N°. 5675. Vrijdag A°. 1878. 16 Augustus. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. STADS-BERICHTEN. f 100, jhr. Quarles van Ufl'ord te Loosduinen, met zijne bruine merrie „Sophia," gereden door J. De Boer, en voor de tweede premie, een voor werp in zilver, ter waarde van 50, de heer C. Paarlberg te Winkel, met zijne bruine merrie „Susanna," gereden door J. Koster. LEIDSCH i 11 «it.1 PK IJS DEZER CO KRAST: foor Leiden per 8 maanden......E1(X Franco per post...Zr; 1.4Ö. Afzonderlijke Nommers„".1.a 0.05. DAGBLAD. PRIJS DER ADVERTENTIES: 16 regels1-05. Iedere regel meer0.17$. Greotere letters naar plaatsruimte. De persoon van L. F. DE COMBEL wordt n zijn belang uitgenoodigd ter Secretarie dezer gemeente te verschijnen. LEIDEN, 15 Augustus. De eerw. heer J. C. H. Muré herdacht heden den dag waarop hij voor vijf en twintig jaar tot priester werd. gewijd Twee en een half jaar daarvan was hij aan de H. Petros-kerk alhier verbonden. Vele bewijzen van achting, o. a. van het kerk bestuur, de congreganisten enz., werden hem bij deze gelegenheid aangeboden. De kerk was zeer net gedrapeerd en versierd. Te halfelf had er een plechtige mis plaats. Door eenige parochianen werd van hunne woningen gevlagd. Volgens het programma van het ceremonieel, hetwelk zal worden in acht genomen bij de aan komst van prins en prinses Hendrik der Neder landen, binnen het koninkrijk en in de residentie, zullen op Donderdag 29 Augustus verschillende eiviele en militaire auritoriteiten zich aan het stationsgebouw van den Nederlandschen Staats spoorweg te Oldenzaal bevinden, om HH. KK. HH. bij hunne aankomst aldaar, per specialen spoortrein zich begevende naar het koninklijk paleis het Loo, te outvangen en te complimenteeren. De dienstdoende schutterij zal tevens aan het stationsgebouw in bataille geschaard staan. Hetzelfde zal op den door tocht plaats hebben te Zutfen, Amersfoort en Utrecht, waar ook de garnizoenen in bataille of in slagorde zullen staan. De koning en de groother tog en groothertogin van Saksen-Weimar-Eisenach zullen den prins en de prinses bij aankomst op het Loo ontvangen. Zaterdag 81 Augustus, den dag bepaald voor de intrede van HH. KK. HH. in de residentie, zullen zij, met een specialen trein van de Ooster- Spoorwegmaatschappij, het Loo verlaten tegen om streeks halfelf des morgens en aan het stations gebouw van de Nederlandsche Rijnspoorwegmaat schappij in de residentie aankomen. De koning, de groothertog en groothertogin van Saksen-Weimar-Eisenach zullen hen vergezel len. Ter ontvangst zullen zich aan het stations gebouw bevindende opper-ceremoniemeester en de kamerheer-ceremoniemeester, de commissaris des konings in de provincie Zuid-Holland, de waarne mende gouverneur der residentie, de commandant van de 1ste divisie infanterie; de burg. en weth. met een commissie uit den gemeenteraad. Z. M. de koning en HH. KK. HH. zullen vervolgens plaats nemen in de voor hen bestemde rijtuigen van den stoet, die, intijds vóór het stationsgebouw opge steld, zich zal begeven langs de Prinsessegracht, het Korte Voorhout, het Tornooiveld, den Vijver berg en de Plaats, naar het koninklijk paleis. Daar zullen HH. KK. HH. ontvangen wor den door Z. M., prins Alexander en prins Erederik der Nederlanden, alsmede door de groot- officieren, de overige officieren van het civiele en militaire huis des konings en de leden der ver schillende hofstaten van H. K. H., allen in gala gekleed. Na een kortstondig verblijf op het Paleis des konings, zal de stoet zich begeven naar het paleis van prins Hendrik door het Noordeinde, de Oranjestraat, de Parkstraat en het Lange Voorhout. Aan het paleis, waar het corps koninklijke scherpschutters als eerewacht zal worden geplaatst, zullen Hoogstdezelven worden ontvangen door den hofmaarschalk en de kamerheeren, die eenige oogen- hlikken te voren, in hofkoetsen, zich derwaarts zullen hebben begeven. De dd. schutterij, de koninklijke scherpschutters en het geheele garnizoen der residentie zullen onder de wapenen komen. De infanterie zal opge- j steld worden en haie van de Koningsbrug af tot aan Zr. Ms. paleis en langs den weg dien HH. KK. HH. i zullen nemen bij het verlaten van 's konings paleis de cavalerie en artillerie in het Korie Voorhout. Bij het binnenkomen in de residentie zullen HH. KK. HH. met 21 kanonschoten worden begroet en de klokken worden geluid, totdat HD. het paleis in het Voorhout zullen zijn ingetreden. De volgende feestelijkheden zullen bij deze ge legenheid plaats hebben. Zaterdagdes avonds illuminatie vanwege het gemeentebestuur en de ingezetenen der residentie. ZondagGala-diner in het paleis des Konings. Maandag: Groote parade van het garnizoen in het Malieveld. DinsdagCour van voorstelling en gelukwensching in het paleis van H.H. K.K. H.H. De Berlijnsche dagbladen melden, dat de koning der Nederlanden ter bijwoning van het huwelijksfeest den 22sten dezer te Berlijn zal aankomen. Voor den tijd van zijn verblijf aldaar zijn aan Z. M. toegevoegdgraaf Stolberg Wemigerode, generaal der infanterie, bevelhebber van het 7de legercorps; de luitenant-kolonel graaf Von der Gröben, commandant van het Westfaal- sche regiment huzaren n°. 11, benevens de rit meester baron Von Nijvenheim. Buitendien is lot nog toe aanzegging ontvaDgen van de aankomst der volgende vorstelijke personenden prins van Oranje; prins Erederik' der Nederlanden; den groothertog en de groothertogin van Saksen-Weimar, benevens den erfgroothertog met zijne gemalin en prinses Elisabeth; de erfgroothertogen van Meck- lenburg-Strelitz en Oldenburg, ieder met zijne gemalinvoorts den hertog van Connaught, onder geleide van den luitenant-kolonel sir Howard Elphin- stone en kapitein Egerton. Prins en prinses Hendrik zullen 5 Septem ber in Den Haag de verschillende huwelijksge schenken in ontvangst nemen. Zij zullen geen officieel bezoek aan de hoofdstad brengen. In de gisteren voortgezette algemeene ver gadering der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen is een verzoek van het departement Amsterdam om een subsidie van f 6000 voor de industrie school voor vrouwelijke jeugd, die tot uitbreiding van haar onderwijs en leerplan een eigen gebouw behoeft, toegestaan. Voorts is een voorstel van het departement Nieuwveen aangenomen, dat het hoofdbestuur f 5000 beschikbaar stelle, om eenige werklieden de Parijsche tentoonstelling te doen bezoeken, nadat dit op advies van het hoofd bestuur aldus was gewijzigd: „f 1000, te ver- deelen naar de regelen, vastgesteld door eene com missie van vijf leden, aan te wijzen door het hoofd bestuur." Tot ledeu dier commissie zijn benoemd de heeren Van der Made, Willekes Mac Donald, Heldt, Van der Meulen en mr. Katz; terwijl de heer Perk hieraan vanwege het hoofdbestuur wordt toegevoegd. Te 's-Gravenhage had gistermiddag niet tegenstaande het ongunstige weder de vanwege de Hollandsche maatschappij van landbouw, afdeeling 's-Gravenhage, uitgeschreven harddraverij met paard en chais op den rijweg tusschen het Malie veld en het Boorhuis plaats. Er waren twintig deelnemers. Na een langdurigen kamp kwamen als overwinnaars uit den strijdvoor den prijs, een zilveren portemonnaie met dertig tienguldenstukken, de heer W. Doon te 's-Hage, met zijn vosbles „le Nobel," gereden door J. Bos; voor de eerste premie, een voorwerp in zilver, ter waarde van Te Alphen werden Dinsdag vanwege de af deeling der Hollandsche maatschappij van land bouw harddraverijen gehouden, waarvan de uitslag is als volgt: Voormiddag -harddraverijprijs, een tilburytuig met berlijner zilver, behaald door de „Suzanna," van den heer N. Van den Akker, te Alphen; premie, 2 harddravershoofdstellen, be haald door de „Christina," van de heeren Gebrs. Blom, te Gouda. Ingeschreven 12 paarden. Namid dag -harddraverij door paarden van zessen klaar prijs, 20 gouden willems in étui, behaald door de „Mallejan," van den heer H. Van Haaren, te Amsterdam, bereden door P. J. Koek. (Aan den bereider van het winnende paard is f 20 toege kend). Premie: f 75, behaald door de „Lady," van den heer J. Rodenburg, te Vlaardingerambacht, berijder A. De Graaff. Ingeschreven waren 12 paarden. In het vorige jaar zijn op de Nederlandsche spoorwegen 23 personen omgekomen en 23 gewond onder die 46 personen waren er 9, die zich op den weg bevonden en gedood werden, 3 reizigers, van welke 1 buiten zijne schuld en de 2 andere door eigen schuld gewond werden. De overige 34 waren beambten der maatschappijen14 daarvan werden gedood. Op den Centraal-spoorweg is geen enkel ongeluk gebeurd, op de Staatsspoorwegen werd 1 reiziger gewond buiten zijne schuld, 1 gewond door eigen schuld en 3 personen overreden7 beambten werden gedood en 14 gewond. Op den Holland- schen spoorweg werden 1 reiziger gewond door eigen schuld, 4 personen overreden, 8 beambten gedood en 3 gewond. Op den Rijnspoorweg en de lijnen van den Central-Beige kreeg geen enkel reiziger letselop elk werd echter één persoon, die zich op den weg bevond, en twee beambten gedood bij de eerste 1, bij de laatste 2 beambten. Door het kerkbestuur van de R.-K. kerk der H. Rosalia te Rotterdam (in de Leeuwenstraat) zijn eenige huizen aangekocht in de Zandstraat, met het doel om aldaar een toegang tot genoemde kerk en een toren te bouwen. Uit IJmuideu wordt geschreven, dat men met het inzetten van de tweede hooge vloeddenr niet gelukkig is; het werk ondervindt allerlei te genspoed, zoodat de schepen niet geschut kunnen worden. In de buitenhaven liggen acht schepen te wachten. De ministers van binnenlandsche zaken en van financiën hebben ter algemeene kennis ge bracht dat voortaan voor den in- en doorvoer van beenderenmeel geen bijzondere vergunning wordt vereischt. Met 1 September a. s. worden geplaatstaan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip „Van Galen", de adelborsten 1ste kl. G. P. Van Hecking Colen brander, II. O. W. Planten, J. Hartog, H. J. F. Michelhoff, E. A. Steinmetz, H. M. E. Van den Brandeler, L. E. Van Diggelen, A. Leyh, H. J. Wichers en G. Eabius Jr.; aan boord van Zr. Ms. schroefstoomschip „Zilveren Kruis", de adel borsten 1ste kl. F. Pinke, A. C. A. Eschanzier, G. S. H. Burgerhout, G. D. Sangster, W. H. Wichers, J. W. Doyer, P. Van den Broeke, II. E. Bunnik, W. Van Voss en A. M. P. C. Van de Laar. Z. M. heeft benoemd .tot Zr. Ms. adjudant in baitengewonen dienst den gep. gen.-maj. C. L.

Leidsch Dagblad | 1878 | | pagina 1