Ij DAGBLAD. IS Donderdag 17 Juli. A'. 1879. V »f #- Ut)» EIDSCH PK1J9 DEZER CODRAMT» Voor Leideü per 8 maaadeo,.l.Kk Frauw per posla 1.40. Ab^ndeit^ke NommeraQ.OT. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzonderiag van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. mus DER AD TEUTEAT1EN: Van 16 regels....1.05. Iedere regel ineora 0.17^. Grootóre leltón aaar piaatórninite. STADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOÜDERS van LEIDEN Bren gen bij deze ter kennis van de kiesgerechtigden, dat ingevolge art. 15 der wet van 29 Juni 1S51 (Staatsblad n°. 85), de her stemming ter verkiezing van vier leden van den Gemeenteraad, bij periodieke aftreding, en van één lid van den Raad, ter vervan ging van Mr. M. D'AUMERIE, die in 1881 moest aftreden, zal geschieden, niet op den 29sten Juli e. k., zooals vroeger werd be paald, maar op Maandag den 28sten Juli aanstaande. Borgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, V. d. BRANDELER, Borgemeester. 16 Joh 1879. E. KIST, Secretaris. LEIDEN, ÏO Juli. Ter verkiezing van een lid voor den gemeen teraad alhier in de plaats van mr. M. d'Aumerie waren 926 stembriefjes ingeleverd, waarvan er 35 van onwaarde werden verklaard, zoodat het aantal geldige stemmen 891 en de volstrekte meerder heid 446 bedroeg. Er moet eene herstemming plaats hebben tus- schen mr. A. E. J. MODDERMAN die 380 en den heer G. F. ALSCHE die 256 stemmen verkreeg. "Verder waren uitgebracht op den heer H. W. E. Bakker 152 en den heer E. Stokhuyzen 54 stem men. Op diverse personen waren 49 stemmen uitgebracht. Voor de gewone verkiezing van acht leden waren ingeleverd 930 stembiljetten, waarvan van onwaarde werden verklaard 5. Het aantal geldige stemmen bedroeg alzoo 925 en de volstrekte meerderheid 463. Gekozen werden de beeren Mr. G. COCK* met 876 st. P. L. C. DRIESSEN* 789 J. SCHELTEMA* 634 E. STOKHUYZEN 485 Voor de vier overige leden moet eene her stemming plaats hebben tusscben de heeren L. M. DE LAAT DE KANTER* met 453 st. J. I. VAN WENSEN* 452 Mr. P. A. VAN DER LITH* 442 Mr. J. BREDIUS 434 H. A. SCHMIER 431 Dr. M. J. DE GOEJE* 422 J. H. DONNER 418 H. L. A. VAN CAMPEN 415 Verder waren uitgebracht op mr. H. L. A. Obreen* 407, A. Van Eek 263, P. Van Cranen- burgh 84 stemmen en de overige op verschillende personen. De namen met een zijn die der aftredende leden. Het zomerconcert van gisteravond werd dan toch eindelijk eens door goed weer begunstigd, waardoor Zomerzorg met de talrijk opgekomen leden en hunne dames en den sierlijken tuin een schoon gezicht aanbood. Het pronkte thans in al zijn geuren en kleuren. Toen de schemering begon werd de doelmatige gas- en lampions-verlichting ontstoken, waarvan ook de laatste weder aan den vijver een niet onaardig effect maakte. De kapel der grenadiers handhaafde met de uitvoering haar goeden naam. Door de toejuichingen, welke, zoo niet aan alle, dan toch aan de meeste nommers ten deel vielen, gaven de aanwezigen telkens hunne ingenomenheid te kennen. Wanneer nu ook nog de overige concerten door lieflijke avonden mogen begunstigd worden, zal de heer Couvée zijne zorgen nog voor een groot deel beloond zien en zal den bezoekers nog een belangrijk muzikaal genot ten deel vallen. De leerlingen, die voor het kinderfeest der Vereeniging tot bevordering van geregeld school bezoek in aanmerking kwamen, zijn hedenmiddag met de commissie in tien rijtuigen naar Katwijk vertrokken. Bij de periodieke verkiezing van leden van den gemeenteraad te Zoeterwoude zijn uitgebracht 76 stemmen van de 247 stemgerechtigden. De aftredende leden zijn herkozen, nl. de heeren Mr. A. H. Brandt, C. Lagerberg en N. Kapteyn Czn., respectievelijk met 73, 72 en 70 stemmen. Bij de opening van de op gisteren in de gemeente Leiderdorp ingeleverde 120 stembriefjes, ter verkiezing van twee leden van den gemeente raad, is gebleken dat zijn uitgebracht op de hee ren: G. Van Geer, burgemeester en aftredend lid, 84 stemmen; J. Bays Jr., nieuw lid, in plaats van H. Roest, die wegens hoogen leeftijd niet meer in aanmerking wenschte te komen, 64 stem men L. Sillevis 47 stemmen, J. J. Koning 39 stemmen, zoodat de beide eerstgenoemden zijn gekozen. Op één na zijn al de kiezers die niet door ongesteldheid verhinderd waren, opgekomen. Zoetermeer. Herkozen de heeren J. Poot, G. De Groot en J. Groenewegen. Zegwaard. Herkozen de heeren R. Van Alphen en A. Van der Eyk. Woubrugge. Ingeleverd 116 geldige stem briefjes. Hiervan zijn uitgebracht op den heer W. Van Egmond 100 stemmen, die alzoo is ge kozen, en op de heeren P. De Ridder 57, A. Visser 57, C. Versluis 51 en M. Kroes 49 stem men, tusschen welke vier laatstgenoemden eene herstemming zal geschieden. Voorschoten. Herkozen de heer L. J. S. Van Kempen en gekozen de heer E. H. Van Iterson. Benthuizen. Herkozen de heeren P. Verheul en Gt. Slootweg. Lisse. Herkozen de heeren dr. A. C. Van Ewijk en P. C. Van Vrijberghe de Coningh. Den Haag. Herkozen de aftredende leden en voor de vacature van den heer Du Tour van Belliachave gekozen de heer J. J. C. De Wijs, archi tect, met 852 van de 1459 stemmen. Waddingsveen. Aantal kiezers 227, waar van 154 zijn opgekomen. Volstrekte meerderheid 78. Gekozen de aftredende leden G. Spruyt Az. met 139, C. Van Gaaien met 133 en K. Ver- wey met 94 stemmen. In de plaats van het af tredend lid L. Proos Hoogendijk, die niet weder in aanmerking wenschte te komen, is met 100 stemmen gekozen de heer G. W. C. Van Dort Kroon, burgemeester. Verder zijn o. a. uitgebracht op den heer H. Jongenburger, ant.-rev., 61 en op den heer A. Janmaat, Roomsch-Kath., 47 stem men. De gekozenen behooren tot de liberale partij en waren candidaat gesteld door de kiesvereeni- ging „Gemeentebelang". Alfen. Herkozen de heeren C. A. Hooge- veen, M. Kop, A. Streng en C. T. Van der Meer. In plaats van den heer G. L. Piek, overleden, is gekozen mr. F. C. Van Marle. Aarlanderveen. Herkozen de heeren J. Herre- wijn en J. C. Van Kerkwijk. Bodegraven. Van de 275 kiezers zijn er 182 opgekomen. Gekozen zijn de heeren J. Van der Giesen met 150, Rollmau met 129, en dr. W. H. Kapteyn met 92 stemmen, terwijl herstemming moet plaats hebben tusschen de heeren I. T. Beyen en W. Kok. Leimuiden. Herkozen de 'neer C Van Egmond Hz. en gekozen in plaats van het aftredend li l W. C. Bulk de heer Jacob De Rijk Hz. Meu verueemt uit Leiderdorp. - daags een adres, door eenige houdcnlni e- zetenen onderleekeud, aanhebt.>e z worden aau den commissaris des konings iu deze provincie, ten einde te verzoekt» i on> ii.- 'urgemeester dier gemeente, de heer G. Van teer weder voor een herbenoeming worde veorg uragen. Tir vojrziemug iu de vacature, ontstaan door het vertin» van dr. G. Van Goor J.Lz. en nog voori durende doordien ds. Van Schelven voor de beroeping heeft bedankt, is bij de Ned. Herv. gemeente te Rotterdam de volgende nomina ie opgamaakt: Dr. P. G. Datema, te Ee, in Friesland, ds. F. Van Spall, te Leimuiden, e.i ds. G. Ring- nal.la, te Oldenbrock. Aan de heeren Fransen van de Putte en E. Cremers is naar men verneemi de samenstelling van een ministerie opgedragen. De commissie van bijstond in het beheer der publieke werken te Ainstdrlini heeft, na on derzoek der verschillende plarv i \oor een nieuw Beursgebouw op den Dam, wege een rapport uitgebracht en ten slotte aau i ad voorgesteld, zich met geen der ingedieaue i ie te vereenigen, maar B. en Ws. uit te ad i. met den heer Martin Wolff c. s. over da r' van eene nieuwe Beurs in het Damrak 11 dc Oude en de Papenbrug te onderhandde i ceu uitslag daarvan te zijner tijd aan deu - mede to. deelen. De commissie van financiën iice.i aich in beginsel vereeuigd met de in verband hier.cede voorgestelde Beurs-belasting. Het fort op de Harsens bij deu haveumoud van Nieuwediep, waarvoor de werkzaamheden nog dezen zomer zullen aanvangen, moet voorzien wor den van twee gepantserde koepels. Waarschijnlijk zullen bij volgende begrootingen ook gelden worden aangevraagd voor dergelijke koepels te bouwen aan de monden van het Noordzeekauaal en van den Nieuwen Waterweg van Rotterdam naar zee. De fabrikant Grüsdi te Maagdenburg werd tot na toe als specialiteit aangemerkt voor het leveren van zulke koepels, zoodat bij het bestuur van oor log ook het voornemen bestond, de gegoten pant seringen voor het fort op de Harsens iu de werk plaatsen van Grüson te doen aanmaken. Thans is evenwel door Fried. Krupp aan ons gouvernement voorgesteld de proeven te doen hijwonen, die te Essen zullen genomen worden met pantseringen in de fabrieken van genoemde firma gegoten. De koepels van Grüson, waartegen de Duitsche ijzer- vorst wil wedijveren, hebben elk een gewicht van 787,000 kilo; elke koepel kost f 280,000, welk bedrag voor vervoer enz. vermeerderd wordt met f 80,000. Alleen voor de Harsens komt het bedrag dier pantseringen dus op 720,000 gulden. Graaf A. Van der Straten Ponthoz, buiten gewoon gezant en gevolmachtigd minister van België hij het Ncderlandsche hof, is benoemd tot grootkruis der orde van den Ned. Leeuw. Ouder bevel van den lsten luit. der iuf. G. J. Turk zal den 30sten dezer van Harderwijk naar Rotterdam vertrekken een detachement sup- pletietroepeu, sterk 100 man, benevens 6 onder officieren, bestemd om met het stoomschip „Gel derland" de reis naar Java te vervolgen. Tot me- degeieidc van dit transport zijn aangewezen de lste luit. der cavalerie jhr. C. J. H. Meyer, benevens de 2de luit. der iuf. J. Ailton, R. Eb- biuge, J. Stroeve en G. P. Wijnmalen.

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 1