Hijlckama Vlieg, idem, f 181A. Vitringa, wed. van P. L. Rambonnet, in leven ontv. der reg. en domeinen, f 777; M. 0. Raadschelders, wed. van P. Lalasse, in leven comm. 1ste kl. bij 's rijks belastingen, f 171; W. Jansen, wed. van J. E. Antbonis of Anteuflis, in leven hoofdcomm. bij 's rijks belast., f 372; A. J. Heppestreit, zich ook noemende en schrijvende Heppenstrijdt, comm. 3de kl. bij 's rijks belastingen, 19*6. CSm«ng;'3 Nieuws. Een sober ledikantje, Een tafel, een portret, Een fliiit, een pijpemandje, Een leege geldcasset. Veel broeders, meer beminden En een Grieksch Testament, Zietdaar den rijkdom, vrinden! Van elk oprecht Student. Dit versje geeft „Van Lennep's Scheurkalender" voor den dag van heden te lezen. Of het beeld ook nog voor den studiosus van onzen tijd zou opgaan Wanneer we den geestigen teekenaar van de „studententypen" vroegen: „Zijn er zoo?" - het antwoord zou zeer zeker luiden„Neen, maar zoo zijn er geweest." De koetsiersknecht G. W., die zieh meermalen te buiten ging aan het gebruik van sterken drank, schijnt gisteravond wederom in een toestand welke daarvan het gevolg is, te zijn „te huis gekomen" en daardoor uit het raam van den zolder van den stal, welke steeds openstaat en alwaar hij gewoon is te slapen, op de straat te zijn gevallen. Toen men hem hedenmorgen vroeg vond, moet hij reeds een lijk zijn geweest. Hedenmorgen omstreeks elf uren is een der huzaren op het plein der kazerne, bij het houden der oefeningen, van zijn viervoeter geval len, en daarna deze op hem, ten gevolge waarvan de militair, nogal gekwetst, naar de infirmerie is vervoerd. Op het terrein bij de stoomzagerij van den heer Vermaes, buiten de Oostpoort te Delft, heeft het volgende ongeval plaats gehad Terwijl het vijfjarig zoontje van M., in de nabijheid woonachtig, zich al spelende tusschen het opeengetaste hout bewoog, viel plotseling een der stapels om en werd het knaapje geheel door de nederstortende planken bedekt. Toen men het ■set veel moeite te voorschijn had gehaald, bleek het spoedig dat geneeskundige hulp hier niet meer zou baten. Reeds na eenige minuten gaf het jongetje den geest. Gisternacht zijn te Amsterdam door de politie slapende en in kennelijken staat van dronkenschap gevonden twee kanonniers, behocrrende tot de 2de afdeeling vesting-artillerie te Naarden. Zij hadden op een onwettige wijze hun garnizoen verlaten, en werden derhalve aan de politiepost in verzekerde bewaring gesteld, om aan de militaire overheid overgeleverd te worden. Gisteravond te ruim zeven uren is te Amsterdam een hevige brand uitgebroken in de bedveerenfabriek van Gebroeders Peters, op den Nieuwezijds Voorburgwal. Tegen acht uren was men den brand meester. De belendende perceelen hebben veel schade geleden. Omtrent de zaak van notaris De Haan meldt het Utr. Dbl. nog het volgende: Er is een schuldbekentenis, eenige duizenden groot, voor den dag gekomen ten laste van een zeer geacht inge zetene uit Scherpenzeel (Weststellingwerf). Hoewel de handteekening van den persoon er onder staat, zegt hij er niets van te weten. De justitie, die zich natuurlijk de zaak aangetrokken heeft, zal het antwoord op dit raadsel zeker wel weten te vinden. De sterfte onder de kleine kinderen is te Middelburg buitengewoon groot. In de afge- loopen week stierven er 20 beneden het jaar oud. Voor eenigen tijd schoot, zooals men weet, een hulponderwijzer te Eerbeek op zijn meisje en wondde hij haar. Thans wordt gemeld dat zij goed vooruitgaat en weldra geheel hersteld zal zijn. Wel zit de kogel nog in de borst, maar de ge neesheer geeft hoop, dat die later zonder gevaar verwijderd zal kunnen worden. Elke zelfmoord wekt afgrijzen; van tijd tot tijd echter hoort men gevallen die twijfe len doen of de misdadiger wel een meHsch kan geweest zijn. Bij Dole, een plaatsje in Frankrijk, nam een man eerst eene oplossing van petroleum en phosphorus in. Toen hem eindelijk de pijnen te hevig werden, bracht hij zich zeiven met een bijl een slag op het hoofd toe en ook toen bleef de man nog twee uren met den dood worstelen. Lord Wrift, een der zonderlingste Engelschen die men zich denken kan, is onlangs overleden. Men herinnert omtrent hem het vol gende avontuur dat hij te Philadelphia had. Lord W. treedt een koffiehuis binnen en doet een be stelling aan een jeugdig kellner die op het zien van den dwazen vreemdeling zich niet van lachen kan onthouden. Deze haalt hierop een revolver voor den dag en schiet den lacher h bout portant neer. Na dat feit verricht te hebben, begeeft hij zich, met een kalme en onverstoorbare deftigheid, naar den verschrikten patroon en zegt doodbe daard „Zet dat lijk op m ij n rekening." De arme drommel was echter gelukkig niet dood; hij werd naar het gasthuis vervoerd, herstelde en ontving op den dag van zijn ontslag van lord W. een jaargeld van 10,000 fr. Omtrent de bevalling der koningin van Spanje wordt de bijzonderheid gemeld dat de voorstelling der pasgeborene aan het covps-diplo- matique en de genoodigde hooge personages door den koning zeiven geschiedde. Z. M., omringd van zijne ministers, droeg het in kamerdoek en kant gehulde kind op een gouden presenteerblad en de minister-president lichtte den sluier op om het te vertoonen. De geboorte-akte beslaat 12 pagina's en een groot gedeelte daarvan wordt inge nomen door de voornamen. Uit de mijn van Seahamzijn 321 ij ken te voorschijn gebrachtmea vreest dat het aantal doodeu niet minder dan 150 zal bedragen. Zij laten 90 weduwen en 280 weezen achter. Aan het „Miners Permanent Relief Eund" is 19,000 pd. st. aangevraagdhet plan is een algemeene inschrij ving te openen. De ontvangsten van de tentoonstel- ling te Brussel bedragen tot hiertoe 700,000 fr.; men rekent dat zij tot 15 October tot 1,000,000 fr. zullen klimmen. Dr. Buchanan, de bekende handelaar in valsche doctorsbullen te Philadelphia, die den 17den Augustus op de Delaware uit eene veer boot sprong als om zich te verdrinken, is in Michi gan gevat. Na zijn quasi-zelfmoord was hij eerst naar Canada ontsnapt. Hij zal nu te Philadelphia terecht staan. De dieven maken in Engeland goede zakenEen bende is o. a. het zomerverblijf van lord Eldon in Dorsetshire binnengedrongen en heeft daar voor een waarde van 500,000 fr. aan edel gesteenten gestolen. Naar men vermoedt, zijn het dezelfde lieden, die bij lord Lowther hebben in gebroken en den rijken juweelenschat van de vrouw des huizes medenamen. Een jager had zich op de jacht bege ven met een slecht afgerichten hond, dien hij herhaaldelijk door geweldig schreeuwen moest terug roepen. Eindelijk overschreeuwde hij zich, zoodat de kaak uit het lid schoot en de arme man, die nog slechts ongearticuleerde klanken kon voort brengen, niet beter wist te doen dan den naastbij- wonenden Aesculaap te hulp te roepen. Het was echter reeds laat geworden, en toen onze Nimrod bij den medicus van zijn woonplaats aanklopte, had deze zich reeds te bed begeven. Hij opent echter een raam, doch slechts onverstaanbare klan ken vernemende, sluit hij het spoedig weder, meenende het voorwerp vau een ongepaste grap te zijn. Datzelfde tooneel herhaalde zich tot drie maal toe, toen de geneesheer, driftig geworden, zich naar beneden spoedt, de deur opent en den nachtelijken bezoeker een oorveeg toedient, die. de kaak op de rechte plaats terugbracht. Uit de Seine te Parijs heeft men de lijken opgehaald van twee mannen van ongeveer 25-jarigen leeftijd, beiden gekleed in blauwen kiel, grijze pantalon en bottines; de lichamen waren met drie riemen aan elkander gebonden. Men verdiept zich in gissingen omtrent die onverklaar bare bijzonderheid. Gillard, ex-boekhouder te Parijs, die zijn meester 118,000 fr. aan banknoten, benevens een menigte geldswaardige papieren, te zamen tot een bedrag van bijna 2 millioen franken, ontstolen had, werd onlangs te Brussel gearresteerd en is thans voor het hof van de Seine tot 10 jarea ge vangenisstraf veroordeeld. Hij verklaarde voor den rechter dat het zoek raken van een bankbiljet van 1000 fr. tot zijn val aanleiding had gegeven. Niet bemiddeld genoeg zijnde om dat verlies te dekken, was hij bang geweest toch schandelijk weggejaagd te zullen worden. Een getuige verklaarde dat Gillard hem gezegd had„Als ik het ongelukje dat ik gehad heb, vertel, stuurt mijn patroon mij onmiddellijk weg, en kan ik gebrek gaan lijden; dan ga ik er nog liever met den geheelen boel van door!" De Russische bladen deelen het vol gende zonderlinge voorval medeEr heerschte een orkaan in den omtrek van het kasteel van den heer Erdelly, in het district Smolensk, die boomen ontwortelde en geheele daken vernielde. Toch waagde de keukenmeid van het kasteel, een zwaar lijvige matrone, zich op de binnenplaats, doch die roekeloosheid bekwam haar slecht. Als een veer werd zij opgenomen en kwam op een afstand van 300 meters op een boom terecht, waar zij bewus teloos bleef hangen. Toen de orkaan voorbij was, bevrijdden de boeren de arme vrouw van hare gevaarlijke verblijfplaats; eerst na verloop van 48 uren keerde zij tot het bewustzijn terug. De echtgenooten Maurin, in de ge meente Champagnac in Frankrijk woonachtig, leefden in zoo slechte verstandhouding met elkander, dat zij na een dertigjarige huwelijksvereeniging eindigden met van elkander te scheiden. Eenige dagen geleden echter schreef de man aan zijne wederhelft een brief, waarin hij berouw betuigde en haar verzocht hem althans te komen oppassen, daar hij, zooals hij voorgaf, zwaar ziek was. De vrouw voldeed aan dat verzoek, doch des nachts, terwijl zij sliep, schoot de verraderlijke echtgenoot haar met een revolver door den slaap van het hoofd en door het hart. Daarna verdronk hij zich in den waterput. Wordt er in België, met het oog op het buitengewoon vroege vertrek der zwaluwen, een vroegtijdige winter verwacht, zoo voorspelt men thans ook uit Frankrijk de nadering van den win ter, omdat de stekelkever zich reeds op vele pun ten van het dep. Dordogne vertoond heeft. De Vesuvius is sedert eenige dagen in hevige werking. Een toerist die zich wat te dicht bij den krater waagde, is door den gloeienden aschregen zoo deerlijk gebrand, dat hij door de gidsen in zorgelijken toestand naar een gasthuis moest overgebracht worden. BUITENLAND. Frankrijk. Woestyne heeft voor den rechter van instructie de waarheid zijner bewering - in zake de ver duistering van stukken betreffende de legermobi- lisatie - gehandhaafd. Hij verzekerde dat sinds geruimen tijd de Duitsche regeering van ambte naren bij het ministerie van oorlog mededeelingen ontvangt en in den laatsten tijd van den overste Jung. Deze wierp de beschuldiging van zich af en eischt bewijzen. Woestyne noemde als getuigen: de generaals Farre, Cissey, Mac-Mahon en Blot, den kolonel Richard, den overste Campconnet, de commandanten Peloux, Trone en Dosse, den kapi tein Croissadeau e. a., alsmede mevrouw Jung, geb. barones Kaula. Dultaohlaad. Berichten uit Parijs bevestigen de geruchten betreffende De Freycinets spoedig aftreden. Een nadere aansluiting van Italië bij Duitsch- land en Oostenrijk wordt, zoo meldt men althans uit Berlijn, werkelijk in ernstige overweging ge nomen. De vertrouwde van Cairoli in Weenen vond een zeer goede ontvangst en kreeg, door tusschenkomst van graaf Reuss, op zijn vraag of zijn bezoek in Friedrichsruhe welkom zou zijn, een be vestigend antwoord. Groot-BrltannlA Door de radicale werklieden-vereenigingen te Londen is besloten in October eene vergadering te houden, ten einde een plan te beramen tot het werkdadig bespoedigen der ontbinding van het Hoogerhuis. De afgezette Emir van Kaboel, Jakob-khan, is tegenwoordig staatsgevangene in Mussuri. De

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 2