Woensdag 16 Juni. N°. 6234. A". 1880. Groolert latten naar pUatmlmt*. TV 0.17X DEN" ABONNÉ'S die klachten omtrent de bezorging hebben of verhuizen, wordt beleefd verzocht daar van schriftelijk aan het Bureel, Doeza- straat N°. 1, kennis te geven. B. en Ws. stellen aan den Raad voor de tien den voor den oogst en jaarschove, dezes jaars te Leiderdorp te veld staande, wederom onder de hand volgens taxatie van deskundigen aan de tiendplichtigen af te staan. De commissie van finan ciën vereeaigt zich met die voordracht. Ter benoeming van een regent van het Geref. Minne- of Arme-Mannen- en Vrouwenhuis, in de plaats van wijlen des heer J. J. Hubrecht, wordt door regenten dier instelling het volgend dub beltal voorgedragenV. Notaris W. P. Kaiser, 2°. A. Hartevelt Jz. Voor de betrekking van hulponderwijzeres aan de openbare meisjesschool 2de klasse, op eene jaar wedde van f 550 -4— 50 voor het geven van enderwijs in bet Franscb, is de volgende voor dracht opgemaakt: 1°. mej. A. B. Greeve, thans tijdelijk aan die school werkzaam, 2«. mej. M. M. j Vrijhoff en 3°. mej. A. J. Van Loghem, beiden alhier. De commissie van financiën raadt tot goed keuring van een suppletoiren staat van begrooting van het Geref. Minne- of Arme-Oudemanoen- en vrouwenhuis voor 1880, in ontvangst en in uitgaaf ad 1142.40. Burg. en Weths. raden tot het verleenen van een eervol ontslag aan mej. J. J. Van der Weide, als onderwijzeres 2de klasse aan de meisjesschool 2de klasse, met ingang van 1 Augustus e. k. Zij stellen voor het getal onderwijzers aan de jongensschool 1ste klasse tijdelijk met één te ver meerderen en dat der hulponderwijzers met één te verminderen. Tot nadere aanvulling van het de vorige week door ons medegedeelde programma, kunnen wij nog het volgende berichten: Zondag na afloop van den wedstrijd van „Njord" zullen de deelnemers en anderen een feestmaaltijd houden, waarna de prijzen op de sociëteit Minerva uitgereikt zullen worden. Maandag zullen de reünisten, nadat zij in plech- tigen optocht van het station afgehaald zijn, door den praeses van het studentencorps in de Stads- zaal worden begroet en daarna op de sociëteit Minerva worden ontvangen. Dinsdag zal er voor den aanvang der Maskerade van 114 uren eene matinée mnsicale op het feest terrein zijn en 's avonds om 7 uren groot concert. Woensdag-middag zal het reunie-diner plaats hebben. Donderdag zal behalve de muziek in de zaal op het bal der sociëteit Minerva ook nog een muziekcorps op het terrein voor de niet-dansers een concert geven. Aan de Kermesse d'Été door „Doctrina" op Vrij dag-avond te geven zal ook een bal-champêtre verbonden zijn. Bovendien zullen, zooals wij reeds gisteren ver meldden, de bnrgers Dinsdag den 29sten het contra-feest geven, dat thans veel spoediger dan gewoonlijk de studentenfeesten opvolgt, eene ver andering, die zeker door allen eene verbetering wordt gevonden. De Maskerade begint om halfdrie. Maandag 28 dezer, 's morgens te 9 uren, zal aan de Kweekschool voor Zeevaart alhier eene keuring plaats hebben van jongens tusschen de 14,/J en 16 jaar, die eene verbintenis in 's rijks zeedienst wenschen aan te gaan. Onbevaren personen boven de 16 jaar worden voorloopig niet meer aangenomen. Met ingang van 1 Juli is benoemd tot directeur van het postkantoor te Assen de heer J. F. C. Roelants, thans directeur van het post kantoor te Alphen. De minister van binneDlandsche zaken brengt ter kennis van belanghebbenden dat met 1 Sep tember a. s. de betrekking van directeur der te Venloo te vestigen Rijks boogere burgerschool met driejarigen cursus te vervullen is. Jaarwedde ƒ2500. Zij, die voor deze betrekking in aanmerking wen schen te komen, gelieven zich vóór of uiterlijk op 1 Juli a. s. aan te melden bij den hoogleeraar, inspecteur van bet middelbaar onderwijs, dr. M. Salverda te 's-Gravenhage. De Staatscourant van heden bevat de konink lijk goedgekeurde statuten der naamlooze vennoot schap„Noord-Zuid-Hollandsche Stoom-Tramweg- maatschappij", te Hillegom. Zij is aangegaan voor den tijd van dertig jaren. Men verneemt dat bij de besturen der Alge meene Vereeniging voor Bloembollencultuur en van de Bloemisten-Vereeniging te Haarlem het be richt is ingekomen dat, met het oog op de be langen van den Nederlandschen tuinbouw en boom teelt, door de regeering bij de mogendheden, die de Berner conventie hebben onderteekend, stappen zijn gedaan om eene intrekking of mildere toe passing der bepaling in art. 3 dier conventie zoo veel mogelijk te bevorderen. Men zal zich herin neren dat dit artikel der gemelde conventie tot wering van de druiflnis zulke bezwarende bepa lingen bevatte, dat daardoor de invoer van vele boomen, heesters, plantgewassen en van alle potge- wassen in de landen, die tot de conventie zijn toegetreden, zoo goed als onmogelijk werd gemaakt. Men meldt ons uit Tessel dat de verzending van lammeren nagenoeg geëindigd is. Gedurende dit voorjaar werden ruim 19000 lammeren naar verschillende streken verscheept. Het meerendeel ging naar de Leidsche markt. Over het geheel werden lage prijzen gemaakt. De toestand der weiden is ten gevolge der laatste regens op dit eiland veel verbeterd. Ook de hooi landen zijn flink bezet en doen een voordeeligen hooioogst verwachten. Tarwe, rogge, erwten en andere te veld staande gewassen zien er welig uit, terwijl van de aardappelen vrij zeker een goed beschot mag verwacht worden. Yoor het overgangsexamen B. aan de Poly technische School te Delft hadden sicb 89 candi- daten aangemeld, waarvan er zijn geslaagd voor: art. 61 en 62 wet midd. onderw. (civ. en bonwk. ingenieurs) de heerenP. J. Dirks, J. P. Hofstede Jr., A. E. Rahnsen, W. Van Rees, M. C. A. Reigers en J. L. Schouten. Artt. 61, 62 en 64 (civiel, bonwk. en werktuigk. ing.) de heeren J. E. H. Bakhuys, M. C. F. J. Cosijn, W. K. Du Croix, W. Eienbaas, O. J. Van der Eist, H. Van Gelderen, B. M. Gratama, G. J. Heuff, J. B. Kam, J. P. H. De Man, B. W. Mondt, B. J. Paardekooper, A. Plomp, R. J. F. W. Rauws, C. W. Snellebrand, G. L. Verver, P. J. Van Voorst Vader en J. M. A. Zoetmulder. Art. 64 (scheepsb. ing.) de heeren: H. P. A. Alpberts, W. E. Cramer, G. J. De Groot, R. A. Van Holthe Tot Egten, P. Neelmeyer, K. F. H. Roos en D. Tollenaar. Art. 65 (mijnen-ing.) de heeren M. Koperberg, H. C. Stork en N. Wing Eastoa. De commissie te Amsterdam belast met bet afnemen vaB examen aan hen, die de bewijzen wenschen te leveren dat zij tot de beoefening der natuurwetenschappen genoegzaam voorbereid zijn, beeft in bare laatste zittingen het getuigschrift wegens voldoend afgelegd examen uitgereikt aan de heeren E. Bangert, C. Dekker Jaczn., H. J. M. Lindner, A. C. Melchior, M. Zeylmans van Emmichoven, W. J. Bik, G. Brink, J. A. L. Kleyn, M. Stam, B. J. Boerrigter, P. Buwalda, H. E. Coutin, B. De Smitt, H. J. Boelman, J. H. Van Westendorp, P. A. F. Maier, J. H. Bec kers, F. N. M. Hillen, P. C. Vlaanderen, A. Ellinger, H. J. De Rooy en M. G. C. Simons. Vijftig candidaten hadden zich tot het doen van dit examen aangegeven; daarvan kwamen er drie niet op em trokken zich twee terng. Het eerste candidaatsexamen in de Phar- macie is aan de rijksuniversiteit te Utrecht met goed gevolg afgelegd door den heer L. J. Var der Harst. De 82-jarige kapelaan Brucken te Hals b'jf Venloo herdacht dezer dagen zijn 50-jarig priester schap. De deelneming was algemeen en groot. De Paus schonk den jnbilaris den apostolischen zegen en de keizer van Duitschland begiftigde hem met de Kroonorde voor verdiensten. Het stoomschip Madura", van Batavia naar Amsterdam, vertrok Zaterdag van Napels; de „Prinses Amalia", van Amsterdam naar Batavia, passeerde Zondag Kaap St.-Vincent; de „Voor waarts", van Batavia naar Amsterdam, is dien dag van Suez vertrokkende „Rotterdam", van Rotter dam naar Nieuw-York, passeerde Zondag-namiddag bij Dover; de „W. A. Scholten", ,van Nieuw-York naar Rotterdam, passeerde gistermorgen bij Scilly's. Z. M. heeft den off. van gez. 1ste kl. bij de zeemacht J. A. G. Hulst, met den laatsten dezer, op zijn verzoek, eervol uit den zeedienst LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: V«or Leiden per S maanden.V.T.. 1.10. Franco per post.1.40. Afionderlijke Nommer».iTTTTrrTTÏTTTs 0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES! Van 16 regetorrm Iedere regel meer. rr^; 1.05; 8TADS-1JEKICHTEN. De BURGEMEESTER der GemeenteLEIDEN, Gezien art. 52 der Algemeene Politie-verordeningdd. 6 November 1879, waarbij de bevoegdheid wordt verleend om bij bijzondere gelegenheden nadere bepalingen omtrent het rijden en verblijven van rijtuigen op straat te maken; BEPAALT: 1°. dat op Dinsdag den 22sten Juni e. k., ter gelegenheid van den gekostumeerden optocht door Heeren Studenten der Leidsche Hoogeschool te houden, langs den weg, dien de optocht neemt, op dien tijd geene rijtuigen of paarden zullen mogen stilstaan, alsmede dat rijtuigen of paarden den optocht ontmoetende niet in tegenovergestelde richting zollen mogen doorrijden, maar zich naar eldera moeten verwijderen, en 2°. dat des avonds gedurende de illuminatie alleen stapvoets mag worden gereden. Wijders noodigt hij het publiek dringend uit, den optocht niet te volgen en bij het passeeren daarvan op de eenmaal inge nomen standplaatsen te blijven, en verder alle aan den optocht hinderlijke belemmeringen oit den weg te ruimen en alzoo tot den geregelden en ongestoorden afloop daarvan, ieder naar zijn vermogen, mede te werken. Le i d e n, De Burgemeester voornoemd, 15 Joni 1880. DE KANTER. De BURGEMEESTER der gemeente LEIDEN, Gezien art. 52 der Algemeene politieverordening, vastgesteld den 6den November 1879, BEPAALT: Dat bij gelegenheid der verschillende feesten te geven in het gebonw op de Ruïne, Dinsdag den 22sten Jnni e. k. en volgende dagen, de passage met rijtuigen tot het aaobrengen en afhalen van bezoekers niet anders mag geschieden dan in de richting van de Steenschuur O.-Z. terwjjl die rijtaigen zich moeten verwij deren in de richting naar de Raamstegen Dat gedurende de feeetweek iederen avond van 7 uren tot na afloop der feesten in bedoeld gebouw, het rijden langs bet Rapen- iurg van de Nïeutosteeg tot de Steenschuur en langs de Steen- schuur W.-Z. is verboden. Leiden, De Burgemeester voornoemd, 15 Juni 1680. DE KANTER. LEIDEN, 15 Juni.

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 1