N°. 5382 A". 1877. Vrijdag 31 Augustus. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. Bericht aan de .AJbonné's. Morgen zal een aanvang worden gemaakt met het ontvangen der abonnementsgelden over het kwartaal Juni—Augustus. Aange zien die inning met het oog op het aantal Abonné's zeer tijdroovend en omslachtig is, zal het den uitgever aangenaam zijn indien de quitanties op vertoon worden voldaan. HH. Abonnenten buiten de stad wor den verzocht de ABONNEMENTSGELDEN over het kwartaal JuniAugustus per post wissel of in blauwe postzegels over te maken. 8 T A 1> S-B E EI C II TEN. LEIBSOH PRIJS DEZER COURANT: Toor Leiden per 8 maanden1.10. Franco per postn 1-40. Afzonderlijke Nommersn 0.02. De Burgemeester, Hoofd van het Gemeentebestuur van Leiden, doet te weten, dat aan den ontvanger der directe belastingen alhier is ter hand gesteld een op den 27sten Augustus jl. invor derbaar verklaard kohier der personeele belasting over het kwartaal dienst 1877/78; zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidscbe Courant afge kondigd. De Burgemeester voornoemd, DE FREMERY, Weth. lo. Burgemeester. Leiden, 30 Augusts 1877. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 8, 1ste alinea, der wet van 2 Juni 1875 {Staatsblad n°. 95) tot regeling van het toezicht bij het oprichten van instellingen die gevaar, schade of hinder kunnen veroorzaken; Brengen bij deze ter algemeene kennis, dat door hen op he den vergunning is verleend aan de firma J. J. KRANTZ ZOON alhier, en hare rechtverkrijgenden, tot de oprich ting van eene Stoommachine en een Stoomketel in de ververij aan de Langegracht N°. 23 alhier; En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaat sing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY, Weth. 1°. Burgemeester. E. KIST, Secretaris, fe Leiden, 30 Augustus 1877. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien het adres van J. KNOL, om vergunning voor het houden en mesten van varkens in zijn pakhuis in de Janvossensteeg N°. 5; Gelet op art. 132 der Algemeene Politieverordening van 16 October 1873; Doen te weten, dat tot het hooren der eigenaars en bewoners van de naast bijgelegene en belendende panden, ten opzichte der informatiën de commodo et incommodo, door Burgemeester en Wethouders zal worden gevaceerd op het Raadhuis dezer gemeente, op Donderdag den 6den Septem ber aanst., 's voormiddags te elf urenzullende de belang hebbenden verplicht zijn hunne bezwaren tegen dit verzoek op dien tijd in te brengen, terwijl, bij verzuim daarvan, zij gehouden zullen worden zich tegen de inwilliging niet te hebben verzet. I En geschiedt hiervan openbare kennisgeving door plaat sing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, DE FREMERY, Weth. 1°. Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 30 Augustus 1877. LEIDEN, 30 Augustus. Bij de heden aan het ministerie van marine plaats gehad hebbende aanbesteding van 2 ijzeren lichttorens te IJmuiden zijn aannemers gewor den de heeren D. A. Schretlen en Co. alhier, voor f71,950. Zes biljetten waren ingeleverd. Het toelatings-examen voor de rijksacademie van beeldende kunsten te Amsterdam zal den 25sten September gehouden worden. De „Staatscourant" bevat het reglement voor ■de kon. milit. academie, gegrond op de wet van 30 Mei 1877 (Staatsblad n°. 141), houdende regeling van het onderwijs bij die academie. In de gisteren gehouden zitting van den Amsterdamschen gemeenteraad is besloten, te be rusten in de zienswijze van den minister van binnenlandsche zaken omtrent de wijziging in de verordening op de universiteit, betreffende de bui tengewone hoogleeraren. Het stoomschip „Stad Haarlem" is gisteren van Batavia naar Marseille vertrokkende „Prins Hendrik", 21 Juli van Nieuwediep vertrokken, is 26 dezer te Padang aangekomen. Omtrent de werken aan het Noordzee-kanaal verneemt men, dat thans besloten is om het kanaal van de sluizen af tot aan de Velzerbrug te verbreeden, aan de zuidzijde op 12 en aan de noordzijde op 8 M. Deze werken zullen worden uitgevoerd door de tegenwoordige aannemers voor de uitdieping, de heeren Schram en Bosman, alleen voor zoover betreft het afnemen van den grond tot A. P.het baggerwerk voor de uitdieping zal worden gedaan door de Kanaalmaatschappij. Z. M. de koning heeft heden een bezoek gebracht aan boord van het opleidingsschip „Admi raal van Wassenaer" te Amsterdam. Het getal jongens op dien bodem bedraagt, naar men ver neemt, thans 520. Bij het bataljon mineurs en sappeurs te Utrecht zullen de miliciens van de lichting van 1876, die aanvankelijk waren aangewezen om tot den 29sten September a. s. onder de wapenen te worden gehouden, reeds morgen "met groot verlof vertrekken. Nu door de zorg van de particuliere nijver heid op voldoende wijze in de bekendmaking van den Colorado-kever is en wordt voorzien, is de uitgave, door het departement van binnenlandsche zaken, der beschrijving met teekening van dat insect gestaakt. Bij beschikking vau den minister van marine is benoemd tot student voor den milit. geneesk. dienst der zeemacht, W. Blaakhert. De oefeningsdivisie, onder bevel vau den kapt.-ter-zee W. K. Van Geunep, is den 28sten dezer te St.-Vincent (Kaapverdische eilanden) aan gekomen; Zr. Ms. schroefstoomschip „Macassar", onder bevel van den luit.-ter-zee 1ste kl. J. C. Commijs, is in den voormiddag van den 29sten van Lissabon vertrokken. Morgen te 1 uur zal Z. M. de koning in Den Haag over het regiment grenadiers en jagers in de Maliebaan eene inspectie houden. Het regi ment zal alsdan in marschtenue gekleed zijn. Zaterdag zal Z. M. de kazerne van dat regiment inspecteeren. Z. M. heeft benoemd tot directeur van het postkantoor te Voorschoten A. Fichet, thans com mies der posterijen 2de klasse. De kapt. J. H. Verschoor, van den staf der infanterie, adjudant van den gouverneur der kon. milit. academie, is onder dankbetuiging voor de in die betrekking bewezene diensten eervol daarvan ontheven en benoemd om bij gemelde inrichting ter opleiding van de cadetten werkzaam te zijn. Z. M. heeft L. Steenhuis te Groningen benoemd tot tijdelijk leeraar aan de rijks h. bur gerschool te Leeuwardenaan C. C. Huysmans, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als lee raar aan de rijks h. burgerschool te Tilburg; be vorderd tot kapt.-luit.-ter-zee, den luit.-ter-zee lste kl. C. A. Bosch, en tot luit.-ter-zee 1ste kl. den luit.-ter-zee 2de kl. A. F. J. Frackers; den kapt. K. W. Bueck, van het 3de reg. inf., op nonact. gesteld; benoemd: bij den plaats, staf, tot lsten luit., den 2den luit. J. C. E. C. G. M. Van Maanen, plaats, adj. 2de kl. te Arnhem; bij de inf.bij het lste reg. tot kapt. 2de kl., den lsten luit. A. Zijlstra, van het 8ste reg. PRIJS DER ADYERTENTIEN Van 16 regels1-OB. Iedere regel meer0.17A Grootere letters naar plaatsruimte. tot lsten luit. de 2de luit. J. H. G. VanSpree- ken, van het 2de reg. en J. Bikkers, van het corps; bij het 3de reg. tot lsten luit. de 2de luit. O. J. A. Schwarz, van het 8ste reg. en J. S. G. Van Karnebeek, van het corps; bij het 5de reg. tot lsten luit. de 2de luit. H. A. Potter en C. S. N. Van Gennep, beiden van het 4de reg. bij het 6de reg. tot kapt. 2de kl. de lste luit. H. J. Van Steevering, van het 5de reg., en H. P. W. Egé, van het reg. grenadiers en jagers; tot lsten luit. den 2den luit. H. C. A. Neeteson, van het corps; bij het 7de reg. tot lsten luit., de 2de luit. A. H. P. T. Brunet de Bochebrune en C. C. J. J. Pfenninger, beiden van het corps; bij den geneesk. dienst der landmacht tot off.-van- gez. 2de kl. den off.-van-gez. 3de kl. J. Van Deventer. Gemengd Nieuws. Zekere C. T., oud 59 jaar, hersteld uit het ziekenhuis alhier ontslagen zijnde, ver trok Dinsdag-middag van daar met de schuit naar Haarlem. Toen hij daar was aangekomen, bemerkte hij dat een scbip, dat zeer zwaar bela den was, bijna niet onder de Zijlbrug door kon varen. Hij kwam daarop den schipper te hulp, doch had het ongeluk tussohen de brug en de lading beklemd te geraken, waardoor de borstkas vrij ernstig is gekneusd. De man moest, in plaats van naar de zijnen te kunnen gaan, naar het gasthuis te Haarlem worden overgebracht. Aan de Nassaukade in Den Haag is gisteren een timmerman, werkzaam aan de kozijnen en vensters op de derde verdieping van een huis in aanbouw, door het verliezen van zijn evenwicht nedergestort en kwam met 't hoofd op de straat terecht. Met- verbrijzelde hersenpan werd de on gelukkige per brancard naar 't gasthuis vervoerd. Er bestaat weinig kans op zijn behoud. Baron De Bothschild heeft Dinsdag, de tentoonstelling van kunstnijverheid te Amster dam bezoekende, het schoone historische stuk, de antieke kast, afkomstig uit de verzameling van Goes, aangekocht voor zijne collectie te Parijs. Dinsdag is te Arnhem de dag vrij kalm voorbijgegaan. Zoowel particulieren als win keliers, voornamelijk in de drukste straten, hadden hunne vensters en winkelkasten met planken laten betimmeren, uit vrees voor hunne ruiten. De pa trouilles werden nog met 10 man van de infanterie versterkt. De gevoelige lessen van den vorigen avond schenen echter indruk gemaakt te hebben, want ofschoon hier en daar eene bende uit elkaar moest gedreven worden en opnieuw enkele ruiten werden ingeworpen, hetgeen eenige arrestatiën ten gevolge had, was omstreeks middernacht de drukte geëindigd. Len zeventienjarig meisje uit Wes tervoort heeft zich Dinsdag-ochtend uit wanhoop te Arnhem op de spoorrails gelegd, waardoor een voorbijkomende trein haar lichaam in twee deelen sneed. Bij de groote manoeuvres, die Dins dag in de nabijheid van Amersfoort aan den Leus- derberg plaats hadden, heeft een artillerist van het regiment rijdende artillerie het ongeluk ge had, door het storten van zijn paard daaronder te geraken en de wielen van het affuit, dat het kanon draagt, over het lijf te krijgen, zoodat hij in hoogst zorgelijken toestand is opgenomen en. naar den ambulance-wagen overgebracht. Er is weinig hoop op het behoud van zijn leven.

Leidsch Dagblad | 1877 | | pagina 1