Vrijdag 28 Mei. De Familie Hniler-Belmonte N°. 6218. A0. 1880. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering ▼an Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Met 1 Juni begint een nieuw kwartaal van het Leidsch Dagblad. Zij die zich als dan op deze Courant abonneeren, ontvan gen de tot dien datum verschijnende num mers gratis. BERICHT. LEIDSCH DAGBLAD. PRIJS DEZES COURANT: Voer Lekten per 8 mankten..a.-s-»-.. Lil. Franco per post.a 1.40. AboaderUke Nonuner»....-ïTv-.Trm-.-...... a 0.03. PRIJ8 DES ADVERTENTIES: Vu 1—recete imvmnvtVeVitTr» f 1.01; Iedere regel meer..m. a 0.17^» firootera teUen neer pleetereiate. De aflevering van het premieboekwerk voor de geabonneerden op het Leidsch Dagblad: DOOR Dr. JAN TEINT BRINK, heeft tegen afgifte van den bon en op de daarin vermelde voorwaarden tot 1 Juni dagelijks plaats van 10 tot 6 uren aan het BareelDoezastraatN®. 1. 8TADS-BERICHTEN. Oproeping van de verlofgangers der Rationale Militie, tot het bijwo nen der INSPECTIE. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het besluit van den Heer Commissaris des Koniugs in de provincie Zuid-Holland, van den 16den April 1880, A. N°. 881/1 (2de afd.), Provinciaal blad N°. 37, houdende regeling van het onderzoek der verlofgangers van de Militie te land-, Roepen dientengevolge op, al de binnen deze gemeente geves tigde verlofgangers der Militie te land, van de lichtingen van 1876, 1877, 1878 en 1879, die vóór den 1 sten Apnll.l. in het genot van onbepaald verlof zijn gesteld, met uitzondering alleen van hen, die in de maand Juni e. k. in werkelijken dienst moeten komen, om te verschijnen in het INVALIDENHUIS ingang door de KOPPEN HINKSTEEG aan de zijde der HOOGLANDSCHE KERKGRACHT), ten einde door den Heer Militie-Commissaris te worden geïnspecteerd, en wel: de verlofgangers behoorende tot de lichtingen van 1876 en 1877, op Donderdag den 3<L=n Juni 1880, des voormiddags te halftien, en die behoorende tot de lichtingen van 1878 en 1879, op denzelfden dag, des namiddags te één unr; in uniform gekleed en voorzien van de kleeding- en uitrusting stukken, hun hij het vertrek met verlof medegegeven, alsmede van hunne zakboekjes en van hunne verlofpassen. Bnrgemeester en Wethouders vermanen de betrokken verlof gangers, aan deze oproeping nauwkeurig te beantwoorden, te zorgen dat hunne kleeding en uitrusting in goeden staat worden voor gesteld, alsook om zich, bij het gaan naar de plaats voor het onder zoek bestemd, gedurende het onderzoek en bij het naar huis keeren, ordelijk te gedragen en alzoo zich te vrijwaren voor de toepas sing der strafbepalingen, vermeld bij de artt. 130, 141145 der Wet van 19 Augustus 1861 Staatsblad n°. 72), daar onge regeldheden als anderszins, zoolang de manschappen in uniform zijn gekleed, worden gestraft volgens het Crimineel Wetboek en het Reglement van krijgstucht voor het krijgsvolk te lande. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE FREMERY, Weth., fd. Burgem. 20 Mei 1880. E. KIST, Secretaris. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van HENDRICUS PETRUS LAMBOO, vleeschhonwer, wonende alhier, houdende verzoek tot oprichting van eene slachtplaats in het pand in de Lange Bouwenlouwen- steeg N°. 34. Gelet op de artt. 6 en 7 der wet van 2 Juni 1875 (Staatsblad n°. 96); Geven bij deze kennis aan het publiek dat genoemd verzoek, met de bijlagen, op de Secretarie dezer gemeente ter visie gelegd is; alsmede dat op Donderdag den lOden Juni a. s., 's voormid dags te elf nren, op het Raadhuis, gelegenheid zal worden gegeven om bezwaren tegen dat verzoek in te brengen. Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, DE PREMERY, Weth., fd. Burgem. 27 Mei 1880. E. KIST, Secretaris. LEIDER, 27 Mei. Het stedelijk Museum alhier is weder ver rijkt geworden met eene schilderij in olieverf door wijlen onzen stadgenoot Hendrik Ringeling geschilderd, voorstellende het inwendige van de Pieterskerk naar het orgel te zien. Het is een ge schenk van zijne zuster, Cornelia Hendrika Rin geling, onlangs in het Meermans-hofje overleden. Deze schilderij maakt nu met drie andere schilder stukken van H. Ringeling, voorstellende het bin nenste van de Pieters-, Hooglandsche- en Mare- kerken een goed geheel uit. Het voormalig lid van het Museum de heer B. W. Wttewaal te Utrecht heeft deze drie laatste schilderstukken in bruikleen voor het Museum afgestaan, Er bestaat gelegenheid tot verzending der correspondentie naar Noord-Amerika door middel van het stoomschip „P. Caland", waarvan de laatste buslichting aan het postkantoor te Rotter dam is bepaald op Zaterdag den 29sten Mei a. s., des morgens te elf uren. Ten postkantore alhier moeten de brieven enz. dus uiterlijk 's morgens om tien minuten over halfzes bezorgd zijn. Na het afdrukken van ons vorig nommer ont vingen we via Napels de Indische bladen van 20 tot en met 23 April. Opmerkelijk is het dat deze mail der stoomvaartmaatschappij „Nederland", 23 April van Batavia vertrokken, zoo kort na de via Brindisi vier dagen vroeger verzonden En- gelsche mail hier arriveerde. "Van den heer H. J. Van Praag is bij den heer G. A. J. Tethofl alhier de vroeger reeds aan gekondigde „Maskerade-marsch", opgedragen aan het Leidsche studentencorps, verschenen. Naast de verdiensten die deze uitgave als muzikale com positie bezit, munt ze bovendien uit door een nette en duidelijke uitvoering, zoowel wat den titel als wat de muziek betreft, zoodat ze der steendrukkerij van den heer D. J. Van Nieuwen- burg alhier alle eer aandoet. Ds. L. Ten Bosch te Oegstgeest is naar Dalfsen beroepen. Bij de stemming voor een voorzitter en poldermeesters van de verschillende polders onder Oudshoorn werden de aan de beurt van aftreding zijnde heeren allen met algemeene stemmen her kozen en wel de heer L. Piek als voorzitter en de heeren H. Kloot, P. Bol en M. Van Wijk als poldermeesters. Men schrijft uit Den Haag aan de Arnh. Crt.Het gerucht loopt alhier, dat de heer Hein, die in Juli moet aftreden als lid der Eerste Kamer, wegens redenen van gezondheid zich niet weder verkiesbaar zal stellen. De heeren Schot en Smit zijn sukkelende en schijnen er over te denken hun ontslag te nemen als lid der Eerste Kamer. De Grieksche regeering heeft besloten een diplomatiek vertegenwoordiger bij het Nederland- sche hof te benoemen. Door de geneeskundige staatscommissie te Amsterdam zijn tot arts bevorderd de heeren D. De Snoo, med. doctor, J. W. A. Doorenbos en P. Stolp, beiden cand.-arts; toegelaten voor het lste of geneeskundig gedeelte zijn de heeren A. W M. Van Deventer, C. E. Paling, beiden doctorandi, en de heer A. Van de Velde, cand.-arts. De zeildag der „Willem Barendsz" is be paald op 3 Juni a. s. De bemanning zal bestaan uit de luits. ter zee 'lste kl. H. Van Broek- huyzen en A. E. J. Frackers, de luits. ter zee 2de kl. S. A. H. Laurie en J. H. Calmeyer, de officieren van gezondheid van het Ned.-Ind. leger dr. W. Hamaker en den artist Louis Apol. Verder uit den timmerman H. J. Latjens, den bootsmans maat der marine H. J. Jerphanior, den koksmaat der marine P. De Vrij, de matrozen der koop vaardij L. Bakker, G. Westerning, C. Grim, Th. Smit, N. Maarleveld en den kajuitsjongen Klaas Mantel. Laastgenoemde jongen, Latjens en Wester ning hebben ook de vorige reis medegedaan. Mr. D. H. Van den Acker, onlangs be noemd tot rechter in de arrondissements-rechtbank te 's-Hertogenbosch, heeft voor die benoeming bedankt. Het stoomschip „Wyberton", van Batavia naar Rotterdam, vertrok Maandag van Colombo; de „Celebes", van Amsterdam naar Batavia, arri veerde gisteren te Port-Said en zon heden de reis voortzetten. De off. van admin. 8de kl. J. P. Van Goethem wordt met den lsten Juni a. s. ge plaatst in de rol van Zr. Ms. wachtschip te Wil lemsoord. De luit.-ter-zee 2de kl. R. Reinders, van het eskader in Oost-Indië in Nederland teruggekeerd, is op non-act. gesteld. Z. M. heeft 1®. met ingang van 1 Juni, op hun verzoek, ter zake van langdurigen dienst, op pensioen gesteld den vice-admiraal J. M. I. Brutel de la Rivière, onder dankbetuiging voor de vele gewichtige en langdurige diensten aan den lande bewezen en dat pens. bep. op f 4575, en de kapts.-ter-zee A. Dronkers en D. Schuurman, onder toekenning van pensioen resp. v. f 2925 en 3225 2°. bevorderd tot vice-adm., de schouten-bij nacht J. Van Gogh en jhr. J. H. Van Capellen, adj.-gen. der marine, 2den chef van het Mil. Huis des Konings, met bepaling dat hij in het genot zal blijven van zijn tegenw. trakt. van schout-bij nacht; tot schout-bij-nacht, den kap.-ter-zee W. K. Van Gennep; tot kap.-ter-zee, de kaps.-luit.- ter-zee J. A. Greve, H. W. Walther en jhr. J. H. P. Von Schmidt auf Altenstadttot kap.-luit.- ter-zee, de luits.-ter-zee lste kl. C. E. Uhlen- beck, C. Ten Bosch, jhr. T. E. De Brauw en C. J. Marinkelle; tot luit.-ter-zee lste kl., de luits.- ter-zee 2de kl. D. Hordijk, F. W. C. Ledeboer, J. P. Lubbe Bakker en L. C. Rovers3®. bepaald dat de kapt.-ter-zee H. Van Goens, adj. bij den Prins van Oranje, zal treden in het genot van het aan zijn rang verbonden vast- en zeetraktement; 4°. op zijn verzoek, ter zake van langdurigen dienst, op pensioen gesteld den bevorderden kapitein-ter- zee H. W. Walther, en het bedrag daarvan be paald op f 2700; verder burgerl. pensioenen ver leend, o. a. aan H. L. Staal, landmeter lste kl. f 1285; W. J. L. Grobbée, prov. inspecteur der dir. bel. enz. f 2749; C. Van Soest, comm.- verificateur der dir. bel. enz. f 758; M. Boon, ontvanger der dir. bel. f 927; A. V. R. Meteler- kamp, idem, f 1092. Gemengd IV ieuwa. Hedennamiddag te ongeveer half- drie is een jongen genaamd J. K. aan de Hooge- woerd van den tramwagen, waaraan hij zich had vastgeklemd, gevallen, ten gevolge waarvan hij eene verwonding aan het hoofd bekomen heeft. Daar een conducteur de oorzaak van dat ongeval moet zijn, doet de politie onderzoek. Gister namiddag te zes uren is er ten huize van den heer P. aan de Heerengracht, ten gevolge van het omvallen van een petroleum-toestel, binnenbrand ontstaan, welke met behulp van twee brandspuiten kon gebluscht worden, na eerst veel schade veroorzaakt te hebben. Hedenvoormiddag te halftwaalf ont stond door een zelfden toestel ten huize van de wed. V. d. Z. aan de Oude Vest binnenbrand, die echter met behulp van eenige emmers water onmiddellijk door eenige buren ook is gebluscht. Gisteren zijn weder een 150-tal per- sonen door het kantongerecht te 's-Hage veroor deeld wegens dronkenschap in het openbaar. Veel

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 1