Woensdag 30 April. N°. 5890. A0. 1879. LEIDSC1 DAGBLAD. PBIJS DEZEB COURANT: Voor Leiden per 8 matnden.1.10. 1 Franco per posta j Afzonderlijke Nommerea 0*03. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PBIJS DEB ADVERTENTIES t Tan 18 regels1.08. Iedere regel meert 0.17). GrooUre lellen ommt plaatsruimte. STADS-BERICHTEN. BURGEMEESTER en WETHOUDERS yan LEIDEN, Gezien de adressen van P. DE GOOIJER, broodbakker, F. J. VAN LUIJKEN Jr., slager, en W. VAN BERGEN EN HENEGOUWEN, melkverkooper, houdende verzoeken om varkens (e houden en te mesten de 1ste in zijn pakhuis in de Korte Raamsteeg n°. 73, de 2de in het perceel in de Janvnssensteeg n*. 25 en de 3de in het pand in de Lange Bouwenlouwensteeg n°. 11; Gelet op art. 132 der Algemeene Politieverordening van 16 October 1873; Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en be woners van de naast bijgelegen en belendende panden, ten opzichte der informatie» de eommodo et ineommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op hel Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den Isten Mei aanst.. 's voormiddags te elf urenzullende de belangheb benden verplicht zijn hunne bezwaren tegen die verzoe ken op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daar van, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet Burgemeester en Wethouders voornoemd, Leiden, V. d. BRANDELER, Burgemeester. 28 April 1879. E. KIST, Secretaris. IiEIBElt, 29 April. In de heden op Zomerzorg alhier gehouden buitengewone algemeene vergadering van aandeel houders in de spoorwegmaatschappij Leiden Woerden is op voorstel van directeur en commis sarissen besloten1°. in te trekken het besluit der vorige vergadering tot het aangaan van een geldleening en in plaats daarvan het kapitaal der Maatschappij door uitgifte van aandeelen te ver- grooteu met f 600,0002°. met wijziging der statuten te bepalen dat de zetel der Maatschappij zal zijn te Utrecht; 3°. tot directeur en secre taris te benoemen mr. H. Ameshoff, president, en mr. Uytwerff Sterling, secretaris der Neder- landsche Rijnspoorwegmaatschappij, tot president en secretaris, welke betrekkingen beide heeren res pectievelijk verklaarden zonder belooning te zullen waarnemen; 4°. in plaats van den aftredenden commissaris mr. Ang. Philips tot commissaris te benoemen den heer J. P. De Bordes en dienzelf den heer te benoemen ter opneming van de exploi tatie-rekening en tot het houden van toezicht op het onderhoud van weg en werken. Eindelijk werd nog medegedeeld dat de coupon van Februari tot vergoeding van rente gedurende constructie, welke loopt van 1 September tot 15 October, zal worden betaald met 1.30, terwijl het bedrag der in Augustus betaalbare dividend bewijzen, hetgeen voortaan afhankelijk is van de uitkomst der exploitatie-rekening, na vaststelling der balans op de in Juli te houden algemeene vergadering zal worden vastgesteld. De vereeniging „Musis Sacrum" annonceert dat de eerste der 22 muziekuitvoeringen op Zon dag den 4den Mei e. k. zal plaats hebben. Zij, die er in vorige jaren de matinées en soirées hebben bijgewoond, zullen met ons eens zijn dat er voor weinig geld goede concerten worden ge geven. Voor hen, die daarmede onbekend zijn, deelen wij mede dat de gelegenheid om lid van „Musis Sacrum" te worden bij alle bestuursleden openstaat. Door de rechtbank te Arnhem is de vol gende alphabetische voordracht opgemaakt voor de opengevallen betrekking van kantonrechter te Does burg: 1°. mr. J. A. M. Van der Hardt Aberson, griffier bij het kantongerecht te Dordrecht2®. mr. M. d Aumerie, oud-griffier bij het kantongerecht te Leiden (op wachtgeld), thans kantonrechter plaatsvervanger aldaar 3». mr. P. Gratama, kan tonrechter te Terborg, zijnde alsnog met het lot tegen een dezer heeren afgevallen mr. N. Th. Wit- k°P> griffier bij het kantongerecht te Almeloo. Heden herdenkt de heer J. A. Keukenmees ter te Leidschendam den dag waarop hij zich 40 jaar geleden aldaar als genees-, heel- en ver loskundige vestigde. Talrijke, waaronder ook stoffelijke bewijzen van deelneming werden den geachten jubilaris aangeboden. De illuminatie ia de residentie werd gis teravond door zeer schoon weder begunstigd. Be halve de vele particuliere verlichtingen, in de hoofd straten en 't centrum der stad aangebracht, mee- rendeels opgeluisterd door bloem- of plantversie- ringen, tropeeën, étalages en andere decoratiën, en de schoone gasverlichtingen van sommige de partementen van algemeen bestuur, de Witte Socië teit en tal van andere gebouwen of woningen, leverde de stedelijke verlichting in het Voorhout met hare 5000 gasballons een verrukkelijk schouw spel. Nu en dan werd deze schoone laan met haar heerlijk perspectief nog in rooden of blauwen gloed gezet door het afsteken van bengaalsch vuur, dat tusschen het hoog opgaand geboomte, als een gewelf over de breede lanen uitgespreid, een be- tooverenden indruk maakte. Maar ook het Korte Voorhout, dat in eene warande van groen en vlag gen was herschapen, met de verlichting van de paleizen van prins Frederik en van den prins van Wied daarnevens, bekoorde het oog van de dui zenden wandelaars. De Hoogstraat spande de kroon van alle particuliere verlichtingen. Over hare ge- heele lengte was eene aan beide zijden boogs gewijze gasverlichting aangebracht, afgewisseld door slingers van groen. Daar en in de Vlamingstraat, die meteen gewelf van lampions was verlicht, bereikte de drukte het toppunt. Tegen negen uren verlieten de Koning en de Koningin, in een open rijtuig met vier paarden bespannen, en gevolgd door verschillende dignita rissen en adjudanten, het paleis en bezochten achtereenvolgens het Noordeinde, de Plaats, het Korte en Lange Voorhout en de verdere hoofd straten, overal luide toegejuicht, steeds minzaam groetende en blijkbaar hoogst tevreden over hetgeen tot opluistering was geschied. Eene zeer nette en passende ovatie werd aan het vorstelijk echtpaar gebracht, toen zij de Vee- nestraat passeerden, door onzen vroegeren stadge noot den heer Fritz Hoek, die zich daar sedert bijna een jaar gevestigd heeft onder de firma Hoek-Smits. Aan H. M. werd een bouquet aan geboden, waarbij een étui was, bevattende een zakdoek, rijk omzet met echte kant en keurig geborduurd in kleuren, met de wapens van Wal- deck-Pyrmont en Nederland. Zij nam een en ander welwillend aan van de aanbiedster mej. Hoek-Smits, waarop de stoet zich weder in be weging zette onder daverende toejuichingen aan H. Majesteiten. Bij de terugkomst in het paleis verschenen HH. MM. op het balkon en groetten herhaaldelijk de onafzienbare menigte. Zij die gisteren Den Haag bezochten, hebben ongetwijfeld den fraaien krans aan het ruiterstand beeld voor 's Konings paleis opgemerkt. Dezen krans hadden 's morgens de uit Den Haag afkomstige Leidsche studenten aan het voetstuk van den stichter der Alma Mater gehecht en daarbij de vaderlandsche liederen en het „Io vivat" uit volle borst gezongen. Bij den heden gehouden cour van voorstelling en gelukwensching in het koninklijk paleis volgden de officieren der Leidsche schutterij na die der Rotterdamsche. De majoor werd den Koning voor gesteld door baron Van Wassenaer Catwijck, waarna de officieren met naam en rang door den majoor werden voorgesteld. Voor het bal ten hove op a. s. Vrijdag werden uitgenoodigd de heeren offi cieren Scheltema, Van Kaathoven, Zuurdeeg, Bak ker, Van de Velde, Van Wijk en Suringar. De 1ste luit.-administratenr van kleeding W. H. J. Kuipers, van het 3de regiment infan terie te Middelburg, is benoemd tot magazijnmeester van het garuizoenskleedingmagazijn te Leiden. Gisterochtend heeft de commandant der eerewacht te Amsterdam namens het corps, bij den laatsten dienst dien de eerewacht vervulde, het vaandel aan de Koningin als huldeblijk en ter gedachtenis ten geschenke aangeboden. H. M. heeft de eerewacht uitgenoodigd het in persoon te 's-Gra- venhage haar te komen overhandigen. Jhr. G. A. Tindal, vice-president der feest commissie te Amsterdam, is benoemd tot officier in de orde van de Eikekroon; jhr. C. Hartsen, staatsraad in buitengewonen dienst, tot groot- officier in de orde van den Gouden Leeuw van het Huis van Nassautot ridder grootkruis in de orde van den Witten Valk mr. F. H. R. R. baron Fagel, opper-hofmaarschalk des Konings; tot commandeur in die orde de heer H. A. L. Van Wessem, intendant van het paleis te Amsterdam. De groothertogin van Saksen-Weimar heeft f 200 geschonken aan het genootschap „Liefda digheid naar vermogen" te Amsterdam, als bewijs van belangstelling in deze instelling, waarvan wijlen haar broeder prins Hendrik beschermheer was. Te Amsterdam zal van 7 tot 13 September een internationaal congres voor de geneeskundige wetenschap plaats hebben. De regelingscommissie, waarvan prof. Donders president is, heeft het voor- loopig reglement en programma vastgesteld. Het congres zal een uitsluitend wetenschappelijk karakter hebben en bestaat uit artsen uit het buitenland en uit Nederland, die zich als leden hebben laten inschrijven. Leeken zullen als buitengewone leden worden toegelaten. De algemeene vergaderingen zullen in het Fransch, de sectie-vergaderingen bf in het Fransch bf in het Duitsch worden geleid. De leden zullen zich echter ook van eene andere taal mogen bedienen. Gedurende het congres zal eene tentoonstelling plaats hebben van medische, chirurgische en physiologische nienwe apparaten en instrumenten. Zaterdag 3 Mei heeft te Utrecht de alge meene vergadering plaats van de Nederl. toon- kunstenaarsvereeniging. Dien avond wordt door de afdeeling een concert gegeven in het gebouw voor kunsten en wetenschappen, waarop als solisten optreden mevr. Collin Tobisch, uit Amsterdam, alt, de heer Heuckeroth, uit Groningen, baznin, en de heer Smit te Utrecht, viool. De symphonie van den heer Nicolaï, eene nienwe ouverture van den heer Boers, een concert-aria van den heer Heinze en liederen van de heeren Hol en Nicolaï zullen o. a. worden uitgevoerd. Ook aan den matroos 2de klasse H. Smith, dienende aan boord van het wachtschip te Am sterdam, is vergunning verleend den aanstaanden tocht met de „Willem Bareudsz" te mogen mee maken. Men verneemt dat het vertrek in de eerste helft van de volgende maand zal plaats hebben. Het stoomschip „Overijsel", van Rotterdam naar Batavia, is gisternamiddag van Suez ver trokken de „Prinses Amalia", van Nieuwediep naar Batavia, arriveerde Zondag-avond te Napels en vertrok den volgenden ochtendde „P. Caland" is gistermiddag Wight gepasseerd, komende van Nieuw-York.

Leidsch Dagblad | 1879 | | pagina 1