N°. 5S63. A*. 1878. Woensdag 3 ^prU Toot Leiden per 8 maanden1.10. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering Tan Zon- en Feestdagen, uitgegeven. L EID S C H igft DAGBLAD. PRIJS DEZER COURANT '- franco per post1.40. AfzonderDjie Rammers a 0.02. PRIJS DER ADVERTENTIES: Tib 18 regela1.06. Iedere regel meer0.17|. Grootere letters bui plaatsruimte. de Eerste Kamer, den heer mr. P. W. A. Cort van der Linden, advocaat te 's-Hage, met 4)4? stemmen tegen 28 uitgebracht op jhr. mr. T. A. J. Van Asch van Wijk, advocaat te Utrecht. Na afloop der openbare zitting zijn in de afdeelingen eenige minder omvangrijke wetsontwer pen onderzocht, benevens dat tot wijziging van het hypotheekrecht. Dr. G. J. Van der Plier, predikant bij de Ned. Hervormde gemeente te Delft, heeft het beroep naar 's-Hage aangenomen. Ter gemeente-secretarie te Amsterdam zijn vacant twee betrekkingen van commies-redacteur, op eene jaarwedde van f 1200 a f 1600. Voor die betrekkingen zullen alleen rechtsgeleerden in aanmerking komen. Aanmelding bij gezegeld request ter gemeente-secretarie, vóór of op 6 April e. k. Z. M. heeft jhr. mr. A. C. E. De Stuers, op zijn verzoek, eervol ontslagen als raad van legatie bij Zr. Ms. gezantschap te Londen en ge steld op nonactiviteit, buiten bezwaar van 's rijks schatkistbenoemd tot notaris binnen het arrond. Leeuwarden ter standplaats Sexbierum, gem. Bar- radeel, H. De Koe, candidaat-notaris te Lemmer; ter standplaats Tzum, gem. Eranekeradeel, D. Cannegieter, candidaat-notaris te Molenaarsgraaf; aan mr. L. W. Van Kleffens, notaris in het arrond. Leeuwarden, vergund zijne standplaats van Met- slawier, gem. Oostdongeradeel, over te brengen naar Veenwouden, gem. Dantumadeel; benoemd tot president der arrond.-rechtbank te Utrecht mr. H. Verloren van Themaat, gewezen raadsheer in het voormalig provinciaal gerechtshof te Utrecht; tot kantonrechter te Appingedam mr. E. R. Bor- gesius, thans ambtenaar van het openbaar minis terie bij de kantongerechten in het arrond. Leeuwar den, voor de kantons Leeuwarden, Berlikum, Dokkum en Bergum, ter standplaats Leeuwarden; tot rechter-plaatsvervanger in de arrond.-rechtbank te Winschoten mr. M. G. L. Jorissen, adv. en notaris aldaar; met ingang van 1 Mei aan den kolonel L. S. R. Sesseler, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als militie-commissaris in het 2de district van Limburg; tot militie-commissaris aldaar benoemd den gepens. kolonel S. W. C. Van Gorkumaan M. G. Beaumont, ecktgenoote van M. Drussen, vroedvrouw te Eelen in België, tot wederopzegging, vergunning verleend tot uitoefening der verloskunst in de gemeente Bornbenoemd tot burgemeester der gemeente Est en Opijnen, B. Den Oudenmet ingang van 1 Mei den ont- vauger der loodsgelden te Maassluis, J. S. Pisuisse, in gelijke betrekking overgeplaatst naar Willems oord benoemd tot ontvanger der loodsgelden te Maassluis, den commissaris der loodsen aldaar, C. Borstlap Jzn.bevorderd tot commissaris der loodsen te Maassluis, den adjunct-commissaris der loodsen te Rotterdam, A. Stolk; benoemd tot adjuuct-commissaris der loodsen te Rotterdam, den commissaris der loodsen te Veere, D. Turfboer; de betrekking van commissaris der loodsen, tevens ontvanger der loodsgelden te Veere, opgeheven; benoemd tot adjunct-commies bij het departement van marine, den eersten klerk W. N. M. Huart; tot lid van den raad van toezicht op het pensi oenfonds voor burgerlijke ambtenaren, dr. H. Van CappeHe, referendaris bij het departement van binnenlandsche zaken, afdeeling medische politie; tot voorzitter van genoemden raad, het lid J. Stam, directeur der staatsloterijC. Pothofl Hulst, ontv. der dir. bel. en acc. te Gieten, benoemd tot ontv. derzelfde middelen te Raalte. LEIUEIV, 2 April. Gedurende de eerste helft der maand Maart zijn aan het postkantoor alhier bezorgd de vol gende brieven, die wegens onbekendheid der adres sen niet besteld konden worden Cardoze, Brinkman, J. Beuker, C. Van Kessel, mej. Klein, wed. W. Bos, mej. A. Stad, A. Huyser, mej. H. De Jong, Amsterdam; mej. Boddinga, Culemborg; wed. Sterkop, Delft; Kist, mej. A. C. Groet, mej. wed. Kerssen, 's-Gravenhagemej. L. Margadant, Haarlem; W. Postma, Nijmegen; J. Rijke, Rotterdam; Loligt, Ternate; J. Helven- steyn, Utrecht; ,,'t Nut van 't algemeen", Voorne- Putten; Couvee, Waddingsveen; H. Van der Lit, A. Hoogeboom, ?-wammerdam; R. Daucker, G. Smit, niet vermeld. Briefkaart: C. A. Klinken berg, Hattem. De arrondissements-rechtbank te's-Graven- hage heeft heden, in de onteigenings-proceduren der spoorwegmaatschappij LeidenWoerden, de volgende schadeloosstelling toegekend, als f 3533.35 aan Jan Kerkvliet (aanbod f 3600, rapport deskundigen f 754-0.56'/2, conclusie O. M. 3550.50)f 4540.4-0 aan Arie Streng (aanbod f 2600, rapp. desk. f 10011.26, concl. O. M. f 3518.64) en f 8308.82 aan M. M. C. Drost- IJserman en Jan Van den Akker (aanbod f 5100, rapp. desk. f 22638.85, concl. O. M. f 8037.32). Door het bestuur der spoorwegmaatschappij LeidenWoerden zal 15 April worden aanbesteed het maken van gebouwen op het station Leiden. Gedurende de afgeloopen maand werden in de Volkskeuken alhier afgeleverd 3044 portiën, als: 2519'/j warme spijs, 448 vleescb en 76'/a spek. Met ingang van gisteren heeft de commis saris des konings in deze provincie den heer F. J. Behr, op zijn verzoek, onder dankbetuiging voor de door hem bewezene veeljarige diensten (de heer Behr bekleedde de betrekking sedert 1840) een eervol ontslag verleend als strandvonder voor de gemeenten 's-Gravenhage en Wassenaar, en in diens plaats benoemd den heer P. Van der Harst Mz., opzichter van 's rijks kustverlichtingteScheveningen. - In de week van 17 tot 23 Maart kwamen in Zuid-Holland 13 gevallen van longziekte onder het rundvee in zes gemeenten voor. In dezelfde week van het vorige jaar werden 37 ziektegevallen in acht gemeenten geconstateerd. Ook deze week bleef Noord-Holland van besmettelijke ziekten vrij. De „Willem Barents" zal Zaterdag 6 April, des namiddags te drie uren, te water worden ge laten op de werf „Concordia", van de scheeps bouwmeesters Meursing en Huygens te Amsterdam, die, verwachtende dat velen zullen wenschen het afloopen van dien bodem bij te wonen, en niemand dergenen die hebben bijgedragen willende voorbij gaan, besloten hebben ditmaal de anders gewone uitnoodigingen niet te verzenden, maar van 3 April af toegangskaarten voor f 1 verkrijgbaar te stellen. De opbrengst is bestemd voor de Noordpool expeditie. De heer Heymans van Anrooy, militair student, zal de expeditie als medicus vergezellen. De jongens der oudste afdeelingen van het opleidingsehip „Admiraal van Wassenaer" zijn gisteren overgegaan op Zr. Ms. instructiebrik „Ternate", onder tijdelijk bevel van den luitenant ter zee 1ste klasse H. Van Broekhuyzen, met het doel om aan de kruistochten in de Zuiderzee deel te nemen en zich daardoor in de praktische zeevaartkunde te oefenen. In de plaats van' den luitenant ter zee Broekhuyzen is tijdelijk als ,1ste officier aan boord van de „Wassenaer" geplaatst de luitenant ter zee der 1ste klasse P. G. Brucb- Naar men verneemt zal prins Hendrik j Zaterdag te Utrecht komen, om de vergadering der hoofdcommissie voor de feestviering der Unie van Utrecht te presideeren. Ten overstaan van den notaris C. J. Carp is gisteren in het lokaal „de Brakke Grond" te Amsterdam in veiling gebracht de ambachtsheer lijkheid van „Demrick en Vinkeveen" in de pro vincie Utrecht, in 1715 door de voormalige State van Utrecht aan Daniel Blondeel verkocht, waartoe behoort het recht van handwissel, tevens in eene zekere pacht van den XlIIden penning, volgens onderscheidene oude titels te vinden in het archief der capittele van Utrecht, waarvan de oudste gedagteekend is op Dionysinsdag 1331. Genoemde heerlijkheid werd gekocht voor f 16,900 door den heer Rietveld, te Vinkeveen. Eene vergadering van de afdeeling Veendam van het anti-dienstvervangingsbond, waarin tot ontbinding der afdeeling besloten is, werd bijge woond door slechts 6 van de 60 leden. Onder de 54 afwezigen bestaat, naar men verneemt, het plan om niet te berusten in het genomen besluit. De optreding van mejuffrouw Elise Baart in „Onschuldig veroordeeld" heeft volgens het Han delsblad niet aan de verwachting beantwoord. Als dilettante zou zij zeer voldaan hebben, terwijl ook haar beschaafde toon en gekuischte manieren geprezen worden. Maar wil zij als actrice optre den, dan wordt er, zegt het Handelsblad, nog veel van haar gevorderd en moet zij eerst kleine rollen vervullen en geleidelijk opklimmen. De directeur van het Amsterdamsche Paleis orkest, de heer Joh. M. Coeneu, is voornemens met zijn kapel, versterkt door verscheidene uit stekende musici, deel te nemen aan het concours, te houden in het tentoonstellingsgebouw te Parijs. De Kamer van koophandel en fabrieken te Sneek heeft aan den minister van waterstaat enz., naar aanleiding van het voorgestelde subsidie tot een bedrag van 2,240,000 ter verbetering van den binnenlandschen waterstaat in Friesland, ver zocht om onder de voorwaarden, waarop dit subsidie zal worden verleend, op te nemen het graven van een nieuw kanaal van Stavoren naar Sneek, met verwijding van de bestaande meren en poelen en de verbetering van de bestaande trekvaart van Sneek naar Leeuwarden. Op het landgoed Sonsbeek, bij Arnhem, zal de Nederlandsche jachtvereeniging „Nimrod" dit jaar hare hondententoonstelling houden en wel den 22sten en 23sten Juni. Tot leeraar aan de hoogere burgerschool te Almeloo is benoemd de heer W. J. Steenhuis, doctor in de wis- en natuurkunde te Groningen. Jhr. Holmberg de Beckfeldt, kamerheer, en baron Van Hogendorp, adjudant van prins Hendrik, zijn door den koning van België resp. benoemd tot commandeur en offic. der Leopoldsorde. - Bij het departement van marine is bevorderd tot eersten klerk de tweede klerk J. P. II. Hartman, en benoemd tot tweeden klerk M. Mouton, te 's-Gravenhage. Door den consul der Nederlanden te Bueuos- Aires is tot vice-consul der Nederlanden te Rosario aangesteld J. Bergmann aldaar. Het stoomschip „Schiedam", van Rotterdam naar Nieuw-York, is gisterochtend Lezard gepas seerd de „W. A. Scholten" is gisteren via Vlis- singen van Nieuw-York te Maassluis aangekomen de „P. Caland" is Zondag te Nieuw-York aan gekomen. De Tweede Kamer heeft heden benoemd tot haren commies-griffier ter vervanging van mr. O. W. Star Nnmann, als zoodanig benoemd bij

Leidsch Dagblad | 1878 | | pagina 1