Leiden, ter Boekdrukkerij van A. W. SIJTHOFF. DERDE AFDEELIKe. Betreffende de algemeene verordeningen. Alle rijtuigen, tot den stoet behoorende, zullen op het plein voor het Huis ten Bosch in hunne volgorde gerangschikt staan, zooals het Programma zulks aangeeft, en zich daarheen begeven langs den Bezuidenhoutschen Weg. De corpsen Schutterij, Infanterie, Cavalerie en Artillerie begeven zich mede op de hun in den trein aangewezen plaatsen. Alle klokken zullen, zoo te 's-Gravenhage als te Delft en te Wassenaar, geluid worden, van des morgens 9 uren, totdat het Lijk in het graf geplaatst zal zijn. Op het Huis ten Bosch zal eene eerewacht worden gesteld om de posten te bezetten, zoowel binnen als buiten het Paleis, en verder, alwaar zulks noodig zal bevonden worden. Piketten cavalerie zullen in de straten en langs den weg tot bewaring der goede orde medewerken. De Commissaris van het Koninklijk graf zal zorg dragen, dat hetzelve geopend zij en, nadat de begrafenis geschied is, wederom behoorlijk ge sloten wordt. De Architect des Konings zal zich met den Commissaris van het Koninklijk graf verstaan omtrent de voorbereidende maatregelen, ter neder- lating en plaatsing van het Lijk in het graf en zich daartoe in de kerk bevinden vóór de aan komst van den stoet. Militaire wachten zullen aan de kerkdeur en bij het graf geplaatst worden, van het oogenblik der opening tot na de sluiting van het graf. De zorg dat de kerk inwendig opgeruimd zij en dat in dezelve behoorlijke orde heersche, is aan het Gemeentebestuur van Delft opgedragen. De Gemeentebesturen van 's-Gravenhage, Delft en Wassenaar zullen zorg dragen, dat de straten en wegen, langs welke de trein passeeren moet, onbelemmerd blijven. Burgemeester en Wethouders van 's-Gravenhage zullen bij de barrière aan den Rijswijkschen weg den uittocht van het Lijk, en Burgemeester en Wethouders van Delft de aankomst van Hetzelve te Delft bijwonen. De Kamerheer-Ceremoniemeester is met de hem toegevoegde Aide-Ceremoniemeesters belast met de handhaving der goede orde. De Eerste Stalmeester, Adjudant des Konings, is belast met het formeeren, in beweging stellen en doen ophouden van den trein, waartoe hij zich zal kunnen begeven ter plaatse, waar zijn tegen woordigheid wordt vereischt, en hem twee wacht meesters der Cavalerie als ordonnancen zullen worden toegevoegd. De Groot-Officieren en Officieren des Konings en der Koninklijke Prinsen, benevens de Staats ambtenaren zijn in groot kostuum, met zwarte pantalons, en de Militaire Officieren in groot tenue in den rouw, volgens de dienaangaande voor het leger gegeven voorschriften. Alle livreibedienden zullen in gala gekleed zijn, met een rouwband om den linkerarm. 's-Gravenhage, den 12den Juni 1877. De Luit.-Gen. buitengew. Adj. en Chef van het Militaire Huis des Konings, Graaf DU MONCEAU. De Opper-Ceremoniemeester, SCHIMMELPENNINCK VAN DER OLE.

Leidsch Dagblad | 1877 | | pagina 6