Woensdag 20 Februari. A". 1878. N". mi. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. STADS-BERICHTEN. EIDSCÏÏ DAGBLAD. PRIJS DEZER COUKAXT: Voor Leiden per maanden1.10. Franco per post.1.40. ALoinderiyie NounuerB0.02. PRIJS DER ADTEKTENTIE.N ▼■n 1C reprit1.06. ledrrp tnws 0.17J. Gruoier* !etU:r!* Dzar piaalgrcinale. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN doen I te weten, dat door heD, naar aanleiding van art. 1 in verband Imet art. 66 der Verordening op het Brandwezen van den 15den Jani/24sten Aagastns 1871 (Gemeenteblad n°. 14) op voordracht van den wetbonder, voorzitter der commissie van fabricage, is benoemd tot spuitgast aan de stadsspoit n°. 1 Jacobus Brokkaar. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 19 Februari 1878. LEIDEN, 19 Februari. Bij gelegenheid van 's Konings 61sten ver jaardag wapperde heden van de openbare en vele particuliere gebouwen de vaderlandsche driekleur en werd het carillon bespeeld. Onder een vrij talrijke opkomst werd gister avond door het Bestuur der Leidsche Vleesch- maatschappjj verslag uitgebracht over de lotgevallen dier maatschappij gedurende het afgeloopen jaar en gewezen op den bloei en de levenskracht die zij in dien tijd heeft ontwikkeld. Op 1 Januari 1878 telde zij 194 leden. De werkelijke avance was 3,088.70, waarvan moet worden afgetrokken de verwijdering van het tekort op kapitaal over 1875 en 1876, alsmede de verwijdering van de oprichtingskosten en de afschrijving op de gereed schappen ad f 888.165, te zamen voor een bedrag van f 1985.17, waardoor de zuivere overwinst f 1108.55 bedraagt. Het rouleerend kapitaal heeft f 150,000 beloopen. Geslacht zijn 351 koeien en ossen, 166 kalveren en 1 varken, te zamen 518 stuks vee of 125,217 kilogram. Verder werd door het Bestuur aan de vergade ring voorgesteld de maatschappij te doen overgaan in eene coöperatieve vereeniging genaamd de Leidsche Vleeschmaatschappij, om te voldoen aan de wet op de coöperatieve vereenigingen van 1876, hetgeen door de leden werd goedgekeurd, evenals de gewijzigde statuten. Ten slotte werd door de ver gadering de wensch geuit de toetreding voor nieuwe leden weder spoedig open te stellen, daar eene maatschappij zooals deze niet alleen voordeel moet afwerpen voor hare leden, maar nut stichten voor het algemeen. De vereeniging „Jacob Cats" alhier, wier werkende leden reeds menigmaal blijken gaven van zich met ijver en niet zonder gunstig gevolg op het liefhebberij-tooHeel toe te leggen, zal, blijkens achterstaande aankondiging, den tweeden Maart weder een openbare vergadering met dames houden. Het bal, waarmede ze zal worden besloten, zal voor velen een reden te meer zijn haar bij te wonen. De arrondissements-rechtbank te 's-Graven- hage heeft heden, in de onteigeniugs-procedureu der Spoorwegmaatschappij LeidenWoerden, de volgende schadeloosstelling toegekend, als4485.11 aan Jannetje Van Houten (aanbod 3,860, rap port deskundigen f 13,704.91, conclusie O. M. f 4432.92); ƒ17,181.90 aan L. M. Schouwenburg (aanbod 18,490.50, rapp. desk. ƒ38,271.171/!, concl. O. M. 17,110.40) en 4225.30 aan J. Heemskerk Zn. (aanbod 3500, rapp. desk. 9,468.06'/,, concl. O. M. 3,606.85). Waarschijnlijk zullen dit jaar de groote militaire manoeuvres worden gehouden aan de Hollandsche kusten en zullen daaraan deelnemen de corpsen infanterie, in de provinciën Noord- en Zuid-Holland in garnizoen, namelijk het regiment grenadiers en jagers, het 4de en 7de reg. infanterie. Tot militair lid van den militieraad in het 3de district van Zuid-Holland is benoemd de kapi tein Van Gorkum, van het 4de regiment infanterie, te Leiden, ter vervanging van den bij besluit van 16 Januari daartoe aangewezen majoor Weier, die sedert naar Haarlem is overgeplaatst. De commissaris des konings in Zuid-Holland is gemachtigd tot bijeenroeping van de Staten dier provincie in buitengewone vergadering tegen 8 Maart e. k., ten einde daarin te behandelen het door jhr. mr. J. Roëll ingediend verzoek om ontslag als griffier der Staten, de benoeming van zijn opvolger en het voorstel tot wijziging der be grooting van enkele provinciale en huishoudelijke uitgaven voor den dienst van 1878. Volgens Het Vaderland zal de Tweede Kamer den llden Maart bijeenkomen. De minister van oorlog zal Donderdag a. s. geen audiëntie verleenen. Blijkens bekendmaking van den minister van binnenlandsche zaken is de rotonde of concert zaal van het paviljoen „Welgelegen", te Haarlem, weder voor het publiek opengesteld. Het stoomschip „Hampton" is gisteren te Maassluis aangekomende „W. A. Scholten1' vertrok gisteren van Vlissingen naar Nieuw-York; de „Madura" vertrok gistermiddag eerst van Kopen hagen, wegens dik weder, en passeerde te 3 uren 's namiddags Elseneur; de „Conrad", van Batavia naar Nieuwediep, passeerde den 17den Februari 's namiddags Gibraltar; de „Stad Amsterdam1' is 1 Febr. van Sydney en 14 Febr. van Adelaide naar Londen vertrokken. Nu ook de heer Lasonder, pred. te Leeu warden, de hem aangeboden betrekking van ker kelijk hoogleeraar te Utrecht heeft aangenomen, moet alleen de plaats, die anders door den heer Gunning zou zijn bezet geworden, nog vervuld worden. De Commissie van voordracht en de Synode zullen dus weder moeten bijeenkomen, daar het in strijd met den geest der wet is, om uit de zes niet-benoemden een keuze te doen. Naar men verneemt worden de plannen voor den spoorweg van Velzen naar IJmuiden in ge reedheid gebracht. Door de Ned. Centraal-Spoorwegmaatschappij is bij de regeering concessie aangevraagd tot exploitatie van de lijn AmersfoortNijmegen, die voor rekening van den staat wordt aangelegd. Gisterochtend is op zijn buitengoed te Vaes- Hasselt, in den ouderdom van 77 jaren, overleden de heer Petrus Regout, oud-lid van de Eerste Kamer en een der aanzienlijkste industrieelen van ons land. Zondag-morgen ontvingen Burg. en Weth. van Roermond een telegram, houdende mededeeling van een kon. besluit van 15 dezer, waarbij wordt bevolen met de uitvoering van het besluit tot schorsing van den heer Van der Kamp te wachten tot 1 Juni, opdat de regeering tijd hebbe de zaak eerst nauwkeurig te onderzoeken. De hoofd onderwijzer moest onmiddellijk in zijn functie her steld worden. Gedurende de week van 3 tot 9 Eebruari kwamen in 4 gemeenten van Zuid-Holland 16 gevallen van longziekte onder het rundvee voor, terwijl 56 stuks, als van die ziekte verdacht, werden afgemaakt. In dezelfde week van 1877 deed de ziekte zich in dezelfde gemeenten bij 28 runderen voor en werden 78 als verdacht afgemaakt. Noord- Holland bleef van die ziekte verschoond. Men verneemt dat de kolonel P. M. Netscher, chef van het bureel personeel en militaire zaken bij het miuisterie van oorlog, de aangewezen hoofdofficier zou zijn om den generaal-majoor Van Willes, benoemd tot inspecteur van het wapen der infanterie, als gouverneur der koninklijke militaire academie te vervangen. Z. M. de Koning heeft heden de leden van zijn Huis en van de andere Hofhoudingen ontvan gen. Te zes uren heeft er een galadiner ten Hove plaats, waaraan de in de residentie aanwezige le den der koninklijke familie, de ministers en hof beambten deelnemen. Z. M. heeft benoemd in de orde van den Gouden Leeuw van Nassau tot ridder 3de klasse mr. G. Delprat te 's-Gravenhagein de orde van de Eikekroon, tot officier: W. C. E. Van der Plas, kapt. der inf., directeur der pupillenschool; tot ridder: jhr. W. F. H. Van de Poll, lsteluit. der cav., gewezen ordonnans-officier des Konings, en jhr. mr. P. H. Gevers Deynoot, referendaris bij het kabinet des Konings. Z. M. heeft benoemd tot ridder der orde van den Ned. LeeuwG. Mijburgh, consul-generaal der Nederlanden te KaapstadG. Kienitz, consul der Nederlanden te Christiania; jhr. mr. C. H. Backer, president der arrond.-rechtb. te Amsterdam mr. W. J. Triebeis, president der arrond.-rechtb. te Arnhem; J. J. Veltman, lid van Gedep. Staten van GroningenC. Korft', wethouder te Zaandam Hd. adjudant in gewonen dienst, den kapitein ter-zee W. H. baron Van Heerdl; den inspecteur van administratie bij de zeemacht H. S. Bosschart; den luitenant-kolonel, intendant van het corps mariniers, C. Deyll; den hoofdingenieur voor scheeps bouw H. G. Jansen; jhr. H. C. A. Ver-Hüell, lid van den gemeenteraad van 1s-Gravenhage; mr. Ph. A. Holsboer, administrateur der domeinen aan het departement van financiën; F. Hoyer, prov. inspecteur der directe belastingen enz. te Middel burg; mr. J. F. Alewijn, waarnemend directeur van het Kabinet des Konings: tot commandeur in de orde van den Ned. Leeuw: Hd. adjudant in buitengewonen dienst, den dezer dagen gepen sioneerden luit.-generaal N. Mac Leod, thans ridder der orde; tot ridder: den militairen intendant der 2de klasse C. Thomas, den eersten apotheker (majoor) J. Van Rijn van Alkemade, den majoor der artillerie M. J. Van Nieuwkuyk, den kapitein van den generalen staf K. Eland; J. Strootman, hoofdingenieur van den waterstaat der lste klasse; mr. E. N. Rahusen, voorzitter van het college voor de zeevisscherijenW. A. Dormaar Hz., commies ter provinciale griffie van Zeelandmr. J. Sibenius Trip, raadsheer in het hoog gerechtshof van Ned.-IndiëD. Pies, hoofdinspec teur der cultures in Ned.-Indië; C. Kater, resident der Westerafdeeling van Borneo; P. Van Dijk, hoofdingenieur van het mijnwezen in Ned.-Indië; W. H. Staverman, kapitein van den generalen staf bij het Indisch leger, en raden adipati Aria Koesoema Diningrat, regent van Galoeh (residentie Cheribon)met ingang van 1 Maart e. k. tot raadsheer in het gerechtshof te Amsterdammr. C. G. Berger van Hengst, gewezen raadsheer in het voormalig provinciaal gerechtshof in Utrecht; tot raadsheer in het gerechtshof te Leeuwardenmr. C. E. Van Tricht, gewezen officier van justitie bij de voormalige arrond.-rechtbank te Nijmegen. Gemengd Nieuws. Zaterdag-avond werd aan ketstation Haarlem de wisselwachter Van Dam, bij het loopen over den overweg, door eene rangeerlocomotief overreden, met het ongelukkig gevolg, dat den patiënt een been en vier teenen van den linkervoet moesten afgezet worden. Zondag-avond heeft er op den Mus- schenberg te Arnhem een vechtpartij plaats gehad

Leidsch Dagblad | 1878 | | pagina 1