LEIDSCH DAGBLAD. N°. 5037. Zaterdag A0. 1876. 15 Juli. PRIJS DEZER COURANT: Toor L«iden per 3 maanden.7.7 1.10. Franco per post1.40. Afzonderlijke Nommers0.02. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven. PRIJS DER ADVERTENTIES: ▼an 16 regels 1.01. Iedere regel meer0.17|. Grootere letters naar plaatsrnimtt STADS-BERICHTEN. Oproeping in wcrkelijken dienst Tan milicien-verlofgangers der lichting van 1873. BURGEMEESTER en WETHOUDERS der GEMEENTE LELDEN, Gezien de Circulaire van den heer Commissaris des Konings in de provincie Zuid-Holland, van den 3den April 1876, A. N°. 989/2 (2Je afd.), Provinciaal blad n°. 29; Brengen ter kennis van de in deze gemeente gevestigde milicien-verlofgangers der lichting van 1873, behoorende tot het regiment grenadiers en jagers, tot de regimenten veldartillerie en het regiment rijdende artillerie, dat zij zijn opgeroepen om in werkelijken dienst te komen, tot het houden van herhalingsoefeningen, die van het regi ment grenadiers en jagers op Dinsdag den 1 Sdeti Juliaanst., de overigen op Vrijdag den 21 sten Juli e. k.\ dat zij daartoe op de bepaalde dagen, des namiddags vóór vier urenbij hunne corpsen tegenwoordig moeten zijn, in uniform gekleed en voorzien van al de voorwerpen van kleeding en uitrusting door hen bij hun vertrek met groot verlof medegenomen, alsmede van verlofpas en zak boekje, zullende de opgeroepen manschappen, wat eerstge- noemden aangaat, op den 31 sten Augustus daaraanvolgende, de overigen op den l29sten dier maand, in het genot van ^onbepaald verlof worden hersteld; dat bedoelde miliciens mitsdien worden uitgenoodigd, zich •op Maandag den 17dcn Juli aanstaande, des voormiddags tusschen 9 en 12 uren, aan te melden ter plaatselijke Secre tarie, tot het ontvangen van aanwijzing van de plaats waar heen zij zich hebben te begeven en van het hun eventueel toekomende daggeld of passage-biljet; en dat, bijaldien ziekte of andere wettige redenen hen mochten verhinderen aan deze oproeping te voldoen, zij daarvan tijdig ter plaatselijke Secretarie behooren kennis te geven, in het eerste geval onder overlegging eener ge neeskundige verklaring. Ten einde niemand hieromtrent onwetendheid zoude kunnen voorwenden, geschiedt hiervan openbare kennis geving door aanplakking en door plaatsing in de Leidsche Courant. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgem. E. KIST, Secretaris. Leiden, 12 Juli 1876. De BURGEMEESTER, Hoofd van het Gemeeutebeataor van Leiden, doet te vreten, dat aan den ontvanger der directe be lastingen alhier zijn ter hand gesteld de op den lldcn dezer maand invorderbaar verklaarde kohieren der personeele belasting van wijk VI, en van het patentrecht van wijk IV, beide •over den dienst 1876/7; zijnde een ieder verplicht zijn aanslag op den bij de Wet bepaalden voet te voldoen. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Conrant afge kondigd. De Burgemeester voornoemd, Leiden, 13 Juli 1876. v. d. BRANDELER. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van LEIDEN, Gezien art. 7 der Algemeene Politie-Verordening, vastgesteld den 24sten October 1867; Doen te weten dat door hen, ingevolge art. 6 dier verorde ning, is benoemd tot heer der gebuarte n°. 33 of n°. 8 van wijk VII de heer JOHANNES PÖPTIE en znlks in plaats van den heer T. VAN DER TOGT Jr., die is overleden. En wordt deze door plaatsing in de Leidsche Courant afge kondigd. Burgemeester en Wethouders voornoemd, v. d. BRANDELER, Burgemeester. E. KIST, Secretaris. Leiden, 14 Joli 1876. LEIDEN, 14 Juli. Uit het rapport der commissie van fabri cage betreffende de aanvrage om concessie van het aanleggen en exploiteeren eener duinwater leiding naar en in de gemeente Leiden blijkt dat daartoe vier aanvragen zijn ingekomen en wel van de heeren: A. W. Sglhoff te Leiden, Mr. W. Van der Vliet te Amsterdam en Mr. C. Bosch Reitz te Den Helder, D. A. Schreden te Leiden en van de Deutsche Wasserwerks Gesellschaft te Frankfort a/M. Z. M. heeft Z. K. H. Frederik Willem Vic- Tor Albert, prins van Pruisen, benoemd tot ridder grootkruis der orde van den Nederlandschen Leeuw. De commissie voor het afnemen van exa mens van leerling-apotheker te Middelburg heeft akte van bevoegdheid uitgereikt aan de heeren I. A. Heuvels te Warmond, J. Van Beveren Ie Zierikzee, G. Haagrna te Middelburg en J. H. De P.eus te Haarlem. Te Meppel is de akte als apothekers-leer ling uitgereikt aan de dames: G. C. J. De Vogel, geb. te Dordrecht, G. H. Prior en J. C. Meylink, geb. te Borculo, en aan de heerenD. Schutte te Dordrecht, en M. Ph. Lansberg te 's-Graven- hage. Drie candidaten (2 heeren en 1 dame) zjjn niet geslaagd. Z. M. heeft herbenoemd lot plaatsvervan gend kantonrechter te Noordwijk, met ingang van 21 Sept. e. k., Mr. T. W. Van der Schalk, en met ingang van 20 Sept. den heer C. L. C. W. Pické. Aan het examen voor de krijgsschool te Breda zullen dit jaar de volgende officieren deel nemen: de 1ste luit. A. W. Van der Sluys van het 2de, de 1ste luit. J. A. Van Eybergen en E. G. Winckel en de 2de luit. M. H. Damme van het 3de, de 1ste luit. A. Broese van Groenou van het 4de, de 2de luit. H. C. A. Neeteson en J. Bruce van hel 6de, de 2de luit. W. J. A. De Kempenaer van het 7de, de 2de luit. O. I. A. Schwarz van hel 8ste reg. inf.; de 1ste luit. W. E. A. Wuppermann van het 1ste reg. huzaren, de 2de luit. I. I. Berkhout van het 3de reg. vesting-art., de lsle luit. C. De Wit van de rijd. art.; terwijl de 1ste luit.-kwartierm. W. F. Horst man voor den intendanten-cursus examen zal doen. De gemeenteraad van Middelburg heeft aan al de leden der plaatselijke schoolcommissie aldaar het door hen verzocht eervol ontslag toegekend. In hunne plaats zijn benoemd de heeren J. A. Tak, J. P. J. Buteux, J. J. L. Luti, P. H. Van Moerkerken, C. D. Tielenius Kruythoff, Mr. E. P. Schorer, J. G. Vögler en Dr. H. A. De Jongh. De negen studenten, die zich hadden aangemeld voor het literarisch examen aan de theol. school te Kampen, zijn allen geslaagd. Hel zijn de heeren Bavinck, Kooy, Kool, Steketee, Sypkens, Van der Veen, Vos, Wessels en Zahn. De kamer van koophandel en fabrieken te 's-Hertogenbosch heeft in hare jongste vergadering besloten een adres te richten tot den minister van financiën, met verzoek het verbod om van rijks wege Belgische centen in ontvangst te nemen te hernieuwen. De Kamer doet in dat adres uitko men, dat het nadeel, ontstaande uit den invoer dier vreemde pasmunt, die vaak uit winstbejag geëxploiteerd wordt, vooral neerkomt op den klein handel en het gevoeligst wordt geleden door den handwerksstand en dat ingeval van bekrachtiging door de wetgevende macht van het aanhangige wetsontwerp tot regeling van het Nederl. munt wezen, de enorme hoeveelheid in circulatie zijnde Belgische centen veel nadeel zal toebrengen aan de actueele bezitters, die voornamelijk uit klein handelaren en handwerkslieden bestaan. De Kamer heeft verder besloten een verzoek te doen aan den directeur generaal der Maatschappij tot exploi tatie van staatsspoorwegen, om te verkrijgen, dat voortaan ook op de stations het aannemen van Belgische centen verboden worde. Den 5den Augustus a. s. zal te Nieuwediep overgaan aan boord van het stoomschip „Con rad" een detachement koloniale troepen, onder bevel van den majoor A. R. W. Gey van Pit- tius, ter sterkte van 210 militairen, onder welke 10 onderofficieren. Tot het medegeleide zijn be stemd de kapt. G. Lamers en de 1ste luit. C. D. A. Van de Loo, welke allen van verlof naar Java terugkeeren; benevens de late luit. J. F. Lemaire en de 2de luit. J. F. T. Veeren, G. J. Van Hoo- genhuyze, J. Groothof!' en T. C. A. Vemer. De dirigeerend officier-van-gezondheid bij de directie der marine te Amsterdam, J. D. Sachse, is op last der regeering naar Brussel vertrokken, ten einde daar de tentoonstelling van hygiëne en reddingsmiddelen te bezoeken. Door de Staatscommissie voor het geneeskun dig examen alhier is heden het getuigschrift voor het 1ste gedeelte van het arts-examen uitgereikt aan den heer L. F. Boekelman, cand.-arls. Bij het groot O.-I. ambtenaars-examen van 19 Juni tot 14 Juli 1.1. te 's-Gravenhage gehouden zjjn, naar orde der eindranglyst, de volgende hee ren toegelaten W. F. Engelbert van Bevervoorde, D.J. G. Root, L.H. B. van Thiel, D.M. J. A- Masthoff Jr., D.; J. H. B. Oomen, D.C. W. van Oordt, D.; S. J. M. van Geuns, D.Mr. W. C. Berkhout, D.J. P. C. Hartevelt, D.E. L. Van Rouveroy van Nieuwaal, D.; II. A. Van der Steenslraten, D.P. W. Hartelust, L.; L. A. Arends, D.; O. Van Cattenburch, D.; A. J. C. E. Van Heycop ten Ham, D.F. Twiss, D.J. Van Weelderen, D.H. V. baron Benlinck, D.;W. A. Van Velthuysen, D.; J. G. Schot L.Mr. C. H. Nieuwenhuys L.E. M. Poortman, L.; W. Van Wijk, L.Mr. P. Lugt, D.; S. VaD Hamel, D-; Mr. H. Vreede, D.; Mr. H. J. A. Wilmar, D.;J. J. J. Van Driessche, D.J. A. Pecqueur, D.; B. E. Broers, D.H. Groeneveldt, L.Mr. S. J. La- gerweg, D.Mr. F. G. A. Reitz, D.Mr. W. C. Van Bentham Jutting, L.R. H. Schomerus, L.G. C. Twijsel, D.Mr. F. C. Vijzelaar, L.E. A. Klerks, D.J. W. Van Stenis, L.K. F. L. Werner, L. De letters L (Leiden) en D. (Delft), achter de namen der toegelatenen geplaatst, wijzen aan bij welke der beide instellingen voor onderwjjs zij hunne studiën hebben gemaakt. Van de 54 zijn geslaagd 40, waarvan 12 zich hadden voorbereid te Leiden, de andere te Delft. Van de niet geslaag den kwamen 6 van Leiden en en 8 van Delft. Z. M. heeft herbenoemd: lot kantonr. te Tilburg, mr. A. H. Verster; tot plaalsverv. kan tonr. te Tilburg, J. H. A. Diepentot kantonr. te Asten, mr. F. W. Van den Dungen; tot grif fier bij het kantong.te Oirschot, F. H. Goos- sens; te Sitlard, M. J. Jansen; te Horst, F. A. J. Russel; tot plaatsverv. kantonr. te Aallen, por. W. A. Roelvinktot griffier bij het kantong. te Zwolle, mr. G. J. Storm Buysing; tot plaatsverv. kantonr. te Almelo, mr. J. G. Vening; tot grif fier bij het kantong. te 's-Gravenhage, mr. P. C. W. Kluit; tot kantonr.: te Rotterdam Mr. A. J. Hazenberg, te Vlaardingen, mr. S. Gratama Hz. tot plaatsverv. kantonr.: te Gouda, mr. P. J. Snel; te Middelburg, mr. L. J. Bouricius; lot kantonr. te Oostburg, mr. F. J. Hennequintot griffier bij het kantoDg. te Goes, mr. P. J. A. Van Dam; te Medemblik, C. Warnsincklot plaatsverv. kantonr. te Edam, C. H. Zoutmaat Brugman; te Bever wijk, C. H. Moenste Maarssen, I. J. Van den Helm; te Amersfoort, mr. J. W. Sluiter; te Hoo- geveen, mr. H. J. Carstenaan W. De Lange, op zijn verzoek, met ingang van 15 Aug., eervol ontslag verleend als notaris te Rotterdambe noemd tot ridder der orde van den Nederl. Leeuw den kapt.-ter-zee A. N. L. Koops en den kapt.- luit.-ter-zee W. L. A. Gericke. Gemengd. Nieuws. Gisteravond omstreeks halfzes had onder Zoeterwoude een driejarig meisje, doordien zij op een hulpbrug willende loopen haar even wicht verloor, het ongeluk er af te vallen. Zekere

Leidsch Dagblad | 1876 | | pagina 1