St.-Petersburg, tot raad van legatie, en benoemd: Mr. L. H. Ruyssenaers lot attaché bij het corps diplomatique, Mr. J. L. H. A. baron Gericke van Herwijnen tot buitengew. en gevolm. minister bij het hof van België; tot president der arrond.- rechtbank te Middelburg Jhr. A. Van Reigersberg Versluys, thans rechter; aan H. F. G. N. Camp, in Den Haag, vergund het aannemen en dragen der versierselen van de orde van den Rooden Adelaar 2de kl. met de Ster; den directeur van een der rijkstelegraafkantoren A. Obbes, op zijn verzoek, weder benoemd tot telegrafist en wel der 2de klasse; den kapt. W. F. L. Zurich, van het 7de reg. inf., op nonactivileit gesteld, in afwachting dat omtrent hem nader zal worden beschikt; benoemd tot secretaris en architect dei- hoofdcommissie voor de tentoonstelling te Phila delphia in 1876 C. Muysken, ingenieur te Haarlem C. M. Bremer, thans tijdelijk waarnemend controleur der directe belastingen, in- en uitgaande rechten en accijnzen te Doetinchem, benoemd tot contro leur dier middelen aldaar. Gremengd Nieuws. Uit "Wijk-aan-Zee wordt gemeld: Het gerecht uit Haarlem, dat Vrijdag hier verscheen om onderzoek te doen naar den vermoedelijken kindermoord, moest tamelijk onverrichterzake aftrekken, omdat noch bet lijkje noch de moeder te vinden waren. Tevergeefs doorzocht een zeven tiental rijksveldwachters en koddebeiers den gan- schen dag de duinen; zij vonden niets dan een plek waar het lijkje vermoedelijk begraven was geweest. Zaterdag waren zij opnieuw uitgegaan ter verdere nasporing, toen men de moeder, doornat van den regen, het ouderlijk huis weer zag binnengaan, van het strand komende. Zij droeg het kinder lijkje, dat zij verklaart dood geboren te zijn. De plaatselijke geneesheer achtte haar te afgemat om haar zonder levensgevaar te kunnen vervoeren. Men zegt dat zij de twee nachten bij een tante te Egmond onder dak heeft doorgebracht. Het lijkje is door de politie opgezonden naar de justitie te Haarlem. Zaterdag is te Delft uit de gracht nabij het spoorwegstation opgehaald het lijk van een onbekenden drenkeling. Naar de kleeding te oordeelen, moet de man 't beroep van schipper hebben uitgeoefend. Op 't lijk is gevonden een kaarlje, waarop met inkt is geschreven no. 149 Le Mair, en een papieren sigarenzakje, waarop gedrukt M. II. Raske, Weste Wagenstraat te Rotterdam, terwijl uit de gedeeltelijk ontvelde vingers moet worden opgemaakt, dat het lijk reeds eenige dagen in het water heeft gelegen. Naar men verneemt zal het stand- beeld van Rembrandt te Amsterdam, thans staande op de Kaasmarkt, nadat de laatste kermis aldaar zal zijn gehouden, verplaatst worden naar het midden van de Botermarkt. Een zekere L.wegens inbraak in een schip tot drie jaar gevangenisstraf in het huis van correctie te Hoorn veroordeeld en sedert eenige weken in de cellulaire gevangenis te Tiel overgeplaatst, om zoogenaamd huisdienst te ver richten, is Zaterdag plotseling verdwenen. Waar schijnlijk is hij door overklimming van een muur, waartegen, wegens reparatie aan de belendende garancinefabriek, eene houten schutting geplaatst was, ontvlucht. Ilij heeft de deur van het magazijn opengebroken en zich aldaar meester gemaakt van een paar laarzen, blauwe kiel en donkergestreepte broek, in welk tenue hij is ontsnapt. Het is de politie nog niet mogen gelukken hem op het spoor te komen. Uit Wij he meldt men: Als een bewijs dat er veel gebruik van paardevleesch gemaakt wordt, kan dienen, dat hier in zeer korten lijd ongeveer honderd paarden geslacht zijn. Voor 't grootste gedeelte wordt het vleesch naar Holland verzonden. Zondag in den vroegen ochtend is eene hoogbejaarde vrouw, onder de gemeente Rietveld, door de duisternis misleid, in het water geraakt en later op eenigen afstand van hare woning levenloos opgehaald. Het verbod om te rooken, door den controleur te Lobith uitgevaardigd, betreft alleen de ambtenaren die visiteeren. Hij handhaaft dus slechts een verbod van den minister, in het be lang van den handel genomen. De knaap, die dezer dagen in Den Haag vermist werd, nadat hij des middags school had moeten blijven, is weder naar het Louisa- gesticht teruggekeerd. Hedenochtend werd uit de Princesse- gracht in Den Haag het lijk opgehaald van een artillerist van het garnizoen, die sedert zestien dagen vermist werd. Het is naar het hospitaal overgebracht. Geld- en eflectenmarlrt. Amsterdam, van 11 tot 16 Jan. 1875. Sedert geruimen tijd heerschte er op onze beurs niet die levendigheid als de laatste dagen ken- meikte, terwijl ook de posten, die verhandeld werden, hooger liepen dan wij in den laatsten tijd gewoon waren. Verschillende oorzaken werk ten daartoe samen. De Bank van Engeland ver laagde het disconto, zeer ten spijt van The Economist, die blijft beweren, en onzes inziens terecht, dat de toestand der geldmarkt, en in het bijzonder de reserve der genoemde Bank, geens zins eene verlaging van disconto wettigt. Ook aan onze beurs was het geld ruim en viel van 3'/2 a 4 op 3 a 31 /2 pCt. De reusachtige Januari- coupon levert natuurlijk een groot contingent tot die ruime geldmarkt; doch niet alles blijft vlot tend, maar een niet onbelangrijk deel wordt be legd, en ziedaar een tweede factor die de fond- senmarkt stevigde en de affaires in belangrijk heid deed toenemen. Voegen wij daarbij dat de speculatie, aanvankelijk in Spanjaards, zich ook over andere fondsen begon uit te strekken, dan overzien wij vrij wel al de motieven voor eene goede beursweek. Gelooven wij daarom dat wij thans op een goeden, zuiveren grond staan Neen 1 Maar wij moeten de zaken nemen zooals zij zijn, de beurs, zooals zij lijdt, en hoopt, en dwaalt. Onder de gemelde omstandigheden was zij willig, werden er méér en uitgebreider zaken gedaan, dan sedert geruimen tijd; dus.... wij zijn tevreden! De voornaamste resultaten nu van den beurs- arbeid der laatst verloopen week zijnvooruitgang in onze Nationale Schuld van circa pCt., ge grond op de inkomsten der schatkist, die in 1874 88,803,427 bedroegen, op eene raming van f 79,336,212, en tegenover een opbrengst van f 84,781,466 in het vorige jaarvooruitgang in de meeste Russische effecten en in Spanjaards, die echter ten slotte op de hooge prijzen moe ten verliezen. In Noord-Amerikaansche Spoorweg fondsen ging slechts weinig orn, wijl men zich nu hoofdzakelijk bezig hield met Staatsfondsen. Wanneer wij echter in een enkelen trek de physionomie der beurs wilden uitdrukken, zouden wij zeggenalleen voor Staatsfondsen van goed gehalte was er lust, voor half- of minder geac crediteerd „goed" weinig of geen. BUITENLAND. Frankrij Ie. De afgevaardigde Depeyre heeft een ontwerp lot vernieuwing der Kamer gereed, dat hij eerst daags zal indienen. Het strekt om, te beginnen met 1876, om de twee jaren een derde gedeelte der nationale vergadering te laten aftreden, zoo dat het laatste derde gedeelte vernieuwd zou worden in November '1880, als het Seplennium ten einde is. De plaatsen, die in de Kamer open mochten komen door overlijden of door het nemen van ontslag, zouden lusschentijds niet aangevuld worden. De commissie van enquête, ter zake der ver kiezingen in het departement Nièvre, heeft, na het rapport van den heer Choiseul, over de stuk ken die aan het vijfde bureau waren medegedeeld, besloten den prefect van politie te hooren. Duitselilancl. Het huis van afgevaardigden heeft den heer Von Benningsen met 292 van de 295 stemmen tot president, den heer Löwe met 211 stemmen tot eersten en graaf Bethusy-Duc met 186 stem men tot tweeden ondervoorzitter gekozen. De Post zegt, dat het Spaansche gouver nement, zonder Duitschlands klacht over den aanval der Carlisten te Guateria af te wachle uit eigen beweging aanbiedingen heeft geda; p waarmede aan alle eischen wordt tegemoet I komen. Het priester-seminarium te Fulda is gist ren gesloten. De gezamenlijke bisschoppelijke bez: tingen zijn door den landraad in beslag genome Pastoor Helfrich, uit Dippertz, is het DuitsciB rijksgebied uitgezet. Spanje. In de Gacela is opgenomen het koninklijk b sluit, waarbij de overeenkomst betrefiende coupons der binnenlandsche schuld wordt bekrac. tigd en Salleverriagemachtigd42'/2 millioen piaste aan de binnenlandsche schuldbrieven uit le geve tegen 40 pCt. De Carlisten hebben een aanval gedaan c Molix in Aragon. Zij werden met een aanzienlij verlies aan dooden en gekwetsten teruggeslagen Uit Madrid wordt gemeld dat een oorloj schip der regeering Zondag voor Zaraus is aai gekomen; toebereidselen worden gemaakt of spoedig krachtig tegen de Carlisten te ageeren. Grroot-Brita.nnië. De Times bericht dat, daar het Perzisch go vernement onlangs aan den Russischen genera Falkenhagen concessie heeft verleend voor ee spoorweg, in weerwil dat baron Reuter reed concessie voor die lijn had gekregen, laatstge noemde zich tot den eersten minister van Pent heeft gewend om tegen die handeling te prote:- teeren. Graaf Derby heeft aan den gezant te Teheran instructie gezonden, orn dit protest na drukkelijk en officieel te ondersteunen. De geruchten omtrent ernstige ongeregeld heden onder de werklieden te Dean Forest wordei tegengesproken. Op verzoek van den Khedive zijn twee Engelsehen, de heeren Cholmondeley Pennell en Acton, aangewezen om in Egypte een departe ment van koophandel te organiseeren, gelijk he: Engelsche. Telegrammen. AVEENEN, 18 Januari. Het Fremdenblatt zegt uit eene geloofwaardige bron vernomen te hebben, dat het gebeurde te Podgoridza (in Albanië) eene ernstige wending genomen heeft. De Turksche regeering eischt als voorwaarde tot voltrekking van het vonnis aan de Turksche onderdanen, die te dezer zake veroordeeld zijn, dat de beklaagde Montenegrijnen eerst op Turksch grondgebied zullen gebracht worden, om voor eene Turksche rechtbank terecht te staan. Montenegro heeft dien eisch categorisch van de hand gewezen. De groot vizier blijft echter daarop aandringen. De agitatie, daardoor in Montenegro ontstaan, is groot. De vorst is te nauwernood meer in staat de bevol king in bedwang te houden, daar zij zich door middel van geweld voldoening wil verschaffen. PARIJS, 18 Januari. De verkiezing van den heer Cazeaux (Bonapartisl) in het departement der Hautes-Pyrenées tot lid der nationale verga dering baart veel opzien. LONDEN, '19 Januari, De uitspraak in het proces wegens laster, ingesteld door Rubery tegen Sampson, vroeger redacteur van de Money Market Review der Times, luidt, dat laatstgenoemde door de jury tot eene geldboete van 500 p. st. is veroordeeld. Gemeenteraad. INGEKOMEN STUKKEN. B. en NVs. leggen over een rapport der Comrn. van fabricage, waarbij de voorwaarden zijn ontworpen voor den openbaren verkoop van de voormalige boomkweekerij in drie perceelen ter bebouwing. In hoofdzaak kunnen zij zich met dit plan vereenigen, behoudens enkele wijzigingen en bijvoegingen. A'ooreerst is het noodig dat voor schriften worden gegeven aangaande de inrichting der beerputten en lediging daarvan, evenals is geschied bij den afstand van het plein naast het Nosocomium op de Oude \rest aan de Leidsche Bouwvereeniging. Evenzeer zal de verplichting

Leidsch Dagblad | 1875 | | pagina 2