Donderdag 26 Juni. N°. 5937. A0. 1879. J--V - *-«•--?•--; •-•.r v f IftSlw -,;'-:' T5' v- IDSG PRIJS DEZER COURANT: Voor Leiden per 5 maanden1,10. Franco per post1.40. Afzonderlijke ISommers0.05. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering Tan Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIEN: Van 1—G regels1.05. Iedere regel meern 0.17£. Groolere letters naar plaatsruimte. LEIDEN, 26 Juni. Ter verkiezing van een lid voor de Tweede Kamer der Staten-Generaal voor het hoofd kiesdistrict Leiden zijn bij de herstemming van de 2796 kiesgerechtigden ingekomen 2220 stembiljetten, waarvan er van onwaarde werden verklaard 31. Het aantal geldige stemmen bedroeg dus 2189 en de volstrekte meerder heid 1095. Herkozen werd de heer O. baron Van Wassenaer van Catwijck (A) met 1340 stemmen. Op den heer L. M. De Laat de Kanter (L) waren er 84S uitgebracht. Dordrecht. Geldig uitgebrachte stem men 1683. Herkozen mr. J. B. Van Osen- bruggen (L) met 965 stemmen. Mr. L. W. C. Keochenius (A) had er 718. Steen wijk: Geldig uitgebrachte stem men 1367. Gekozen mr. Van der Hoop van Slochteren (A) met 711 stemmen. Mr. P. J. G. Van Diggelen (L) had er 656. Zwolle. Geldig uitgebrachte stemmen 2420. Gekozen mr. A. baron Van Dedem (A) met 1329 stemmen. Mr. A. Van Naarnen van Eemnes (L) aftr. lid, had er 1091. Utrecht. Geldig uitgebrachte stemmen 1945. Gekozen mr. M. W. baron Du Tour van Bellinchave (C) met 975 stemmen. De heer J. N. Bastert (L), aftredend lid, had er 970. Delft. Geldig uitgebrachte stemmen 2117. Herkozen jhr. F. De Casembroot (C) met 1279 stemmen. De luit. H. Seret (A) had er 838. Haarlemmermeer. Geldig uitgebrachte stemmen 1295. Herkozen mr. P. J. M. A. Reekers (K) met 673 stemmen. De heer H. F. Bultman (L) had er 622. Gouda. Geldig uitgebrachte stemmen 2485. Herkozen mr. J. G. Patijn (L) met 1395 stemmen. Jhr. mr. A. F. De Savornin Lohman (A) had er 1090. Rotterdam. Geldig uitgebrachte stem men 2122. Herkozen de heeren J. Van Stolk Jz. (L) met 1426 en R. P. Mees R. Az. (L) met 1327 stemmen. Mr. W. H. Jan sen (K) had er 754 en dr. P. J. F. Ver meulen (K) 667. De uitslag van Goes wordt eerst mor gen bekend. [De letters achter de namen duiden de politieke richting van de gekozenen of de candidaten aan A anti-revolutionnair, C con servatief, K katholiek, L liberaal], Door de geneeskundige staatscommissie alhier is heden tot arts bevorderd de heer A. D. Van Steenbergen, candidaat-arts, en het getuigschrift uitgereikt aan den heer A E. Vermey, doctorandus. Ter bijwoning van het zendingsfeest, dat den 2den Juli te Wolf hezen, een der schoone punten rondom Arnhem, zal gehou den worden, zijn voor de feesttreinen van 23 tot 30 Juni plaatsbiljetten en program ma's te bekomen aan de stations der Ned. Rijnspoorwegmaatschappij. De feesttreinen en de gewone treinen houden stil bij het station te Wolfhezen, van waar men in 15 minuten op het feestterrein komt. Door twee toegangen bereikt men het terrein, waar Diemand wordt toegelaten dan op vertoon van het programma, dat voor 40 cents bij de ingangen te ver krijgen is. Den avond vóór het feest wordt om 7 uren op spreekplaats n°. 1 een bidstond gehouden, waartoe ieder vrijen toegang heeft. De prijzen der retourbiljetten, waaronder het programma begrepen is, zijnvan Leiden lste kl. f 2.45, 2de kl. f 1.95, 3de kl. f 1.45van Alfen, Bodegraven, Hazerswoude- Kondekerk, Zoetermeer-Zegwaard, Zwammer- dam lste kl. 2.40, 2de kl. f 1.90, 3de kl. 1.40. Feesttrein n°. 4 vertrekt des morgens van Leiden te 6.45, Hazerswoude- Koudekerk 7, Alfen 7.10, Zwammerdam 7.20, Bodegraven 7.25; van Zoetermeer-Zegwaard te 7 uren, en komt te 10 uren te Wolf hezen aan. De terugkeer van dien trein is bepaald op 's nam. te 6.45. Zie voorts achter staande advertentie. Wij vestigen de aandacht op de ge legenheid tot uitspanning „Wijkerbrng" bij Voorburg, zoo bekend om de schoone ligging, den fraaien tuin enz. en de ruimte tot stal ling voor ruim 60 paarden, en verwijzen verder naar de advertentie. Ter verkiezing van een lid der Tweede Kamer zijn te Zoetermeer van de 66 kies gerechtigden 61 en te Zegwaard van de 64 kiesgerechtigden 58 stembiljetten ingeleverd. Dr. Jan Haremaker te Helder genoot gisteren het voorrecht zijn veertigjarig doc toraat, aan Leidens hoogeschool, te mogen herdenken. Een achttiental geneeskundigen uit Noord-Holland, waaronder drie van Hel der, schonken hem bij deze gelegenheid eene fraaie boekenkast, als blijk van hoogachting en waardeering. Prinses Hendrik heeft gistervoormiddag het stoffelijk overschot van den Prins van Oranje bezichtigd. De krans, die namens het Delftsch studentencorps op de lijkbaar van den Prins van Oranje is neergelegd, is vervaardigd van levende witte rozen en knoppen op doffe zwarte bladeren. Aan dezen krans, van bijna een meter middellijn, hangen zwarte linten met zilveren franje waarop de woorden „Delftsch Studentencorps" in zilver zijn ge borduurd. Onder hen, die verzocht hadden bij het passeeren te Dordrecht van den trein met het lijk van den Prins van Oranje een krans op de kist te mogen leggen, behoorde de 12-jarige zoon van den heer N. Van Nassau die, met verlof van den overleden Prins, dezelfde namen droeg als wijlen Z. K. H. Het gevraagde verlof kon ook hem niet worden verleendmaar wel ontving hij 's avonds een eigenhandig schrijven van den opper-ceremoniemeester, baron Van Wasse naer, waarin hem werd kennis gegeven, dat hij heden tusschen twee en vier uren ten paleize ter audiëntie zou worden gewacht, om daar zijn krans op de lijkkist te plaatsen. Uit Rotterdam meldt men dat de directie van de Rotterdamsche Handelsver- eeniging reeds Maandag in de gemeentekas de som van 300,000 heeft gestort, tot welker afbetaling binnen twee jaren zij zich verbonden had. Met zekerheid wordt aan de Amst. Crt. gemeld, dat de heer Roëll zijn ontslag heeft aangevraagd als commissaris des Konings in de provincie Noord-Holland. De heer Roëll zon zich te Amsterdam metterwoon vestigen. Gisteren is de uitslag van het over gangsexamen B aan de polytechnische school te Delft bekend geworden. Aangemeld heb ben zich 88, teruggetrokken 16, terwijl geslaagd zijn de heerenvoor artt. 61, 62 en 64: S. C. Van der Muelen, E. Suermondt, H. P. J. De Vries, G. G. Calkoen, A. E. R. Colette, C. E. Dumonceau de Bergendaal, H. J. C. G. Eilbracht, J. M. W. Van Elzelingen, C. Engelenburg, A. Van der Ent, R. H. Gockinga, D. C. Henny, T. Hijnen, H. Janzen, J. C. Kluyver, J. Krap, J. A. Van Kretchmar van Veen, J. P. Kruimel, A. Van der Laan, A. C H. Van Lieberge, J. Netelman, H. Oostinger, A. H. Saltet, P. De Stoppelaar, J. Stroink, B. D. Van Tienhoven, H. A. Van IJsselsteyn, J. C. Van der Poll; art. 63: H. M. Van Andel; artt. 6364: L. H. N. Dnfour, J. L. Schouten; artt. 6163: K. T. Koning; art. 64: A. C. J. Van Eelde, J. P. Hof stede, A. E. Rahusen, W. Van Rees, E. C. Ekker, C. E. Koch, A. T. C. A. Reigers, C. Stork; art. 65: G. P. Rouffaer. Tot leeraar in de geschiedenis en aardrijkskunde aan de kon. hoogere burger school „Prins Hendrik der Nederlanden" te Apeldoorn is benoemd de heer W. F. H. Wunderlich, te 's-Hage. Zondag a. s. wordt de Indische game lang, bestaande nit 13 mannen en 2 dans meisjes, te Arnhem verwacht, Des daags zullen zij verblijf houden in een daarvoor in Indischen stijl opgetrokken gebouw op het feestterrein der tentoonstelling, terwijl zij wegens het gure klimaat des nachts een woning in de stad zullen betrekken. Het Rijks Prentenkabinet te Amster dam zal van 30 Juni tot 25 Juli e. k. voor het publiek gesloten zijn. Op ultimo Mei 1879 werd de gouver- nements-koffieoogst op Java van 1879 in zijn geheel bezroot op 912,600 pikols en waren in de inkooppakhuizen geleverd 45,600 pikols. De beide eerste gedurende het loopende jaar te Batavia te houden veilingen van gouver- nements-koffie zijn uitgesteld. De eerste zal in plaats van 18 Juli op 15 Augustus, de tweede in plaats van 15 Augustus op 16 September dezes jaars gehouden worden. De alsdan te veilen hoeveelheid zal voor de eene helft uit Pasoeroean- en voor de andere helft uit Samarang-koffie bestaan. V- ï-:r- V -V"V -<-v

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 1