lot notaris binnen het arrond. Amsterdam, staidpl. Amsterdam, H. Reysenbacb, cand.-notaris aldaar; aan J. G. Pouw, op zijn verzoek, met ingang van 15 Juli e. k., eervol ontslag verleend als notaris te Amsterdam, en benoemd tot notaris binnen het arrond. Amsterdam, standpl. Amsterdam, J. G. Pouw Jr., cand.-notaris aldaar; benoemd tot adjunct-commies bij het depart, van just. Mr. A. Heemskerk, thans attaché bij het Nederl. corps diplomatique, in Den Haag. Gemengd Nieuws. Donderdag-avond is in het gedempte "Westerdok te Amsterdam een jongen door onvoor zichtigheid met zgn arm tusschen twee wagens van een zandtrein geraakt. Op zgn geschreeuw schoot men dadelijk te hulp en eenigen polder werkers gelukte het, hem roet groote moeite er tusschen uit te halende arm was echter verbrijzeld. Te Vuursche is Donderdag een deel van een huis ingestort, dat door drie gezinnen bewoond werd. Eenige meubelen zijn verbrijzeld, doch gelukkig is geen verlies van menschenlevens te betreuren. De bewoners van het deel, dat in stortte, hadden het juist verlaten om hun tuintje te bezien. Onder de gemeente Nieuwkuik, opde grens van Vlijmen, woedde Woensdag een felle brand. Acht huizen, vijf schuren en twee eesten werden in minder dan een kwartier in de asch gelegd. Aan blusschen viel niet te denkende hulp moest zich bepalen lot het hehoud der aan grenzende gebouwen. Het grootste gedeelte der meubelen is verbrand. Men vermoedt, dat de brand ontstaan is door het spelen van kinderen met lucifers. Te Loonopzand is Donderdag de pas toor in de kerk even voor de laatste mis door een krankzinnige, gepensionneerd commies der be lastingen, met een degenstok aangevallen. Nog juist had de aangevallene den lijd in de sacristij te vluchten, terwijl de aanvaller zijn woede koelde op de deur, die nog bij tijds voor hem gesloten was. De dader werd door de verschrikte en ont stemde volksmenigte uit de kerk verwijderd en nog al toegetakeld, zoodat de pastoor zelf tot ont zetting moest medewerken. De krankzinnige is in verzekerde bewaring gebracht en van het voorge vallene procesverbaal opgemaakt. Verleden jaar, zoo wordt nader uit Ammerstol gemeld, werden twee woningen naast het schoolhuis in de gemeente Brandwijk in de asch gelegd. De onderwijzerswoning, bijna tegen een dezer woningen aangebouwd en met rieten dak, bleef als door een wonder ongedeerd. De onderwijzer, de heer J. Zanen, werd, wegens ver moeden van brandstichting, gevankelijk naar Gor- cum gevoerd en daar 8 a 10 dagen in arrest gehouden, maar bij gemis van bewijzen ontslagen. Zijne positie als onderwijzer in die gemeente wa» echter door het gebeurde onhoudbaar geworden, en het gelukte hem eervol ontslag met pensioen te verkrijgen, waarna hij zich alhier vestigde. Thans zijn Donderdag-morgei schoolhuis en schoollokaal in de asch gelegd. Het eerste was van zeer pri mitieve bouworde en het laatste totaal ongeschikt en te klein voor het tegenwoordige aantal scholie ren, zoodat vernieuwing noodzakelijk was. De kist, waarin de benoodigdheden voor de viering des avondmaals, is er uitgehaald; overigens zijn aide meubelen van den onderwijzer verbrand en hij zelf heeft ongekleed de woning moeten verlaten. Het vermoeden, dat kwaadwilligheid beide keeren in het spel was, wordt thans niet verzwegen maar luide uitgesproken. Volgens bericht uit Rio-Janeiro van den gezagvoerder van het schip „Leonie", bij Rio-Janeiro liggend, werd hg des nachts, te bed liggende, door een beruchten scheepsdief, Sankey geheelen, aangevallenna eene hevige worsteling was het hem gelukt den dief neder te schieten. De gezagvoerder is na onderzoek van alle rechts vervolging ontslagen. Eene bejaarde naaister te Berlijn was aangeklaagd wegens bedrog. Zij werkte name lijk voor een koopman in gemaakte kleederen en had, volgens diens verklaring, eene zekere hoe veelheid katoen en garen verbruikt, waarvan zij niet kon opgeven waartoe het gebezigd was. Nadat zij daarop tot zes weken gevangenisstraf was ver oordeeld, kwam zij in appèl en werd jl. Dinsdag vrijgesproken. Hierover was zij zoo opgetogen, dat zij van de bank der beschuldigden sprong, op den advocaat-generaal toesnelde, hem omarmde en met alle geweld wilde kussen. Slechts met moeite gelukte het hem, zich aan die onverwachte omhelzing te onttrekken, die door het publiek op de tribune met eene alles behalve ernstige demon stratie werd bekroond. Rechtzaken, Gewezen vonnissen in strafzaken door het kan tongerecht alhier van 24 Juni 6 "Wegens honden ongemuilkorfd op straat te laten loopen; 1 w. als logementhouder geen nachlljjst aan het politiebureau te bezorgen 1 w. zonder verdunning innemen van gemeente grond; 1 w. spelen om centen op straat; 1 w. aan den openbaren weg buiten een urinoir datgene te verrichten waartoe die inrichtingen zgn bestemd1 w. balken en houtvlotten zon der vergunning te laten liggen in Rijnlands boe zemwater (Zoeterwoude). Correctionneele uitspraak der rechtbank alhier van 30 Juni: J. H., te Leiden, wegens eenv. diefstal, vrijge sproken; A. v. d. V., te Alkemade, w. be- leediging met woorden en dreigementen van een bedienend beambte in de waarneming zijner be diening, geldb. van 25 of 3 dagen gevangenis straf; A. v. D., te Alphen, w. idem, geldb. van f8 of 1 dag gevangenisstraf. BUITENLAND. Groot-Britanniê. In het lagerhuis heeft gisteren de heer Dilke gevraagd, of het gerucht dat de Russische groot vorst Wladimir met een Servische armee aan de Turksche grenzen stond, gegrond was. Hierop is vanwege de regeering geantwoord, dat voor zoover zij kon weten, het gerucht ongegrond moest zijn. In antwoord op eene andere vraag is van de zijde der regeering medegedeeld, dat Frankrijks ant woord op het nieuwe voorstel aangaande eene conferentie ter zake der suikerconvenlie is ont vangen en dat de onderhandelingen worden voort gezet. Zoodra zij zijn afgeloopen, zal daaromtrent nadere mededeeling worden gedaan. Turliije. Volgens hetgeen in ambtenaars- en hofkringen bekend is, is het naar uit St.-Petersburg ge meld wordt ontwijfelbaar dat, ten gevolge van de samenkomst van den czaar en den keizer van Oostenrijk, door den vertegenwoordiger van Rusland te Belgrado, op direct bevel van den keizer, tot op het laatst al het mogelijke gedaan is om vorst Milan van het overschrijden van de Turksche grenzen af te houden. De vorst verklaarde dat hij, door de bevolking gedrongen, hetgeen in Bosnié voorviel en het schenden van de Servische grenzen door de Turken niet langer rustig kon aanzien. Wanneer de vroeger geopperde voorslag, hem, bg volle souvereiniteit van den sultan, tot onderkoning van Bosnië te maken, door de Porte aangenomen was, zou aan de beweging en de onzekerheid van den toestand een einde gekomen zijn. De Porte wilde van geen onderhandelingen met Servië weten, daarom moest vorst Milan aan de stem van het land gehoor geven en het land beschermen. De „Polit. Corresp." meldt uit Bucharest, dat de Rumeensche regeering, wegens de voor genomen operatiën der Turksche Donau-flotille tegen Servië, bij de waarborgende mogendheden stappen heeft gedaan. Voorts heeft bet blad be richten uit Belgrado ontvangen, waaruit blgkt dat men aldaar een aanval van Turksche troepen te gemoet zag, doch dat Turkije, om politieke rede nen, zijne troepen geen aanval wil laten doen, maar die van Servische zijde zal afwachten. Alvo rens echter hiertoe over te gaan, zou Servië nog een laatsten stap bij de Porte willen doen. Uit Cettinje wordt aan het blad ten stelligste verze kerd, dat er een alliantie-tractaat tusschen Servië en Montenegro bestaat en het reeds veertien dagen geleden is geratificeerd. De „Nord" zegt, dat voor 't oogenblik de feiten aan het woord zijn. Hij brengt de verschil lende phasen van het Oostersche vraagstuk in herinnering en deelt nog niet bekende bijzonder heden mede omtrent de practische maatregelen ter bevrediging, die te Berlijn waren vastgesteld. Hij voegt er bijwij gelooven, zonder van opti mistische illusiën verdacht te worden, dat het be- vredigingswerk in de reorganisatie door de ver- eeniging der mogendheden geslaagd zoude zijn. De gebeurtenissen zullen leeren of de plotselinge stoornis van deze bevrediging en de verbreking van de banden, die de uitbarsting der hartstochten bedwongen, aan de Christenen, aan Turkije en aan Europa ten voordeel zullen strekken. De kabinetten, die de uitbarsting van de crisis niet konden voorkomen, hebben er onberekenbaar be lang bg, zich over de gevolgen van de uitbarsting met elkander te verstaan. De overeenkomst der drie keizerlijke mogendheden om den algemeenen vrede te bewaren, blijft ongeschonden. Wij hopen dat alle Europeesche kabinetten zich bij de kei zerlijke mogendheden in het algemeen belang zullen aansluiten. Het eerste wat te doen staat, is het beginsel van strikte non-interventie te handhaven, maar die non-interventie mag geene onverschilligheid zgn. Europa's plicht is het den strijd, als hij ontaardt in een woesten krijg, te sluiten en te laten zien dat er een andere uitweg is dan een verdelgingsoorlog. Eene pakketboot van Smirna heeft dezer dagen drie aanvoerders der partij van het „Jonge Turkije" te Konstanlinopel aangebracht, die onder het vorige bestuur verbannen waren geworden. De boot werd bij hare aankomst door meer dan twee honderd vaartuigen omringd, de vrienden der terugkeerenden aan boord hebbende, die deze gingen verwelkomen. In de vlakte van Beicos (Bosporus) wordt een kamp voor 80,000 man der reserve opgericht, ten einde een weg te dekken, die op een inham van de Zwartezee uitloopt en die ontscheepte troepen in staat zou stellen om de fortificatiën van den Bosporus te vermijden en zelfs van achteren aan te vallen. Telegrammen. ST.-PETERSBURG, 30 Juni. De rijksbank heeft het disconto voor wissels tot op 7 en dat voor beleeningen lot op 8 pet. verhoogd. ROME, 30 Juni. Het koninklijk besluit ter uit voering van het ontwerp betreflende de spoor wegen in Opper-Italië is uitgevaardigd. Generaal Cialdini is benoemd tot gezant te Parijs. BELGRADO, 30 Juni. Naar met met zekerheid verneemt is eergisteren van hier een ultimatum naar Konstantinopel verzonden, hetwelk aldaar morgen of overmorgen zou worden ingediend. MADRID, 29 Juni. Het congres heeft het rap port der commissie, betreffende de algemeene schuld van den staat, goedgekeurd. BERLIJN, 30 Juni. In de week eindigende 24 dezer, is voor 700,000 m. aan goudgeld aangemunt. KONSTANTINOPEL, 30 Juni. De vorst van Servië heeft schriftelijk aan de Porte medege deeld, dat de zending van den heer Christies is ingetrokken. Te Widdin hebben de Serviërs verscheidene malen op schildwachten aan de Turksche grenzen geschoten. De Servische commissarissen, belast met het onderzoek naar de schending der grenzen, hebben zich plotseling teruggetrokken. Ter markt te Kielden aangevoerd. 30 Juni en 1 Juli. "Wintertarwe 11 hectoliter ƒ9.a 9.50. Zomer- tarwe fl hectot. 7.76 a 8.25. "Winterrogge 10 heet. 7.00 a 7.50. Zomerrogge 10 hectol. ƒ6.26 a/6.75 Zomergerst 10 hectol. 6.25 a 6.75. Chevalier-gerst 10 hectol. 7.00 a 7.50. Zware Haver 9 hectol. 5.00 a 650. Lichte Haver 9 hectol. 3.75 a 4.00. Dui- venboonen 7 hectol. 9/ 0 a 9.50 Paardenboonen 6 hectol. f 9.0C a ƒ9.25. Ossen stuks a Stieren, stuks .0 l a 0. Kalfkoeien 75 stuks 155.00 a 290.00. Varekoeien 90 stuks 130.00 a 208.00. Vette koeien 2-23 stuks 195.00 a ƒ310.00. - Kalveren (vette) 110 stuks 24.00 a 72.00. Kalveren (magere) 75 stuks f 5.00 a 12.00. Hamels (magere) 600 stuks 23.00 a 34.50. Hamels (vette) 732 stuks, f 28.00 a 89.00. Lammeren (magere) 600 stuks 7.00 a 16.Varkens (magere) 40 stuks 17.00 aƒ36.00 Varkens (biggen) 140 stuks 9.00 a 14.00. Grasboter 1203'J kilogr., 1ste qualit. vat ƒ62.00 a 66.00. Schei- 2de qualit. -J vat 1 62.00 a 66.00; Grasboter Iste qual. per kilogr. J .65 a 1.65, Schei- 2de qualiteit per kilogr. f 1.30 a 1.40. Ter markt aangebracht 398, runderen, 185 kalveren 1232 schapen en 560 lammeren.

Leidsch Dagblad | 1876 | | pagina 2