vond. Zoodra de machinist het dreigend gevaar bemerkte, begon hij uit al zijn macht te rem men, doch het was reeds te laat. De lowry, door den aansnellenden trein voortgestuwd, stortte in het kanaal, gevolgd door de locomotief, twee goe derenwagens en een ledigen waggon 3de klasse. Gelukkig was nu het kanaal daar ter plaatse ge vuld, zoodat de volgende wagen op de nederge- storte massa bleef staan of liever hangen, en nie mand der passagiers of dienstdoenden het leven verloor, want ook de machinist en de stoker had den zich weten te redden door op het laatste oogenblik van de locomotief te springen. Bij hetgerechtshofle Kassei zijn door verschillende personen eischen ingesteld tot beta ling van wissels ten laste van Maria, gravin van Hessen-Pbilippsthal, een adellijke weduwe, verwant aan het Hessischc vorstenhuis. Het gezamenlijk bedrag der schulden moet zeer aanzienlijk zijn. Hoe de gravin, die vroeger algemeen bekend was om haar buitengewone weldadigheid, in zoo be narde geldelijke omstandigheden is geraakt, is voor velen een raadsel. ,,'t Heeft meookgeldgenoeggekost," zeide te Neu-Bidschow in Bohemen een loteling van een gezond voorkomen tot een zijner vrienden, die zijn verwondering te kennen gaf, dat hij door de keuringscommissie ongeschikt voor den dienst was verklaard. Die wat al te luid uitgesproken woorden trokken de aandacht der omstanders, met het voor den belanghebbende minder aangename gevolg, dat de militaire autoriteit hem gelastte zich aan een herkeuring te Praag te onderwerpen, waar hij „goed voor den dienst" werd bevonden en bij een infanterie-regiment ingelijfd. Een eerzaam echtpaar te Köpenick wist het doopfeest van het jongste kind niet beter te vieren dan door, terwijl de gasten nog aan wezig waren, des avonds te 10 uren, brand te stichten in de echtelijke woning. Nadat het vuur gebluscht was, zeker wat al te vroeg naar den zin der bewoners, vond men in bet achtergedeelte van het buis eenige met petroleum overgoten lompen tusschen een stapel turf en hout, benevens een zekere hoeveelheid buskruit. De man, een arbeider, Wilhelm Scliulz genaamd, had zijn broe der uitgenoodigd dat zaakje voor hem in orde te brengen ter belooning van die welwillendheid liet de justitie dan ook niet na hem evenals het echtpaar door veroordecling tot gevangenisstraf voor geruimen tijd onschadelijk te maken. Roohtznkoa. De correctioneele kamer der arrond.-rechtbank te Amsterdam heeft gisteren voor dc derde maal binnen korten tijd een veroordeelend vonnis uit gesproken tegen den gewezen zaakwaarnemer II. W. Kaiser. Hij is thans, ter zake van diefstal van een horloge en een broek, tot eene cellulaire ge vangenisstraf van acht maanden veroordeeld. De straffen die hij ondergaat waren hem opgelegd bij twee vonnissen ter zake van misbruik van ver trouwen. In dezelfde zitting stond o. a. een jeugdige vrouw terecht, ter zake van diefstal van een gou den doekspeld, onder omstandigheden die vermel ding verdienen. Zij was namelijk met eene andere vrouw op den avond van 28 September 11. in de Warmoesstraat te Amsterdam met twee beeren in gesprek geraakt. Bij het weggaan had er een om helzing plaats en daarbij verloor een der lieeren zijn doekspeld. De beklaagde, die beweert hem voor de grap daarvan te hebben beroofd, bad den volgenden dag, na de aangifte, de speld naar de politie gebracht. De bestolene verklaarde thans voor den rechter dat hij het beweren der beklaagde voor juist hield, o. a. op grond dat hij met. haar bekend was en baar herhaaldelijk sprak. Na het getuigenverhoor requireerde de substituut-officier van justitie, mr. A, J. Karseboom, veroordeeling van de beklaagde tot een cellulaire gevangenis straf van 4 maanden. De rechtbank sprak haar vrij en gelastte linre onmiddellijke invrijheidstelling. Dinsdag werd voor de arrond.-rechtbank te Maastricht behandeld de zaak van P. H. H. aldaar, beschuldigd van doodslag door onvoorzichtigheid, door op deu 17tien Augustus 11. te Maastricht in vollen draf, in strijd met de bestaande reglementen te hebben gereden en aldus oorzaak te zijn geweest van den dood van een tweejnrig kind, dat over reden werd. Het O. M. requireerde 45 dagen cel straf en 25 boete. Dinsdag a. s. uitspraak. BUITENLAND. Frankrij li. De „France" zegt, dat de candidatuur van Bonnet Duverdier, op voordracht van Louis Blanc, te Lyon in plaats der candidatuur van Ordinaire bepaald is aangenomen. Er beeft gisteren eene vergadering van het conservatief comité plaats gehad, waarin de heer De Broglie de tegen hem uitgebrachte beschuldi gingen wedcrlegde. Hij verklaarde dat de eigen lijke quaestie isbehoud of radicalisme, Mac Mahon of Gambetta, en kwam op tegen de beschuldiging, dat het ministerie clericaal is. Hij constateerde dat Frankrijks betrekkingen met alle mogendheden van den meest vriendschappelijken aard zijn. Toch verwachtte hij in de bladen weder bestrijdende artikelen te vinden, of telegrammen, die uit Parijs naar Rome, Berlijn en Londen en van daar naar Parijs worden geseind, om ter Beurze schrik te verspreiden. Hij verklaarde, tegenover die manoeu vres een beroep te doen op de politieke eerlijk heid en het gezond verstand. Maandag zijn verscheidene vreemde bladen te Parijs in beslag genomen. Totdusver lieten vele belanghebbenden hunne buitenlandsche bla den dadelijk aan bet spoorwegstation afhalen. Toen nu Maandag hunne bedienden weer aldaar kwamen, werd hun geen enkel blad afgegeven, en ook in de kiosken, waar tot dusver vreemde organen te vinden waren, was er geen te krijgen, daar de regeering heeft goedgevonden aan die dadelijke afgifte een einde te maken. Zij zag daarin, blij kens eene aanschrijving van den minister aan den directeur-generaal der belastingen, eene onregel matigheid. Voortaan, schrijft de minister verder, zullen de buitenlandsche bladen niet eer worden afgegeven, dan nadat ze onderzocht zijn door een ambtenaar van het ministerie van binnenlandsche zaken, die met dal doel dagelijks bij het aanko men der bladen aan het spoorwegstation aanwezig zal zijn. Intusschen was er Maandag geeu ambte naar te vinden, toen de bladen aankwamen, en alzoo zijn ze dien dag niet uitgegeven. Dnitschland. Een bericht van de „Weser Zeitung" dat er op aandrang van prins Bismarck, met het oog op de tegenwoordige verwikkelingen, besloten was het gepantserde fregat „Preussen" den geheelen winter in de Middellandsche Zee gestationeerd te houden, wordt door de „Nordd. Allg. Zeitung" ten stelligste tegengesproken. Het schip is van Malta naar de reede van Goeletta gestoomd, ter voldoening aan eene formaliteit, namelijk het lossen van saluutschoten, in antwoord op die waarmede onlangs prins Karei bij zijne aankomst in Tunis was begroet. Na afloop dezer formaliteit keert het fregat, even als de drie andere, die inmiddels naar Gibraltar zijn gestoomd, naar Duitschland terug. Rusland. „Van welke verrassing," vraagt, naar aanlei ding van het telegram betreffende de Maandag door sir Stafford Northcote gehouden rede, de officieus-Russische „Nord," „heeft de Engelsche minister willen spreken? Van de zijde van Rusland kan die in geen geval komen. Dit heeft eene taak ondernomen, met den vasten wil om die ten einde toe Ie voeren, en men kan er zich van overtuigd houden, dat het niet halverwege zal blijven staan." Dat de bedoelde verrassing evenmin van Turkije komen zal, acht de „Nord" hoogstwaarschijnlijk, met een beroep op allerlei berichten, betoogende, dat de Poi te minder dan ooit thans tot den vrede genegen is. „Of gelooft sir Stafford Northcote, dat beslissende overwinningen van de Russische troepen aanstaande zijn en spreekt hij daarom van de mogelijkheid om een tweeden veldtocht te ver mijden? In dit geval zon de verrassing alleen weggelegd zijn voor lien, die blindelings geloof geslagen hebben aan de logenachtige telegrammen der Turksche generaals." Een telegram van den 8sten uit Bucharest aan de „Polit. Corr." meldt: „De Russisch Ru- meensche approche-werken bij Plewna worden onder leiding van generaal Todleben met ijver voortgezet. Hoewel het leger van den kroonprins door het detacheeren van belangrijke troepenafdeelingen re het leger voor Plewna belangrijk versterkt weri is toch het laatste leger daardoor geenszins ra zwakt. Alle van Plewna naar de Jantra-linie zonden detachementen werden door de uit Rumti en Rusland aangekomen troepen ruimschoots ri vangen. Sedert eergisteren heerscht zoowel a deze als aan gene zijde van den Donau ijsko stormachtig weder. De Donau is dientengevoi zoo onstuimig, dat voertuigen niet over de brugc bij Sistova en Nicopolis konden passeereu. Hei hangt een dikke mist met aanhoudenden regt Groote voorraden levensmiddelen en wintert!: deren voor 't Russische leger worden op 't ooge blik in alle richtingen door Bulgarije vervoer. Te Fratesti, Zimnitza en Turnu-Margurelli v: den werkplaatsen opgericht voor het vervaarfe van barakken voor de troepen en voor de zieke: Uit het hoofdkwartier te Karajal wordtn den 9den geseindTen gevolge van onze open» van 2 en 3 dezer en de bezetting van niem posities door onze troepen, verliet de vijand heda nacht de meeste zijner posities, waaronder Kir tepe, en trok terug. Wij vervolgen hem kraclli en bezetten dezen nacht de linie Cbadschirali-Si batan-Gulverdan. Turlii je. De „"Vakit", een te Konstantinopel verscb nend Turksch blad, zegt over Engelands enOi tenrijks houding aangaande Servië: „Waren i niet tusschenbeiden getreden, het Turksche lig zou naar Belgrado getrokken zijn en aldaar elt lust, om opnieuw op te slaan, uitgeroeid hebk terwijl thans, nu Plewna blijkbaar het pan! waarvan de beslissing der campagne in dit ji afhangt, Oostenrijk ondanks zijn plechtigste l loften Servië vrije hand laat en daardoor i vijand de gelegenheid geeft om zich op de li: van retraite van Osman Pacha vast te zetli Kan dit geduld worden en kunnen wij vergeti dat 't Oostenrijk was dat ons bewoog, om van de bezetting van de Donau-vorsteudoinmes onthouden, toen de tijd nog gunstig was omi ons eigen land de gruwelen van den oorlog besparen? Oostenrijk heeft ons daardoor ik kwaad gedaan dan als het ons den oorlog M klaard had. In 't vervolg zullen wij er ons v. wachten om opnieuw door dergelijke intriges 't dwaalspoor gebracht te worden." Ter gelegenheid van het Bairamfeest he de sultan aan de bevelhebbers der troepen geli wenschen toegezonden en de hoop uitgedrukt,! de oorlog weldra geëindigd moge zijn ten va deele van Turkije, zoodat het den soldaten geven zal zijn spoedig naar Turkije terug tel ren en de belangrijke verliezen te herstellen, zij ter verdediging van het land zich moesten ten welgevallen. Vereenigde Staten. Generaal Miles, die de Nez-Percés-Indit onder Jozef naar Canada vluchtende, heeft naga haalde hen den 30sten September in en len een verwoed gevecht, waarbij zeventien Roodhui.' ouder welke Jozefs broeder, sneuvelden, een fl tigtal gewond en bijna al hunne paarden bat maakt werden. Aan den anderen kant sneuve 24 soldaten en werden 44 gewond. Generaal zegt, dat Jozef beloofde zich te zullen overga maar zulks niet deed en nu met zijne overgebr mannen in diepe ravijnen, onder het vnoi; soldaten, ingesloten werd gehouden. Hij vert® voorts, dat hij nooit wilden ontmoet beek' met meer wanhoop vochten. De generaal geW dat Jozef naar den bijstand van „Zittende S: en zijne Sioux uitzag, en drong er op aan, de Brilsche overheden zouden worden uitgenoe om dezen te beletten de Canadasche grens-' te trekken of hen anders ten minste te ontwapt Telegrammen. LONDEN, 10 October. Het gouvernement1- besloten het garnizoen van Malta te vermiuL De bladen logenstraffen op authentiek geza? bewering dat de heer Crispi eene diploma' zending vervuld zou hebben. De „Times" ontving van den 9den ben uit Belgrado, dat de onderhandelingen met land afgeloopen zijn. Het kabinet besloot n» regelen voor den oorlog te nemen, echter - ▼óór November. De Porie vroeg de Serve

Leidsch Dagblad | 1877 | | pagina 2