daarmede in aanraking, ten gevolge waarvan het knaapje weldra geheel met brandwonden was over dekt. Ofschoon onmiddellijk geneeskundige hulp werd verleend, mocht 't niet gelukken het in 't leven te behouden. Weinige uren later bezweek het onder de vreeselijkste pijnen. Naar wij met aekerheid vernemen is door den burgemeester van Leiderdorp, wegens het steen i gen van een stoomboot der maatschappij „Volharding", tegen drie jongens proces-verbaal opgemaakt. De boot die heden by Alphen bet ijs brak, is eveneens met steenen geworpen, zoo dat de kapitein den veldwachter aan boord moest nemen. Aan den hoogen Rijndijk onder Zoe- terwoude is Zondag iemand aangevallen door twee personen, die hem eerst om tabak en geld vroe gen. Hij wist ecbter aan het gevaar te ontsnappen. Krachtens een bevel van voorloopige aanhouding door den rechter-commissaris mr. D. Binger, is naar het huis van arrest en justitie te Amsterdam overgebracht mej. S. Boas, verdacht zich te hebben schuldig gemaakt aan poging tot vergiftiging van haren oom. De hooge raad, kamer van crimineele zaken, zal morgen, Woensdag, behandelen de zaak van 1°. L. Pincoffs en 2*. H. Kerdijk, be schuldigd beiden van1°. valschheid in geschriften van koophandel en 2*. bedrieglijke bankbreuk, de 1ste bovendien van in de boeken zijner firma verdichte en verzonnen posten van ontvang en uitgaaf bedrieglijk als waar te hebben voorgesteld. De heer C., van Jutfaas, gistermid dag eene dame uit het ziekenhuis te Utrecht gehaald hebbende, had bij het huiswaarts keeren het ongeluk, door het schrikken van zijn paard, met het rijtuig te water te geraken, nabij de Jeremiebrug. De koetsier brak beide beenen; de heer C. en de bij hem gezeten dame werden ge red door een schippersknecht, die zich te water begaf. De heer v. V. en diens echtgenoote, wonende te Amersfoort, werden de vorige week door een verpletterend onheil getroffen. Hun eenig kind, een jongen van twaalf jaren, verzocht om op het niet vertrouwbare ijs der stadsgracht te mogeu schaatsenrijden. Dit verzoek werd door de verstandige ouders niet direct ingewilligd. Toch beloofde de heer v. V. zijn zoontje, dat hij des middags om halfdrie met hem naar het ijs zou gaan om te zien hoe het was. Het kind echter, hiermede niet tevreden, berooft zich eenige oogen- blikken daarna door ophanging van het leven. De diep beklagenswaardige ouders zijn radeloos. Zondag-avond zijn in het paardenspel vau H. Blanes te Kampen, terwijl de voorstelling in vollen gang was, de tweede en derde raag in elkander gezakt, zoodat de voorstelling direct moest gestaakt worden. Er hebben geen persoonlijke onge lukken bij plaats gehad. De a r r o n d i s s e m e n ts-r echtba n k te Roermond heeft een jongen van veertien jaren wegens moedwillige mishandeling, op zijn vader gepleegd, tot twee maanden, en zijne moeder, die hem daartoe had aangespoord en daarin behulp zaam was geweest, tot vier maanden cellulaire ge vangenisstraf veroordeeld. Zaterdag-nacht werd aan de politie wacht aan de Bovenbeek te Arnhem eene vrouw gebracht, die in bijna naakten toestand, liggende op een der trottoirs in de Rijnstraat, was ge vonden. Bij onderzoek bleek het dat deze persoon, die zich in de hoogste mate aan dronkenschap schuldig maakt, gedurende zes dagen zonder voedsel en in ziekelijken toestand onder de pannen van een zolderkamertje had doorgebracht. De mede lijdende huisjesmelker, die zelf het vette der aarde geniet, vond het feit dat die vrouw daar eene ligplaats zonder betaling had uitgekozen zóó ver schrikkelijk, dat een paar buurvrouwen in den arm werden genomen om haar in het holle van den nacht op straat te zetten. De politie trok zich hare zorg aan en deed de patiënt naar het zieken huis vervoeren. Een werkman, in niet zeer nuchteren toestand verkeerende, had in eene herberg aan den Noordendijk te Dordrecht aan een anderen bezoeker verklaard dat hij bij den moord op de dienstbode van den landbouwer Smookers te Sleeu- wijk was tegenwoordig geweest en noodigde dien persoon uit, om daarvan aaDgifte te doen bij de politie, ten einde de uitgeloofde premie van f 500 te verdienen. Hieraan werd na eenig aarzelen ge volg gegeven en V. d. W. terstond in verzekerde bewaring gesteld. Den volgenden morgen verhoord, verklaarde de man zich niets van het gezegde te herinneren, wel dat hij te veel aan Bacchus had geofferd. Uit een inmiddels ingesteld onderzoek was gebleken dat werkelijk het verhaal slechts eene dronkenmansverklaring was. De lust om meer zulke praatjes te verzinnen, zal den man echter wel vergaan zijn, want hij wordt nog steeds in arrest gehouden. De lijken der bemanning van de tus- schen Lillo en Antwerpen gezonken sleepboot „Assistent" zijn met laag water in de nabijheid van het strand tusschen de ijsschotsen gevonden, waaruit men vermoedt dat de ongelukkigen door zwemmen getracht hebben zich het leven te redden, doch door afmatting en koude ziju bezweken. Allen laten weduwen met kinderen achter; de kapi tein eene weduwe met vier kinderen, te Ter Neuzen woonachtig, de stuurman eene weduwe met zeven en de stoker eene weduwe met twee kinderen, de beide laatsten te Dordrecht woonachtig. Men heeft nog geen der lijken gevonden van de zes personen, die verongelukt zijn met de sloep van de „Actif". Wel is de sloep geheel onbeschadigd terugge vonden en naar Antwerpen gebracht. Onder de Nederlandsche schippers te Antwerpen heeft men een collecte gehouden voor de weduwen van den stuurman en den stoker van de „Assistent", welke 60 franken heeft opgebracht. Maurice V. te Par ij s bezat een zwart paard van groote waarde. Om dat dier te verzor gen had hij een Engelschen palfrenier in dienst genomen, Windham genaamd. Deze scheen echter niet bijzonder met het paard van zijn meester inge nomen en mishandelde het aanhoudend, ten gevolge waarvan hij &a herhaalde vruchtelooze waarschuwing eindelijk werd weggezonden. In zijne plaats werd een Eranschman aangesteld, met name Legris, die tevens een goed vriend was van zijn voorganger. Onder zijne behandeling werd het paard, dat vroeger altoos kwaadaardig was, zoo mak en gedwee als men het maar kon wenschen. Op zekeren dag dat de heer des huizes afwezig was, kwam Windham zijn vriend bezoeken en nam op verlangen van dezen, die zich een uurtje wilde verwijderen, de zorg voor het dier op zich. Het paard scheen echter zijn vroegeren vijand maar al te goed te herkennen en eensklaps zijn vorige kwaadaardigheid te hebben hernomen. Althaus toen men, in den stal een vreese- lijk geraas vernemende, de deur opende, rende het paard, dat was losgebroken, pijlsnel naar buiten. Windham vond men met verbrijzelden schedel op een hoop stroo uitgestrekt. Het paard had zijn ouden vijand doodgetrapt. Volgens uit Nieuw-York ontvangen telegram kan tusschen 28 en 30 dezer op de Engelsche, Eransche en Noordsche kusten storing in den dampkring verwacht worden met regen en vermoedelijk sneeuw in de noordelijke gedeelten, vergezeld van harden wind van Z.-O. tot N.-W. KOLONIE IV. BATAVIA, 19 December. Gisteren heeft de officier van gezondheid D., die in het hospitaal alhier eenigen tijd verpleegd was of geobserveerd, omdat hij zwaarmoedig en misschien niet geheel normaal van geestvermogens was, zich van kant gemaakt na eenige brieven ge schreven en zijn testament op tafel gelegd te hebben. In de afgeloopen week is op de reede een Europeesch veroordeeld fuselier, die naar Leiden moest gebracht worden en van een der kustplaatsen hier was aangekomen, 's nachts over boord ge sprongen. De schildwacht vuurde in den donker op hem. Dat hij den wal zou bereikt hebben is niet gebleken en ook bijkans onmogelijk. Volgens bij de regeering ingekomen opgaaf werden gedurende de maanden Augustus, September en October jl. in de residentie Bantam en Batavia 22,500 runderen wegens veepest onteigend en afge maakt. Te Singapore verzekert men dat het bezoek van vreemdelingen der tentoonstelling te Sydney zeer gering is. De hotels staan leeg. Een herziening der ordonnanciën op het patentrecht en de personeele belasting is in bewerking. Zondag is te Parijs in het Cirque in de Champs Elysées eene bijeenkomst gehouden van 8000 hou ders van Turksche schuldbrieven, onder voorzitter schap van den heer De Kératry. Daarin is met algemeene stemmen een brief aan den president der republiek aangenomen om te protesteeren tegen de jongste schikking der Porte met de bankiers van Galata, waardoor aan de Eransche leeningen het grootste gedeelte barer waarborgen wordt ont nomen. Als elke voldoening geweigerd mocht wor den, zullen zij overeenkomstig de bepalingen van het Berlijnsche tractaat de benoeming eener inter nationale commissie vragen ten einde de belangen der buitenlandsche schuldeischers van Turkije voor goed te regelen en te beschermen. De hertog van Edinburg is gisteren te Parijs aangekomen om heden naar Cannes te vertrekken, ten einde de keizerin van Rusland naar St.-Peters- burg te begeleiden. Het vertrek is tot Zaterdag uitgesteld; de toestand blijft zorgwekkend. Volgens de „Eigaro" heeft een hoogge plaatst ambtenaar in een der ministeriën zich doodgeschoten. De „République fransaise" zegt dat dit geschiedde in het ministerie van oorlog. De minister had een onderzoek van de kas van den ambtenaar gelast. Terwijl men hiermede bezig was, had de noodlottige daad plaats. Duitsckland. Voor de tentoonstelling te Melbourne is op de rijksbegrooting eene som van 300,000 mark uit getrokken. Voor die te Sydney was verleden jaar 200,000 mark door den rijksdag toegestaan, maar de regeering heeft die som met 100,000 mark moeten overschrijden. Hoewel de deelneming van Duitsche inzenders te Melbourne grooter zal zijn dan te Sydney, zullen de kosten toch niet hooger zijn, omdat veel van hetgeen te Sydney gebruikt is ook te Melbourne zal kunnen dienen. Von Bismarck is gisteravond te zes uren te Berlijn aangekomen. Oostenr.-Hongj. Monarchie. In het Huis van afgevaardigden heeft de heer Erix gisteren voorgesteld eene algemeene gelijk tijdige, gelijkmatige vermindering der legers, in dier voege dat de onderlinge machtsverhouding der Staten niet zou worden veranderd. KAIRO, 26 Januari. Renouf-pacha is tot gou verneur van Soudan benoemd. NIEUW-ÏORK, 26 Januari. In eene te Buffalo gehouden redevoering heeft de heer Parnell ge zegd dat Ierland recht heeft op eene eigene nati onaliteit, en dat, zoo het mogelijk ware deze te verkrijgen, de Ieren hun bloed voor de verdedi ging van hun vaderland moesten veil houden. De heer Parnell verklaarde voorts niet te weten of eene vreedzame oplossing mogelijk iswas dit echter niet het geval, dan, meende hij, moeten de landeige naren weggaan. ROME, 26 Januari. In de Kamer van afge vaardigden heeft de heer Depretis een koninklijk besluit tot schorsing van de tegenwoordige zitting voorgelezen. MADRID, 26 Januari. In eene officiëele depeche uit Havana wordt gemeld dat opnieuw oproerige benden in onderwerping zijn gekomen. LONDEN, 27 Januari. Üit Konstantinopel wordt gemeld dat Sawas-pacha en sir H. Layard de over eenkomst tot afschaffing der slavernij geteekend hebben. Volgens een bericht uit Colon aan de „New- York Herald" heeft Pierola een leening van 21 millioen dollars gesloten bij Dreyfus, te Parijs, onder waarborg der guano. ATHENE, 27 Januari. De Kamer van afge vaardigden heeft met 97 tegen 78 stemmen ge weigerd het ministerie te machtigen om te be schikken over 2'/i millioen drachmen der leening van 6 millioen. Het ministerie heeft daarop zijn ontslag ingediend. ROME, 27 Januari. Volgens een gerucht zou deze week tusschen Duitschland en het Vaticaan eene schikking geteekend zijn. De nuntius Jacobini ontving de noodige volmacht. Deze schikking zou het begin vormen van belangrijke onderhandelingen. BUITENLAND. Frankryk. Telegrammen.

Leidsch Dagblad | 1880 | | pagina 2