geplaatst aan de daarbij vermelde kantoren A. Hammacher te Amsterdam, Van Beek in Den Haag, Storm te AmsterdamLokker, Hakfoort en Lughten te RotterdamOfierhaus te Amster dam, Oomkens en Kleyn te Rotterdam, Wedde- pohl te Nieuwediep, Hesse te LeidenAlinges in Den Haag en Schaafsma te Rotterdam. H. Bezoet de Bie is erkend en toegelaten als vice-consul van Zweden en Noorwegen te Soerabaja. Z. M. heeft pensioen verleend aan Mr. B. M. Swart, gewezen subst.-griffier bij de arrond.- rechtbank te Maastricht, ten bedrage van /157 's jaars; aan J. C. Costerus, op zijn verzoek, eervol ontslag verleend als leeraar aan de Rijks h. b. school te Utrecht, en in zijn plaats benoemd M. W. Beyerinck, leeraar aan de Rijks h. b. school te "Warffum; den serg.-adsp.-kwartiermeester bij het corps mariniers D. G. Vreedenberg benoemd tot 2den luit. bij dat corpsbij de cavalerie benoemd bij het 1ste reg. huzaren tot majoor W. Van Ling, bij het 3de reg. huzaren tot ritmeester 2de kl. n. o. v. r. Jhr. L. C. Quarles van Uftord, bij het 4de reg. huzaren tot lsten luit. n. o. v. r. H. A. H. Smeding; den majoor S. R. A. Van der Meulen, van het 1ste reg. huzaren, opnonact. gesteld. Gemengd Nieuws, Door den agent van politie Slootjes werden hedennacht op de Papengracht alhier twee personen aangehouden, waarvan de een een zak droeg. Toen de agent aankwam, werd de zak weggeworpen, en gingen zij op den loop. Door hulp van andere agenten slaagde hij er in, hen naar het bureel van politie te voeren. In den weggeworpen zak werden vier doode lam meren gevonden, die bij onderzoek door den commissaris van politie bleken ontvreemd te zijn uit het land van Borgerding, alwaar die dieren doodgeslagen moeten zijn. De burgerlijke kamer van het prov. gerechtshof in Zuid-Holland gaf gisteren hare be slissing in het proces van H. F. Verheggen en N. Van Nassau te Dordrecht, gevoerd tegen H. G. Stork, hypotheekbewaarder aldaar, waarbij het de quaestie betrof of terecht bij het vonnis der arrond.-rechtbank van 14 Juli jl. is gevorderd dat de nu geïntimeerde (de hypotheekbewaarder) terecht geweigerd heeft het hem aangeboden uittreksel uit eene notarieele akte van openbare veiling en gunning over te schrijven, en mitsdien der appellanten daartoe strekkende vordering is ontzegd. Deze vraag werd gisteren door het hof ontken nend beantwoord. Het verklaarde dat de eerste rechter verkeerdelijk uit art. 671 B. "W. een grond ontleend heeft om de weigering van den geïntimeerde te rechtvaardigen, welke weigering den hove onrechtmatig en ongejustificeerd is voorgekomen. Het hof vernietigde dientengevolge het vonnis van de Dordtsche rechtbank en heeft alsnog den hypolheekbewaarder bevolen, het uit treksel der akte in de registers over te schrijven, en hem verwezen in de kosten zoo in eersten aanleg als van het hooger beroep. De hooge raad, kamer van strafzaken, behandelde gisteren o. a. de voorziening in cassatie van den Italiaan L. Canale, die indertijd voor het hof van Zuid-Holland terechtstond onder beschul diging van moedwilligen doodslag dien hij op een inwoner van Rotterdam zou hebben gepleegd. Het hof sprak den Italiaan van deze aanklacht vrij, maar veroordeelde hem, wegens mishandeling waaruit geen ziekte of beletsel om te werken van meer dan twintig dagen is ontslaan, tot 6 maanden gevangenis en f 8 boete. Evenals voor het hof trad voor den hoogen raad als verdediger op Mr. C. P. D. Pape. Hij stelde als eenig middel van cassatie voor: schending van art. 1 van het wetboek van strafvordering in verband met de artt. 2 en 7 van het uitleveringstractaat, den 19den Juni jl. tusschen Groot-Britannië en Nederland gesloten, en de artt. 3 al. 2 en 57 der Grondwet, vermits de requirant is veroordeeld ter zake van een misdrijf, waarvoor hij niet is uitgeleverd en zelfs niet kon uitgeleverd worden. Pleiters conclusie strekte dat de hooge raad het arrest van bet hof zou vernietigen en de onmiddellijke invrijheidstel ling van den requirant bevelen. Het O. M. zal ^den 7den dezer conclusie nemen. Dezer dagen is in Den Haag van de bij het terrein der openbare reiniging geborgen steenkolen, bestemd voor de gasverlichting, gesto len door drie baggerlieden en drie nachtwachten, die zich daar op post bevonden om ontvreemdin gen van die brandstof te beletten. Zaterdag werd de daad ontdekt en zijn de verdachten in ver hoor genomen aan het commissariaat van politie. Twee baggerlieden zijn naar het huis van arrest overgebracht. Bij sommigen der verdachten zijn een aantal zakken steenkolen in beslag genomen. Gisteren hebben de offic. van justitie, de rechter-eommissaris en de lungeerende griffier bij de instructie in strafzaken, bygestaan door den waarnemenden hoofdcommissaris Beukman en de inspecteurs Hardenberg en Merts, in Den Haag in een huis in de Jacob-Catsstraat eene huiszoeking ingesteld in verband, naar men verneemt, met den moord van de wed. Van der Kouwen en hare dienstbode. De geruchten, dezer dagen in omloop gebracht, blijken derhalve niet geheel onjuist te zijn geweest. Gisteren heeft de arrond.-rechtbank te Pvotterdam een interlocutoir vonnis gewezen in de zaak van de heeren Albregt en Van Ollefen als eischers tegen de heeren W. J. Van Zuylen en A. J. Le Gras als gedaagden. Daarbij is beslist dat de eisch, zoodanig als hij is ingesteld, is over eenkomstig de Nederlandsche wet en de defensie van gedaagden op eene onjuiste uitlegging van de wet berust. Mitsdien zyn de eischers toegelaten de door hen gestelde feiten door getuigen te be wijzen, met veroordeeling van de ged. in de kosten van het incident. Voor de eischers treden op advocaat Mr. H. H. Tels en procureur Mr. G. C. BurgerJ en voor de ged. procureur Mr. G. J. A. Faber. De overblijfselen der door brand ver nielde sloomsuikerraffinaderij „Java" te Amsterdam zijn gisterenj in massa in veiling gebracht en opge houden voor f 50,125. Gistermiddag had op de Botermarkt te Haarlem een brutale diefstal plaats. Eene vrouw, die bij eene boerin boter had gekocht, maakte zich op behendige wijze meester van de beurs der boerin met ongeveer f 11, en was, toen men het bemerkte, spoorloos verdwenen. De directie van het nabij Hilversum op te richten herstellingsoord Trompenberg zal reeds den lOden dezer de aanbesteding doen plaats hebben van een pension, dat 32 kamers zal bevatten. Aan den architect J. Gosschalk, te Amsterdam, is de bouw van dit werk opgedragen. Men meldt uit Amsterdam dat ten gevolge van den onwettigen toestand van het be heer der kerkelijke goederen en fondsen de voorzitter der Kerkelijke Commissie, Ds. Adriani, en een lid dier Commissie, Ds. Van Marken, hun ontslag hebben gevraagd. De werkman te Amsterdam, die eenige dagen geleden aan de Brouwersgracht, ten gevolge van het breken van een hijschtouw, een pak tabak op zich kreeg, is in hel Binnengasthuis aan de gevolgen overleden. Een verslaggever van een der dag- bladen, aan wien herhaaldelijk door den voorzit ter der arrond.-rechtbank te Deventer eene vaste aangewezen plaats geweigerd is tot het bijwonen der openbare terechtzittingen, heeft de hulp daartoe ingeroepen van den minister van justitie. Groot opzien baart te Weenen de dood van Johann Ribarz, vice-gouverneur van de Nationale Bank, die zich met een pistoolschot van het leven heeft beroofd. De overledene was alge meen geacht en had terecht den naam van een eerlijk koopman in den vollen zin des woords te zijn. Reeds toen hij jaren geleden zijne eigene zaken dreef, genoot hij het algemeen vertrouwen, en aan de zwendelaryen, waarvan "Weenen in de laatste jaren op zoo groote schaal getuige was, heelt lnj volstrekt niet deelgenomen. Lang reeds was hij directeur, laatstelijk plaatsvervanger van den gouverneur der Bank. De val van een han delshuis te Triest, waarin hij voor eene belang rijke som, men zegt 800,000 gulden, betrokken was, moet hem tot deze daad bewogen hebben Londen zal weldra, evenals Parijs, een obelisk bezitten. De „naald van Cleopatra", die tegenwoordig niet ver van Alexandrië, gedeel telijk onder zand bedolven, staat, zal met een houten cilinder bekleed en zoo tot aan de zee voortge rold worden. Deze houten cilinder zal zoo worden ingericht, dat hij tevens als vaartuig kan dienen. Zoodra hij eenmaal in zee is, kan men den kolos sus gemakkelijk vervoeren en met veel minder kosten naar Londen brengen, dan men vroeger behoefde voor het overbrengen van den obelisk van Luxor naar Parijs. De daad van kapt. Boyton, om het En- gelsch Kanaal over te zwemmen, is zeker zonder voorbeeld en heeft dan ook de belangstelling in geheel Engeland en Frankrijk gaande gemaakt. Te Folkestone, waar de koene zwemmer moest aankomen, wilde men hem met cheers ontvangen, en een groot deel der bevolking was tot dat einde niet te bed gegaan, en al had de aankomst onder scheiden uren later plaats dan men verwachtte, de menigte verloor het geduld niet. Kapt. Boyton bereikte den Engelschen bodem op een zeer onher bergzaam deel der kust. Te midden van rotsen en klippen stond hij daar eenzaam, zonder dat iemand hem kon naderen. Weldra kwam echter de stoomboot, die hem vergezeld had op zijn tocht, en daar ging hij op over. Onmiddellijk werd door de twee aan boord zijnde geneesheeren zorg voor hem gedragen. Het bleek, ofschoon hij 24 uren onafgebroken in het water had doorgebracht en tegen stroom en golven geworsteld, dat hij niet buitengewoon vermoeid was; zyn pols was 71, de temperatuur 99. Nadat hem een glas melk en brandewijn en een warm bad was toegediend, werd hij in wollen dekens gewikkeld en genoot hij eenigen tijd rust. Toen de boot Dover passeerde, werden van de pier 10 saluutschoten gelost; door raketten en het hijschen van de Amerikaansche vlag werd hierop geantwoord. Ook te Dover was, ofschoon de boot daar te 3.40 passeerde, een groote menigte op de been. De autoriteiten waren te Folkestone bij de landingsplaats aanwezig; zij begaven zich met de gasten op de boot naar het Pavilion-hotel, om een aldaar gereed staand ontbijt te gebruiken. Kapt. Boyton, die sliep, bleef aan boord. Toen het ontbijt bijna was afgeloopen, verscheen onverwacht de held van den dag te midden der aanwezigen. Hij had zich slechts een paar uur rust gegeven en hield een korte toe spraak, waarin hij zeide, dat hij het meest hinder had gehad van de zon, zoodat zijn oogen en gelaat pijnlijk waren. Des middags werd te zijner eer een groot diner gegeven. Greld- en eflfectenmarkt. Amsterdam, van 23 tot 28 Mei. De markt blijft overvloedig voorzien van he- schikbaar kapitaal, zoodat de prolongatie bestendig op 3 pGt. blijft, doch die lage prijs kan toch het publiek niet verlokken tot het ondernemen van eenige belangrijke speculatie, zoodat de handel over 't geheel weder even stil en weinig belang rijk was als de vorige week. Toch niet geheel zoo. De aanneming van de muntwet had eene belangrijke rijzing in de wis selkoersen, vooral op Londen, ten gevolge, zoodat het p. st. van f 11.73 tot f 41.86 steeg. Ook mag die zelfde week wel geacht worden oorzaak te zijn van de rijzing in Aand. Ned. Bank, die van 335 ex dividend tot 350 pCt. stegen. Het sluiten van het nieuwe contract tusschen de Regeering en de Exploitatie-maatschappij veroor zaakte vrij sterke slingeringen in den prijs der Aandeelen van die maatschappijzij varieerden van 99 op 101*/4, vielen op 98'/4 pCt. terug en sluiten circa 100 pCt. Onze Nationale fondsen waren goed prijshoudend nog één rukje en de 4 pCt. staan pari. Ook Russen verbeterden in de meeste soorten6de serie zelfs l'/2 pCt; ook Oostenrijksche R.ente- schuld en Peruanen. Spanjaards boetten omstreeks pCt. in. De Noord-Amerikaansche spoorweg- markt was hier en daar zeer woelig. Dit betrof vooral de Eries, waarin veel werd omgezet voor prijzen, die van 20 op 15 pCt. terugvielen. De Maatschappij is nu officieel failliet en haar presi dent Jewett tol receiver aangesteld! Ook Kansas Pacific Obligation verloren belangrijk3!/2 pCt. en Denver Pacific 5 pCt. Overigens leverde de beurs te weinig belang rijks op om bijzondere vermelding te verdienen.

Leidsch Dagblad | 1875 | | pagina 2