LEIDSCI IV0. 47S6. A0. 1875. Donderdag 22 Juli. PRIJS DEZER COURANT: Voor Loiden per 3 maandenf 1. Franco per posin L40. Afzonderlijke Nommcrsn 0.02. Deze Courant wordt dagelijks, met uitzondering van Zon- en Feestdagen, uitgegeven, PRIJS DER ADVERTENTIES: Van 16 regels.1.05. Iedere regel meern 0.171. Groolere letters naar plaatsruimte. STADS -BERICHTEN. PROCES-VERBAAL tjcm de opening der stembriefjes, die ter benoeming van één V lid van den Gemeenteraad van Leidenden 20sten Juli 1875 zijn ingeleverd. i Op heden den eenentwintigsten Juli achttien honderd vijf. en zeventig in de gemeente Leiden, is door het bureel van stemopneming in de ter inlevering van stembriefjes be stemde zaal op het Raadhuis plaats genomen, des morgens te negen uren. liet bureel is samengesteld uit den heer Hendrik Philip Christoffel Stoflels, Wethouder, Voorzitter, en de heeren Jan Van Ileukelom Junior en Mr. Paul Claude Librecht Lezwijn, leden van den Gemeenteraad, stemopnemers. J-' De Voorzitter plaatst op de tafel stembussen, bij hem den SOsten Juli 1875 overgebracht uit de beide afdeelingen der gemeente Leiden. De zegels der bussen worden onderzocht en bevonden ongeschonden te zijn. De bussen worden achtereenvolgens geopend en be vonden zeven honderd drie en negentig stembriefjes te bevatten. Dit getal, met de lijsten der kiezers, die briefjes heb ben ingeleverd, vergeleken zijnde, is gebleken te zijn étn meer dan het getal dier kiezers. Nadat de briefjes zijn dooreengemengd, worden zij door den Voorzitter een voor een geopend en overluid voor gelezen. I Het bureel heeft van onwaarde verklaard zeventien stembriefjes, die oningevuld waren. Het getal der geldige uitgebrachte stemmen is mitsdien geweest zeven honderd zes en zeventig. Van dit getal zijn uitgebracht op de heeren Mr. P. A. Van der Lith376 stemmen. Jhr. J. F. L. Coenen van's Gravensloot 370 Mr. J. T. Buys6 n N. J. Sanders, fabriekant3 w J. C. van der Zweep, Mr. H. J. Kann en Jhr. P. E. M. Van Bommel ieder 2 stemmen, Mr. A. E. J. Modderman, Mr. R. De Boneval Faure, W. J. Keyzer, Dr. H. Boursse Wills, Mr. J. L. Klaverwijden, P. Van Santen, C. A. Jollie, D. J. Dobbe Wz., G. Wilhelmy Damsté, Ds. J. H. Donner, Dr. De Loos, H. Bonarius, Mr. M. D'Aumerie, T. W. J. Van den Aardwegh en A. Van Bruggen ieder ééne stem. Niemand alzoo de volstrekte meerderheid van stemmen verkregen hebbende, moet eene herstemming plaats vinden krachtens art. 11 der Wet, regelende de samenstelling, inrichting en bevoegdheid der gemeentebesturen, tusschen de heeren Mr. P. A. Van der Lith en Jhr. J.F. L. Coenen van 's Gravensloot, waarop het verschil tusschen het getal gevonden briefjes en dat der kiezers die stemden niet van invloed was en is daarvan de bij dat artikel bedoelde lijst opgemaakt. En zijn tegen deze opening van stembriefjes door de in de zaal aanwezige kiezers geene bezwaren ingebracht. En is na afloop van dit een en ander proces-verbaal opgemaakt, in tegenwoordigheid van allen die zich in. de zaal bevonden. Gedaan te Leiden, den 21 Juli 1875. STOFFELS, Voorzitter. J. VAN HEUKELOM Jr. A c, P. C LIBRECHT LEZWIJN. mopnemers. LEIDEN, 21 Juli. Bij de gisteren gehouden verkiezing voor tien leden van den gemeenteraad zijn ingekomen voor de vacature, ontstaan door het bedanken van den heer Mr. J. T. Buys, 793 stembiljetten, waarvan 17 van onwaarde. Be heer Mr. P. A. Van der Lith verkreeg 376, de heer Jhr. J. F. L. Coenen van 's Gravensloot 370 stemmen, zoodat tusschen beide heeren eene herstemming moet plaats heb ben. Voor de stemming voor de overige, periodiek aftredende leden werden uitgebracht 788 geldige stemmen; alzoo was 395 stemmen de volstrekte meerderheid. Van onwaarde 6 stembiljetten. Her kozen zijn de heeren: A. H. Eigeman met 725, Mr. L. B. Suringar met 712, Br. W. C. Van den Brandeier met 707, J. M. E. Bercksen met 573, J. Van Heukelom met 455, F. A. Verster met 434, Dr. J. E. Van Iterson J. Az. met 415, Mr. J. E. Goudsmit 406gekozen Mr. H. P. J. Tollens met 425 stemmen. Verder werden uitgebracht op de heeren: J. C. Van der Zweep 318, W. F. Van "VA ijk Jr. 316, N. J. Sanders 310, G. Wilhelmy Damsté 299, L. C. Quant 190, Mr. H. J. Kann 1 /I en G. J. Corts 140 stemmen. Tot leden van den gemeenteraad te Voor schoten zijn herkozen de aftredende leden Dr. W. E. H. Van der ,Horn van den Bos, J. Duivenvoorde en P. Van Steyn. Ter verkiezing van een lid voor de Tweede I Kamer voor het hoofdkiesdistrict Zutfen waren uit gebracht 2845 stemmen, waarvan van onwaarde 22. Gekozen werd de heer Mr. J. P. R. Tak van Poortvliet met 1519 stemmen Mr. zE. baron Mackay had er 1301. De brieven, per stoomschip Madura naar Ned.-Indië te verzenden, behooren den 23sten te middernacht aan liet postkantoor alhier bezorgd te zijn, drukwerken en monsters te 6 uren 's avonds. Het stoomschip John Howard is 17 dezer van Southampton naar Batavia vertrokken. De commissie voor het geneeskundig staats examen, zitting houdende te Utrecht, heeft Maan dag het getuigschrift voor het 1ste gedeelte van het artsexamen uitgereikt aan den heer J. W. Hofman, milit. student, cand.-arts. Aan het examen te Meppel voor apothekers leerling namen gisteren 6 adspiranten, allen jonge dames, deel. Al de geëxamineerden zijn toegelaten, zijnde rnej.: J. H. Schutte en M. v. d Meer, van Deventer; G. Tip en A. C. Avis, van Westzaan M. De Boer, van Zaandijk, en J. C. Schoff, van Den Haag. De Maandag en Dinsdag te Boskoop ge houden tentoonstelling van afgesneden bloemen door de Pomologische Vereeniging deed opnieuw uitkomen hoever men daar vooral in het aan- kweeken van rozen gevorderd is. Honderden variëteiten van de meest verschillende kleuien waren in de prachtigste bloemen vertegenwoor digd. Dat de rozen er thans eerst bloeien, ontstaat daardoor, dat de jonge scheuten ingeknepen wor den, waardoor men zwaarder kroon verkrijgt en de bloei ongeveer zes weken later dan anders plaats heeft. Gisterochtend te 8 uren is de eersle boot van de stoomvaartmaatschappij „Zeeland", de Slad Middelburgmet ongeveer 200 genoodigden uit Nederland, Engeland en Duitschland, van Vlissingen naar Sheerness vertrokken. De 78sle jaarvergadering van het Nederland- sche zendelinggenootschap werd gisteren te Botter dam geopend onder het praesidium van Ds. W. P. Scheuer. Onder de mededeelingen kwam voor een schrijven van den heer Guallh. Kolff, te Leiden, vergezeld van een present-expmplaar van den dezer dagen bij hem uitgegeven atlas in de Maieische taal, ten gebruike van de scholen in Neerlandsch Indiê, bewerkt door den heer W. F. Versteeg, en het bericht, dat vanwege de Remonsfranlsche broederschap een avondmaalste! was geschonken, ten behoeve van de gemeente Swaroe, op Java. Uit het rapport over het zendelinghuis bleek, dat daar thans twee kweekelingen en twee adspirant- kweekelingen zijn, dat het getal dér laatste eerlang met twee zoons van zendelingen stond vermeer derd te worden en dat omtrent de toelating van nog een tweetal kweekelingen eerst later beslist zou worden. Zondag-avond is Jane Franklin, tweede doch ter van John Griffin, weduwe van den vermaarden Noordpoolreiziger, in vergevorderden leeftijd te Londen overleden. Bij de gisteren in Den Haag gehouden peri odieke verkiezing voor twaalf leden van den ge meenteraad zijn ingekomen 1389 stembriefjes. Van onwaarde 15; geldig 1374 volstrekte meer derheid 688. Herkozen de aftredende leden Mr. C. J. E. Graaf Van Bijlandt, met 1268; J. Stam, met 1265; Jhr. H. C. A. Verhuell, met 1197; Mr. H. J. Soury, met 1155; W. Huygens VVzn., met 1139; Jhr. F. G. A. Gevers Deynoot (burgemeester) met 1094; Mr. M. Eyssell, met 1080; baron G. J. C. A'an Hardenbroek, met 773; Jhr. J. Van Stralen, met 718; Jhr. Mr. J. F. Schuurbeque Boeye, met 708 stemmen. Herstemming tusschen de heerenMr. J. P. Vaillant, die 675, E. B. baron Wittert van Hoogland, die 628, J. P. De Bordes, die 577, en Mr. Haakma van Royen, die 541 stemmen bekwamen. A'erder verkregen de heeren: Mr. A. Kerdijk 532, baron Van Verschuer 528, en Dr. H. C. Kips 520 stemmen. Z. M. heeft den 2den luit. M. AA'. C. Van den Brandeier, van het 3de reg. infanterie, in rang en ancienneteit overgeplaatst bij de infanterie van het leger in Ned.-Indië; aan Jhr. Mr. L. G. J. F. De Paul du Chastel, Hd. voormaligen bui- tengew. gezant en geyolm. minister bij den pause- hjken stoel, verlof verleend tot het aannemen van het ridderkruis der Christusorde; op verzoek van L. A. Bruyn en H. A. Reydon, directeuren van het onderling levensverzekeringgenoolschap te Amsterdam, goedgekeurd de gewijzigde statuten van genoemd genootschap, ter vervanging van die bij besluit van 17 September 1872, n". 6, van kracht verklaard; aan G. H. Becker, te Maastricht, vergund het aannemen en dragen van het kruis Fidei et Virtuti; aan N. A. van Charante, te Rotterdam, vergund het aannemen en dragen der versierselen van ridder 2de kl. der Ernestinische huisorde; den telegrafist 2de kl. A. J. Van Beek, te rekenen van 15 Aug., op zijn verzoek, eervol ontslag uit die betr. verleend. Gemengd Nieuws. Gisternamiddag had het dochtertje van L. Z., werkzaam op de fabriek van den heer E. in de Ververstraat alhier, het ongeluk met de hand tusschen de machine te geraken, met het gevolg dat vier vingers werden verbrijzeld. Zij is ter verpleging naar het ziekenhuis vervoerd. Naar het Vaderland meldt is in Den Haag door een ontaard vader, althans ont aard door het overmatig gebruik van sterken drank, Maandag een daad gepleegd, zooals nog zelden gehoord werd. De man, in 't hofje van Diest (Sumalrastraat) woonachtig, had een kind, dat den vorigen dag was overleden. Beschonken thuis komende, heeft hij dat lijkje geslagen; en men zegt zelfs er mee geslagen. Gisternacht heeft te Utrecht een vader, die lag te slapen naast zijn kind van zes maanden, toen hij ontwaakte de kleine levenloos gevonden. De vader moet, in beschonken toestand thuis komende, op het kind gevallen zijn, waar door het is gestikt. De politie heeft zich met de zaak bemoeid. Te Nieuwediep had Zondag bij het vieren van een gouden bruiloftsfeest eene buurvrouw, deel willende nemen aan dat feest, hare woning verlaten en haar kind van ruim drie jaren alleen achtergelaten. De gordijnen van het bed, waarin 't kind lag, schijnen in vlam geraakt te zijn, zoodat het kind verbrand is. Maandag had een proef met electro- schok-torpedo's plaats ter reede van Tessel. Een torpedo, geladen met 50 kilogram buskruit, was

Leidsch Dagblad | 1875 | | pagina 1