Oostenr.-Hong. Monarchie. Voor de pantomime, welke devolgende week in het circus Corty zal vertoond worden en waarvoor honderd kinderen waren gevraagd, wier ouders tot de oefeningen en voorstellingen vrijen toegang wordt verleend, hebben zich hedenmid dag ongeveer vijfhonderd kinderen aangemeld. Naar wtj vernemen zal Dinsdag a. s. nogmaals de Hongaarsche parforcejacbt worden gegeven en zullen alsdan twee studenten, de heeren P. S. S. en A. C. L. v. E er aan deelnemen. Het ver blijf van bet gezelschap alhier is nog met eenige dagen verleugd. Zoowel de voorstellingen in de paardendressuur, de kunstverrichtingen te paard, de gymnastische en muzikale oefeningen als het „Carnaval op het ijs" lokken nog steeds een aan tal toeschouwers naar het circus. Het laatste zal ook morgenavond bij gelegenheid der volksvoor stelling gegeven worden. Gisteravond moeten, volgens een ge- rncht, de uit Bokstel en Venloo komende sneltreinen nabij Eindhoven omstreeks vijf uren in volle vaart tegen elkander zijn geloopen. Bij dit ongeval zou den van het dienstpersoneel twee personen het leven hebben verloren en anderen vrij ernstig ge wond zijn. De passagiers zouden ongedeerd zijn gebleven. Op zekeren nacht had de koetsier van een rijtuig der bekende Compagnie générale te Parijs aan het station Montparnasse vier reizigers ingenomen, naar hij meende paardenkoopers, en die hem hadden gelast hen naar de porte de Cüeliy te brengen. In de avenue de Clichy gekomen, deden zij het rijtuig stilhouden, waarna zij uit stapten en een hunner de paarden bij den toom greep, terwijl de drie anderen den koetsier van den bok rukten en hem van zijn horloge en zijn portemonnaie trachten te berooven. Op het hulp geroep van den koetsier echter kwamen twee poli tiebeambten toeschieten uit een koetspoort, waar zij voor den regen schuilden, en ofschoon de aan vallers nu terstond op den loop gingen, gelukte het niettemin den agenten zich van twee hunner meester te maken. Aan oplichters en gauwdieven van beiderlei kunne te Parijs .geen gebrek, en daar het publiek tegen hen zooveel mogelijk op zijn hoede is, trachten zij het onder telkens nieuwe vormen en vindingen te verschalken. Ziehier weer een nieuwe methode. Een jonkman wordt op het oogenblik dat hij des nachts omstreeks één uur zijn woning wil binnentreden, aangesproken door een vrouw, die hem vertelt dat zij verdwaald is geraakt. De galante Eranschman is terstoud bereid haar naar haar verblijf te geleiden en biedt haar op hoffelijke wijze zijn arm aan. Maar nauwelijks hebben zij een klein eind weegs afgelegd, of de vrouw begint om hulp te roepen, als werd zij door haar geleider mishandeld, en op hetzelfde oogenblik verschijnen er twee onbekende perso nen, die hem aanvallen en duchtig afrossen, waarbij de vrouw een handje hielp om hem te berooven van al wat hij bij zich had. Daarna lieten zij hem voor dood op den weg liggen, en eerst na ver loop van een kwartier werd hij door een paar voorbijgangers opgemerkt en tot bewustzijn terug gebracht. Terwijl een dame meteen knaapje aan de hand door de rue des Vertus te Parijs wan delde, hoorde men eensklaps een schot vallen. Moeder en kind uitten hevige noodkreten en geen wonderhet jongske was met bloed bevlekt en bij het onderzoek, in een nabijgelegen apotheek ingesteld, bleek het, dat de arme kleine zeven hagelkorrels in beenen, armen en handen had ge kregen, terwijl ook de dame op dezelfde wijze vier wondjes in het linkerbeen bekomen had. Het ongeluk moet worden toegeschreven aan een jongen die op het trottoir aan de ovei zijde zich vermaakte met het afschieten van een kinderkanonnetje. De deugniet had zich echter uit de voeten weten te maken, toen hij de noodlottige uitwerking van zijn spel had ontwaard. Een onbekend persoon van ongeveer 35-jarigen leeftijd treedt de balzaal du Chalet Ie Parijs binnen en gaat recht op den eigenaar af, dien hij op ruwe wijze om betaling van een reke ning aanmaant. Deze echter ontkent ten stelligste de gegrondheid der vordering en verzoekt den indringer de zaal te verlaten. De ongenoode gast, wel verre van daaraan te voldoeu, vaart in nog heftiger bewoordingen uit, waarop de eigenaar der balzaal, het geduld verliezende, hem uit het lokaal wil zetten. Nu trekt de indringer een dolkmes en brengt daarmee zijn tegenpartij een zoo diepe wonde in de rechterzijde toe, dat deze bewuste loos nederstort. Eenige politiebeambten maakten zich onmiddellijk van den moordenaar meester. Het aantal onbekende drenkelingen, vermoorden en dergelijke ougelukkigen te Parijs, wier meer of minder volledige stoffelijke over blijfselen, zooals men weet, in de Morgue worden ter bezichtiging gesteld, is gaandeweg zoo groot geworden, dat de zalen, waar zij tot dusver wer den bijeengebracht, ze niet alle meer kunnen be vatten. Ook de zaal, waar de lijkschouwingen plaats hebben en tevens college wordt gegeven in medicina foreusis, is dientengevolge te klein ge worden. Er heeft thans een onderzoek van des kundigen plaats gehad, en ingeval het onmogelijk blijkt de vereischte uitbreiding te geven aan de thans bestaande inrichting, zal een nieuwe Mor gue worden gebouwd bij den pont Neuf. Eeu rijk grondeigenaar teValréas, in de omstreken van Orange, was in het naburige boscbrijke gebergte op de jacht gegaan in de hoop van eenig wild machtig te worden, dat moest prijken op het bruiloftsmaal eener dochter, die zou huwen met een geneesheer uit den omtrek. Des avonds echter kwam hij niet terug, zoodat men den geheelen nacht met nasporingen door bracht. Den volgenden morgen vernam men in eenig struikgewas eeu klagend geluid, dat bij onder zoek bleek veroorzaakt te worden door de twee jachthonden van den vermiste, die op het lijk van bun meester lagen, wiens borst door twee kogels bleek doorboord te zijn. Naast het levenlooze lichaam lag de weitasch met een haas en twee patrijzen, benevens een nog geladen geweer, zoo dat de dood aan een misdaad moet worden toe geschreven. Onmiddellijk heeft zich het parket van Orange naar de plaats des onheils begeven, maar tot dusver kou men nog niets ontdekken. Voor zoover men weet, had de vermoorde geen persoon lijke vijanden. Het nieuwgeopende toestellen lokaal in het telegraaf bureel te Berlijn is eenig in zijn soort. De bouw heeft ruim anderhalf jaar geduurd het licht valt door bovenvensters iu het ruime lokaal, waarin men 36 Hughes- en 164 Morse toestellen aantreft. Behalve dit aantal is er nog ruimte genoeg voor 30 Ilughes-toestellen. De groot ste zwarigheid leverden de batterijen op, die uit. niet minder dan 4800 Meidinger-elemeuten bestaan; 140 gaspitten verlichten de zaal, die men echter later voorzien zal van electrisch licht. In 1879 zal te Sydney, in New-South- Wales, eene internationale landbouwtentoonstelling worden gehouden. Reeds is daartoe 5000 pd. st. bijeengebracht en de regeering zal bij het parlement een even groote som aanvragen. De Kamer van Victoria heeft 3000 pd. st. beschikbaar gesteld om een standbeeld voor koningin Victoria op te richten. Het onlangs medegedeelde bericht omtrent eene fabriek van valsche munt in de ge vangenis te Melun blijkt zeer overdreven te zijn geweest. Door^ den Eranschen minister van binnen- lundsche zaken is aan verschillende bladen eene nota toegezonden, waaruit blijkt dat wel is waar ouder eeu bed in de ziekenzaal een vijffrankstuk was gevonden, maar zoo slecht nagemaakt, dat het onmogelijk had kunnen worden uitgegeven. Na een ingesteld onderzoek kwam aan het licht, dat er nog twee stukken van 1 fr. waren vervaardigd, met grove vormen uit pleister en wat lood, ter sol deering van gaspijpen gebruikt. Uit niets bleek dat valsche stukken waren uitgegeven en de schuldigen zijn er met eene disciplinaire straf afgekomen. In de Seine-straat te Pa rij s heeft dezer dagen eene kat een ontsnapten kanarievogel verslonden, welke door de eigenares, zekere dame Vannier, met alle teekeneu eener luidruchtige wanhoop werd beweend. De verbazing der buren hierover week, toen zij vernamen dat het diertje aan wijlen de barones D. behoord had, die aan den vogel eene lijfrente van 500 fr. verbonden had ten behoeve van gezegde juffrouw Vannier, vroeger hare kamenier. Te Boulogne heeft eene jouge dame, de dochter vau deu heer Pay, koopman aldaar, een werkman van zeven en dertig jaar, die tegeu- over het badhuis van eene boot iu zee viel en op het punt was van te verdrinken, gered. Het meisje begaf zich te water, zwom naar den ongelukkige toe en hield hem zoolang boven tot men te hulp komen en hem aan wal brengen kon. buitenland! Ouitseh land Naar aanleiding van den aanslag op iet leven van koning Humbert bevat de officieuze „Prov. Corr." een artikel waarin o. a. het volgende ge zegd wordt: „Meer en meer komt n i tot de overtuiging, dat over geheel Europa n net is verspreid van geheime oproerige genoot-chappen, die de omverwerping bcoogen vau idle ustellin- gen eener welgeordende maatschappij, liet is de plicht van elke krachtige regeering om die pogin gen met al e macht te onderdruk!, n." Hetzelfde, blad zegt, dat de uit ,ch; n op nako ming van alle bepalingen van het Berlijn- che ver drag gunstiger staan. In de officieuze kringen wordt over het algemeen vertrouwen gesteld in den tegenwonrd!gen toestand, en voor bestaat thans ook meer grond, sedert d< tussehenkomst of medewerking van Duitschlana in deo laatsteu tijd een nieuwen vorm heeft gegeven aan de be palingen, waaromtrent verschil van gevoelen be stond, vooral wat Griekenland en Rnmciiië betreft. G root-Britannië. Uit Lahore wordt gemeld: „De Enge 1 che troe pen zijn uit Quetfa opgerukt en aan het meer van Koetsch, op eeu afstand van tien m /len, aan gekomen. De koude is vinnig. Eik regiment telt ongeveer honderd zieken. Aan de hoofden van Beloedjistan is eene proclamatie van den onder koning voorgelezen. De afdeeling oiidi i generaal Stewart heeft Mooltan verlaten. In de proclamatie van den onderkoning wordt verklaard, dat de emir van Afghanistan, delank- moedigheid van Engeland als zwakheid beschou wende, zich den rechtmatigen toom v. laatsge- noemde mogendheid heeft op d o hak- gehaald. De regeering wil de onafhankelijkheid au Afgha nistan eerbiedigen, maar zal de inmenging van een andere mogendheid in de binnenin: -che aan gelegenheden van dat rijk niet duiikn. Het fort Amadshaua is door de colonne van Kurrum geuomen. De Eagelsche administratie ocint op Cyprus een gunstigen iuvloed. De indirecte k lastingen hebben iu 2 maand 12,000 pd. st. >pgebracht, terwijl zij, onder het Turksche beheer, .«durende een geheel jaar slechts 14,000 pd. st. opleverden. De „Pali Mall Gazette" meldt dat het Kabinet gisteren heeft besloten het parlei nt in de vol gende week bijeen te roepen, om het de diplo matieke stukken betreffende de Af^hm-che quaes- tie voor te leggen. In de delegatie uit den Hongaorschen rijksdag heeft Andrassy bevestigd dat Rusland en Turkije het sluiten vau een definitief vredesverdrag ver langen. Naar de opvatting der regeering kan in geen geval de ontruiming van het Turksche grond gebied afhankelijk gemaakt worden van het slui ten eener nieuwe conventie. Andre- y ontving on langs bericht van officiëele zijde, d. liusland het beweren van Lobanoff, als zou Rusland eerst drie maanden na het sluilen van den d< iim'tl. ven vrede tot de ontruiming verplicht zijn, slechts als eene persoonlijke meening beschouwt en niet voorne mens is die over te nemen. Van de zijde der Porte wordt het opnemen van Ru i-che officieren en soldaten in de Bulgaarsche militie officiéél bevestigd. De regeering is, wat betreft haar voornemen om met alle krachten werkzaam te zijn voor de geheele uitvoering der besluiten van het congres, iu overeenstemming met d de mogend heden die het tractaat onderteek» cd hebben, en ontving dezer dagen de stellige verzekering van het Russische Kabinet, dat Rusland p volle uit voering van het Berlijusche tractaat van de zijde van Turkije aaudringt en ook zijnerzijds alle pun ten daarvan nauwgezet zal nakomen. Het Roode boek, dat aan de delegatiën is rondgedeeld, bevat in bet eerste d> el de tractaten van San-Stefano en Berlijn met ijbehoorende kaarien. Het tweede deel is belangijker en bevat 270 dépêches, van het begin van d- u Russisch-

Leidsch Dagblad | 1878 | | pagina 2