Donderdag 1 April. N°. 6171. A0. 1880. Dese Courant wordt dagelijks, met uitzondering ran Zon- en Feestdagen, uitgegeven. LEIDSGH DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 3 maaadet.1.10. Franco per posta 1.40. Afaooderlylte Wommeraa 0.03. PRIJS DER ADVERTENTIES VM 1—0 regdi leden regel meer Grootere letten naar plaitenthnte. LOB. a 0.17*. 8TADS-BERICHTEN. De Voorzitter ram den gemeenteraad ras Leiden; Gezien art. 31 der wet van den 4den Jnli 1860 (Staatsblad n*. 87); Doet te weten dat de ljjaten der kiezers ram leden ran de Tweede Kamer dar Staten-Generaal, dc Prorinciale Staten en den Gemeenteraad op beden zijn gesloten, opnienw aangeplakt en ge durende acht dagen op de Secretarie dezer gemeente voor een ieder ter inzage nedergelegd. Leiden, De Voorzitter voornoemd, 81 Maart 1880. V. d. BRANDELER. LEIDEN, 31 Maart. Morgen zal de heer H. L. A. Van Campen, landmeter 1ste kl. en beëedigd klerk aan de be waring van de hypotheken en het kadaster alhier, zijn onafgebroken 25-jarigen diensttijd aan die bewaring herdenken. Op 1 April 1855 werd hij, destijds adspirant-landmeter, met den kantoordienst belast, en trad hij ongeveer 5 jaar later ook als beëedigd klerk aan die bewaring op. Ieder die tot hem in betrekking staat, dus ook het publiek, dat 's mans ijver en voortvarendheid dagelijks ondervindt, zal voorzeker met ons wenschen dat hij nog lang voor zijn nuttigen werkkring ge spaard worde. De netto opbrengst van de op 1 Maart 11. gehouden lezing door de heeren De Begt en Wagemans is heden ten bedrage van f 25.78 aan de subcommissie voor den watersnood afge dragen. Men verzoekt ons ook te vermelden dat de heer A. Yan der Lindsn dien avond geheel belangeloos eenige pianonnmmers ten beste gaf. Gisteravond had in de Stadszaal de aange kondigde 19de openbare les van de Burgerzang school van het departement LeideD der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen plaats. Zoowel beneden als boven was de zaal met familieleden der leerlin gen en andere belangstellenden bezet. Bestuurders van hier gevestigde maatschappijen of vereenigin- gen, alsmede het hoofd en de secretaris der ge meente waren mede tegenwoordig. Kon bij vorige gelegenheden steeds met genoegen op de vorde ringen der kleinen worden gewezen, dit was ook nu het geval. De uitvoering toch van het pro gramma, van de oefeningen in solfèges tot de meerstemmige liederen, gaf daarvan het bewijs. Het was alleraardigst hoe eenvoudig en zuiver de jeugdige zangsters en zangers de eenvoudige en veelal schoone kinderliederen voordroegen, waar onder ook het onlangs verschenen achttal van den onderwijzer den heer B. H. Taylor, met woorden van diens zwager den heer A. A. Boerma te Zutfen, die eveneens aanwezig was. Elk nommer werd met toejuichingen beantwoord, niet het minst het vóórlaatste van het programma, het „Veil- chenterzett" van Carl Hering, door de hoogste klasse, waarbij een der leerlingen, de jongejuffrouw Bremmer, de rol van soliste vervulde, waarvoor haar zeker wel door ieder een compliment gemaakt werd. Voor de vergadering was het bovendien zeker een verrassing dat dit nommer door bemid deling van den directeur den heer A. J. Wetrens met een klein strijkorkest van kleine musici werd begeleid. Voordat het laatste nummer werd gezongen, werd door den president der school, den heer W. P. Wolters, tot de aanwezigen een kort woord gericht, in de eerste plaats om hun voor de goede opkomst dank te zeggen, met de herinnering tevens waarom de openbare les in stede van het vorig jaar eerst nu plaats had. Ook deelde hij ouder gewoonte iets mede omtrent de lotgevallen der school. Hij kon daaromtrent kort zijn; maar wat hij had te zeggen was dan ook goed, want het ten vorigen jare gesproken woord tot opwekking van meer belangstelling was niet onbeantwoord gebleven. Het aantal leerlingen was sedert belang rijk vermeerderd. Hij eindigde met den wensch dat de onderwijzers zich steeds in goede vorde ringen hunner leerlingen mogen verheugen en dat de burgerij het de school ook nu niet aan den zoo noodigen steun zal laten ontbreken. Ten slotte werd mededeeling gedaan van de volgende leerlingen die bevorderd werden, alsmede van hen aan wie eervolle vermeldingen of prijzen werden toegekend: Bevorderd. Van de 1ste naar de 2de klasse. Meisjes: J. A. M. Coebergh, V. Zaalberg, J. Conrée, J. Meerbnrg, C. Van den Berg, A. Taverne, C. Brnggeman, A. Noé, J. Noé. Jongens: 1. D. Filippo, N. Brnmmelkamp, J. Gubbi, G. J. Zaalberg, J. Planjer, J. Van Izenbnrg, J. F. Vlaanderen, J. A. Hime, L. A. Jongmans, P. t. d. Most v. Spijk, H. L. De Haas Az., J. Bots, H. Daalhof, W. P. Rodbard, J. De Graaf. Van de 2de naar de 3de klasse. Meisjes: C. A. Benard, M. Papót, A. Schmier, M. Japikse, A. C. Plemp, H. J. L. Westdgk, E. M. J. Ondshoorn, J. E. Vfestdijk, E. Versehuiling, N. M. J. Rodbard, F. M. Meerbnrg, C. L. A. Planjer, A. S. E. Steenhauer, M. A. J. Schretlen, M. M. Den Honter, A. F. C. Simonie, B. L. C. C. Fortman, A. C. Doornberg. Jongens: A. J. Lindeman. Eervolle vermelding. 1ste klasse. Meisje»: C. Rating, S. Van Pimteren, N. De Koater, A. Milders, C. Van Benten, A. Noé, J. Noé, M. A. v. d. Most Van Spijk, D. Oostdijk, S. Blote, S. Steenhaner, G. Filippo, C. v. d. Berg, M. v. d. Heyden, C. Bruggeman, M. E. Florijn. Jongens: J. Gubbi, P. v. d. Most Van Spijk, H. Daalhof, N. Brnmmelkamp, J. D. Filippo, J. Bots, D. v. Eldik, J. J. Jongmans. 2de klasse. Meisjes: M. Papöt, M. Japikse, H. J. L. West- d(jk, J. E. Westdijk, E. Verschuiling, N. M. J. Rodbard, A. S. E. Steenhauer, F. F. Dnyverman, A. C. Doorenberg, S. M. A. Blote, M. S. Ha6selbach. Jongens: A. J. Lindeman, P. Van Leeuwen, W. F. Privé, A. Oostdijk. 3de klasse. Meisjes: L. C. H. Springer, M. H. Florijn, S. C. Van Loghem, E. J. Plemp, M. J. E. Van Eldik. Jon gens: H. J. Convée, C. Roodenburg. Prijzen. 1ste klasse. Meisjes: J. A. M. Coebergh, E. Schmier, J. Plemp, J. Rating, V. Zaalberg, C. Van Rijn, E. J. Convée, H. F. De Haas, J. Meerburg, A. Taverne, H. Hassel- bach, C. Meerburg. J on g e n s: G. J. Zaalberg, J. F. Vlaan deren, J. A. Hinse, J. Van ïzenburg, H. L. De Haaa Az., J. De Graaf, L. A. Jongmans. 2de klasse. Meisjes: C. A. Bernard, A. Schmier, A. C. Plemp, E. M. J. Ondshoorn, F. M. Meerbnrg, C. L. A. Planjer, M. A. J. Schretlen, M. M. Den Honter, A. F. C. Simonis, C. B. Simonis, S. J. F. Oudshoorn, M. G. J. Van der Grift, B. L. C. C. Fortman, C. H. Scheffer, M. J. Seheffer, M. Bremmer, H. M. Poelman, C. G. Roodenburg. Jongens: C. E. Wood, B. Van Linden, M. Fles, K. A. Felix, J. F. Ter- burgh, W. A. Convée. 8de klasse. Meisjes: H. J. Bremmer, J. M. Boekwijt, M. H. P. Van Linden, E. M. J. Krnlder, A. F. De Haas, A. M. Hasselbach, C. Bremmer, M. P. OudshoornJongens: J. H. Meerburg, Mare. De Haas, P. J. Hasselbach. Men schrijft uit GoudaSedert eenige dagen circuleert alhier weder een adres aan het gemeen tebestuur om aan te dringen op het maken eener drinkwaterleiding, op welk adres al een groot aantal handteekeningen voorkomen. Inmiddels heeft, zoo men weet, de directie der stoomboot „de Volhar ding", varende dagelijks van Leiden op hier, aan de ingezetenen aangeboden om bij voldoende deel neming duinwater te leveren tegen '/2 cent per liter, bij fusten van miistens 20 liters, franco aan huis. Dadelijk hebben zich een aantal inge zetenen bereid verklaard tot deelneming, ten ge volge waarvan de eerste aflevering Zaterdag 11. is aangevangen. De Koning heeft ten behoeve van het hul deblijk aan luit.-generaal K. Van der Heyden f 500 ter beschikking van het hoofdbestuur ge steld. De Koningin bestemde tot gelijk doel f 250. De in Den Haag zoo gunstig bekende heel- en verloskundige, de heer A. Hoek, die zich tot veler leedwezen uit de praktijk terugtrok, zal, naar het Vad. verneemt, de Koningin als accou cheur bijstaan. Men zegt dat de heuglijke gebeur tenis ii Jnli zal plaats vinden. In den grooten schouwburg te Botterdam had gisteravond eene voorstelling plaats ter viering van den vijf-en-twintigjarigen tooneeldienst van den heer W. Van Zuylen. In den bovenfoyer was door de feestcommissie eene étalage geïmproviseerd van al de stoffelijke blijken van sympatie, welke den kunstenaar in den loop van den avond waren aan geboden eene macht van kransen, meerendeels door groote kostbaarheid van bloemen, zilver en kunstig borduursel aan de linten nitmnntende; een prachtige zilveren bokaaleen fraaie noteboo- menhouten kast met het prachtwerk „Le Costume Historique" van Eacineteen rijk met zilver beslag voorzien album, waarvan het titelblad ten opschrift draagt: „Huldeblijk aan Willem Van Zuylen, ter gelegenheid van zijn 25-jarigen tooneeldienst, aangeboden door zijne vrienden envereerders 18551880"het album behelst na afschrift van den tekst van een gedicht van den heer Spoor, ten tooneele voorgedragen, de namen van allen die tot deze geschenken, behalve de kransen, hebben bijgedragen. Daartoe bleek verder te be- hooren een kolossaal étui, op een zilveren schild ten opschrift dragende: „Willem Van Zuylen 18551880"; het bevatte in 24 kunstig bewerkte exemplaren het zilveren gereedschap voor een visch- maaltijd. Afgescheiden van deze door particulieren aangeboden geschenken, werd de aandacht getrok ken door een fraaien bronzen groep, den Dageraad voorstellende, een blijk van sympathie door de gezamenlijke artisten van het Hollandsch tooneel daar ter stede, aangebodenvoorts nog eene fraaie portefeuille, met twaalf aquarellen van den heer Linse, Van Znylen voorstellende in even zooveel zijner beste rollen; verder de partituur van den feestmarsch, voor deze gelegenheid door den ka pelmeester van het Hollandsch Tooneel, den heer Van Aaken, gecomponeerd, enz. enz. Een talrijk gezelschap dames en heeren was in den foyer vereenigd, toen Van Zuylen er verscheen. Hij werd begroet door de mannelijke koristen van de Duit- sche Opera, die een vierstemmig koraal voordroe gen. De jubilaris heeft 5 pet. van de bruto recette van den avond afgestaan aan het Kinder ziekenhuis aldaar en 10 pet. aan „Apollo", de Maatschappij tot verzorging van hulpbehoevende tooneelkunstenaren. De generaal-majoor J. E. Beekman, com mandant der 3de divisie, heeft pensioen aange vraagd. Naar men verneemt, wordt hij vervangen door den generaal-majoor P. Heitz, thans bevel hebber in de 8de militaire afdeeling, die op zijne beurt vervangen zoude worden door den kolonel K. A. Wimmer van de 3de afdeeling vesting-art. In de gisteren gehouden vergadering van stemgerechtigde aandeelhouders der Nederlandsche Handelmaatschappij is het voorstel van de directie goedgekeurd, om art. 39 te laten vervallen en daarvoor in de plaats te stellen de bepaling, dat, buiten de bij art. 65 vermelde uitkeering, het vast jaarlijksch traktement zijn zal voor den pre sident f 20,000, voor directeuren f 16,000 en voor den secretaris f 8000. Tot gemeente-veearts, tevens keurmeester van vleesch en spek, te Dordrecht is benoemd de heer M. Stoffels, rijks-veearts te Amsterdam. In den namiddag van Paaschmaandag ont viel aan de gemeente Eheden haar geachte burge meester, mr. Brandtsen van Ehederoordt, lid van de Provinciale Staten van Gelderland. Nauwelijks hersteld van de wonden, hem onlangs met een revolver toegebracht, werd de grijsaard Donderdag 11., 'a namiddags, te midden zijner werkzaamheden

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 1