Lamsvleesch. DE &RACIEUSE, j. w. F. COUVÉ Vrijwillige Verkooping, OPENBARE VERKOOPING, oïtH TANDPIJN van het TAND-ELIXIR| Vervolg der Advertentie». 3n© ir EERWAARDE BERTH) «muiten f 1.317% per drie maanden. Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. Onlangs zou in het dorp Parkany in Besarabië een huwelijk voltrokken worden tusschen een officier en een rijk meisje. De plechtigheid werd echter gestoord door de komst van iemand, met dit gevolg dat de bruid uit de kerk vluchtte, en voor men begreep waar zij kon gebleven zijn, had de ongelukkige zich op het kerkhof aan een kruis opgehangen. In Frankfort is bericht gekomen dat de voortvluchtige bankiers Sachs door de regeering van Chili uitgeleverd zijn en in handen van de justitie gesteld werden om naar Duitschland terug gebracht te worden. Een boer die de markt te Grattières fAlpes Maritimes) had bezocht, liep onder het naar huis gaan bij een molenaar van zijn kennis aan om over zaken te spreken. Bij het verlaten van den molen werd hij door een der wieken met zulk een kracht getroffen, dat hij een ontzettend eind in de lucht geslingerd werd. Bij het neer komen verbrijzelde hij zich de hersenpan tegen den grond en was onmiddellijk een lijk. Te Londen heeft Dinsdag-middag, in het oostelijk gedeelte, een zoo dikke mist gehan gen, als men zoo vroeg in het jaar sedert 1854 niet gezien heeft. Op vele plaatsen in het noorden van Schotland is sneeuw gevallen. In de buurt van Eort William lagDinsdag-ochtend een halven duim dik ijs. De Maatschappij van den Londenschen en Noordwestelijken Spoorweg heeft 100 pd. st uitgeloofd voor het ontdekken van den persoon of de personen, die het dynamiet op de spoorwegbaan bij Bushey nederlegden. De Italiaansche kommiezen hebben een smokkelaarsbende ontdekt, tegenover welke ze ge heel machteloos zijn. Een horloge-fabrikant te Laguno, in Zwitserland, heeft namelijk eenige hon derden postduiven afgericht, die geregeld naar het land waar de citroenen bloeien van uit de Zwit- sersche bergen hun vlucht nemen en even gere geld in korven gepakt derwaarts terugkeeren. De smokkelwaar bestaat in een fijn gouden dames horloge, dat aan een van hunne pooten bevestigd is. De vernuftige speculant maakt zich sterk op die wijze iederen dag een 50-tal horloges, zonder veel risico, en natuurlijk zonder een halven cent rechten te betalen, in Italië in te voeren. BUITENLAND. Frankrijk. Félix Pyats nieuw blad, de „Commune", be helst in haar eerste nummer eene door hem en zes andere „geamnestieerden", o. a. Cluseret, on- derteekende verklaring, waarin deze heeren, na ontkend te hebben dat men van de wedergekeerde Communards op eenige dankbaarheid aanspraak heeft, opmerken dat de Kamers met hare amnestie wel wetten kunnen maken, maar het recht niet in misdaad en misdaad niet in recht kunnen verande ren. „Wij keeren terug", aldus eindigen zij, „met dezelfde vlag en hetzelfde vaandel, om de worste ling te hervatten op het punt, waar wij gebleven zijn, ondanks alles getrouw aan het recht, gereed om tot het uiterste den eenigen Souverein te dienen, dien wij ooit gediend, wien wij ooit trouw gezworen hebbenden eenigen, die ons geamnestieerd heeft, het volk ja. Een dag vroeger dan de Kamer, den 20sten Juni, heeft het volk van Parijs, door den galeiboef Triuquet te verkiezen, ons Prankrijk en onze rechten en namen hergeven." Naar men verzekert, zal de eerste hande ling van het nieuwe ministerie bestaan in het verzenden van eene circulaire, waarin vermeld wordt dat niets veranderd is in de vredelievende strekking van Prankrijks buitenlandsche staatkunde. Daar de binnenlandsche staatkunde van het nieuwe ministerie die van de meerderheid van het vorige moet zijn, gelooft men niet dat er reden zal bestaan om de Kamers vroeger dan anders bijeen te roepen. Italië. De illuminatie, welke Maandag 11. wegens den regen niet plaats kon hebben, is Dinsdag te Rome gehouden en zeer schitterend geweest. Uit tal van gemeenten zijn Maandag door de overheid aan den Koning en den waarnemenden burge meester van Rome telegrammen van gelukwensching gezonden; o. a. kwam er ook een van admiraal Pincati van het pantserschip „Roma" voor Gravosa. De koning, die niet te Rome was, heeft op een hem gezonden telegram van het Romeinsche gemeente bestuur geantwoordWas de teruggave van Rome aan Italië de hoogste roem van Victor Emmanuel, het tot de hoogte van zijne nieuwe bestemming op te voeren, zal de eerzucht zijn van mijne regeering" Groo1>Brltanni& Luidens een telegram uit Kaapstad van giste ren hebben 1200 Basuto's den 20sten dezer de stad Mohaleshoek aangevallen5000 Basuto's vie len den volgenden dag de stad Mafeteng aan. Op beide plaatsen duurde de strijd den geheeleu dag, maar de Basuto's werden ten slotte teruggeslagen. Gfvielieiilaiid. Uit Athene zijn berichten ontvangen, die dui delijk toonen hoe- men zich daar op zeer ernstige gebeurtenissen voorbereidt. De sluiting der univer siteit te Athene, gedurende den aanstaanden winter die met het oog op een mogelijken oorlog is be volen - men zegt dat reeds 1000 studenten in het Grieksche leger hebben dienst genomen, - is even opmerkelijk als het voortzetten der Grieksche toebereidselen voor eene mobilisatie en het aan koopen van oorlogsbehoeften. Ook doen de beraad slagingen aan het Russische hof te Livadia en het derwaarts ontbieden van hooggeplaatste Rus sische staatslieden en generaals zien dat men ook van Russische zijde ernstige gebeurlijkheden in overweging neemt." Turkye. In de nota van de Porte betreffende Monte negro aan de ambassadeurs wordt gezegd dat zij Dulcigno zal afstaan op de volgende voor waarden 1°. dat er geen demonstratie der vlo ten meer plaats hebbe voor quaestiën betref fende Montenegro, Griekenland of Armenië; 2°. dat het naleven der beginselen van het natuurlijk en algemeen recht gewaarborgd worde met betrek king tot het geloof, de eer en het leven der Mahomedaansche en christelijke inwoners van het afgestane grondgebied3°. dat de grenslijn ge trokken worde langs den oostkant van het meer van Scutari, zoodat bepaaldelijk Dinosch en Grouda aan Turkije blijven zullen; 4°. eene verbintenis dat er in de toekomst niets meer aan Montenegro zal behoeven te worden afgestaan. De nota eindigt met nogmaals te wijzen op de gevolgen van eene mogelijke demonstratie. Telegramaieii. RAGUSA, 24 September. Ingevolge de gis teren gehouden beraadslaging is Seymour heden met het jacht „Helicon" naar Cattaro gestevend, om van daar naar Cettinje te gaan, persoonlijk de stellingen der Montenegrijnen op te nemen en naar gelang daarvan zijne maatregelen te nemen. ANTIVARI, 24 September. Ondanks de tegen spraak van de „Times", wordt het bevestigd dat de Albaneezen op 17 dezer het garnizoen van Dulcigno verjaagd hebben. M arkttoerioliten. Leiden, 24 September. Ter markt werden heden aangevoerd Paarden 5 stnks 110 a 160. Ossen 12 sinks 105 a 195. Stieren 106 stuks 48.a f 220. Veulens 20 stuks f 80.a f 110.Melkkoeien 140 stuks 135.a 265.Kalfkoeien 8 stuks 160.a 270.Varekoeien 134 stuks 90.a 188.Vette koeien 10S stuks f 158.a 300. Kalveren (vette) 52 stuks 36.a ƒ102.Kalveren (magere) 17 stuks 5.50 a 18.Graskalveren 76 stuks 17.a 58.Hamels (vette) 920 stuks 18.a f 34. Hamels (magere) stuks a fOoien (magere) 850 stuks 9.a 16.Ooien (vette) stuks f a Lammeren ^magere) stuks a f Lammeren (vette jarige) stuks a f Var kens (magere) 82 stuks 16.a 34.—. Varkens (biggen) 290 stuks 6.25 a 14. Ter markt aangebracht 584 runderen, 69 kalveren, 1770 schapen. Delft, 23 September. Algemeen was de handel ter graanmarkt tot ferme prijzen wat levendiger. Westlandsche tarwe 1 9.a 11.Zeeuwsche 10.a 11.50, Westl. rogge 6.a ƒ6.76, Zeeuwsche 7.a/8. Chevalier gerst 6.50 a 7.25, lVestl. zomergerst/5.50 a 6.50, Korte haver 5.a ƒ5.50, Lange 2.50 a/4.50. Duivenboonen 8.a 8.50, Paardenboonen 7.25 aƒ8.Bruine boonenƒ10. a ƒ18.Groene erwten ƒ9.a ƒ12.Witte erwten 8.a f 8.50. Koolzaad 10.a 11. Aan de stadswaag werden gewogen van 17 tot 23 September: 4 pot ten, 1 vierde, 698 achtsten en 71 zestienden vaten boter, wegende te zamen 14,790 kilogrammen. Prijs 68 a 78 het vierde 1.70 a 1.95 het KG. HORLOGE MAKER, BLIJFT ZICH BIJ VOORTDURING AANBEVELEN. Woonplaats: Academie. De ondergeteekende heeft de eer zijn geëerden Begunstigers en Stadgenooten met deze bekend te maken, dat bij hem, evenals in vorige jaren, verkrijgbaar is best IiAlMfë'inLl&lESClI. Zich min zaam in uwe gunst en recommandatie blijvende aanbevelen, Breestraat F. 51. A. SLOK. Leiden, 21 September 1880. te Nieuwveen, op Donderdag 30 September bij opveiling en op Donderdag 7 Octo ber bij afslag, telkens des voormiddags te 11 uren, in den Gouden Leeuwaldaar, ten overstaan van den te Leiden gevestigden Notaris P. J. BROEKHOFF, van: Een WOONHUIS, tevens ingericht tot en waarin sedert jaren met goed gevolg is gedreven Winkel in Kruidenierswaren en Herberg, ter grootte van 2 aren, benevens Tuin ter grootte van 5 aren, 30 centiaren. Een PAKHUIS ingericht tot Stal ter grootte van 1 are, alles in de kom der gemeente Zeven hoven, kadastraal bekend Sectie B, Nos. 424, 425 en 709. Nadere inlichtingen te bekomen ten kantore van gemelden Notaris P. J. BROEKHOFF te Leiden, Noordeinde 39. in het Heeren-Logement aan den Burg binnen Leiden, bij opbod Zaterdag 2, bij afslag Zaterdag 9 October 1880, telkens des avonds te zeven uren, van Een HEERENHUIS en ERF te Leidenaan het Utrechtsche Veer, N°. 10, tegenover de Heeren gracht, Kadaster Sectie D, N°. 89, groot 1 roede, 15 ellen. Dit perceel heeft beneden: een ruime Gang, Zijkamer en suite, beide behangen en met Stook plaats, eene nette Keuken met Regen- en Put- waterspomp, een Kelder en een Tuintje. Boven heeft het vier behangen Kamers, waarvan twee met Stookplaatsen, een Droog- en een Turfzolder, terwijl zich in het geheele Huis vele Kasten en andere gemakken bevinden. Te bezichtigen daags vóór en op de dagen van veiling en toewijzing, des namiddags van 1 tot 4 uren, en te aanvaarden den 15den November 1880, na betaling der kooppenningen. Nadere inlichtingen zijn te bekomen ten Kantore van den Notaris J. M. E. DERCKSEN, Apothe- kersdijk N°. 12 te Leiden, alwaar, tusschen veiling en afslag, verhoogingen kunnen worden gedaan tegen genot van één vijfde der verhoogsom. @50ES BH JU- U U door het gebruik /j f va sa «Ie Aï2B9G«D SOINLAC (Cirondc) UITGEVONDEN DOOR 9 O O TOEBEREID DOOR Pierre BOURSflUD - S O/O DOM MAGUELONNE Generaal AgentSEGBIIW,3, rue Huguerie, Bordeaux. Depot voor Belgie en Holland Norbert Dekeyn, 62, rue de la Montagne, Bruxelles, EN BIJ ALLEN APOTHEKERS EN PARFUMEURS Algemeen Depot voor Nederlanden Hr Yan SAUTES KOLP, te Rotterdam. rx" rx ©ki Depot te Leiden bijN. K.SWEMER, Drogist, Mare.

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 2