaan doordien een 12 jarige knaap in bed lag te lezen bij een brandende kaars, welke op de waschtafel stond. Die kaars kan zijn uitge brand of omgestooten, in ieder geval, de bedgordijnen van de dicht bjj elkaar staande ledikanten hebben vlam gevat. In de kolenmijn te Fontaine-l'E vêque, nabij Bergen in België, heeft eene ontploffing plaats gehad, waarbij tien personen het leven hebben verloren. De beul, die bij de executie van Russa- kofï en zijne mede-veroordeelden zoo onhandig te werk ging, heeft 250 stokslagen ontvangen. Het is gebleken dat hij totaal beschonken was; toen do geneesheer, die de executie bijwoonde, hem deed opmerken dat de strop niet goed om den hals van Russakoff gelegd was, antwoordje de beul: „Het doet. er niet toe; zoo zal het ook wel gaan. Maar als ik u eens moet ophangen zal ik het beter doen". Do berichtgever der „Kölnische Zeitung", die het bovenstaande mededeelt, meldt verder nog dat vrouw Ilelfmann eerst niet wilde gelooven dat al hare mede-veroordeelden waren opgehangen, daar zij vast geloofd had dat ten minste Sofie Perowska gratie ontvangen zou hebben. Maar toen men haar do dag bladen gaf, waarin het feit vermeld stond, viel zij flauw. Toen zij was bijgekomen, werd haar voor gehouden dat eene volledige bekentenis haar voor hetzelfde lot zou kunnen vrijwaren. Zij moet daarop eenigen tijd om zich te bedenken gevraagd hebben en daarna belangrijke inlichtingen gegeven hebben, ten gevolge waarvan één der voornaamste nihilisten in hechtenis genomen werd. Volgens een officieel rapport is in 1880 te Londen de dood van 101 personen door gebrek aan voedsel veroorzaakt of verhaast. Een der per sonen, van wie dit met zekerheid gebleken is, werd stervende gevonden terwijl hij eene beurs met zes gouden souvereinen in zijne hand geklemd hield. Te Antwerpen heeft een fatsoenlijk ge kleed Engelschman, van een ander vergezeld, in een wisselkantoor eene portefeuille met tusschen de veertig- en vijftigduizend franken gestolen. Zij lieten eenig geld wisselen en op het oogenblik dat de dame, die hen hielp, zich bukte naar eene lade, stak de dief de hand door het loket en het tweetal zette het met den buit op een loopen. Zij zijn niet achterhaald. Aan de begrafenisplechtigheid van Nikolaas Rubinstein të Moskou namen meer dan 70 deputaties deel; elk legde een krans op het graf, die 250 roebel kostte. De hoogste aristocratie der stad volgde met Anton Rubinstein en diens zoon den lijkwagen, daarna kwamen 3 a 400 equipages. De gouverneur vorst Dorgarukoff behoorde tot de talrijke aanwezigen. Rubinsteins lijk rust in het klooster van Danilowsky tusschen dat van den be roemden dichter Gogol en dat van vorst Tscherkasky. Maynard, een Engelsche koetsier in dienst van gravin Karolyi te Pest, verdween eenigen tijd geleden, nadat hij 2 maanden loon had ont vangen. De politie deed onderzoek en men verneemt dat de man werd geworgdnadat alles, wat hij bij zich droeg, hem was ontnomen, werd het lijk in stukken gesneden en in een riool geworpen. De moordenaars - het zijn er twee - zijn gearresteerd en hebben hun misdrijf bekend. BUITENLAND. Frankrijk. De commissie van vijftien leden voor de munt- conferentie kwam Zaterdag te Parijs bijeen. Nadat de heer Cernuschi bedankt had, werd dr. Vrolik, afgevaardigde voor Nederland, tot voorzitter der commissie gekozen. De heeren Cernuschi en Horton zjjn met het opmaken van een voorloopig ont werp belast. Informatiën uit Tunis doen vermoeden dat de overdreven vrees der Europeanen aldaar een gevolg is van het antwoord van den bey, die zeide dat hij niet voor de veiligheid der Europeanen kon in staan zoo de Franschen binnenrukten. De heer Roustan moet daarop, naar men zegt, geantwoord hebben dat hij aan alle Europeanen, die zich al te beangst maken, een schuilplaats aanbood op het Fransche consulaat. De „Times" verneemt uit TunisDe Krumirs hebben hunne volledige en onvoorwaardelijke onder werping aan Ali-boy aaugeboden. - Onder de Europeesche bevolking vreest men dat het opruk ken der Fransche troepen een opstand zal veroor zaken van de Arabieren over eene groote uitge strektheid. De Maltesers hebben aan de overheden te Malta per telegraaf het verzoek gericht, dat een Engelsch oorlogsschip naar Tunis gezonden zal worden. Volgens inlichtingen van goed onderrichte zijde te Berljjn ontvangen, zal de Parijsche munt- conferentie zonder eenigen uitslag blijven. Von Bis marck is beslist voor het behoud van den gouden standaard; evenzoo Engeland. De opbrengst van de indirecte belastingen en inkomsten van Frankrijk overtroffen voor de eerste helft der maand April de raming met 14,398,000 fr. Uit Algiers wordt gemeld dat een bode van Laghouat is aangekomen met het bericht dat de 400 man, ter hulpe van de overblijfselen der expeditie van kolonel Flatters afgezonden, slechts 12 man hebben kunnen redden; zij waren van gebrek en vermoeienis uitgeput. De luitenant Pobéquin met vijftien man waren van honger omgekomen. In het geheel zijn twintig man van de expeditie gered. G root-OBri taniiië. Eene depeche van den onderkoning van Indië be vestigt dat de ontruiming van Kandahar op vrede lievende wijze heeft plaats gehad. Binnen zes dagen zal de straf van geeseling opgehouden hebben wettig te zijn in het Britsche leger binnen het moederland. Binnen drie maanden na dien datum zal diezelfde bepaling ook voor de Britsche garnizoenen elders in Europa, in "West- Indië, Canada en Amerika in werking treden; en op den eersten dag van 1882 zal de tuchtiging van militairen aan den lijve afgeschaft zijn, overal waar de Britsche vlag waait. Aan de „Times" wordt uit Nieuw-York be richt, dat de tentoonstelling waarschijnlijk uitgesteld of opgegeven zal worden. Het lijk van lord Beaconsfield is gisterochtend per spoortrein naar Hughenden vervoerd. Öostenr.-Hong. Monareliie. De keizer heeft aan baron Van Haymerle in eene audiëntie het grootkruis der Stefanus-orde overhandigd. De begrootings-commis8ie van het Huis der Afgevaardigden heeft het wetsontwerp betreffende de conversie der goudrente goedgekeurd. Rusland. Uit Grodno wordt aan de „Golos" gemeld: Naar aanleiding van geruchten, volgens welke bij het aan staande Paaschfeest eenige kerken, die ondermijnd zouden zijn, in de lucht zouden springen, is op be vel van den gouverneur een onderzoek gedaan in alle aan de kerken belendende kelderruimten, welk onderzoek de algeheele ongegrondheid dier geruchten heeft aangetoond. Uit St.-Petersburg wordt aan de half-offieiëele „Politische Corresp." van Weenen geseind, dat het winterpaleis en het Anitschkoff-paleis door ijzeren hekwerk worden omgeven, gelijk aan dat, waar door de oorlogsschepen zich tegen torpedo's beveiligen. Men is aldaar algemeen van gevoelen dat, ingeval de grootvorst Nicolai Constantinowitsch niet spoedig tot het besluit mocht komen, den eed van trouw aan keizer Alexander III, zijnen neef, af te leggen, hij dan gevaar loopt binnenkort in Schlüssenburg of in eenige andere versterkte plaats geïnterneerd te worden. Telegrammen. ALGIERS, 24 April. Zekere gisting, veroorzaakt door de opruiingen van een marabout, heerscht in het district Geryville der provincie Oran. Een offi cier, die met vier spahis op verkenning was uitge zonden, zou gedood zijn. De telegraafdraad tusschen Geryville en Efrendah is afgesneden. Pogingen om gisting onder de bevolking te verwekken zijn ontdekt in verscheidene plaatsen van Algerië, met name te Oran. Alle voorzorgs maatregelen zijn genomen. De troepen zijn van het kustland, waar hunne tegenwoordigheid nutte loos was, weder naar de garnizoensplaatsen in het binnenland vertrokken. - Van het eiland Tabarka is geen nieuws. LISSABON, 24 April. Officiëel is geconstateerd dat in het lazaret geen geval van gele koorts zich heeft voorgedaan. BONA, 24 April. De colonne-Logerot is Tunis binnengerukt en thans gekampeerd bij Oued-Mel- legue, halfweg tusschen de grens en El Kef. Tot dusverre heeft zij geen wederstand ontmoet. Zware stortregens maken den bodem zeer glibberig. De zee staat reeds twee dagen zeer hoog en dus is voor het oogenblik een landing op Tabarka onmogelijk.

Leidsch Dagblad | 1881 | | pagina 2