*an gez. 1ste kl. F. De Boer f den offie. ru ge». Me kl. dr. J. K. Jacobs; den kapt.-kwartierm., thans onder-intendant 2de kl., S. Van Vnuren; den sergeant-majoor-opnemer H. J. M. De AVaha; den sergeant-opnemer C. V Borade sergeanten der inf. J. E. Wiesner, F. M. J. Roth, J. Zacher, F. Van der Bend, C. J, De Kejzer, C. G. H. Van der Wedden, L. W. H. Schrei- ner en W. A. Keetell, eerstgenoemde sedert gegageerdden fon- ïier der inf. H. A. Groeneveld; den serg. der art. A. B. Herfst; de ziekenvaders W. C. Wassenbarg, B. Heldersom en F. H. W. Meje; den korporaal staf hoornblazer G. Timmer; de korps, der inf. A. E. J. Andresen, J. B. Scherrer, C. T. W. Denker, C. De Fosse, J. J. Bordon en C. F. J. Suter, eerstgen. sedert be vorderd tot serg.; de korps, der cav. H. Wernke en R. Sntter; de fuseliers H. Klein Sprokkelhorst, J. H. Van der Week, C. 1. Roos en H. Cabny; de kanonniers 2de kl. A. Welling en A. Cnrt, laatstgenoemde sedert gegageerd, en de ziekenoppassers H. 1. I. Spoor en M. N. Feyaerts; 4°. Te bepalen dat in de registers van de kanselarij der beide orden wordt ingeschreven als eervol vermeld, de adj.-onderoffio. dd. officier der artillerie J. C. F. Vermaes, den 8sten Mei II. te Soerabaya overleden. CkeKsa«xa«jrd Ntottw». Alweder werd gisteravond in staat van dronkenschap onder geleide van eene joelende menigte en onder de „welluidende" tonen eener har monica, door hem zelf bespeeld, aan de politiewacht gebracht de bekende dronkaard Smit (alias Poes.) Door een matroos werd gisteravond een zevenjarig knaapje uit de Mare gered. Hij had zich daarvoor gekleed te water begeven. Bij de gisteren te Zoeterwoude, in het dorp, gehouden ringrijderij met paard en tilbury, is de prijs behaald door Jac. Van Haaster, uit het Westeinde; de 1ste premie door C. Van Veen, van den Hoogen Rijndijk, en de 2de premie door LWitsenburg, uit het dorp. Een meisje dat door den tram te Haar lem is overreden, is een paar uren later overleden. Voor de betrekking van stads architect te Eraneker, waaraan een jaarwedde van f 1000 verbonden is, hebben zich 72 sollicitanten aange geven, waaronder, naar men verneemt, één die zich aanmeldt als: „Sollisland voor stads Baas werk". De hulponderwijzer S. te Praneker heeft zich in een ijlende koorts met een scheermes twee aderen van den pols doorgesneden; zijn toe stand is, dank zij de tijdig aangewende hulp van dr. Hamer, niet ongunstig. Een wissel wachter had giste rmorgen, terwijl de eerste goederentrein uit Holland nabij de nieuwe remise aan het station te Arnhem arriveerde, de lompheid om den wissel te ver trekken, juist toen de trein daarover ging, ten gevolge waarvan twee volgeladen wagens derail leerden en omvielen, waardoor zij zeer bessbadigd werden. De remmer, die op een der wagens was ge zeten, is er, wonderlijk genoeg, met den schrik afgekomen, terwijl verder geen persoonlijke onge lukken daarbij hebben plaats gehad. Verleden Vrijdag werden te Londen een man en vrouw in hechtenis genomen, ver dacht van een hunner kinderen vermoord te heb ben. Drie politie-agenten deden er een eed op, dat zij hem met twee kindereu waren tegenge komen op de Theemskade en later slechts met één kind. Maandag-ochtend meldden zich echter bij de politie een man en vrouw aan, die be weerden dat zij de personen waren, die met twee kinderen op de Theemskade vroeg in den och tend gewandeld en de politie-agenten ontmoet hadden. Het bleek dat de man eene buitenge wone gelijkenis had met den in hechtenis genomene, die nu natuurlijk terstond op vrije voeten werd gesteld. Een os, die Maandag-morgen uit de slachtplaats „la Villette" te Parijs ontsnapte, heeft verscheidene straten in woeste vaart doorgehold en daarbij verscheidene ongelukken teweeggebracht. Een karrevoerder werd door hem neergeworpen en vreeselijk met de horens gestoken, eveneens een slagersjongen die hem wilde tegenhouden. Een kind van 12 jaar werd doodelijk getroffen. Eindelijk vielen drie politie-agenten en een paar voerlieden met sabels en houweelen het wilde dier moedig aan en mochten na een vreeselijken strijd er iH slagen het onschadelijk te maken. Een der agenten bekwam daarbij nog zware verwondingen. Een kassier aan een groot magazijn te Parijs, die, voor twee maanden, verlof had ge vraagd voor een reisje naar den Elzas, keerde niet terug. Uit de boeken bleek weldra de reden van dit wegblijven; er was nl. een tekort van 100,000 fr. wegens vervalschte posten. De ontrouwe bediende zal uitgeleverd worden. Gisterochtend hééft fft •6Re steenko lenmijn te Seaham bij Durham' eéne ontploffing van mijngas plaats gehad. Van de 180 mijnwerkers, die bij het oogenblik des onheils aan den arbeid waren, zijn de meesten omgekomen. Tusschen twee soldaten aan boord van het Engelsche oorlogsschip „Alexandre", dat bij Palermo voor anker lag, brak dezer dagen twist uit, die zoo hoog liep dat een van hen, die door zijn makker zwaar mishandeld en be- leedigd was, in een vlaag van aan waanzin gren zende woede een geweer greep en den ander dood schoot. In gewone omstandigheden bij een eenigszins menschelijken kapitein, zou zeker niet buiten rekening gebleven zijn dat de man door zijn gedooden makker op de schandelijkste wijze was getergd en zich dus in een zeer overspannen toe stand bevond. De kapitein der „Alexandre" echter hield slechts rekening met het feit en veroordeelde den man tot kielhalen. Aan handen en voeten gebonden zou de moordenaar 15 malen onder het acht voet diepgaande schip gesleept worden. Bij den tweeden keer was de ongelukkige echter reeds een lijk. Het voorval maakt op de inwoners een allerpijnlijksten indruk en zeker zal door de Engelsche regeering een onderzoek worden inge steld, of de wreede kapitein wel geheel binnen de perken zijner bevoegdheid is gebleven. Een paar dagen geleden had in het koninklijk paleis te Madrid eene bijeenkomst van hofdames plaats, waarop het gewichtige onder werp behandeld werddefinitieve regeling van het kostuum der min. De vergadering duurde vier uren onafgebroken voort. Er werd sterk gedis cussieerd, en een zee van ontwerpen, tegen-ont- werpen en amendementen behandeld. Het eind resultaat was dat, met inachtneming van de voor schriften der etiquette, de volgende kleeding de meest passende werd geacht. Een Andalusische muts en gevlochten haar. Voor de groote plechtig heden Een jaquette van rood fluweel met opsla gen, en gegarneerd met franje en gouden galon hemelschblauwe rok. Voor half-gala: Een jaquette van blauw fluweel, met zilveren versierselen en roode rok. Te stemmig zal bare kleeding dus zeker niet zijn! Menesclou, de jonkman die onlangs te Parijs een vierjarig meisje op de afschuwelijkste wijze mishandelde en vermoordde, is eergisteren geguillotineerd. De dag van uitvoering van het doodvonnis was geheim gehouden en betrekkelijk slechts weinige personen woonden de terechtstel ling dus bij. Een onmenscb, zooals er waarschijnlijk geen tweede bestaat, heeft te Montlugon (Frankrijk) voor het gerecht gestaan. Een vrouw had haar kind, een meisje van 5 jaren, om een klein ver grijp gestraft door het aan handen en voeten gebonden, een geheelen dag aan den zolder op te hangen. Toen het kind 's avonds uitgeput van honger en vermoeienis was, plaatste de moeder een stuk brood voor het ongelukkige, nog steeds gebonden slachtoffer, doch zoo, dat het meisje er onmogelijk aan kon komen. De rechtbank ver oordeelde de vrouw tot drie maanden gevangen schap; na verloop van dien tijd zal zij de „opvoeding" van haar dochtertje weer kunnen voortzetten Een standbeeld met een bril zal van Thiers verrijzen: de Fransche bladen zeggen het althans. Dit zou op verlangen geschieden van mevrouw Thiers, omdat anders de gelijkenis verloren gaat. BÜITENLAM». FrankrïJIr. De opbrengst van de indirecte belastingen en inkomsten overtrof de raming voor de maand Aug. met 10,228,000 fr., voor de acht eerste maanden van het jaar met 104,845,000 fr. Mile. Ambre maakt thans furore te Chris- tiania; zij zal drie voorstellingen geven te Stokholm („Traviata", „Faust" en „Carmen") en dan naar Amerika gaan. België. De dagbladen melden een treffend sterfgeval, van miss Chessar namelijk, die aan de beraadsla gingen van het Congres van Onderwijs deelgeno men en een allergunstigsien indruk gemaakt had. Zij is vérledtrt?..'vwee£ in haar hotel te Laeken plotseling overleden, hetgeen te meer de aandacht trekt omdat eenige dagen vroeger haar landgenoot professor Hodgson, van Edinburg, eveneens voor het Congres overgekomen, in hetzelfde hotel en ook geheel onverwachts gestorven was. Duitschland. Nader wordt uit Berlijn gemeld dat het be zoek van graaf Haymerle aan prins Von Bismarck beschouwd kan worden als alleen tea doel hebbende de wisseling van vriendschappelijke verzekeringen. Bijzondere quaestiën hebben er geene aanleiding toe gegeven. Ook schijnt de loop der zaken in het Oosten thans veel rustiger en meer van drin gende incidenten vrij te zijn dan tot dusver het geval was. De tegenwoordige aanvallen in de pers tegen den stadhouder van Elzas-Lotharingen, veldmaar schalk Von Manteuffel, hebben aanleiding gegeven tot de meening als waren er tusschen hem en den rijks-kauselier geschillen gerezen. Zulks wordt nadrukkelijk ontkend en er wordt zelfs beweerd dat de bedoelde aanvallen moeten worden toege schreven aan betreurenswaardige kuiperijen in krin gen van ambtenaren buiten dienst. Men meent te bemerken dat Rusland tegen woordig zeer koel is omtrent de Groot-Bulgaren. Het Kabinet van St.-Petersburg schijnt elke ver nieuwing der Oostersche quaestie moede, al laat het dit niet gaarne blijken. Groot-BritanulS. In de Kaapstad is een inschrijving geopend om aan sir Bartle Frere een huldeblijk aan te biedende Kaapsche universiteit zal hem waarschijn lijk tot kanselier kiezen. John Dunn heeft 100 pd. st. uitgeloofd aan hem, die kan bewijzen, dat hij direct of indirect be trokken was bij het opgraven van het lijk van den ouden Zoeloe-koning Panda. De hoofdinhoud van de troonrede, waarmede dit zittingjaar van het Parlement is gesloten, is reeds medegedeeld. Behalve het toen vermelde wordt nog gezegd dat met de plannen van eene confederatie der Zuid-Afrikaansche Staten geen voortgang gemaakt is, en dat dit ook alleen ge schieden kan, als de publieke opinie in Zuid- Afrika gunstiger ten opzichte dier plannen blijkt te zijn. Voorts wordt nog gewezen op den goeden uitslag van den oogst, die vooral in Ierland hoogst gewenscht kwam. De 30,000 spijkersmeden in de Black Country hebben besloten den arbeid te staken tegenover de voorgestelde vermindering van hun loon met 40 pet. Teroenigde Staten. De Philadelphiasche berichtgever der „Times" deelt eene echt Amerikaansche bijzonderheid mede omtrent den verkiezingsstrijd in Connecticut. Hier scheen het eenigen tijd, dat de democraten den oud-gouverneur Hubbard wederom voor bet gou verneurschap candidaat zouden stellen. Zijne kansen stonden zeer schoon, maar zijn eensklaps gekeerd door toedoen van een welgezeten stalhouder te New-Haven, vroeger zijn eigen koetsier. Deze man had in die betrekking zijne dochter geschaakt en gehuwd, zonder sedert den schoonvader te hebben kunnen vermurwen om zijn kind weder in genade aan te nemen. Uit wrok hierover heeft hij nu - en op afdoende wijze - de candidatuur van den heer Hubbard bestreden, verklarende dat alle pal freniers, koetsiers en stalknechts van Connecticut die verlangden vrijheid 'e hebben om met gouver neurs-dochters te trouwen, tegen zulk een candi daat zouden stemmen. De heer Hubbard heeft zich daarop teruggetrokken, te kennen gevende dat deze beweging van „zekere weinig achtbare elemen ten der democratische partij" de overwinning in gevaar zou kunnen brengen. ïeleirraunjuea. RAGUSA, 8 September. Riza-pacha zal Donder dag nieuwe troepen van Scutari naar Dulcigno zen den. Men gelooft tot de overgave van Dulcigno te kunnen overgaan, maar die van Tusi nog te moeten uitstellen, want de daar bijeengetrokken Alba- neezen zijn voornemens weerstand te bieden. PARIJS, 8 September. Daar de onderhande lingen tusschen de mogendheden, rakende de

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 2