x Openbare Verpachting. N°. 5561. Maandag A°. 1878. I April. TE KQOW Amsabestedimg. Verkoop van Strandgoederen. Tweede Blad. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Ter volg der Advertentien. X LEIDSCH n, X DAGBLAD. i PRIJS DEZER COURANT: Voor Lci4cn por 3 maandcii1.10. Franco por post1.40. Afzonderlijke Nommers0.02. Gremengd. Nieuws. De conducteur Simons, die eenigen tijd geleden aan het station alhier zwaar gewond werd, is Donderdag uit het ziekenhuis ontslagen en zal, niettegenstaande hij het voorste gedeelte van een der voeten heeft verloren, naar men ver neemt later opnieuw in zijne betrekking werkzaam gesteld worden. Weder is belangrijke schade toege- bracht aan de brug in den Rijnspoorweg over de Gouwe bij Gouda. In den ochtend van 27 dezer te ongeveer halfnegen voer het tjalkschip „Albert Willem", komende van Gouda, met bestemming naar Amsterdam, tegen het vaste gedeelte van die brug, welke geopend was tot doorlating van vaar tuigen. Door die aanvaring is de zuidelijke buiten- ligger van de 1ste vaste brugopening, van Gouda af gerekend, over zijn geheele hoogte op drie plaatsen gebroken en er een gat in gemaakt van ongeveer 1.8 M. De schade is begroot op ongeveer 1000. Daar de schipper in gebreke is gebleven voor de vergoeding er van, overeenkomstig het reglement voor de scheepvaart ter beveiliging van genoemde brug, borgtocht te stellen, is het schip, dat nabij de brug ligt, vanwege het openbaaT gezag aan den ketting gelegd. De loop der spoor- wegtreinen heeft geene belemmering ondervonden. Bij den landbouwer T. d. G. in den Veenzijdscbeu polder te Wassenaar wordt een geheele veestal van ongeveer 25 stuks afgemaakt, als verdacht van longziekte. Het vleesch zal publiek worden verkocht, voor zoover het goed is. Evenals te Rotterdam, zal ook te Amsterdam eene inrichting verrijzen, waarin stoom kracht kan worden gehuurd. De heer Symons, ingenieur, zal, naar men zegt, deze inrichting ondernemen. Deze week bood iemand uit Vught aan een der kazernes te 's-Bosch worst tegen zeer geringen prijs te koop aan. Eenige soldaten maakten daarvan gebruik om zich eens te goed te doen. Dienzelfden avond meldde zich een hunner ziek en Woensdag-morgen was hij reeds overleden. Nog zes anderen zijn ongesteld. Vermoedelijk was de worst vergiftig. Duikers waren gisteren bezig met het wegruimen van de zeilen, de sparren en het tuig der gezonken „Eurydice". Eerst wanneer die moeilijke taak zal volbracht zijn, zal men de lijken naar boven kunnen brengen, die in grooten getale in het schip nog moeten gevonden worden. Het snelle zinken van den bodem schijnt voornamelijk te moeten geweten worden aan het openstaan der geschutpoorten in het tusschendek. Bij het sterk overhellen stroomde het water door die openingen binnen. Er is een begin gemaakt met dewerk- zaamheden tot oprichting der obelisk van Thotmes (beter bekend als „de Naald van Cleopatra") aan de Theemskade te Londen. Eerst zal een sterk fundament worden gelegd. Door middel van hy draulische toestellen zal het gevaarte op zijn gra nieten voetstuk overeind worden gezet. Twee sphinxen vm metaal of sfeen zullen wacht houden aan weerszijden van de obelisk. Gisternacht is de tj alk E ers teling", schipper Van der Sluis, in de Wielingen gezon ken; van de vier opvarenden zijn er twee ver dronken en de andere door den Belgischen loods- kotter te Vlissingen aangebracht. PRIJS DER ADYERTENTIEN: Van 16 regels..rrr."...vr.-V1.05. Iedere regel meerQ17J. Grootere letters naar plaatsruimte. De korporaal, die zich onlangs te Loe- vestein tegeu den bevelvoerenden officier verzette, is gedegradeerd en overgeplaatst naar Willemstad. Te Weenen stond dezer dagen Therese Simmère, eene 34-jarige weduwe, terecht, die er haar werk van maakte om als bemiddelaarster bij het sluiten van huwelijken op te treden. Er werd o. a. een briefje overgelegd, waarin prins X. 500,000 fr. aan de besch. beloofde, indien zijn zoon met de gravin Y. in het huwelijk trad. Waar zulke sommen op het spel stonden, deinsde Therese zelfs niet voor het toedienen van vergif terug. De jury verklaarde haar schuldig, waarna zij tot 15 jaren tuchthuisstraf veroordeeld is, verscherpt met een dag vasten per maand in de cel. In het proces tusschen de twee Eran- schen boeren, waarvan de een aan den ander eene koe had verkocht, die een deel van den koopprijs, een bankbiljet van 100 fr., dat op een bank lag, had ingeslikt heeft de vrederechter verklaard, dat de kooper, als eigenaar van de koe, niet genoeg op het beest had gelet en aansprakelijk was voor de schade die het had berokkend. De kooper moest derhalve nog 100 fr. betalen. Opnieuw hoort meü van een ontplof fing in een steenkolenmijn, nl. in die van Stanier te Chesterton (graafschap Cambridge). Honderd mannen en jongens waren in de mijn aan bet werk dertig daarvan verloren hel leven, in weerwil dat onmiddellijk alle pogingen werden in het werk gesteld om de ongelukkigen te redden. De ontploffing was het gevolg van een schot, dat in de mijn werd gelost. BUITENLAND. Franltrijls- Te Marseille is een Japansch gezantschap, bestaande uit 58 personen, aangekomen. Men meldt van gisteren uit ParijsReeds hedenmorgen te tien uren was de beurs op den Boulevard des Italiens, niettegenstaande de krachtige pogingen om de markt op te houden, voortdurend dalende. Op enkele oogenblikken heerschte volsla gen paniekde slotbeurs was zeer geagiteerd. Ver schillende huizen lijden groote verliezen, en men vreest moeielijkheden bij de liquidatie op a. s. Maandag. Groot-Britannië. De „Times" zegt, dat Rusland eene volkomen onrechtvaardige houding heeft aangenomen. Indien het niet van houding verandert, is het oogenblik gekomen om zich ten volle voor te bereiden, ter handhaving van Engelands rechten. Sir S. Northcote antwoordde gisteren aan lord Harlington dat de regeering eerst den 27sten dezer het laatste antwoord der Russische regeering in beraadslaging genomen hadzij besloot tot oproeping der reserve, waarop lord Derby zijn ontslag nam. De minister bepaalde het debat over de koninklijke boodschap op Donderdag, terwijl de beraadslagingen over de begrooting tot 8 April verdaagd zullen worden. De regeering acht het oogenblik voor beslissende stappen en voor de raadpleging van het parlement gekomen en zal de vertegenwoordiging zoo nauwkeurig mogelijk inlichten. Zij eischt als een recht, dat, nadat de Turksche aangelegenheden 80 jaren lang door Europeesche tractaten geregeld werden, eene nieuwe schikking wijziging zal breDgen en den grondslag vinde in de beraadslagingen op een congres. eene PIANINO. Te bezichtigen Oude Singel 184. Op Woensdag den 3den April 1878, des voor middags te elf uren, zal worden AANBESTEED het maken van verschillende wer ken op de Fabriek aan den Ouden Rijn N°. 57. Het bestek en de teekeningen liggen van heden af aldaar ter inzage en overname. De aanwijzing zal plaats hebben op Zaterdag den 305tcI1 Maart, des voormiddags te 10 uren. Verdere inlichtingen te bekomen bij W. F. VAN DER HEYDEN, Hooigracht 5. Op Donderdag den 4den April 1878, des middags te twaalf uren, zullen Burgemeester en Wethouders der gemeente Leiden, op het Raadhuis aldaar, in het openbaar VERPACHTEN: DE FAECAEE STOFFEN, die verzameld worden ln dat gedeelte van wijk II der gemeente, waar het Eiernursche stelsel Is toegepast, en zulks voor den tijd van twaalf maanden, aanvangende den eersten Mei 1878,1 n vier perceelen. De voorwaarden liggen ter inzage alle werkdagen op de Stadstimmerwerf, van 's morgens 10 tot 's namiddags 4 uren, en zijn aldaar tegen betaling van 10 cents verkrijgbaar. De inschrijving geschiedt op gezegeld papier, onderteekend door den gega digde en zijne borgen, te bezorgen aan de Secretarie der gemeente (financiëele afdeeling) vóór of op den dag der verpachting, van 's morgens 10 tot 12 uren. Verdere inlichtingen kunnen bij den Gemeente- Architect verkregen worden. ZEGT HET VOORT. De Burgemeester, Strandvonder der gemeente Noordwijk, is voornemens op Woensdag den 3den April 1878, te beginnen des morgens te elf uren, aan de bergplaats der Strandvonderij te Noordwijk aan Zee, in het openbaar om contant geld te verkoopen de volgende op onderscheiden tijdstippen uit zee aangespoelde goederen, als: 24 Amerikaansche eiken Balken, lang 817 meter, gem. A C, 11 grenen Balken, 80 stuks Noorsche Delen van verschillende lengte gem. G, 10 stuks Noorsche Balken, 56 Battings, gemerkt LL, lang 37 meter, 50 Spoorleggers, gemerkt WB C°, 1 ongemaakte Ra, 4 stuks Kalswijn, 1 Kiel, 1 Kluiverpen, 1 Boegspriet, Stengen, Ra's, Dekbalken, een partij Dekhout, een partij Wrakhout, een petroleumvat, een ongemerkt watervat, een watervat gemerkt VDP, een zeil, eene boot, eene partij Koper en IJzer, en wat verder zal worden voorgebracht.

Leidsch Dagblad | 1878 | | pagina 1